Campionatul Regional a fost împărțit în 17 serii. Campionii Campionatelor Regionale joacă unul împotriva celuilalt în playoff pentru a câștiga promovarea în Divizia C.
Campionate regionale
Regiunea Brașov
Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare sau retrogradare |
---|
1 | Rulmentul Brașov (C, Q) | 26 | 15 | 6 | 5 | 60 | 23 | +37 | 36 | Qualification to promotion play-off |
---|
2 | Progresul Sibiu | 26 | 15 | 4 | 7 | 62 | 37 | +25 | 34 | |
---|
3 | Colorom Codlea | 26 | 12 | 4 | 10 | 39 | 34 | +5 | 28 |
---|
4 | Textila Mediaș | 26 | 11 | 5 | 10 | 45 | 42 | +3 | 27 |
---|
5 | Celuloza Zărnești | 26 | 10 | 7 | 9 | 41 | 50 | −9 | 27 |
---|
6 | Textila Cisnădie | 26 | 10 | 5 | 11 | 45 | 42 | +3 | 25 |
---|
7 | Elastic Sibiu | 26 | 10 | 5 | 11 | 44 | 44 | 0 | 25 |
---|
8 | Torpedo Zărnești | 26 | 8 | 9 | 9 | 37 | 40 | −3 | 25 |
---|
9 | Vitrometan Mediaș | 26 | 7 | 11 | 8 | 32 | 40 | −8 | 25 |
---|
10 | Precizia Săcele | 26 | 9 | 6 | 11 | 34 | 32 | +2 | 24 |
---|
11 | Chimia Victoria | 26 | 10 | 4 | 12 | 40 | 50 | −10 | 24 |
---|
12 | Metalul Copșa Mică | 26 | 7 | 9 | 10 | 25 | 27 | −2 | 23 |
---|
13 | Sparta Mediaș | 26 | 7 | 7 | 12 | 31 | 47 | −16 | 21 |
---|
14 | Textila Prejmer | 26 | 8 | 4 | 14 | 33 | 60 | −27 | 20 |
---|
Municipiul București
- Championship final
The matches was played on 20 and 24 June 1964.
Echipa 1 | Scor gen. | Echipa 2 | Tur | Retur |
---|
Metalul Floreasca | 2–1 | Viitorul Electronica București | 1–1 | 1–0 |
Metalul Floreasca won the Bucharest Municipal Championship and qualify for promotion play-off in Divizia C.[2]
Regiunea Galați
Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare sau retrogradare |
---|
1 | Constructorul Brăila (C, Q) | 26 | 21 | 4 | 1 | 74 | 10 | +64 | 46 | Qualification to promotion play-off |
---|
2 | Ancora Galați | 26 | 18 | 3 | 5 | 59 | 18 | +41 | 39 | |
---|
3 | Celuloza Brăila | 26 | 15 | 3 | 8 | 56 | 34 | +22 | 33 |
---|
4 | Avântul Bujor | 26 | 11 | 8 | 7 | 37 | 31 | +6 | 30 |
---|
5 | Dunărea Brăila | 26 | 12 | 2 | 12 | 33 | 33 | 0 | 26 |
---|
6 | Gloria CFR Galați | 26 | 9 | 7 | 10 | 32 | 31 | +1 | 25 |
---|
7 | Tractorul Viziru | 26 | 8 | 7 | 11 | 34 | 38 | −4 | 23 |
---|
8 | Mecanizatorul Făurei | 26 | 9 | 5 | 12 | 37 | 50 | −13 | 23 |
---|
9 | Victoria Gugești | 26 | 8 | 6 | 12 | 40 | 46 | −6 | 22 |
---|
10 | Muncitorul Tecuci | 26 | 9 | 4 | 13 | 55 | 63 | −8 | 22 |
---|
11 | Chimica Mărășești | 26 | 8 | 6 | 12 | 25 | 52 | −27 | 22 |
---|
12 | Viitorul Rușețu | 26 | 8 | 5 | 13 | 29 | 48 | −19 | 21 |
---|
13 | Voința Focșani (R) | 26 | 6 | 7 | 13 | 44 | 44 | 0 | 19 | Relegation to Galați District Championship |
---|
14 | Tractorul Nănești (R) | 26 | 4 | 3 | 19 | 22 | 80 | −58 | 11 |
---|
Regiunea Hunedoara
Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare sau retrogradare |
---|
1 | Minerul Aninoasa (C, Q) | 26 | 17 | 4 | 5 | 58 | 24 | +34 | 38[a] | Qualification to promotion play-off |
---|
2 | Aurul Brad | 26 | 15 | 6 | 5 | 66 | 26 | +40 | 36 | |
---|
3 | CFR Simeria | 26 | 13 | 6 | 7 | 41 | 39 | +2 | 32[a] |
---|
4 | Parângul Lonea | 26 | 13 | 3 | 10 | 45 | 30 | +15 | 29 |
---|
5 | Constructorul Hunedoara | 26 | 11 | 6 | 9 | 38 | 34 | +4 | 28 |
---|
6 | Textila Sebeș | 26 | 12 | 2 | 12 | 57 | 43 | +14 | 26 |
---|
7 | Minerul Vulcan | 26 | 12 | 2 | 12 | 60 | 46 | +14 | 26 |
---|
8 | Refractara Alba Iulia | 26 | 10 | 6 | 10 | 34 | 59 | −25 | 26 |
---|
9 | Jiul Petrila II | 25 | 11 | 3 | 11 | 41 | 38 | +3 | 25 |
---|
10 | Știința Petroșani | 26 | 9 | 6 | 11 | 33 | 48 | −15 | 24 |
---|
11 | Dacia Orăștie | 26 | 7 | 7 | 12 | 56 | 55 | +1 | 21 |
---|
12 | Minerul Ghelar | 26 | 9 | 3 | 14 | 30 | 49 | −19 | 21 |
---|
13 | Retezatul Hațeg | 25 | 7 | 4 | 14 | 31 | 53 | −22 | 18 | Spared from relegation |
---|
14 | Minerul Teliuc (R) | 26 | 4 | 4 | 18 | 21 | 67 | −46 | 12 | Relegation to Hunedoara District Championship |
---|
Regiunea Mureș
Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare sau retrogradare |
---|
1 | ASM Odorheiu Secuiesc (C, Q) | 26 | 16 | 8 | 2 | 50 | 20 | +30 | 40 | Qualification to promotion play-off |
---|
2 | Progresul Reghin | 26 | 17 | 5 | 4 | 63 | 18 | +45 | 39 | |
---|
3 | Știința Târgu Mureș | 26 | 12 | 7 | 7 | 29 | 24 | +5 | 31 |
---|
4 | Voința Târgu Mureș | 26 | 12 | 5 | 9 | 47 | 32 | +15 | 29 |
---|
5 | Lemnarul Târgu Mureș | 26 | 13 | 2 | 11 | 40 | 26 | +14 | 28 |
---|
6 | Străduința Cristuru Secuiesc | 26 | 11 | 5 | 10 | 48 | 39 | +9 | 27 |
---|
7 | Ciocanul Târgu Mureș | 26 | 10 | 7 | 9 | 31 | 39 | −8 | 27 |
---|
8 | Voința Târnăveni | 26 | 9 | 7 | 10 | 42 | 47 | −5 | 25 |
---|
9 | Energia Fântânele | 26 | 11 | 2 | 13 | 44 | 44 | 0 | 24 |
---|
10 | Mureșul Toplița | 26 | 10 | 4 | 12 | 37 | 37 | 0 | 24 |
---|
11 | Oțelul Târgu Mureș | 26 | 10 | 3 | 13 | 42 | 45 | −3 | 23 |
---|
12 | Gloria Târgu Mureș | 26 | 7 | 7 | 12 | 28 | 48 | −20 | 21 |
---|
13 | Viitorul Gheorgheni | 26 | 6 | 4 | 16 | 29 | 48 | −19 | 16 |
---|
14 | Recolta Sărmaș | 26 | 2 | 6 | 18 | 21 | 84 | −63 | 10 |
---|
Regiunea Oltenia
Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare sau retrogradare |
---|
1 | Metalul 7 Noiembrie Craiova (C, Q) | 26 | 19 | 2 | 5 | 39 | 21 | +18 | 40 | Qualification to promotion play-off |
---|
2 | Răsăritul Caracal | 26 | 16 | 6 | 4 | 62 | 32 | +30 | 38 | |
---|
3 | Progresul Strehaia | 26 | 17 | 3 | 6 | 77 | 23 | +54 | 37 |
---|
4 | Metalurgistul Sadu | 26 | 12 | 5 | 9 | 45 | 40 | +5 | 29 |
---|
5 | Progresul Balș | 26 | 11 | 5 | 10 | 36 | 33 | +3 | 27 |
---|
6 | Gloria Băilești | 26 | 12 | 1 | 13 | 55 | 45 | +10 | 25 |
---|
7 | Autorapid Craiova | 26 | 11 | 2 | 13 | 47 | 53 | −6 | 24 |
---|
8 | Tractorul Segarcea | 26 | 10 | 3 | 13 | 31 | 45 | −14 | 23 |
---|
9 | Sănătatea Târgu Jiu | 26 | 10 | 2 | 14 | 49 | 45 | +4 | 22 |
---|
10 | Unirea Caracal | 26 | 10 | 2 | 14 | 42 | 67 | −25 | 22 |
---|
11 | Dunărea Calafat | 26 | 8 | 6 | 12 | 31 | 47 | −16 | 22 |
---|
12 | Recolta Urzicuța | 26 | 8 | 4 | 14 | 36 | 51 | −15 | 20 |
---|
13 | Drubeta Turnu Severin | 26 | 8 | 2 | 16 | 39 | 48 | −9 | 18 |
---|
14 | Steagul Roșu Plenița | 26 | 7 | 3 | 16 | 35 | 74 | −39 | 17 |
---|
Regiunea Ploiești
Loc | Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Calificare sau retrogradare |
---|
1 | Rapid Plopeni (C, Q) | 26 | 13 | 8 | 5 | 48 | 24 | +24 | 34 | Qualification to promotion play-off |
---|
2 | Victoria Moreni | 26 | 14 | 5 | 7 | 47 | 33 | +14 | 33 | |
---|
3 | Caraimanul Bușteni | 26 | 13 | 5 | 8 | 39 | 30 | +9 | 31 |
---|
4 | Victoria Florești | 26 | 11 | 7 | 8 | 31 | 24 | +7 | 29 |
---|
5 | Metalul Buzău | 26 | 13 | 2 | 11 | 41 | 28 | +13 | 28 |
---|
6 | Energia Pucioasa | 26 | 11 | 6 | 9 | 35 | 34 | +1 | 28 |
---|
7 | Muncitorul Schela Mare | 26 | 10 | 4 | 12 | 42 | 47 | −5 | 24 |
---|
8 | Cimentul Fieni | 26 | 10 | 4 | 12 | 32 | 39 | −7 | 24 |
---|
9 | Feroemail Ploiești | 26 | 9 | 6 | 11 | 25 | 36 | −11 | 24 |
---|
10 | Rafinăria Câmpina | 26 | 8 | 7 | 11 | 42 | 42 | 0 | 23 |
---|
11 | Rafinăria Teleajen | 26 | 8 | 7 | 11 | 36 | 40 | −4 | 23 |
---|
12 | Voința Râmnicu Sărat | 26 | 10 | 3 | 13 | 36 | 44 | −8 | 23 |
---|
13 | Chimistul Valea Călugărească (R) | 26 | 8 | 7 | 11 | 32 | 41 | −9 | 23 | Relegation to Ploiești District Championship |
---|
14 | Avântul Măneciu (R) | 26 | 6 | 3 | 17 | 27 | 57 | −30 | 15 |
---|
'
Runda preliminară
Meciurile s-au jucat pe 28 iunie și 5 iulie 1964.
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|
Metalul Floreasca (B) | 1–2 | (B) Chimia Turnu Măgurele |
Barajul propriu-zis
Meciurile s-au jucat pe 12, 19, 21 și 23 iulie 1964.[10][11][12]
Echipa 1 | Scor gen. | Echipa 2 | Tur | Retur |
---|
Constructorul Iași (IS) | 2–3 | (SV) Siretul Rădăuți | 2–0 | 0–2 |
Victoria Piatra Neamț (BC) | 7–4 | (GL) Constructorul Brăila | 5–2 | 2–2 |
Marina Mangalia (DO) | 6–5 | (B) Chimia Turnu Măgurele | 2–2 | 2–2 |
Metalul 7 Noiembrie Craiova (OT) | 5–6 | (AG) Minerul Câmpulung | 3–3 | 1–1 |
Minerul Aninoasa (HD) | 2–3 | (BA) Minerul Anina | 1–0 | 1–2 |
Rulmentul Brașov (BV) | 4–4[a] | (PL) Rapid Plopeni | 1–2 | 1–0 |
ASM Odorheiu Secuiesc (MS) | 0–2 | (CJ) Aiud | 0–2 | 0–0 |
Dinamo Oradea (CR) | 1–4 | (MM) Foresta Sighetu Marmației | 1–3 | 0–1 |