2008 Yaz Olimpiyatları'nda Trinidad ve Tobago
2008 Yaz Olimpiyatları'nda Trinidad ve Tobago adına yarışan sporcular, branşları ve aldığı sonuçlar.
Olimpiyat Oyunları'nda Trinidad ve Tobago | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
2008 Yaz Olimpiyatları'nda | ||||||||||||
Sporcular | 4 sporda 28 sporcu | |||||||||||
Bayrak taşıyıcı | George Bovell (açılış) Richard Thompson (kapanış) | |||||||||||
Madalyalar Derece: 47 | Altın 1 | Gümüş 1 | Bronz 0 | Toplam 2 | ||||||||
Olimpiyatlar tarihi (özet) | ||||||||||||
Yaz Olimpiyatları | ||||||||||||
Kış Olimpiyatları | ||||||||||||
| ||||||||||||
İlgili diğer katılımlar | ||||||||||||
İngiliz Batı Hint Adaları (1960) |
Madalya kazananlar
Madalya | İsim | Branş | Kategori | |
---|---|---|---|---|
Gümüş | Richard Thompson | Atletizm | Erkekler 100 m | Ağustos 16 |
Altın | Keston Bledman, Marc Burns, Emmanuel Callander, Richard Thompson | Atletizm | Erkekler 4x100 m bayrak | Ağustos 22 |
Atletizm
- Erkekler
Sporcu | Kategori | Eleme | Yarı final | Final | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıralama | Zaman | Sıralama | Zaman | Sıralama | ||||
Darrel Brown | 100 m | 10.22 | 3 Q | 10.93 | 8 | Sıralamaya giremedi | |||
Marc Burns | 100 m | 10.46 | 2 Q | 10.05 | 1 Q | 9.97 | 3 Q | 10.01 | 7 |
Richard Thompson | 100 m | 10.24 | 1 Q | 9.99 | 1 Q | 9.93 | 2 Q | 9.89 | Gümüş |
Aaron Armstrong | 200 m | 20.57 | 1 Q | 20.58 | 5 | Sıralamaya giremedi | |||
Rondell Sorillo | 200 m | 20.58 | 1 Q | 20.63 | 4 | Sıralamaya giremedi | |||
Ato Modibo | 400 m | 45.63 | 5 | n/a | Sıralamaya giremedi | ||||
Renny Quow | 400 m | 45.13 | 2 Q | n/a | 44.82 | 4 q | 45.22 | 7 | |
Mekil Thomas | 110 m engelli | 13.69 | 6 q | 13.62 | 6 | Sıralamaya giremedi | |||
Keston Bledman Marc Burns Emmanuel Callender Richard Thompson Aaron Armstrong (yarı final) | 4x100 m bayrak | n/a | 38.26 | 1 Q | 38.06 | Altın | |||
Ato Modibo Jovon Toppin Cowin Mills Stan Waithe | 4x400 m bayrak | n/a | 3:04.12 | 5 | Sıralamaya giremedi |
Atletizm
- Kadınlar
Sporcu | Kategori | Eleme | Yarı final | Final | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıralama | Zaman | Sıralama | Zaman | Sıralama | ||||||
Kelly Ann Baptiste | 100 m | 11.39 | 2 Q | 11.42 | 6 | Sıralamaya girmedi | 22 | ||||
Semoy Hackett | 100 m | 11.53 | 4 q | 11.46 | 6 | Sıralamaya girmedi | 25 | ||||
Sasha Springer-Jones | 100 m | 11.55 | 5 q | 11.71 | 8 | Sıralamaya girmedi | 40 | ||||
Aleesha Barber | 100 metre engelli | 13.01 NR | 4 | n/a | Sıralamaya girmedi | 18 | |||||
Josanne Lucas | 400 metre engelli | 57.76 | 6 | n/a | Sıralamaya girmedi | 23 | |||||
Wanda Hutson Kelly-Ann Baptiste Ayanna Hutchinson Semoy Hackett | 4x100 metre bayrak | DNF | n/a | Sıralamaya girmedi | |||||||
Rhonda Watkins | Uzun atlama | 5.88 | 18 | n/a | Sıralamaya girmedi | 37 | |||||
Cleopatra Borel-Brown | Gülle atma | 17.96 | 7 | n/a | Sıralamaya girmedi | 17 | |||||
Candice Scott | Çekiç atma | 63.03 | 19 | n/a | Sıralamaya girmedi | 40 |
Atıcılık
Sporcu | Kategori | Eleme | Final | Sıralama | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Skor | Sıralama | Skor | Sıralama | |||
Roger Daniel | 10 m havalı tüfek | 571 | 37 | sıralamaya giremedi | 36th |
Yüzme
Atlet | Kategori | Eleme | Yarı final | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Sıralama | Sonuç | Sıralama | Sonuç | Sıralama | ||
George Bovell | Erkekler 50 m serbest | 2 Q | 21.86 | 11 | Sıralamaya giremedi | ||
Erkekler 100 m serbest | 48.83 | 20 | Sıralamaya giremedi | ||||
Nicholas Bovell | Erkekler 200 m bireysel karışık | 2:03.90 | 36 | Sıralamaya giremedi | |||
Sharntelle McLean | Kadınlar 50 m serbest | 26.19 | 39 | Sıralamaya giremedi |
Masa tenisi
Erkekler'
Sporcu | Kategori | Öneleme | Tur 1 | Tur 2 | Tur 3 | Tur 4 | Çeyrek final | Yarı final | Final |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuç | Sonuç | Sonuç | Sonuç | Sonuç | Sonuç | Sonuç | Sonuç | ||
Dexter St. Louis | Tek erkekler | Peng (CAN) L 0-4 | Sıralamaya giremedi |
🔥 Top keywords: Anasayfa2024 Avrupa Futbol ŞampiyonasıÖzel:AraAvrupa Futbol ŞampiyonasıAişe2020 Avrupa Futbol ŞampiyonasıOktay Kaynarca2024 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler LigiKylian MbappéSlovakyaTürkiye2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleriFIVB Dünya SıralamasıFIFA Dünya KupasıTürkiye millî futbol takımıMuhammed'in evlilikleriGibi bölümleri listesi2008 Avrupa Futbol ŞampiyonasıKurban BayramıVII. KleopatraGülse BirselRomelu LukakuOsmanlı padişahları listesiÖzel:SonDeğişikliklerMuhammedÜlkeler listesiAntoine Griezmann2026 FIFA Dünya KupasıVatan ŞaşmazII. MehmedOsmanlı İmparatorluğuFIFA Dünya Kupası finalleri listesiBurçlarSeks pozisyonlarıUsame bin LadinGheorghe HagiPrens (dizi)Muğla'nın ilçeleriSıla