Tajlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956
- Artykuł
- Dyskusja
Narzędzia
Ogólne
Drukuj lub eksportuj
Kod MKOl | THA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1956 Melbourne/Sztokholm | ||||||
Liczba zawodników | 28 w 14 konkurencjach w 5 dyscyplinach | |||||
|
Tajlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1956 roku reprezentowało 28 zawodników (wszyscy mężczyźni) w 5 dyscyplinach. Żaden z nich nie zdobył medalu dla swojego kraju podczas tej edycji.[1]
Był to 2. występ reprezentacji Tajlandii na igrzyskach olimpijskich.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Phajol Muangson | Waga musza | BYE | K. Yonekura P - decyzja | NQ | 9-16. | [2] | ||
Vichai Limcharoen | Waga kogucia | BYE | C. Tomaselli P - decyzja | NQ | 9-16. | [3] | ||
Nontaslip Thayansilp | Waga piórkowa | BYE | A. de Souza P - decyzja | NQ | 9-16. | [4] | ||
Seeb Chundakowsolya | Waga lekka | BYE | E. Beattie P - decyzja | NQ | 9-16. | [5] | ||
Chune Pattapong | Waga lekkopółśrednia | A. Marcilla P - TKO w 1. rundzie | NQ | 17-22. | [6] |
Zawodnik | Pierwsza faza | O miejsca 9-15. | O miejsca 13-15. | Pozycja | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów Bilans punktów | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Punkty Bilans meczów Bilans punktów | Pozycja | 1/2 finału | 13-14 | |||
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||||||||||||
drużyna mężczyzn | Filipiny P - 55:94 | USA P - 29:101 | Japonia P - 50:70 | 0 pkt 0-3 134:265 | 4. | Australia P - 48:87 | Singapur P - 50:62 | Tajwan P - 52:65 | 0 pkt 0-3 150:214 | 4. | Korea Południowa P - 47:61 | NQ | 15. | [7] |
23 listopada | raport | Filipiny 94 – 55 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 1301 Sędziowie: Doug Hughes, Władimir Kostin | |||
Rezultaty w połowach: 34:24, 60:31 | ||||||
Pkt: Carlos Loyzaga 19 Loreto Carbonell 14 Mariano Tolentino 13 | Pkt: Mongkol Aimmanolrom 18 Kuang Sae-Lim 13 Ta Sriratana 10 |
24 listopada | raport | Stany Zjednoczone 101 – 29 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 2505 Sędziowie: Basil Marsh, Doug Hughes | |||
Rezultaty w połowach: 54:12, 47:17 | ||||||
Pkt: Ron Tomsic 15 Bob Jeangerard 13 Jim Walsh 12 | Pkt: Kirin Chavanwong 10 Kuang Sae-Lim 6 Surakit Rukpanich 4 |
26 listopada | raport | Japonia 70 – 50 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 2256 Sędziowie: Charlie Sien, Paul Wiltshire | |||
Rezultaty w połowach: 66:23, 4:27 | ||||||
Pkt: Shutaro Shoji 14 Kenichi Imaizumi 12 Hiroshi Saito 11 | Pkt: Kuang Sae-Lim 21 Mongkol Aimmanolrom 10 Ta Sriratana 10 |
27 listopada | raport | Australia 87 – 48 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 1336 Sędziowie: Aleksandr Gorszkow, B. Harvey | |||
Rezultaty w połowach: 48:23, 39:25 | ||||||
Pkt: Algis Ignatavicius 26 Inga Freidenfelds 23 George Dancis 10 | Pkt: Surakit Rukpanich 17 Ta Sriratana 9 Kirin Chavanwong 8 |
28 listopada | raport | Singapur 62 – 50 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 1495 Sędziowie: Aleksandr Gorszkow, B. Harvey | |||
Rezultaty w połowach: 29:26, 33:24 | ||||||
Pkt: Yee Tit Kwan 28 Wee Tian Siak 12 Ko Tai Chuen 9 | Pkt: Mongkol Aimmanolrom 12 Chalaw Sonthong 10 Kirin Chavanwong 7 |
29 listopada | raport | Tajwan 65 – 52 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 1815 Sędziowie: B. Harvey, Charlie Jones | |||
Rezultaty w połowach: 35:31, 30:21 | ||||||
Pkt: Ling Jing-Huan 14 Wu Yet-An 14 Lai Lam-Kwong 12 | Pkt: Mongkol Aimmanolrom 16 Chalaw Sonthong 15 Kirin Chavanwong 9 |
30 listopada | raport | Korea Południowa 61 – 47 Tajlandia | Royal Exhibition Building Annex, Melbourne Widownia: 2395 Sędziowie: Basil Marsh, Bill Annells | |||
Rezultaty w połowach: 33:28, 28:19 | ||||||
Pkt: Kim Yeong-Su 16 An Byeong-Seok 13 Go Se-Tae 8 | Pkt: Mongkol Aimmanolrom 14 Kuang Sae-Lim 12 Surakit Rukpanich 10 |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Paiboon Vacharapan | Bieg na 100 m | 11.3 | 4. | NQ | [8] | |||||
Vanchak Voradilok | 11.5 | 5. | NQ | |||||||
Sneh Wongchaoom | 11.8 | 6. | NQ | |||||||
Paiboon Vacharapan | Bieg na 200 m | 23.8 | 4. | NQ | [9] | |||||
Manut Bumrungphuk | 23.4 | 6. | NQ | |||||||
Montri Srinaka | NN | 6. | NQ | |||||||
Somsak Thonf Ar-Ram | Bieg na 400 m | 53.4 | 5. | NQ | [10] | |||||
Phol Jaiswang | Bieg na 800 m | NN | 9. | — | NQ | [11] | ||||
Somnuek Srisombat | Bieg na 1500 m | 4:30.0 | 15. | — | NQ | [12] | ||||
Phol Jaiswang | DNS | |||||||||
Vanchak Voradilok Paiboon Vacharapan Montri Srinaka Sneh Wongchaoom Manut Bumrungphuk (DNS) Somnuek Srisombat (DNS) | Sztafeta 4 x 100 m | 44.2 | 4. | — | NQ | [13] |
Zawodnik | 1/8 finału | Cwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
drużyna mężczyzn | Wielka Brytania P - 0:9 | NQ | 9-12. | [14] |
26 listopada 1956 14:30 UTC+11:00 | Wielka Brytania Charlie Twissell 12', 20' Jim Lewis 21' Jack Laybourne 30', 82', 85' George Bromilow 75', 78' Laurie Topp 90' | 9:0 (4:0) | Tajlandia | Olympic Park Stadium, Melbourne Sędzia: Nikołaj Łatyszew |
Zawodnicy | Klasa | Wyścig | Suma | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||
Tichiboo
| Star | Pozycja | DNF | 10. | 11. | DNF | DNF | DNF | 12. | 12. | [15] |
Punkty | 0 pkt | 180 pkt | 139 pkt | 0 pkt | 0 pkt | 0 pkt | 101 pkt | 420 pkt |
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Australia i Oceania |