Dirka po Italiji 2020
Dirka po Italiji 2020 (italijansko Giro d'Italia 2020) je 103. izvedba dirke po Italiji, tritedenske moške cestne kolesarske etapne dirke. Začela se je 3. oktobra v Monrealeju in končala 25. oktobra v Milanu.[1] Zaradi Pandemije covida-19 je bila dirka prestavljena, prvotno načrtovani datum je bil med 9. in 31. majem.[1][2] Sodelovalo je 176 kolesarjev iz 22-ih ekip. Rožnato majico je prvič osvojil Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers), drugo mesto Jai Hindley, tretje pa Wilco Kelderman (oba Team Sunweb). Vijolično majico je osvojil Arnaud Démare (Groupama–FDJ), modro majico Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling), belo majico pa Tao Geoghegan Hart.[3][4]
Ekipe
UCI WorldTeams
- AG2R La Mondiale
- Astana
- Bahrain–McLaren
- Bora–Hansgrohe
- CCC Team
- Cofidis
- Deceuninck–Quick-Step
- EF Pro Cycling
- Groupama–FDJ
- Israel Start-Up Nation
- Lotto–Soudal
- Mitchelton–Scott
- Movistar Team
- NTT Pro Cycling
- Ineos Grenadiers
- Team Jumbo–Visma
- Team Sunweb
- Trek–Segafredo
- UAE Team Emirates
UCI ProTeams
- Androni Giocattoli–Sidermec
- Bardiani–CSF–Faizanè
- Vini Zabù–Brado–KTM
Etape
Etapa | Datum | Štart/Cilj | Razdalja | Tip | Zmagovalec | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3. oktober | Monreale — Palermo | 15 km | posamični kronometer | Filippo Ganna | ||
2 | 4. oktober | Alcamo — Agrigento | 149 km | hribovita etapa | Diego Ulissi | ||
3 | 5. oktober | Enna — Etna | 150 km | gorska etapa | Jonathan Caicedo | ||
4 | 6. oktober | Catania — Villafranca Tirrena | 140 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
5 | 7. oktober | Mileto — Camigliatello Silano | 225 km | hribovito-gorska etapa | Filippo Ganna | ||
6 | 8. oktober | Castrovillari — Matera | 188 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
7 | 9. oktober | Matera — Brindisi | 143 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
8 | 10. oktober | Giovinazzo — Vieste | 200 km | hribovito-gorska etapa | Alex Dowsett | ||
9 | 11. oktober | San Salvo — Roccaraso (Aremogna) | 207 km | gorska etapa | Ruben Guerreiro | ||
12. oktober | dan počitka | ||||||
10 | 13. oktober | Lanciano — Tortoreto | 177 km | hribovito-gorska etapa | Peter Sagan | ||
11 | 14. oktober | Porto Sant'Elpidio — Rimini | 182 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
12 | 15. oktober | Cesenatico — Cesenatico | 204 km | hribovito-gorska etapa | Jhonatan Narváez | ||
13 | 16. oktober | Cervia — Monselice | 192 km | hribovita etapa | Diego Ulissi | ||
14 | 17. oktober | Conegliano — Valdobbiadene | 34,1 km | posamični kronometer | Filippo Ganna | ||
15 | 18. oktober | Base Aerea Rivolto — Piancavallo | 185 km | gorska etapa | Tao Geoghegan Hart | ||
19. oktober | dan počitka | ||||||
16 | 20. oktober | Videm — San Daniele del Friuli | 229 km | hribovito-gorska etapa | Jan Tratnik | ||
17 | 21. oktober | Bassano del Grappa — Madonna di Campiglio | 203 km | gorska etapa | Ben O'Connor | ||
18 | 22. oktober | Pinzolo — Laghi di Cancano | 207 km | gorska etapa | Jai Hindley | ||
19 | 23. oktober | 124,5 | ravninska etapa | Josef Černý | |||
20 | 24. oktober | Alba — Sestriere | 190 km | gorska etapa | Tao Geoghegan Hart | ||
21 | 25. oktober | Cernusco sul Naviglio — Milano | 15,7 km | posamični kronometer | Filippo Ganna | ||
Skupaj | 3361,4 km |
Razvrstitev po klasifikacijah
Etapa | Zmagovalec | Rožnata majica | Vijolična majica | Modra majica | Bela majica | Ekipno | Vmesni šprinti | Borbenost | Begi | Športnost |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Filippo Ganna | Filippo Ganna | Filippo Ganna | Rick Zabel | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | brez | Filippo Ganna | brez | Ineos Grenadiers |
2 | Diego Ulissi | Diego Ulissi | Peter Sagan | Thomas De Gendt | Thomas De Gendt | Ben Gastauer | ||||
3 | Jonathan Caicedo | João Almeida | Jonathan Caicedo | João Almeida | Deceuninck–Quick-Step | Jonathan Caicedo | Giovanni Visconti | Deceuninck–Quick-Step | ||
4 | Arnaud Démare | Peter Sagan | Team Sunweb | |||||||
5 | Filippo Ganna | Filippo Ganna | Filippo Ganna | |||||||
6 | Arnaud Démare | Arnaud Démare | Mattia Bais | Mattia Bais | Trek–Segafredo | |||||
7 | Arnaud Démare | Marco Frapporti | Arnaud Démare | |||||||
8 | Alex Dowsett | Ineos Grenadiers | ||||||||
9 | Ruben Guerreiro | Ruben Guerreiro | Ruben Guerreiro | Salvatore Puccio | Movistar Team | |||||
10 | Peter Sagan | Peter Sagan | ||||||||
11 | Arnaud Démare | Mattia Bais | ||||||||
12 | Jhonatan Narváez | AG2R La Mondiale | ||||||||
13 | Diego Ulissi | Simon Pellaud | Simon Pellaud | |||||||
14 | Filippo Ganna | |||||||||
15 | Tao Geoghegan Hart | Giovanni Visconti | ||||||||
16 | Jan Tratnik | Groupama–FDJ | ||||||||
17 | Ben O'Connor | Ruben Guerreiro | Thomas De Gendt | |||||||
18 | Jai Hindley | Wilco Kelderman | Jai Hindley | |||||||
19 | Josef Černý | |||||||||
20 | Tao Geoghegan Hart | Jai Hindley | ||||||||
21 | Filippo Ganna | Tao Geoghegan Hart | Tao Geoghegan Hart | |||||||
Skupaj | Tao Geoghegan Hart | Arnaud Démare | Ruben Guerreiro | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | Simon Pellaud | Thomas De Gendt | Mattia Bais | Groupama–FDJ |
Končna razvrstitev
Legenda | |||
---|---|---|---|
Predstavlja vodilnega v skupnem seštevku | Predstavlja najboljšega mladega kolesarja | ||
Predstavlja vodilnega po točkah | Predstavlja vodilnega v gorski razvrstitvi | ||
Predstavlja najbolj borbenega kolesarja |
Rožnata majica
Poz. | Kolesar | Ekipa | Čas |
---|---|---|---|
1 | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 85h 40' 21" |
2 | Jai Hindley | Team Sunweb | + 39" |
3 | Wilco Kelderman | Team Sunweb | + 1' 29" |
4 | João Almeida | Deceuninck–Quick-Step | + 2' 57" |
5 | Pello Bilbao | Bahrain–McLaren | + 3' 09" |
6 | Jakob Fuglsang | Astana | + 7' 02" |
7 | Vincenzo Nibali | Trek–Segafredo | + 8' 15" |
8 | Patrick Konrad | Bora–Hansgrohe | + 8' 42" |
9 | Fausto Masnada | Deceuninck–Quick-Step | + 9' 57" |
10 | Hermann Pernsteiner | Bahrain–McLaren | + 11' 05" |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Čas |
---|---|---|---|
11 | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | + 11' 52" |
12 | Rafał Majka | Bora–Hansgrohe | + 20' 31" |
13 | Sergio Samitier | Movistar Team | + 35' 29" |
14 | James Knox | Deceuninck–Quick-Step | + 37' 41" |
15 | Brandon McNulty | UAE Team Emirates | + 38' 10" |
16 | Aurélien Paret-Peintre | AG2R La Mondiale | + 45' 04" |
17 | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | + 53' 25" |
18 | Ben Swift | Ineos Grenadiers | + 57' 36" |
19 | Antonio Pedrero | Movistar Team | + 59' 36" |
20 | Ben O'Connor | NTT Pro Cycling | + 1h 02' 57" |
21 | Sam Oomen | Team Sunweb | + 1h 03' 46" |
22 | Ilnur Zakarin | CCC Team | + 1h 06' 11" |
23 | Matteo Fabbro | Bora–Hansgrohe | + 1h 13' 49" |
24 | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | + 1h 16' 15" |
25 | Fabio Felline | Astana | + 1h 25' 14" |
26 | Martijn Tusveld | Team Sunweb | + 1h 25' 34" |
27 | Attila Valter | CCC Team | + 1h 30' 13" |
28 | Pieter Serry | Deceuninck–Quick-Step | + 1h 30' 54" |
29 | Chris Hamilton | Team Sunweb | + 1h 32' 26" |
30 | Mikkel Frølich Honoré | Deceuninck–Quick-Step | + 1h 34' 49" |
31 | Jacopo Mosca | Trek–Segafredo | + 1h 48' 45" |
32 | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | + 1h 55' 57" |
33 | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | + 1h 58' 58" |
34 | Víctor de la Parte | CCC Team | + 2h 00' 42" |
35 | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | + 2h 04' 26" |
36 | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | + 2h 05' 51" |
37 | Antonio Nibali | Trek–Segafredo | + 2h 05' 56" |
38 | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | + 2h 06' 59" |
39 | François Bidard | AG2R La Mondiale | + 2h 07' 36" |
40 | Davide Villella | Movistar Team | + 2h 10' 28" |
41 | Thomas De Gendt | Lotto–Soudal | + 2h 14' 51" |
42 | Carl Fredrik Hagen | Lotto–Soudal | + 2h 20' 58" |
43 | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | + 2h 23' 09" |
44 | Jesper Hansen | Cofidis | + 2h 27' 05" |
45 | Óscar Rodríguez | Astana | + 2h 32' 17" |
46 | Enrico Battaglin | Bahrain–McLaren | + 2h 32' 44" |
47 | Sander Armée | Lotto–Soudal | + 2h 32' 48" |
48 | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | + 2h 37' 43" |
49 | Julien Bernard | Trek–Segafredo | + 2h 38' 53" |
50 | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | + 2h 39' 38" |
51 | Alessandro Tonelli | Bardiani–CSF–Faizanè | + 2h 42' 25" |
52 | Nicola Conci | Trek–Segafredo | + 2h 43' 56" |
53 | Jonas Gregaard | Astana | + 2h 44' 59" |
54 | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | + 2h 47' 05" |
55 | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | + 2h 47' 38" |
56 | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | + 2h 50' 11" |
57 | Eduardo Sepúlveda | Movistar Team | + 2h 50' 15" |
58 | Einer Rubio | Movistar Team | + 2h 51' 20" |
59 | Domen Novak | Bahrain–McLaren | + 2h 54' 22" |
60 | Harm Vanhoucke | Lotto–Soudal | + 2h 55' 25" |
61 | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | + 3h 03' 16" |
62 | Jan Tratnik | Bahrain–McLaren | + 3h 05' 27" |
63 | Stéphane Rossetto | Cofidis | + 3h 08' 54" |
64 | Joey Rosskopf | CCC Team | + 3h 10' 30" |
65 | Jonathan Caicedo | EF Pro Cycling | + 3h 14' 47" |
66 | Dario Cataldo | Movistar Team | + 3h 21' 44" |
67 | Paweł Poljański | Bora–Hansgrohe | + 3h 22' 39" |
68 | Kamil Małecki | CCC Team | + 3h 23' 03" |
69 | Chad Haga | Team Sunweb | + 3h 23' 06" |
70 | Mark Padun | Bahrain–McLaren | + 3h 25' 54" |
71 | Simon Pellaud | Androni Giocattoli–Sidermec | + 3h 28' 32" |
72 | Davide Ballerini | Deceuninck–Quick-Step | + 3h 30' 50" |
73 | Jaakko Hänninen | AG2R La Mondiale | + 3h 35' 23" |
74 | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli–Sidermec | + 3h 38' 15" |
75 | Simon Clarke | EF Pro Cycling | + 3h 41' 04" |
76 | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | + 3h 41' 58" |
77 | Kilian Frankiny | Groupama–FDJ | + 3h 45' 21" |
78 | Jefferson Cepeda | Androni Giocattoli–Sidermec | + 3h 49' 05" |
79 | Héctor Carretero | Movistar Team | + 3h 54' 39" |
80 | Mathias Le Turnier | Cofidis | + 4h 00' 46" |
81 | Matthew Holmes | Lotto–Soudal | + 4h 01' 45" |
82 | Giovanni Carboni | Bardiani–CSF–Faizanè | + 4h 02' 55" |
83 | Nico Denz | Team Sunweb | + 4h 03' 03" |
84 | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | + 4h 03' 24" |
85 | Luca Chirico | Androni Giocattoli–Sidermec | + 4h 03' 58" |
86 | Josef Černý | CCC Team | + 4h 04' 57" |
87 | Eros Capecchi | Bahrain–McLaren | + 4h 05' 17" |
88 | Etienne van Empel | Vini Zabù–Brado–KTM | + 4h 07' 49" |
89 | Jukija Araširo | Bahrain–McLaren | + 4h 10' 07" |
90 | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli–Sidermec | + 4h 15' 50" |
91 | Francesco Romano | Bardiani–CSF–Faizanè | + 4h 18' 52" |
92 | Peter Sagan | Bora–Hansgrohe | + 4h 21' 56" |
93 | Lorenzo Rota | Vini Zabù–Brado–KTM | + 4h 22' 59" |
94 | Cesare Benedetti | Bora–Hansgrohe | + 4h 23' 22" |
95 | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | + 4h 27' 30" |
96 | Edoardo Zardini | Vini Zabù–Brado–KTM | + 4h 30' 02" |
97 | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | + 4h 31' 02" |
98 | Stefano Oldani | Lotto–Soudal | + 4h 33' 10" |
99 | Josip Rumac | Androni Giocattoli–Sidermec | + 4h 34' 38" |
100 | Filippo Zana | Bardiani–CSF–Faizanè | + 4h 45' 29" |
101 | Valerio Conti | UAE Team Emirates | + 4h 45' 35" |
102 | Mattia Bais | Androni Giocattoli–Sidermec | + 4h 49' 25" |
103 | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli–Sidermec | + 4h 52' 03" |
104 | Kamil Gradek | CCC Team | + 4h 56' 07" |
105 | James Whelan | EF Pro Cycling | + 4h 57' 54" |
106 | Albert Torres | Movistar Team | + 4h 59' 30" |
107 | Maciej Bodnar | Bora–Hansgrohe | + 5h 04' 10" |
108 | Marco Frapporti | Vini Zabù–Brado–KTM | + 5h 05' 15" |
109 | Filippo Fiorelli | Bardiani–CSF–Faizanè | + 5h 08' 17" |
110 | Rodrigo Contreras | Astana | + 5h 08' 22" |
111 | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | + 5h 09' 44" |
112 | Elia Viviani | Cofidis | + 5h 10' 26" |
113 | Miles Scotson | Groupama–FDJ | + 5h 13' 09" |
114 | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | + 5h 13' 54" |
115 | Simone Consonni | Cofidis | + 5h 16' 07" |
116 | Simon Guglielmi | Groupama–FDJ | + 5h 16' 48" |
117 | Adam Hansen | Lotto–Soudal | + 5h 17' 02" |
118 | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | + 5h 19' 10" |
119 | Nathan Haas | Cofidis | + 5h 20' 50" |
120 | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | + 5h 23' 04" |
121 | Arnaud Démare | Groupama–FDJ | + 5h 26' 45" |
122 | Iljo Keisse | Deceuninck–Quick-Step | + 5h 32' 08" |
123 | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | + 5h 32' 22" |
124 | Ignatas Konovalovas | Groupama–FDJ | + 5h 36' 34" |
125 | Giovanni Lonardi | Bardiani–CSF–Faizanè | + 5h 41' 00" |
126 | Matthias Brändle | Israel Start-Up Nation | + 5h 42' 40" |
127 | Simone Bevilacqua | Vini Zabù–Brado–KTM | + 5h 45' 25" |
128 | Jacopo Guarnieri | Groupama–FDJ | + 5h 46' 03" |
129 | Fabio Mazzucco | Bardiani–CSF–Faizanè | + 5h 48' 10" |
130 | Marco Mathis | Cofidis | + 5h 51' 35" |
131 | Álvaro Hodeg | Deceuninck–Quick-Step | + 5h 53' 47" |
132 | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | + 6h 12' 07" |
133 | Jonathan Dibben | Lotto–Soudal | + 6h 13' 59" |
Vijolična majica
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Arnaud Démare | Groupama–FDJ | 233 |
2 | Peter Sagan | Bora–Hansgrohe | 184 |
3 | João Almeida | Deceuninck–Quick-Step | 108 |
4 | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 87 |
5 | Josef Černý | CCC Team | 78 |
6 | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 78 |
7 | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 77 |
8 | Simon Pellaud | Androni Giocattoli–Sidermec | 70 |
9 | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 66 |
10 | Patrick Konrad | Bora–Hansgrohe | 61 |
Modra majica
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 234 |
2 | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 157 |
3 | Thomas De Gendt | Lotto–Soudal | 122 |
4 | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 119 |
5 | Ben O'Connor | NTT Pro Cycling | 71 |
6 | Jai Hindley | Team Sunweb | 71 |
7 | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 55 |
8 | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 48 |
9 | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 45 |
10 | Einer Rubio | Movistar Team | 44 |
Bela majica
Poz. | Kolesar | Ekipa | Čas |
---|---|---|---|
1 | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 85h 40' 21" |
2 | Jai Hindley | Team Sunweb | + 39" |
3 | João Almeida | Deceuninck–Quick-Step | + 2' 57" |
4 | Sergio Samitier | Movistar Team | + 35' 29" |
5 | James Knox | Deceuninck–Quick-Step | + 37' 41" |
6 | Brandon McNulty | UAE Team Emirates | + 38' 10" |
7 | Aurélien Paret-Peintre | AG2R La Mondiale | + 45' 04" |
8 | Ben O'Connor | NTT Pro Cycling | + 1h 02' 57" |
9 | Sam Oomen | Team Sunweb | + 1h 03' 46" |
10 | Matteo Fabbro | Bora–Hansgrohe | + 1h 13' 49" |
Ekipna razvrstitev
Poz. | Ekipa | Čas |
---|---|---|
1 | Ineos Grenadiers | 257h 15' 58" |
2 | Deceuninck–Quick-Step | + 22' 32" |
3 | Team Sunweb | + 28' 50" |
4 | Bahrain–McLaren | + 32' 50" |
5 | Bora–Hansgrohe | + 1h 12' 34" |
6 | NTT Pro Cycling | + 1h 49' 59" |
7 | AG2R La Mondiale | + 2h 04' 38" |
8 | Movistar Team | + 2h 08' 26" |
9 | Astana | + 2h 29' 44" |
10 | Trek–Segafredo | + 2h 42' 36" |
Vmesni šprinti
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Simon Pellaud | Androni Giocattoli–Sidermec | 78 |
2 | Thomas De Gendt | Lotto–Soudal | 56 |
3 | Marco Frapporti | Vini Zabù–Brado–KTM | 44 |
4 | Mattia Bais | Androni Giocattoli–Sidermec | 34 |
5 | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli–Sidermec | 28 |
6 | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 25 |
7 | Peter Sagan | Bora–Hansgrohe | 21 |
8 | Francesco Romano | Bardiani–CSF–Faizanè | 20 |
9 | Héctor Carretero | Movistar Team | 19 |
10 | Matthew Holmes | Lotto–Soudal | 17 |
Borbenost
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Thomas De Gendt | Lotto–Soudal | 55 |
2 | Simon Pellaud | Androni Giocattoli–Sidermec | 52 |
3 | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 45 |
4 | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 45 |
5 | Peter Sagan | Bora–Hansgrohe | 40 |
6 | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 39 |
7 | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 37 |
8 | Jai Hindley | Team Sunweb | 36 |
9 | João Almeida | Deceuninck–Quick-Step | 35 |
10 | Arnaud Démare | Groupama–FDJ | 33 |
Begi
Poz. | Kolesar | Ekipa | Km |
---|---|---|---|
1 | Mattia Bais | Androni Giocattoli–Sidermec | 458 |
2 | Marco Frapporti | Vini Zabù–Brado–KTM | 428 |
3 | Simon Pellaud | Androni Giocattoli–Sidermec | 352 |
4 | Matthew Holmes | Lotto–Soudal | 336 |
5 | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 320 |
6 | Alessandro Tonelli | Bardiani–CSF–Faizanè | 307 |
7 | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 304 |
8 | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli–Sidermec | 304 |
9 | Francesco Romano | Bardiani–CSF–Faizanè | 263 |
10 | Thomas De Gendt | Lotto–Soudal | 237 |
Športnost
Poz. | Ekipa | Točke |
---|---|---|
1 | Groupama–FDJ | 0 |
2 | Androni Giocattoli–Sidermec | 0.5 |
3 | Team Sunweb | 20 |
4 | AG2R La Mondiale | 20 |
5 | CCC Team | 20 |
6 | Bora–Hansgrohe | 40 |
7 | Deceuninck–Quick-Step | 60 |
8 | Vini Zabù–Brado–KTM | 70 |
9 | UAE Team Emirates | 85 |
10 | NTT Pro Cycling | 100 |
Sklici
🔥 Top keywords: Glavna stranPosebno:IskanjeErik JanžaMohantEvropsko prvenstvo v nogometuMočiBenjamin ŠeškoSlovenska nogometna reprezentancaPosebno:ZadnjeSpremembeZodiakSlovenijaTereza VukCarles PuigdemontOčetovski danBranko ŠturbejVanja DrkušićDan državnostiEvropsko prvenstvo v nogometu 2021Sulejman I.BajramKurbanbajramSeznam mednarodnih klicnih kodSvetlana MakarovičSeznam držav članic Evropske unijeEvropsko prvenstvo v nogometu 2024Svetovno prvenstvo v nogometuAlen KobilicaTrojanska vojnaTrojaKategorija:Slovenski priimkiAhilAndraž ŠporarNogometFrance PrešerenZdravljicaFranz KafkaKategorija:Ženska osebna imenaKylian MbappéGórnik Zabrze