1938 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
Madalya Tablosu
Host nation
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 7 | 2 | 14 | |
2 | Danimarka | 5 | 1 | 1 | 7 |
3 | Hollanda | 2 | 3 | 4 | 9 |
4 | İsveç | 2 | 1 | 0 | 3 |
5 | Büyük Britanya | 1 | 3 | 5 | 9 |
6 | 1 | 0 | 3 | 4 | |
7 | Fransa | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Yugoslavya | 0 | 0 | 1 | 1 |
8 | Belçika | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 16 | 16 | 17 | 49[1] |
Madalya Özeti
Dalış
- Erkekler maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m sıçrama tahtası | Erhard Weiß | 148.02 | Fritz Haster | 137.50 | Frederick Hodges Büyük Britanya | 132.52 |
10 m yüksek tahta | Erhard Weiß | 124.67 | Hans Kitzig | 121.53 | László Hidvégi | 107.22 |
- Kadınlar maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m sıçrama tahtası | Betty Slade Büyük Britanya | 103.60 | Gerda Daumerlang | 102.28 | Edna Child Büyük Britanya | 100.40 |
10 m yüksek tahta | Inge Beeken Danimarka | 37.09 | Ann-Margret Nirling İsveç | 36.92 | Suse Heinze | 36.39 |
Yüzme
- Erkekler maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m serbest | Kees Hoving Hollanda | 59.8 | Frederick Dove Büyük Britanya | 1:00.6 | István Kőrösi | 1:01.2 |
400 m serbest | Björn Borg İsveç | 4:51.6 | Werner Plath | 4:56.2 | Norman Wainwright Büyük Britanya | 4:56.3 |
1500 m serbeset röle | Björn Borg İsveç | 19:55.6 | Bob Leivers Büyük Britanya | 19:57.0 | Heinz Arendt | 20:12.6 |
100 m sırt üstü yüzüş | Heinz Schlauch | 1:09.0 | Gerhard Nüsske | 1:10.8 | Árpád Lengyel Stans Scheffer | 1:12.0 |
200 m kurbağalama yüzüş | Joachim Balke | 2:45.8 | Erwin Sietas | 2:45.9 | Anton Cerer Yugoslavya | 2:47.6 |
4×200 m serbest röle | Werner Birr Wolfgang Heimlich Hans Freese Werner Plath | 9:17.6 | Fransa Roland Pallard Christian Talli René Cavalero Alfred Nakache | 9:22.6 | Büyük Britanya Frederick Dove Kenneth Deane Bob Leivers Norman Wainwright | 9:24.6 |
- Kadınlar maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m serbest | Ragnhild Hveger Danimarka | 1:06.2 | Birte Ove-Petersen Danimarka | 1:06.8 | Rie van Veen Hollanda | 1:08.4 |
400 m serbest | Ragnhild Hveger Danimarka | 5:09.0 | Rie van Veen Hollanda | 5:27.7 | Fernande Caroen Belçika | 5:33.4 |
100 m sırt üstü yüzüş | Cor Kint Hollanda | 1:15.0 | Iet van Feggelen Hollanda | 1:15.9 | Birte Ove-Petersen Danimarka | 1:17.0 |
200 m kurbağalama yüzüş | Inge Sørensen Danimarka | 3:05.4 | Doris Storey Büyük Britanya | 3:06.0 | Jopie Waalberg Hollanda | 3:06.2 |
4×100 m serbest röle | Danimarka Eva Arndt Riise Gunvor Kraft Birte Ove-Petersen Ragnhild Hveger | 4:31.6 | Hollanda Alie Stijl Trude Malcorps Rie van Veen Willy den Ouden | 4:39.5 | Büyük Britanya Zilpha Grant Joyce Harrowby Margery Hinton Olive Wadham | 4:51.4 |
Su Topu
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler turnuvası | Macaristan | Almanya | Hollanda |
🔥 Top keywords: Anasayfa2024 Avrupa Futbol ŞampiyonasıÖzel:AraAvrupa Futbol ŞampiyonasıAişe2020 Avrupa Futbol ŞampiyonasıOktay Kaynarca2024 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler LigiKylian MbappéSlovakyaTürkiye2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleriFIVB Dünya SıralamasıFIFA Dünya KupasıTürkiye millî futbol takımıMuhammed'in evlilikleriGibi bölümleri listesi2008 Avrupa Futbol ŞampiyonasıKurban BayramıVII. KleopatraGülse BirselRomelu LukakuOsmanlı padişahları listesiÖzel:SonDeğişikliklerMuhammedÜlkeler listesiAntoine Griezmann2026 FIFA Dünya KupasıVatan ŞaşmazII. MehmedOsmanlı İmparatorluğuFIFA Dünya Kupası finalleri listesiBurçlarSeks pozisyonlarıUsame bin LadinGheorghe HagiPrens (dizi)Muğla'nın ilçeleriSıla