Evropsko prvenstvo v atletiki 2016
Evropsko prvenstvo v atletiki 2016 je triindvajseto Evropsko prvenstvo v atletiki, ki je potekalo med 6. in 10. julijem 2016 na Olimpijskem stadionu v Amsterdamu, Nizozemska. Na tekmovanju je sodelovalo 1.469 atletov iz petdesetih držav, ki so tekmovali v dvaindvajsetih atletskih disciplinah za moške in ženske.
Rezultati atletov
Tekaške discipline
Disciplina | Zlato | Srebro | Bron | |||
100 m | Churandy Martina | 10,07 SB | Jak Ali Harvey | 10,07 | Jimmy Vicaut | 10,08 |
200 m | Bruno Hortelano | 20,45 | Ramil Guliyev | 20,51 | Daniel Talbot | 20,56 |
400 m | Martyn Rooney | 45,29 | Pavel Maslák | 45,36 | Liemarvin Bonevacia | 45,41 SB |
800 m | Adam Kszczot | 1:45,18 | Marcin Lewandowski | 1:45,54 | Elliot Giles | 1:45,54 OR |
1500 m | Filip Ingebrigtsen | 3:46,65 | David Bustos | 3:46,90 | Henrik Ingebrigtsen | 3:47,18 |
5000 m | Ilias Fifa | 13:40,85 | Adel Mechaal | 13:40,85 | Richard Ringer | 13:40,85 SB |
10000 m | Polat Kemboi Arıkan | 28:18,52 | Ali Kaya | 28:21,42 | Antonio Abadía | 28:26,07 |
Polmaraton | Tadesse Abraham | 1:02:03 | Kaan Kigen Özbilen | 1:02:27 | Daniele Meucci | 1:02:38 |
Švica | 3:12:04 | Španija | 3:12:06 | Italija | 3:12:41 | |
110 m z ovirami | Dimitri Bascou | 13,25 | Balázs Baji | 13,28 DR | Wilhelm Belocian | 13,33 |
400 m z ovirami | Yasmani Copello | 48,98 | Sergio Fernández | 49,06 | Kariem Hussein | 49,10 |
3000 m z zaprekami | Mahiedine Mekhissi-Benabbad | 8:25,63 | Aras Kaya | 8:29,91 OR | Yoann Kowal | 8:30,79 |
Štafeta 4 × 100 m | Združeno kraljestvo James Dasaolu Adam Gemili James Ellington Chijindu Ujah | 38:17 | Francija Marvin René Stuart Dutamby Mickael-Meba Zeze Jimmy Vicaut | 38,38 SB | Nemčija Julian Reus Sven Knipphals Roy Schmidt Lucas Jakubczyk | 38,47 |
Štafeta 4 × 400 m | Belgija Julien Watrin Jonathan Borlée Dylan Borlée Kévin Borlée | 3:01:10 EL | Poljska Rafał Omelko Kacper Kozłowski Łukasz Krawczuk Jakub Krzewina | 3:01:18 SB | Združeno kraljestvo Rabah Yousif Delano Williams Jack Green Matthew Hudson-Smith | 3:01:44 SB |
Tehnične discipline
Disciplina | Zlato | Srebro | Bron | |||
Skok v višino | Gianmarco Tamberi | 2,32 | Robbie Grabarz | 2,29 | Chris Baker Eike Onnen | 2,29 |
Skok ob palici | Robert Sobera | 5,60 | Jan Kudlička | 5,60 | Robert Renner | 5,50 |
Skok v daljino | Greg Rutherford | 8,25 | Michel Tornéus | 8,21 SB | Ignisious Gaisah | 7,93 |
Troskok | Max Hess | 17,20 EL | Karol Hoffmann | 17,16 OR | Julian Reid | 16,76 SB |
Suvanje krogle | David Storl | 21,31 EL | Michał Haratyk | 21,19 | Tsanko Arnaudov | 20,59 SB |
Met diska | Piotr Małachowski | 67,06 | Philip Milanov | 65,71 | Gerd Kanter | 65,27 SB |
Met kopja | Zigismunds Sirmais | 86,66 OR | Vítězslav Veselý | 83,59 | Antti Ruuskanen | 82,44 |
Met kladiva | Paweł Fajdek | 80,93 | Ivan Tikhon | 78,84 | Wojciech Nowicki | 77,53 |
Deseteroboj | Thomas Van der Plaetsen | 8218 | Adam Helcelet | 8157 SB | Mihail Dudaš | 8153 |
Rezultati atletinj
Tekaške discipline
Disciplina | Zlato | Srebro | Bron | |||
100 m | Dafne Schippers | 10,90 | Ivet Lalova-Collio | 11,20 | Mujinga Kambundji | 11,25 |
200 m | Dina Asher-Smith | 22,37 SB | Ivet Lalova-Collio | 22,52 SB | Gina Lückenkemper | 22,74 |
400 m | Libania Grenot | 50,73 | Floria Gueï | 51,21 | Anyika Onuora | 51,47 SB |
800 m | Nataliya Pryshchepa | 1:59,70 | Rénelle Lamote | 2:00,19 | Lovisa Lindh | 2:00,37 OR |
1500 m | Angelika Cichocka | 4:33,00 | Sifan Hassan | 4:33,76 | Ciara Mageean | 4:33,78 |
5000 m | Yasemin Can | 15:18,15 | Meraf Bahta | 15:20,54 | Stephanie Twell | 15:20,70 |
10000 m | Yasemin Can | 31:12,86 EL, EU23 | Dulce Félix | 31:19,03 OR | Karoline Bjerkeli Grøvdal | 31:23,45 OR |
Polmaraton | Sara Moreira | 1:10:19 | Veronica Inglese | 1:10:35 | Jéssica Augusto | 1:10:55 |
Portugalska | 3:33:53 | Italija | 3:36:38 | Turčija | 3:39:59 | |
100 m z ovirami | Cindy Roleder | 12,62 EL | Alina Talaj | 12,68 | Tiffany Porter | 12,76 |
400 m z ovirami | Sara Slott Petersen | 55,12 SB | Joanna Linkiewicz | 55,33 | Lea Sprunger | 55,41 |
3000 m z zaprekami | Gesa-Felicitas Krause | 9:18,85 EL | Luiza Gega | 9:28,52 DR | Özlem Kaya | 9:35,05 SB |
Štafeta 4×100 m | Nizozemska Jamile Samuel Dafne Schippers Tessa van Schagen Naomi Sedney | 42,04 DR | Združeno kraljestvo Asha Philip Dina Asher-Smith Bianca Williams Daryll Neita | 42,45 SB | Nemčija Tatjana Pinto Lisa Mayer Gina Luckenkemper Rebekka Haase | 42,48 |
Štafeta 4×400 m | Združeno kraljestvo Emily Diamond Anyika Onuora Eilidh Doyle Seren Bundy-Davies | 3:25,05 WL | Francija Phara Anacharsis Brigitte Ntiamoah Marie Gayot Floria Guei | 3:25,96 SB | Italija Maria Benedicta Chigbolu Maria Enrica Spacca Chiara Bazzoni Libania Grenot | 3:27,49 SB |
Tehnične discipline
Disciplina | Zlato | Srebro | Bron | |||
Skok v višino | Ruth Beitia | 1,98 SB | Mirela Demireva Airinė Palšytė | 1,96 1,96 SB | ||
Skok ob palici | Ekaterini Stefanidi | 4,81 CR | Lisa Ryzih | 4,70 SB | Angelica Bengtsson | 4,65 SB |
Skok v daljino | Ivana Španović | 6,94 | Jazmin Sawyers | 6,86 | Malaika Mihambo | 6,65 |
Troskok | Patricia Mamona | 14,58 DR | Hanna Minenko | 14,51 | Paraskevi Papachristou | 14,47 |
Suvanje krogle | Christina Schwanitz | 20,17 EL | Anita Márton | 18,72 | Emel Dereli | 18,22 |
Met diska | Sandra Perković | 69,97 | Julia Fischer | 65,77 | Shanice Craft | 63,89 |
Met kopja | Tatsiana Khaladovich | 66,34 DR | Linda Stahl | 65,25 SB | Sara Kolak | 63,50 DR |
Met kladiva | Anita Włodarczyk | 78,14 | Betty Heidler | 75,77 SB | Hanna Skydan | 73,83 |
Sedmeroboj | Anouk Vetter | 6626 DR | Antoinette Nana Djimou | 6458 SB | Ivona Dadic | 6408 DR |
Sodelujoče države
- Albanija (2)
- Andora (3)
- Armenija (3)
- Avstrija (16)
- Azerbajdžan (5)
- Belorusija (41)
- Belgija (34)
- Bosna in Hercegovina (5)
- Bolgarija (19)
- Hrvaška (11)
- Ciper (15)
- Češka (48)
- Danska (12)
- Estonija (27)
- Finska (37)
- Francija (70)
- Gruzija (2)
- Nemčija (105)
- Gibraltar (2)
- Združeno kraljestvo (91)
- Grčija (40)
- Madžarska (34)
- neodvisni (1)
- Islandija (5)
- Irska (51)
- Izrael (17)
- Italija (85)
- Kosovo (2)
- Latvija (17)
- Lihtenštajn (1)
- Litva (19)
- Luksemburg (2)
- Makedonija (1)
- Malta (3)
- Moldavija (8)
- Monako (1)
- Črna gora (4)
- Nizozemska (65)
- Norveška (57)
- Poljska (77)
- Portugalska (37)
- Romunija (27)
- San Marino (1)
- Srbija (11)
- Slovaška (27)
- Slovenija (20)
- Španija (87)
- Švedska (61)
- Švica (53)
- Turčija (55)
- Ukrajina
Medalje po državah
Mesto | Država | Zlato | Srebro | Bron | Skupaj |
---|---|---|---|---|---|
1 | Poljska | 6 | 5 | 1 | 12 |
2 | Nemčija | 5 | 4 | 7 | 16 |
3 | Združeno kraljestvo | 5 | 3 | 8 | 16 |
4 | Turčija | 4 | 5 | 3 | 12 |
5 | Nizozemska | 4 | 1 | 2 | 7 |
6 | Španija | 3 | 4 | 1 | 8 |
7 | Portugalska | 3 | 1 | 2 | 6 |
8 | Francija | 2 | 5 | 3 | 10 |
9 | Italija | 2 | 2 | 3 | 7 |
10 | Belgija | 2 | 1 | 0 | 3 |
11 | Švica | 2 | 0 | 3 | 5 |
12 | Belorusija | 1 | 2 | 0 | 3 |
13 | Norveška | 1 | 0 | 2 | 3 |
14 | Hrvaška | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Grčija | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Srbija | 1 | 0 | 1 | 2 |
17 | Danska | 1 | 0 | 0 | 1 |
17 | Latvija | 1 | 0 | 0 | 1 |
17 | Ukrajina | 1 | 0 | 0 | 1 |
20 | Češka | 0 | 4 | 0 | 4 |
21 | Bolgarija | 0 | 3 | 0 | 3 |
22 | Švedska | 0 | 2 | 2 | 4 |
23 | Madžarska | 0 | 2 | 0 | 2 |
24 | Albanija | 0 | 1 | 0 | 1 |
24 | Izrael | 0 | 1 | 0 | 1 |
24 | Litva | 0 | 1 | 0 | 1 |
27 | Avstrija | 0 | 0 | 1 | 1 |
27 | Azerbajdžan | 0 | 0 | 1 | 1 |
27 | Estonija | 0 | 0 | 1 | 1 |
27 | Finska | 0 | 0 | 1 | 1 |
27 | Irska | 0 | 0 | 1 | 1 |
27 | Slovenija | 0 | 0 | 1 | 1 |
Skupaj | 46 | 47 | 46 | 139 |
Zunanje povezave
🔥 Top keywords: Glavna stranPosebno:IskanjeErik JanžaMohantEvropsko prvenstvo v nogometuMočiBenjamin ŠeškoSlovenska nogometna reprezentancaPosebno:ZadnjeSpremembeZodiakSlovenijaTereza VukCarles PuigdemontOčetovski danBranko ŠturbejVanja DrkušićDan državnostiEvropsko prvenstvo v nogometu 2021Sulejman I.BajramKurbanbajramSeznam mednarodnih klicnih kodSvetlana MakarovičSeznam držav članic Evropske unijeEvropsko prvenstvo v nogometu 2024Svetovno prvenstvo v nogometuAlen KobilicaTrojanska vojnaTrojaKategorija:Slovenski priimkiAhilAndraž ŠporarNogometFrance PrešerenZdravljicaFranz KafkaKategorija:Ženska osebna imenaKylian MbappéGórnik Zabrze