Puchar Narodów w saneczkarstwie 2011/2012
Sezon 2011/2012 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 25 listopada 2011 roku w austriackim mieście Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 24 lutego 2012 roku na torze w Paramonowo.
| |||
Data | |||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet Jedynki mężczyzn | Jewgienij Woskresenskij | ||
Dwójki mężczyzn | Aleksander Denisjew |
Kalendarz Pucharu Narodów
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚ | 25 listopada 2011 | Igls | Jedynki kobiet | Erin Hamlin | Corinna Martini | Elīza Tīruma |
Jedynki mężczyzn | Johannes Ludwig | Ralf Palik | Dominik Fischnaller | |||
Dwójki mężczyzn | Austria | Stany Zjednoczone
| Czechy
| |||
2. PŚ | 8 grudnia 2011 | Whistler | Jedynki kobiet | Corinna Martini | Mona Wabnigg | Natalja Choriewa |
Jedynki mężczyzn | Samuel Edney | Stepan Fedorow | Ralf Palik | |||
Dwójki mężczyzn | Niemcy
| Rosja
| Stany Zjednoczone
| |||
3. PŚ | 15 grudnia 2011 | Calgary | Jedynki kobiet | Sandra Gasparini | Emily Sweeney | Kimberley McRae |
Jedynki mężczyzn | Jewgienij Woskresenskij | Taylor Morris | Ralf Palik | |||
Dwójki mężczyzn | Niemcy
| Stany Zjednoczone
| Stany Zjednoczone
| |||
4. PŚ | 4 stycznia 2012 | Königssee | Jedynki kobiet | Carina Schwab | Aleksandra Rodionowa | Dajana Eitberger |
Jedynki mężczyzn | Gregory Carigiet | Robert Fischer | Julian von Schleinitz | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
| Włochy
| Stany Zjednoczone
| |||
5. PŚ | 13 stycznia 2012 | Oberhof | Jedynki kobiet | Dajana Eitberger | Aleksandra Rodionowa | Carina Schwab |
Jedynki mężczyzn | Julian von Schleinitz | Chris Mazdzer | Inārs Kivlenieks | |||
Dwójki mężczyzn | Niemcy
| Włochy
| Czechy
| |||
6. PŚ | 20 stycznia 2012 | Winterberg | Jedynki kobiet | Arianne Jones | Maija Tīruma | Carina Schwab |
Jedynki mężczyzn | Robert Fischer | Julian von Schleinitz | Gregory Carigiet | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy | Włochy
| Austria
| |||
7. PŚ | 27 stycznia 2012 | Sankt Moritz | Jedynki kobiet | Sandra Gasparini | Natalja Choriewa | Ewa Kuls |
Jedynki mężczyzn | Stepan Fedorow | Chris Mazdzer | Jewgienij Woskresenskij | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
| Niemcy
| Włochy
| |||
8. PŚ | 17 lutego 2012 | Sigulda | Jedynki kobiet | Natalja Choriewa | Carina Schwab | Arianne Jones |
Jedynki mężczyzn | Inārs Kivlenieks | Mārtiņš Rubenis | Jewgienij Woskresenskij | |||
Dwójki mężczyzn | Łotwa | Rosja
| Włochy
| |||
9. PŚ | 24 lutego 2012 | Paramonovo | Jedynki kobiet | Tatjana Iwanowa | Carina Schwab | Jekatierina Baturina |
Jedynki mężczyzn | Robert Fischer | Jewgienij Woskresenskij | David Mair | |||
Dwójki mężczyzn | Austria | Rosja
| Czechy
|
Klasyfikacje
Jedynki kobiet
- DNF - nie ukończyła, DNS - była zgłoszona, ale nie wystartowała, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. | Zawodnik | Innsbruck | Whistler | Calgary | Königssee | Oberhof | Winterberg | Sankt Moritz | Sigulda | Paramonowo | Punkty |
1. | Natalja Choriewa | 12 | 3 | 11 | 9 | 7 | 21 | 2 | 1 | 4 | 486 |
2. | Sandra Gasparini | 7 | 6 | 1 | 6 | 4 | 6 | 1 | – | – | 456 |
3. | Carina Schwab | – | – | – | 1 | 3 | 3 | – | 2 | 2 | 410 |
4. | Mona Wabnigg | 6 | 2 | 4 | 10 | 10 | 8 | 5 | – | – | 364 |
5. | Elīza Tīruma | 3 | 8 | – | 16 | 6 | 4 | – | 9 | 9 | 325 |
6. | Jekatierina Baturina | 8 | 4 | 9 | 11 | 8 | 20 | – | – | 3 | 308 |
7. | Aleksandra Rodionowa | – | – | 5 | 2 | 2 | – | – | – | 5 | 280 |
8. | Raluca Strămăturaru | 14 | 13 | 12 | 19 | 19 | 11 | – | 8 | 6 | 260 |
9. | Arianne Jones | – | – | – | 5 | 11 | 1 | – | 3 | – | 259 |
10. | Ewa Kuls | 19 | 12 | DNF | 12 | 18 | 18 | 3 | 6 | – | 252 |
11. | Viera Gburova | 11 | – | 13 | 14 | 16 | 7 | – | 10 | 7 | 245 |
12. | Daria Obratov | 22 | 15 | 14 | 22 | DNS | 19 | 7 | 14 | 8 | 230 |
13. | Dajana Eitberger | – | – | – | 3 | 1 | 5 | – | – | – | 225 |
14. | Dayna Clay | 10 | 9 | 8 | 8 | 15 | 9 | – | – | – | 224 |
15. | Maryna Halajdżjan | 13 | – | – | 4 | 13 | 24 | – | 4 | – | 197 |
16. | Morgane Bonnefoy | 20 | – | – | 17 | 21 | 17 | 6 | 7 | – | 185 |
16. | Kimberley McRae | 4 | 5 | 3 | – | – | – | – | – | – | 185 |
16. | Corinna Martini | 2 | 1 | – | – | – | – | – | – | – | 185 |
19. | Birgit Platzer | 9 | 10 | – | 7 | 13 | 23 | – | – | – | 169 |
20. | Emily Sweeney | – | – | 2 | DNF | 5 | 14 | – | – | – | 168 |
21. | Tatjana Iwanowa | – | – | – | – | – | DNS | 4 | – | 1 | 160 |
22. | Kate Hansen | – | – | 6 | 15 | 9 | 10 | – | – | – | 151 |
23. | Ashley Walden | 5 | 7 | 7 | – | – | – | – | – | – | 147 |
24. | Ksenia Cyplakowa | 27 | 11 | 10 | – | – | – | – | 5 | – | 139 |
25. | Maija Tīruma | – | – | – | – | 12 | 2 | – | – | – | 117 |
26. | Erin Hamlin | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | 100 |
27. | Tatjana Newzorowa | 15 | 14 | 15 | – | – | – | – | – | – | 80 |
28. | Veronika Figliarova | – | – | – | 13 | 25 | 12 | – | – | – | 78 |
29. | Swietłana Tiunowa | – | – | – | 20 | 17 | 13 | – | – | – | 75 |
30. | Madalina Rosca | – | – | – | 18 | 20 | 15 | – | – | – | 70 |
31. | Anastasia Polusytok | – | – | – | 23 | 23 | 16 | – | – | – | 61 |
32. | Ołena Szumowa | 21 | – | – | DNF | 22 | 25 | – | – | – | 55 |
33. | Choi Eun-ju | 25 | – | – | – | – | – | – | 12 | – | 48 |
34. | Sung Eun-ryung | 26 | – | – | – | – | – | – | 13 | – | 45 |
35. | Nina Cebin | 23 | – | – | DNF | 24 | – | – | – | – | 35 |
36. | Saiva Dambite | – | – | – | – | – | – | – | 11 | – | 34 |
37. | Maija Linde | – | – | – | – | – | – | – | 15 | – | 26 |
38. | Violeta Stramaturaru | 16 | – | – | – | – | – | – | – | – | 25 |
39. | Melina Heinzelmaier | 17 | – | – | – | – | – | – | – | – | 24 |
40. | Hannah Campbell-Pegg | 18 | – | – | – | – | DNF | – | – | – | 23 |
41. | Vendula Kotenova | – | – | – | 21 | – | – | – | – | – | 20 |
42. | Natalia Wojtuściszyn | – | – | – | – | – | 22 | – | – | – | 19 |
43. | Sarah Oberhöller | 24 | – | – | – | – | – | – | – | – | 17 |
44. | Gergana Aleksandrowa | 28 | – | – | – | – | – | – | – | – | 13 |
45. | Mihaela Chiraș | DNS | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
45. | Jeva Gudramovica | – | – | – | – | – | – | – | DNF | – | 0 |
Jedynki mężczyzn
- DNF - nie ukończył, DNS - była zgłoszony, ale nie wystartował, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. | Zawodnik | Innsbruck | Whistler | Calgary | Königssee | Oberhof | Winterberg | Sankt Moritz | Sigulda | Paramonowo | Punkty |
1. | Jewgienij Woskresenskij | - | 10 | 1 | 8 | 9 | 4 | 3 | 3 | 2 | 502 |
2. | Robert Fischer | - | - | - | 2 | 5 | 1 | - | 7 | 1 | 386 |
3. | Chris Mazdzer | - | - | - | 10 | 2 | 6 | 2 | 8 | 10 | 334 |
4. | Gregory Carigiet | - | - | 4 | 1 | 8 | 3 | 4 | - | - | 332 |
5. | Maciej Kurowski | 8 | 13 | 11 | 12 | 12 | 12 | 6 | 13 | 7 | 328 |
6. | Stepan Fedorow | 7 | 2 | - | - | 7 | 13 | 1 | - | - | 307 |
7. | Inārs Kivlenieks | - | 5 | - | 9 | 3 | 17 | - | 1 | - | 288 |
8. | Jozef Ninis | - | 11 | 14 | 15 | 10 | 8 | - | 6 | 4 | 276 |
9. | Tonnes Stang Rolfsen | 12 | 14 | 5 | 16 | 22 | 10 | 10 | 15 | - | 257 |
10. | Julian von Schleinitz | - | - | - | 3 | 1 | 2 | - | - | - | 255 |
11. | Ondřej Hyman | 11 | - | - | 11 | 14 | 6 | 5 | - | 6 | 251 |
12. | Kevin Fischnaller | 10 | 12 | 12 | 4 | 13 | 5 | - | - | - | 245 |
13. | Jo Alexander Koppang | 13 | 4 | 9 | 6 | - | - | - | 5 | - | 234 |
14. | Ralf Palik | 2 | 3 | 3 | - | - | - | - | - | - | 225 |
15. | Samuel Edney | 6 | 1 | - | - | - | - | - | 4 | - | 210 |
16. | Wolfgang Kindl | 5 | 8 | 6 | - | - | 4 | - | - | - | 207 |
17. | Valentin Crețu | 15 | 9 | 15 | 20 | 27 | 28 | - | 16 | 8 | 206 |
18. | Siemion Pawliczenko | - | - | 8 | DNF | 11 | 20 | 9 | - | 5 | 191 |
19. | Adam Rosen | 17 | 7 | 7 | 17 | 20 | 19 | - | - | - | 183 |
20. | Kristaps Maurins | 19 | 16 | - | 19 | 18 | 34 | - | 11 | 9 | 172 |
21. | Taylor Morris | - | 17 | 1 | DNF | 15 | 22 | - | - | - | 169 |
22. | David Mair | - | - | - | 5 | - | - | - | 9 | 3 | 164 |
23. | Thor Haug Norbech | 9. | - | - | - | 23. | 18. | 7. | 10. | - | 162 |
24. | Hidenari Kanayama | 22 | 18 | 20 | 25 | 33 | 26 | 11 | 20 | - | 157 |
25. | Danej Navrboc | 16 | 24 | 16 | 24 | 28 | 24 | 8 | - | - | 156 |
26. | Bruno Banani | 25 | 19 | 18 | 26 | 31 | 30 | 12 | 19 | - | 151 |
27. | Andriej Kis | 14 | - | - | 28 | 16 | 14 | - | 14 | - | 122 |
28. | Emanuel Rieder | - | - | - | 14 | 6 | 11 | - | - | - | 112 |
29. | Reinhard Egger | 4 | 6 | - | - | - | - | - | - | - | 110 |
30. | Władimir Pitilimow | - | - | - | 7 | 19 | 9 | - | - | - | 107 |
31. | Paweł Angelow | 29 | 20 | 19 | - | 35 | 32 | 13 | - | - | 100 |
31. | Johannes Ludwig | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | 100 |
33. | Mārtiņš Rubenis | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | 85 |
34. | Isaac Underwood | 24 | 15 | 10 | - | - | - | - | - | - | 79 |
35. | Andrij Mandzij | 21 | - | - | DNS | 25 | 23 | - | 17 | - | 78 |
36. | Aleksandr Pierietiagin | - | - | - | 13 | 26 | 15 | - | - | - | 71 |
37. | Dominik Fischnaller | 3 | - | - | - | - | - | - | - | - | 70 |
38. | Trent Matheson | 20 | 23 | 13 | - | - | - | - | - | - | 69 |
39. | Joe Mortensen | - | - | - | 18 | 17 | 21 | - | - | - | 67 |
40. | Jakub Hyman | 18 | - | - | - | 29 | 16 | - | - | - | 60 |
41. | Tilen Sirše | 26 | 21 | 17 | - | - | - | - | - | - | 59 |
42. | Artūrs Dārznieks | - | - | - | 21 | 21 | 27 | - | - | - | 54 |
43. | Imre Pulai | 32 | 22 | - | 27 | DNS | 35 | DNS | - | - | 48 |
44. | Ołeksandr Obołonczyk | 23 | - | - | 23 | 30 | DSQ | - | - | - | 47 |
45. | Bogdan Macovei | 27 | - | - | DNF | 34 | 25 | - | - | - | 37 |
46. | Robbie Huerbin | - | - | - | 22 | 24 | - | - | - | - | 36 |
47. | Georgij Talypow | - | - | - | - | - | - | - | 12 | - | 32 |
48. | Kim Dong-hyeon | 30 | - | - | - | - | - | - | 23 | - | 29 |
49. | Harry Foulkes | 34 | - | 21 | - | - | - | - | - | - | 27 |
50. | Kirił Kiriłow | 33 | - | - | - | 36 | 31 | DNS | - | - | 23 |
50. | Zintis Saicans | - | - | - | - | - | - | - | 18 | - | 23 |
52. | Martin Krkoska | - | - | - | - | 32 | 29 | - | - | - | 21 |
53. | Lewan Gureszidze | - | - | - | - | - | - | - | 21 | - | 20 |
54. | Artur Bajbaczinow | - | - | - | - | - | - | - | 22 | - | 19 |
55. | Dirk Jongkind | 35 | - | - | - | - | 33 | - | - | - | 14 |
56. | Park Jin-Yong | 28 | - | - | - | - | - | - | - | - | 13 |
57. | Ryu Sung-hyun | 31 | - | - | - | - | - | - | - | - | 10 |
58. | Nick Mides | DNF | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 |
Dwójki mężczyzn
- DNF - nie ukończyli, DNS - byli zgłoszoneni, ale nie wystartowali, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. | Zawodnik | Innsbruck | Whistler | Calgary | Königssee | Oberhof | Winterberg | Sankt Moritz | Sigulda | Paramonowo | Punkty |
1. | Rosja
| 7 | 2 | 6 | 9 | 13 | 17 | 5 | 2 | 4 | 474 |
2. | Włochy
| 5 | 6 | 5 | 2 | - | 7 | 1 | 3 | - | 461 |
3. | Niemcy
| 6 | 1 | 1 | - | - | 2 | 2 | - | - | 420 |
4. | Włochy
| - | - | 4 | 1 | 2 | 3 | 3 | - | - | 385 |
5. | Czechy
| 3 | 10 | - | 8 | 3 | 18 | - | 4 | 3 | 371 |
6. | Stany Zjednoczone
| 2 | 3 | 2 | 3 | 6 | - | - | - | - | 360 |
7. | Rumunia
| 10 | 5 | 8 | 11 | 17 | 8 | - | 11 | 11 | 301 |
8. | Łotwa
| 9 | 9 | - | 7 | 14 | 9 | - | 5 | 8 | 288 |
9. | Słowacja
| 8 | - | 9 | 12 | 11 | 14 | - | 8 | 5 | 272 |
10. | Słowacja
| 11 | - | 7 | 6 | 10 | 11 | - | 10 | 12 | 268 |
11. | Polska
| 16 | DNS | 12 | 14 | 16 | 13 | - | 12 | 7 | 218 |
12. | Stany Zjednoczone
| 4 | - | - | - | 4 | - | 4 | - | 10 | 216 |
13. | Łotwa | - | - | - | - | 8 | 4 | - | 1 | - | 202 |
14. | Austria | 1 | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 200 |
15. | Łotwa | - | - | - | 4 | 7 | 6 | - | 9 | - | 195 |
16. | Rumunia
| 17 | 8 | 11 | 15 | 15 | 12 | - | - | - | 184 |
17. | Niemcy
| - | - | - | - | 1 | 5 | - | - | - | 155 |
18. | Kanada | - | 4 | - | - | - | - | - | 7 | 9 | 145 |
19. | Czechy
| 12 | - | - | 13 | 9 | 10 | - | - | - | 137 |
20. | Stany Zjednoczone
| 14 | 7 | 10 | - | - | - | - | - | - | 110 |
20. | Rosja
| - | - | - | 5 | 5 | DNS | - | - | - | 110 |
22. | Włochy | - | - | - | - | - | 1 | - | - | - | 100 |
23. | Rosja | - | - | - | 10 | 12 | 16 | - | - | - | 93 |
24. | Rosja
| 13 | - | - | - | - | - | - | 5 | - | 85 |
24. | Rosja
| - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 85 |
26. | Stany Zjednoczone
| - | - | 3 | DNS | - | - | - | - | - | 70 |
27. | Ukraina
| 15 | - | - | DNF | DNS | 15 | - | - | - | 52 |
28. | Rosja
| - | - | - | - | - | - | - | - | 6 | 50 |
29. | Szwajcaria
| 22 | - | - | 16 | - | - | - | - | - | 44 |
30. | Łotwa
| - | - | - | - | - | - | - | 13 | - | 30 |
31. | Rumunia
| 18 | - | - | - | - | - | - | - | - | 23 |
32. | Austria
| 19 | - | - | - | - | - | - | - | - | 22 |
33. | Rumunia
| 20 | - | - | - | - | - | - | - | - | 21 |
34. | Korea Południowa
| 21 | - | - | - | - | - | - | DNF | - | 20 |
35. | Bułgaria
| 23 | - | - | - | - | - | - | - | - | 18 |
Bibliografia
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiMichał ProbierzMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéMistrzostwa Europy w piłce nożnejMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannNicola ZalewskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznReprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznDzień OjcaTaras RomanczukRomelu LukakuMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznAdam BuksaZofia Noceti-KlepackaPolskaDidier DeschampsRobert LewandowskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026FentanylMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028N’Golo KantéOndrej DudaPałac Stolbergów we WrocławiuSłowacjaGheorghe HagiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020/FinałCristiano RonaldoReprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Tadeusz GapińskiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Olivier GiroudDawid Podsiadło