Чемпіонат України з футболу 2021—2022: друга ліга
Друга ліга України з футболу 2021–2022 — 30-й сезон другої ліги, який розпочався 24 липня 2021 року та мав завершитися 21 травня 2022 року. 24 лютого 2022 року змагання було призупинене через російське вторгнення в Україну[1]. 8 травня 2022 року Виконком УАФ затвердив рішення про дострокове завершення сезону без визначення призерів[2]. Турнірна таблиця зафіксована станом на 24 лютого 2022 року.
Сезон | 2021—2022 |
---|---|
Чемпіони | не визначено |
Підвищилися | «Карпати» ЛНЗ «Діназ» «Епіцентр» «Буковина» ФК «Чернігів» МФК «Металург» «Скорук» СК «Полтава» «Яруд» |
Вибули | «Лівий берег» «Мункач» «Карпати» «Дніпро» АФСК «Київ» «Любомир» «Перемога» «Балкани» «Таврія» ФК «Тростянець» МФК «Миколаїв» ФК «Вовчанськ» «Вікторія» ФК «Нікополь» «Енергія» «Кристал» ФК «Суми» |
Зіграно матчів | 291 |
Забито голів | 820 (2.82 за гру) |
Найкращий бомбардир | Гліб Літюк («Яруд»), Сергій Кравченко (МФК «Миколаїв»), Олексій Бойко («Таврія») — по 13 |
Найбільша перемога вдома | 6:0 («Кристал» — СК «Полтава», «Скорук» — ФК «Суми», «Яруд» — «Реал Фарма») |
Найбільша перемога в гостях | 0:11 («Любомир» — «Лівий берег») |
Найрезультативніша гра | 0:11 («Любомир» — «Лівий берег») |
Найдовша серія перемог | 13 («Карпати» Л) |
Найдовша серія без поразок | 19 (МФК «Металург») |
Найдовша серія без перемог | 17 («Любомир») |
Найдовша серія поразок | 14 («Любомир») |
Найвища відвідуваність | 9200 («Карпати» Л — «Лівий берег») |
Найнижча відвідуваність | 0 (28 матчів) |
Відвідуваність | 154 798 (532 за матч) |
Регламент змагань
Команди розподілено на дві групи (А та Б) за територіальним принципом. Чемпіонат проводиться у два кола за круговою системою.
Команди, які посіли перше та друге місця в турнірних таблицях груп А та Б, напряму переходять до першої ліги. Команди, що посіли треті місця у своїх групах, проводять додатковий матч, переможець якого зіграє з клубом, що посів 12-те місце в першій лізі, за право виступати в першій лізі наступного сезону.[3] Якщо клуб другої ліги відмовляється від підвищення у класі, право на це отримує команда, що посіла у підсумковій таблиці наступне місце.
Команди, які посіли останнє місце в турнірних таблицях груп А та Б, вибувають зі змагань ПФЛ.[3]
Чемпіон та срібний призер другої ліги визначиться у матчі на нейтральному полі між командами, які посіли перші місця в турнірних таблицях груп А та Б. Бронзовими призерами стануть обидві команди, які посіли другі місця у своїх групах.
У випадку, якщо декілька команд набрали однакову кількість очок, місця у турнірній таблиці визначаються за такими критеріями:
- Більша кількість набраних очок в особистих зустрічах між цими командами.
- Краща різниця забитих і пропущених м’ячів в особистих зустрічах.
- Більша кількість забитих м’ячів в особистих зустрічах.
- Краща різниця забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах.
- Більша кількість забитих м’ячів в усіх матчах.
Учасники
За підсумками попереднього чемпіонату команди ФК «Ужгород», «Метал», «Поділля», «Кривбас» здобули путівки до першої ліги, а команди «Волинь-2», «Карпати» Л (засновані 1963 року), МФК «Миколаїв-2», «Оболонь-2» і «Черкащина» втратили професіональний статус.
З першої ліги до другої ліги опустилися команди «Кристал» і МФК «Миколаїв». Поповнили другу лігу 12 учасників чемпіонату України серед аматорів: «Вікторія», ФК «Вовчанськ», «Карпати» Л (засновані 2020 року), АФСК «Київ», «Лівий берег», ЛНЗ, «Любомир», «Мункач», СК «Полтава», «Скорук», ФК «Суми» та ФК «Тростянець».
Перед початком сезону команда «Таврія-Сімферополь» змінила назву на «Таврія».[4][5][6][7]
Склад учасників:
Група А
Турнірна таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | РМ | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | «Карпати» Л | 18 | 16 | 0 | 2 | 46−7 | 48 |
2 | «Лівий берег» | 19 | 15 | 1 | 3 | 47−14 | 46 |
3 | ЛНЗ | 17 | 13 | 2 | 2 | 36−9 | 41 |
4 | «Діназ» | 19 | 13 | 1 | 5 | 33−18 | 40 |
5 | «Епіцентр» | 19 | 12 | 1 | 6 | 30−19 | 37 |
6 | «Мункач» | 19 | 8 | 5 | 6 | 25−24 | 29 |
7 | «Карпати» Г | 18 | 7 | 4 | 7 | 23−23 | 25 |
8 | «Нива» | 17 | 7 | 4 | 6 | 29−20 | 25 |
9 | «Буковина» | 18 | 6 | 5 | 7 | 20−20 | 23 |
10 | ФК «Чернігів» | 18 | 5 | 5 | 8 | 17−24 | 20 |
11 | «Дніпро» | 18 | 5 | 2 | 11 | 24−32 | 17 |
12 | «Чайка» | 19 | 3 | 6 | 10 | 16−40 | 15 |
13 | «Рубікон» | 19 | 4 | 2 | 13 | 15−38 | 14 |
14 | АФСК «Київ» | 19 | 1 | 5 | 13 | 8−38 | 8 |
15 | «Любомир» | 19 | 1 | 1 | 17 | 8−51 | 4 |
Позначення:
Лідер за туром
Результати матчів
Команда | АФК | БУК | ДІН | ДНІ | ЕПІ | КРГ | КРЛ | ЛІВ | ЛНЗ | ЛЮБ | МУН | НИВ | РУБ | ЧАЙ | ЧЕР |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
АФСК «Київ» | 0:2 | 0:3 | 0:3 | 0:2 | 2:1 | 1:1 | 1:3 | ||||||||
«Буковина» | 0:0 | 1:0 | 1:0 | 1:2 | 1:3 | 4:1 | 0:1 | 5:1 | 1:0 | ||||||
«Діназ» | 4:0 | 4:2 | 1:1 | 0:1 | 1:0 | 0:2 | 2:0 | 4:1 | 3:0 | ||||||
«Дніпро» | 1:1 | 3:1 | 1:2 | 1:3 | 1:3 | 0:2 | 1:3 | 1:0 | |||||||
«Епіцентр» | 1:0 | 1:0 | 0:1 | 3:1 | 1:2 | 1:0 | 3:1 | 1:0 | 1:0 | 5:0 | |||||
«Карпати» Г | 2:1 | 0:1 | 2:0 | 0:1 | 0:0 | 0:0 | 3:2 | 3:0 | 1:0 | 1:1 | |||||
«Карпати» Л | 2:1 | 2:0 | 5:1 | 4:0 | 2:0 | 2:0 | 1:0 | 3:0 | 5:0 | ||||||
«Лівий берег» | 2:0 | 2:0 | 3:1 | 4:0 | 2:1 | 2:1 | 1:0 | 2:1 | 4:0 | 2:0 | |||||
ЛНЗ | 4:0 | 0:2 | 2:0 | 1:1 | 5:0 | 1:0 | 2:1 | 3:0 | 1:0 | ||||||
«Любомир» | 2:3 | 1:4 | 1:0 | 0:3 | 0:11 | 0:3 | 1:2 | 0:3 | |||||||
«Мункач» | 2:0 | 1:1 | 1:3 | 2:1 | 2:2 | 2:3 | 1:1 | 2:0 | 1:1 | 1:0 | |||||
«Нива» | 4:0 | 0:0 | 3:5 | 1:2 | 0:2 | 3:1 | 3:0[а] | 4:0 | 2:0 | ||||||
«Рубікон» | 3:0[b] | 0:1 | 0:3 | 3:0 | 0:5 | 0:2 | 1:2 | 1:0 | 0:1 | 2:0 | |||||
«Чайка» | 1:1 | 0:0 | 1:0 | 0:5 | 0:4 | 0:0 | 0:4 | 3:0 | 3:4 | 2:2 | 1:1 | ||||
ФК «Чернігів» | 0:0 | 0:0 | 1:2 | 2:1 | 3:2 | 0:2 | 0:0 | 2:1 | 2:2 |
а Згідно з рішенням КДК УАФ від 19 серпня 2021 року за порушення регламентовано дозволеної кількості замін футболістів команді «Мункач» зараховано технічну поразку 0:3, а команді «Нива» — технічну перемогу 3:0.[30] Початковий результат матчу — 3:1.
b Згідно з рішенням КДК УАФ від 02 грудня 2021 року за неявку на матч команді «Буковина» зараховано технічну поразку 0:3, а команді «Рубікон» – технічну перемогу 3:0.[30]
Найкращі бомбардири
№ | Футболіст | Команда | Голи (пен.) |
---|---|---|---|
1 | Артур Загорулько | «Нива» | 12 (2) |
2 | Денис Кожанов | «Карпати» | 11 (5) |
3 | Василь Палагнюк | «Буковина» | 10 (4) |
3 | Євгеній Чепурненко | «Діназ» | 10 (4) |
5 | Максим Гірний | «Мункач» | 9 (2) |
6 | Ярослав Галенко | ЛНЗ | 8 (1) |
7 | Євгеній Немтінов | «Епіцентр» | 7 (1) |
Група Б
Турнірна таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | РМ | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | МФК «Металург» | 19 | 13 | 6 | 0 | 34−7 | 45 |
2 | «Скорук» | 20 | 12 | 5 | 3 | 33−14 | 41 |
3 | «Перемога» | 20 | 12 | 3 | 5 | 34−14 | 39 |
4 | «Балкани» | 20 | 10 | 9 | 1 | 34−14 | 39 |
5 | «Таврія» | 19 | 9 | 6 | 4 | 28−19 | 33 |
6 | СК «Полтава» | 20 | 9 | 4 | 7 | 29−27 | 31 |
7 | ФК «Тростянець» | 19 | 9 | 4 | 6 | 34−29 | 31 |
8 | МФК «Миколаїв» | 17 | 8 | 6 | 3 | 35−24 | 30 |
9 | ФК «Вовчанськ» | 20 | 7 | 6 | 7 | 27−25 | 27 |
10 | «Вікторія» | 19 | 8 | 3 | 8 | 22−23 | 27 |
11 | «Яруд» | 20 | 6 | 6 | 8 | 36−29 | 24 |
12 | ФК «Нікополь» | 20 | 5 | 5 | 10 | 22−42 | 20 |
13 | «Енергія» | 20 | 5 | 2 | 13 | 20−40 | 17 |
14 | «Реал Фарма» | 20 | 4 | 2 | 14 | 22−49 | 14 |
15 | «Кристал» | 20 | 2 | 3 | 15 | 19−36 | 9 |
16 | ФК «Суми» | 19 | 1 | 2 | 16 | 16−53 | 5 |
Позначення:
Лідер за туром
Результати матчів
Команда | БАЛ | ВІК | ВОВ | ЕНЕ | КРИ | МЕТ | МИК | НІК | ПЕР | ПОЛ | РЕА | СКО | СУМ | ТАВ | ТРО | ЯРУ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
«Балкани» | 1:1 | 1:1 | 1:0 | 0:0 | 5:0 | 0:1 | 5:0 | 0:0 | 4:1 | 2:1 | ||||||
«Вікторія» | 0:1 | 3:1 | 2:1 | 0:1 | 1:3 | 0:1 | 1:0 | 2:1 | 3:2 | 0:2 | ||||||
ФК «Вовчанськ» | 2:0 | 4:0 | 1:1 | 2:0 | 0:3 | 4:1 | 1:2 | 0:0 | 3:5 | 1:1 | ||||||
«Енергія» | 0:1 | 0:1 | 2:3 | 0:4 | 0:1 | 4:3 | 0:0 | 3:1 | 0:2 | 1:1 | ||||||
«Кристал» | 1:2 | 0:2 | 0:1 | 1:2 | 0:2 | 6:0 | 0:1 | 0:0 | 1:1 | 2:2 | ||||||
МФК «Металург» | 0:0 | 1:1 | 1:0 | 2:2 | 3:0 | 1:0 | 1:0 | 5:0 | 2:1 | 1:0 | ||||||
МФК «Миколаїв» | 1:2 | 2:0 | 2:1 | 1:2 | 1:1 | 2:0 | 4:0 | 2:2 | 1:1 | |||||||
ФК «Нікополь» | 2:2 | 2:1 | 0:6 | 1:1 | 1:1 | 0:1 | 1:1 | 2:1 | 2:2 | |||||||
«Перемога» | 1:0 | 3:1 | 5:0 | 0:1 | 1:2 | 4:0 | 0:1 | 2:0 | 0:0 | 3:1 | ||||||
СК «Полтава» | 1:1 | 2:2 | 2:3 | 4:1 | 2:0 | 1:2 | 3:0 | 1:3 | 2:0 | 0:0 | ||||||
«Реал Фарма» | 1:1 | 2:0 | 0:1 | 2:1 | 0:3 | 2:4 | 2:4 | 1:2 | 5:1 | 0:3 | ||||||
«Скорук» | 0:2 | 2:1 | 1:1 | 1:1 | 3:1 | 4:0 | 6:0 | 2:0 | 3:2 | 2:1 | ||||||
ФК «Суми» | 1:2 | 1:2 | 3:0 | 0:2 | 1:3 | 1:3 | 0:3[а] | 1:4 | ||||||||
«Таврія» | 1:1 | 1:1 | 1:0 | 4:1 | 3:1 | 2:1 | 2:2 | 0:2 | 1:0 | |||||||
ФК «Тростянець» | 1:2 | 0:1 | 2:1 | 2:1 | 4:2 | 2:1 | 1:0 | 1:0 | 4:1 | 2:2 | ||||||
«Яруд» | 3:3 | 2:0 | 1:3 | 2:2 | 5:0 | 1:2 | 0:1 | 6:0 | 0:3 | 3:2 |
а Згідно з рішенням КДК УАФ від 6 жовтня 2021 року за відмову у проведенні матчу команді ФК «Суми» зараховано технічну поразку 0:3, а команді «Таврія» — технічну перемогу 3:0.[31]
Найкращі бомбардири
№ | Футболіст | Команда | Голи (пен.) |
---|---|---|---|
1 | Гліб Літюк | «Яруд» | 13 (3) |
2 | Сергій Кравченко | МФК «Миколаїв» | 13 (4) |
3 | Олексій Бойко | «Таврія» | 13 (6) |
4 | Антон Кіча | «Перемога» | 12 (2) |
5 | Володимир Прийомов | «Балкани» | 11 (1) |
6 | Олексій Сидоров | МФК «Металург» | 10 (1) |
7 | Вадим Шаврін | «Вікторія» | 9 (3) |
8 | Віталій Полянський | ФК «Тростянець» | 8 |
8 | Богдан Приблуда | «Балкани» | 8 |
10 | Артем Пилипенко | ФК «Суми» | 7 |