2014 Avrupa Güreş Şampiyonası
2014 Avrupa Güreş Şampiyonası, Finlandiya'nın Vantaa şehrinde 1-6 Nisan 2014 tarihlerinde düzenlendi.[1][2]
2014 Avrupa Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Finlandiya, Vantaa |
Tarih | 1-6 Nisan |
Stadyum | Trio Areena |
Düzey | Büyükler |
Ülke sayısı | 39 |
Sporcu sayısı | 445 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2013 2015 → |
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 9 | 2 | 5 | 16 |
2 | Azerbaycan | 3 | 5 | 2 | 10 |
3 | Türkiye | 2 | 4 | 3 | 9 |
4 | Bulgaristan | 2 | 1 | 6 | 9 |
5 | İsveç | 2 | 0 | 3 | 5 |
6 | Macaristan | 2 | 0 | 2 | 4 |
7 | Ermenistan | 1 | 2 | 2 | 5 |
8 | Ukrayna | 1 | 1 | 6 | 8 |
9 | Gürcistan | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Letonya | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Belarus | 0 | 3 | 2 | 5 |
12 | Moldova | 0 | 1 | 3 | 4 |
13 | Polonya | 0 | 1 | 2 | 3 |
14 | Finlandiya | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Yunanistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
İsrail | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Monako | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Slovakya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Norveç | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Büyük Britanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Avusturya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Fransa | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Almanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Danimarka | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (25 Ülke) | 24 | 24 | 48 | 96 |
Takım sıramaları
Avrupa Uluslar Kupasına katılım hakkı kazanan ülkeler |
Sıralama | Erkekler serbest | Erkekler grekoromen | Kadınlar serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Takım | Puan | Takım | Puan | Takım | Puan | |
1 | Rusya | 68 | Rusya | 54 | Rusya | 62 |
2 | Azerbaycan | 47 | Türkiye | 46 | Bulgaristan | 45 |
3 | Türkiye | 40 | Azerbaycan | 38 | Ukrayna | 41 |
4 | Belarus | 38 | Macaristan | 35 | İsveç | 34 |
5 | Gürcistan | 36 | Ukrayna | 32 | Belarus | 33 |
6 | Ermenistan | 34 | İsveç | 28 | Azerbaycan | 29 |
7 | Ukrayna | 31 | Ermenistan | 26 | Türkiye | 29 |
8 | Macaristan | 26 | Bulgaristan | 22 | Polonya | 24 |
9 | Bulgaristan | 24 | Almanya | 20 | Romanya | 21 |
10 | Polonya | 18 | Belarus | 19 | Macaristan | 21 |
Madalya özeti
Erkekler serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg ayrıntılar | Vladimer Hinçegaşvili (GEO) | Ghenadie Tulbea (MON) | Garik Barseghyan (ARM) |
Zoheir El Ouarraqe (FRA) | |||
61 kg ayrıntılar | Hacı Aliyev (AZE) | Bekkhan Goygereyev (RUS) | Andrei Perpelita (MDA) |
Vasyl Shuptar (UKR) | |||
65 kg ayrıntılar | Magomed Kurbanaliev (RUS) | Servet Coşkun (TUR) | Borislav Novachkov (BUL) |
Konstantine Khabalashvili (GEO) | |||
70 kg ayrıntılar | Ruslan Dibirghadzhiyev (AZE) | Grigor Grigoryan (ARM) | Miroslav Kirov (BUL) |
Yakup Gör (TUR) | |||
74 kg ayrıntılar | Aniuar Geduev (RUS) | Cebrail Hasanov (AZE) | Soner Demirtaş (TUR) |
Krystian Brzozowski (POL) | |||
86 kg ayrıntılar | Abdulraşid Sadulayev (RUS) | Murad Gaidarov (BLR) | Musa Murtazaliev (ARM) |
István Veréb (HUN) | |||
97 kg ayrıntılar | Abdusalam Gadisov (RUS) | Hetag Gazyumov (AZE) | Ivan Yankouski (BLR) |
Nicolai Ceban (MDA) | |||
125 kg ayrıntılar | Taha Akgül (TUR) | Alan Khugayev (RUS) | Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) |
Dániel Ligeti (HUN) |
Erkekler grekoromen
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
59 kg ayrıntılar | Aleksandar Kostadinov (BUL) | Victor Ciobanu (MDA) | Kamran Mammadov (AZE) |
Ivan Kuylakov (RUS) | |||
66 kg ayrıntılar | Adam Kurak (RUS) | Hasan Aliyev (AZE) | Frank Stäbler (GER) |
István Lévai (SVK) | |||
71 kg ayrıntılar | Tamás Lőrincz (HUN) | Resul Çunayev (AZE) | Yunus Özel (TUR) |
Aliaksandr Dzemyanovich (BLR) | |||
75 kg ayrıntılar | Alexander Chekhirkin (RUS) | Arsen Julfalakyan (ARM) | Elvin Mursaliyev (AZE) |
Mark Madsen (DEN) | |||
80 kg ayrıntılar | Péter Bácsi (HUN) | Selçuk Çebi (TUR) | Giorgi Tsirekidze (GEO) |
Oleksandr Shyshman (UKR) | |||
85 kg ayrıntılar | Jan Belenyuk (UKR) | Rami Hietaniemi (FIN) | Damian Janikowski (POL) |
Amer Hrustanović (AUT) | |||
98 kg ayrıntılar | Artur Aleksanyan (ARM) | Cenk İldem (TUR) | Fredrik Schön (SWE) |
Marthin Nielsen (NOR) | |||
130 kg ayrıntılar | Rıza Kayaalp (TUR) | Lyubomir Dimitrov (BUL) | Johan Eurén (SWE) |
Vasily Parshin (RUS) |
Kadınlar serbest
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
48 kg ayrıntılar | Mariya Stadnyk (AZE) | Nataliya Pulkovska (UKR) | Fredrika Petersson (SWE) |
Nadezda Fedorova (RUS) | |||
53 kg ayrıntılar | Maria Gurova (RUS) | Maria Prevolaraki (GRE) | Natalia Budu (MDA) |
Ana Maria Pavăl (ROU) | |||
55 kg ayrıntılar | Sofia Mattsson (SWE) | Anna Zwirydowska (POL) | Irina Ologonova (RUS) |
Mimi Hristova (BUL) | |||
58 kg ayrıntılar | Valeria Zholobova (RUS) | Irina Netreba (AZE) | Viktoria Bobeva (BUL) |
Petra Olli (FIN) | |||
60 kg ayrıntılar | Johanna Mattsson (SWE) | Hafize Şahin (TUR) | Olga Butkevych (GBR) |
Taybe Yusein (BUL) | |||
63 kg ayrıntılar | Anastasija Grigorjeva (LAT) | Maria Mamashuk (BLR) | Yuliya Ostapchuk (UKR) |
Dzhanan Manolova (BUL) | |||
69 kg ayrıntılar | Natalia Vorobieva (RUS) | Ilana Kratysh (ISR) | Laura Skujina (LAT) |
Alina Makhynia (UKR) | |||
75 kg ayrıntılar | Stanka Zlateva (BUL) | Vasilisa Marzaliuk (BLR) | Ekaterina Bukina (RUS) |
Kateryna Burmistrova (UKR) |
Katılımcı ülkeler
39 ülkeden 445 güreşçi katıldı.
- Arnavutluk (3)
- Ermenistan (16)
- Avusturya (11)
- Azerbaycan (24)
- Belarus (24)
- Bulgaristan (22)
- Hırvatistan (5)
- Çekya (9)
- Danimarka (3)
- Estonya (6)
- İspanya (10)
- Finlandiya (15)
- Fransa (12)
- Gürcistan (16)
- Almanya (22)
- Birleşik Krallık (1)
- Yunanistan (13)
- Macaristan (21)
- İrlanda (1)
- İsrail (5)
- İtalya (10)
- Letonya (12)
- Litvanya (10)
- Moldova (16)
- Kuzey Makedonya (7)
- Monako (1)
- Karadağ (1)
- Norveç (5)
- Polonya (17)
- Portekiz (5)
- Romanya (17)
- Rusya (24)
- Sırbistan (6)
- Slovenya (1)
- Slovakya (9)
- İsviçre (6)
- İsveç (12)
- Türkiye (23)
- Ukrayna (24)
Kaynakça
Dış bağlantılar
- Resmi internet sitesi
- Resmi sonuçlar 25 Nisan 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
🔥 Top keywords: Anasayfa2024 Avrupa Futbol ŞampiyonasıÖzel:AraAvrupa Futbol ŞampiyonasıAişe2020 Avrupa Futbol ŞampiyonasıOktay Kaynarca2024 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler LigiKylian MbappéSlovakyaTürkiye2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleriFIVB Dünya SıralamasıFIFA Dünya KupasıTürkiye millî futbol takımıMuhammed'in evlilikleriGibi bölümleri listesi2008 Avrupa Futbol ŞampiyonasıKurban BayramıVII. KleopatraGülse BirselRomelu LukakuOsmanlı padişahları listesiÖzel:SonDeğişikliklerMuhammedÜlkeler listesiAntoine Griezmann2026 FIFA Dünya KupasıVatan ŞaşmazII. MehmedOsmanlı İmparatorluğuFIFA Dünya Kupası finalleri listesiBurçlarSeks pozisyonlarıUsame bin LadinGheorghe HagiPrens (dizi)Muğla'nın ilçeleriSıla