2019 Dünya Atletizm Şampiyonası - Erkekler 3000 metre su engelli
2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 3000 metre su engelli yarışması, 1 ve 4 Ekim tarihlerinde Doha'daki Uluslararası Halife Stadyumu'nda gerçekleştirildi.[1]
Erkekler 3000 metre su engelli 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Uluslararası Halife Stadyumu | |||||||||
Yer | 1 Ekim (eleme serileri) 4 Ekim (final) | |||||||||
Sporcu sayısı | 26 ülkeden 46 sporcu | |||||||||
Kazanan derece | 8.01.35 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2017 2021 → |
2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'ndaki müsabakalar | ||||
---|---|---|---|---|
Koşu etkinlikleri | ||||
100 m | erkekler | kadınlar | ||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
400 m | erkekler | kadınlar | ||
800 m | erkekler | kadınlar | ||
1500 m | erkekler | kadınlar | ||
5000 m | erkekler | kadınlar | ||
10.000 m | erkekler | kadınlar | ||
100 m engelli | kadınlar | |||
110 m engelli | erkekler | |||
400 m engelli | erkekler | kadınlar | ||
3000 m su engelli | erkekler | kadınlar | ||
4 × 100 m bayrak | erkekler | kadınlar | ||
4 × 400 m bayrak | erkekler | karışık | kadınlar | |
Yol etkinlikleri | ||||
Maraton | erkekler | kadınlar | ||
20 km yürüyüş | erkekler | kadınlar | ||
50 km yürüyüş | erkekler | kadınlar | ||
Saha etkinlikleri | ||||
Yüksek atlama | erkekler | kadınlar | ||
Sırıkla atlama | erkekler | kadınlar | ||
Uzun atlama | erkekler | kadınlar | ||
Üç adım atlama | erkekler | kadınlar | ||
Gülle atma | erkekler | kadınlar | ||
Disk atma | erkekler | kadınlar | ||
Çekiç atma | erkekler | kadınlar | ||
Cirit atma | erkekler | kadınlar | ||
Kombine etkinlikler | ||||
Heptatlon | kadınlar | |||
Dekatlon | erkekler | |||
Rekorlar
Yarışmadan önce rekorlar aşağıdaki gibiydi:[2]
Dünya rekoru | Saif Said Şahin (QAT) | 7.53.63 | Brüksel, Belçika | 3 Eylül 2004 |
Şampiyona rekoru | Ezekiel Kemboi (KEN) | 8.00.43 | Berlin, Almanya | 18 Ağustos 2009 |
Dünyada yılın en iyi derecesi | Süfyan el-Bakkali (MAR) | 8.04.82 | Monako | 12 Temmuz 2019 |
Afrika rekoru | Brimin Kipruto (KEN) | 7.53.64 | Monako | 22 Temmuz 2011 |
Asya rekoru | Saif Said Şahin (QAT) | 7.53.63 | Brüksel, Belçika | 3 Eylül 2004 |
Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler rekoru | Evan Jager (USA) | 8.00.45 | Paris, Fransa | 4 Temmuz 2015 |
Güney Amerika rekoru | Wander Moura (BRA) | 8.14.41 | Mar del Plata, Arjantin | 22 Mart 1995 |
Avrupa rekoru | Mahiedine Mekhissi-Benabbad (FRA) | 8.00.09 | Paris, Fransa | 6 Temmuz 2013 |
Okyanusya rekoru | Peter Renner (NZL) | 8.14.05 | Koblenz, Batı Almanya | 29 Ağustos 1984 |
Katılım kriteri
Katılım için otomatik olarak hak kazanma standardı 8.29.00 idi.[3]
Program
Yerel saatteki (UTC+3) etkinlik takvimi aşağıdaki gibidir:[4]
Tarih | Saat | Tur |
---|---|---|
1 Ekim | 18.15 | Eleme serileri |
4 Ekim | 21.45 | Final |
Sonuçlar
Eleme serileri
Her seride ilk üç ( Q ) ve sonraki en hızlı altı atlet ( q ) finalde yarışmaya hak kazandı.[5]
Sıra | Seri | Atlet | Ülke | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Getnet Wale | Etiyopya (ETH) | 8.12.96 | Q |
2 | 1 | Djilali Bedrani | Fransa (FRA) | 8.13.02 | Q |
3 | 1 | Leonard Kipkemoi Bett | Kenya (KEN) | 8.13.07 | Q |
4 | 1 | Matthew Hughes | Kanada (CAN) | 8.13.12 | q, SB |
5 | 1 | Fernando Carro | İspanya (ESP) | 8.13.56 | q |
6 | 2 | Lamecha Girma | Etiyopya (ETH) | 8.16.64 | Q |
7 | 2 | Süfyan el-Bakkali | Fas (MAR) | 8.17.96 | Q |
8 | 2 | Abraham Kibiwott | Kenya (KEN) | 8.18.46 | Q |
9 | 2 | Andrew Bayer | Amerika Birleşik Devletleri (USA) | 8.18.66 | q |
10 | 1 | Stanley Kebenei | Amerika Birleşik Devletleri (USA) | 8.19.02 | q |
11 | 3 | Conseslus Kipruto | Kenya (KEN) | 8.19.20 | Q |
12 | 3 | Benjamin Kigen | Kenya (KEN) | 8.19.44 | Q |
13 | 3 | Hillary Bor | Amerika Birleşik Devletleri (USA) | 8.20.67 | Q |
14 | 3 | Chala Beyo | Etiyopya (ETH) | 8.21.09 | q |
15 | 1 | Zak Seddon | Büyük Britanya (GBR) | 8.22.51 | q |
16 | 2 | Albert Chemutai | Uganda (UGA) | 8.23.08 | |
17 | 3 | Ibrahim Ezzaydouni | İspanya (ESP) | 8.23.99 | |
18 | 3 | Benjamin Kiplagat | Uganda (UGA) | 8.24.44 | SB |
19 | 1 | Yohanes Chiappinelli | İtalya (ITA) | 8.24.73 | |
20 | 3 | Avinash Sable | Hindistan (IND) | 8.25.23 | qR, NR |
21 | 2 | Altobeli da Silva | Brezilya (BRA) | 8.25.34 | SB |
22 | 1 | Ömer bin Yahya | Tunus (TUN) | 8.26.12 | SB |
23 | 2 | Yemane Haileselassie | Eritre (ERI) | 8.26.58 | |
24 | 1 | Martin Grau | Almanya (GER) | 8.26.79 | SB |
25 | 1 | Tom Erling Kårbø | Norveç (NOR) | 8.27.01 | PB |
26 | 1 | Boniface Abel Sikowo | Uganda (UGA) | 8.27.96 | |
27 | 2 | Osama Zoghlami | İtalya (ITA) | 8.28.57 | |
28 | 2 | Daniel Arce | İspanya (ESP) | 8.31.69 | |
29 | 3 | Topi Raitanen | Finlandiya (FIN) | 8.32.44 | |
30 | 3 | Ryan Smeeton | Kanada (CAN) | 8.32.53 | |
31 | 2 | Karl Bebendorf | Almanya (GER) | 8.32.58 | |
32 | 2 | John Gay | Kanada (CAN) | 8.33.74 | |
33 | 3 | Carlos Andrés Martín | Kolombiya (COL) | 8.35.10 | |
34 | 2 | Bilal Tabti | Cezayir (ALG) | 8.35.15 | |
35 | 3 | Salim Muhammed Atiyyetullah | Mısır (EGY) | 8.35.18 | |
36 | 1 | Abdülkerim bin Zehra | Fas (MAR) | 8.36.67 | |
37 | 3 | Yoann Kowal | Fransa (FRA) | 8.37.90 | |
38 | 3 | Takele Nigate | Etiyopya (ETH) | 8.38.34 | |
39 | 1 | Kaur Kivistik | Estonya (EST) | 8.39.26 | |
40 | 3 | Yasir Bagarab | Katar (QAT) | 8.39.65 | |
41 | 2 | Rantso Mokopane | Güney Afrika (RSA) | 8.42.22 | |
42 | 2 | Ben Buckingham | Avustralya (AUS) | 8.42.86 | |
43 | 2 | Krystian Zalewski | Polonya (POL) | 8.51.79 | |
44 | 3 | Otmane Nait-Hammou | Mülteci Atlet Takımı (ART) | 9.30.17 | |
1 | Fouad Idbafdil | Mülteci Atlet Takımı (ART) | DNF | ||
3 | Muhammed Tinduft | Fas (MAR) |
Final
Final 4 Ekim'de saat 21.45'te başladı.[6]
Sıra | Atlet | Ülke | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|
Conseslus Kipruto | Kenya (KEN) | 8.01.35 | WL | |
Lamecha Girma | Etiyopya (ETH) | 8.01.36 | NR | |
Süfyan el-Bakkali | Fas (MAR) | 8.03.76 | SB | |
4 | Getnet Wale | Etiyopya (ETH) | 8.05.21 | PB |
5 | Djilali Bedrani | Fransa (FRA) | 8.05.23 | PB |
6 | Benjamin Kigen | Kenya (KEN) | 8.06.95 | |
7 | Abraham Kibiwott | Kenya (KEN) | 8.08.52 | |
8 | Hillary Bor | Amerika Birleşik Devletleri (USA) | 8.09.33 | |
9 | Leonard Kipkemoi Bett | Kenya (KEN) | 8.10.64 | |
10 | Stanley Kebenei | Amerika Birleşik Devletleri (USA) | 8.11.15 | SB |
11 | Fernando Carro | İspanya (ESP) | 8.12.31 | |
12 | Andrew Bayer | Amerika Birleşik Devletleri (USA) | 8.12.47 | PB |
13 | Avinash Sable | Hindistan (IND) | 8.21.37 | NR |
14 | Matthew Hughes | Kanada (CAN) | 8.24.78 | |
15 | Zak Seddon | Büyük Britanya (GBR) | 8.40.23 | |
Chala Beyo | Etiyopya (ETH) | DNF |
Kaynakça
🔥 Top keywords: Anasayfa2024 Avrupa Futbol ŞampiyonasıÖzel:AraAvrupa Futbol ŞampiyonasıAişe2020 Avrupa Futbol ŞampiyonasıOktay Kaynarca2024 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler LigiKylian MbappéSlovakyaTürkiye2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleriFIVB Dünya SıralamasıFIFA Dünya KupasıTürkiye millî futbol takımıMuhammed'in evlilikleriGibi bölümleri listesi2008 Avrupa Futbol ŞampiyonasıKurban BayramıVII. KleopatraGülse BirselRomelu LukakuOsmanlı padişahları listesiÖzel:SonDeğişikliklerMuhammedÜlkeler listesiAntoine Griezmann2026 FIFA Dünya KupasıVatan ŞaşmazII. MehmedOsmanlı İmparatorluğuFIFA Dünya Kupası finalleri listesiBurçlarSeks pozisyonlarıUsame bin LadinGheorghe HagiPrens (dizi)Muğla'nın ilçeleriSıla