Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet
4 × 200 m stylem dowolnym kobiet – jedna z konkurencji pływackich, które odbyły się podczas XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Eliminacje miały miejsce 28 lipca, a finał konkurencji 29 lipca 2021 roku.
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 | |||
| |||
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Termin | 28 lipca 2021 (eliminacje) | ||
Obiekt rozgrywek | Olimpijskie Centrum Sportów Wodnych | ||
Złoty medal | |||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal |
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie japońskim (UTC+09:00) oraz polskim (CEST)[1].
Data | Godzina rozpoczęcia | ||
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CEST | ||
28 lipca 2021 | 20:34 | 13:34 | Eliminacje |
29 lipca 2021 | 12:31 | 5:31 | Finał |
Rekordy
Przed zawodami rekord świata i rekord olimpijski wyglądały następująco:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Australia Ariarne Titmus (1:54,27) Madison Wilson (1:56,73) Brianna Throssell (1:55,60) Emma McKeon (1:54,90) | 7:41,50 | Gwangju | 25 lipca 2019 | [2] |
Rekord olimpijski | Stany Zjednoczone Missy Franklin (1:55,96) Dana Vollmer (1:56,02) Shannon Vreeland (1:56,85) Allison Schmitt (1:54,09) | 7:42,92 | Londyn | 1 sierpnia 2012 | [3] |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Reprezentacja | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
29 lipca | finał | Chiny Yang Junxuan (1:54,37) Tang Muhan (1:55,00) Zhang Yufei (1:55,66) Li Bingjie (1:55,30) | 7:40,33 | , |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodniczki | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 4 | Australia | Mollie O’Callaghan (1:55,11) WJ Meg Harris (1:57,01) Brianna Throssell (1:56,46) Tamsin Cook (1:56,03) | 7:44,61 | Q |
2. | 1 | 4 | Stany Zjednoczone | Bella Sims (1:58,59) Paige Madden (1:55,96) Katie McLaughlin (1:56,02) Brooke Forde (1:57,00) | 7:47,57 | Q |
3. | 1 | 5 | Chiny | Tang Muhan (1:57,29) Zhang Yifan (1:57,63) Dong Jie (1:57,77) Li Bingjie (1:56,29) | 7:48,98 | Q |
4. | 2 | 5 | Kanada | Katerine Savard (1:58,18) Rebecca Smith (1:55,99) Mary-Sophie Harvey (1:57,53) Sydney Pickrem (1:59,82) | 7:51,52 | Q |
5. | 2 | 3 | ROC | Anastasija Gużenkowa (1:57,26) Walerija Sałamatina (1:58,87) Wieronika Andrusienko (1:57,77) Anna Jegorowa (1:58,14) | 7:52,04 | Q |
6. | 1 | 3 | Niemcy | Isabel Gose (1:57,29) Leonie Kullmann (1:59,00) Marie Pietruschka (1:58,73) Annika Bruhn (1:57,04) | 7:52,06 | Q |
7. | 1 | 2 | Francja | Charlotte Bonnet (1:57,61) Assia Touati (1:58,59) Lucile Tessariol (1:59,39) Margaux Fabre (1:59,46) | 7:55,05 | Q |
8. | 2 | 6 | Węgry | Zsuzsanna Jakabos (1:59,19) Laura Veres (1:57,88) Evelyn Verrasztó (2:00,35) Ajna Késely (1:58,74) | 7:56,16 | Q |
9. | 1 | 6 | Japonia | Chihiro Igarashi (1:57,87) Rio Shirai (1:59,94) Nagisa Ikemoto (2:00,25) Aoi Masuda (2:00,33) | 7:58,39 | |
10. | 2 | 7 | Brazylia | Aline Rodrigues (2:00,15) Larissa Oliveira (2:01,50) Nathalia Almeida (1:59,18) Gabrielle Roncatto (1:58,67) | 7:59,50 | |
11. | 1 | 1 | Południowa Afryka | Aimee Canny (1:58,41) Rebecca Meder (2:00,53) Duné Coetzee (1:59,75) Erin Gallagher (2:02,87) | 8:01,56 | |
12. | 2 | 1 | Nowa Zelandia | Erika Fairweather (1:57,38) Carina Doyle (2:02,18) Eve Thomas (2:00,75) Ali Galyer (2:05,85) | 8:06,16 | |
13. | 1 | 7 | Turcja | Wiktorija Zeynep Güneş (2:04,42) Beril Böcekler (2:02,03) Deniz Ertan (2:04,15) Merve Tuncel (2:00,36) | 8:10,96 | |
14. | 1 | 8 | Korea Południowa | Jung Hyun-young (2:01,27) Kim Seo-yeong (1:59,98) Han Da-kyung (2:04,38) An Se-hyeon (2:05,53) | 8:11,16 | |
2 | 2 | Włochy | Stefania Pirozzi (2:01,64) Anna Chiara Mascolo Giulia Vetrano Federica Pellegrini | DSQ | ||
2 | 8 | Hongkong | DNS |
Finał
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodniczki | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
3 | Chiny | Yang Junxuan (1:54,37) Tang Muhan (1:55,00) Zhang Yufei (1:55,66) Li Bingjie (1:55,30) | 7:40,33 | ||
5 | Stany Zjednoczone | Allison Schmitt (1:56,34) Paige Madden (1:55,25) Katie McLaughlin (1:55,38) Katie Ledecky (1:53,76) | 7:40,73 | ||
4 | Australia | Ariarne Titmus (1:54,51) Emma McKeon (1:55,31) Madison Wilson (1:55,62) Leah Neale (1:55,85) | 7:41,29 | ||
4. | 6 | Kanada | Summer McIntosh (1:55,74) Rebecca Smith (1:57,30) Kayla Sanchez (1:55,59) Penny Oleksiak (1:55,14) | 7:43,77 | |
5. | 2 | ROC | Anna Jegorowa (1:58,22) Walerija Sałamatina (1:58,31) Wieronika Andrusienko (1:58,17) Anastasija Gużenkowa (1:57,45) | 7:52,15 | |
6. | 7 | Niemcy | Isabel Gose (1:58,63) Leonie Kullmann (1:59,19) Marie Pietruschka (1:58,36) Annika Bruhn (1:57,71) | 7:53,89 | |
7. | 8 | Węgry | Zsuzsanna Jakabos (1:58,61) Laura Veres (1:59,71) Ajna Késely (1:58,14) Boglárka Kapás (2:00,16) | 7:56,62 | |
8. | 1 | Francja | Charlotte Bonnet (1:58,08) Assia Touati (1:58,82) Lucile Tessariol (2:00,86) Margaux Fabre (2:00,39) | 7:58,15 |
Przypisy
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiMichał ProbierzMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéMistrzostwa Europy w piłce nożnejMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannNicola ZalewskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznReprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznDzień OjcaTaras RomanczukRomelu LukakuMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznAdam BuksaZofia Noceti-KlepackaPolskaDidier DeschampsRobert LewandowskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026FentanylMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028N’Golo KantéOndrej DudaPałac Stolbergów we WrocławiuSłowacjaGheorghe HagiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020/FinałCristiano RonaldoReprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Tadeusz GapińskiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Olivier GiroudDawid Podsiadło