Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 2007
17. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się między 25 a 29 lipca 2007 roku na Amman International Stadium w Ammanie. Pierwotnie planowano rozegranie mistrzostw w Libanie, jednak w związku z zamieszkami w tym kraju impreza została przeniesiona do Jordanii. Największym wydarzeniem mistrzostw był rekord Azji w biegu na 100 metrów Katarczyka Samuela Francisa. Wśród lekkoatletek, największą gwiazdą okazała się lankijska sprinterka Susanthika Jayasinghe, która zdobyła dwa złote medale.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Samuel A. Francis Katar | 9.99 AR | Masahide Ueno Japonia | 10.26 | Alwaleed Abdullah Katar | 10.30 |
200 m | Kenji Fujimitsu Japonia | 20.85 | Alwaleed Abdullah Katar | 20.98 | Khalil Hahanahneh Jordania | 21.03 |
400 m | Prasanna Sampath Amarasekara Sri Lanka | 46.71 | Reza Bouazar Iran | 46.90 | Mohammad Akefian Iran | 46.93 |
800 m | Mohammed Obeid Al-Salhi Arabia Saudyjska | 1:51.73 | Sajjad Moradi Iran | 1:52.22 | Abubaker Ali Kamal Katar | 1:52.22 |
1500 m | Mohammed Othman Shaween Arabia Saudyjska | 3:46.85 | Sajjad Moradi Iran | 3:47.01 | Abubaker Ali Kamal Katar | 3:47.22 |
5000 m | Felix Kikwai Kibore Katar | 14:07.12 | Abdullah Ahmad Hassan Katar | 14:08.66 | Abedeen Isa Ishaq Bahrajn | 14:18.47 |
10000 m | Abdullah Ahmad Hassan Katar | 29:45.95 | Sedam Ali Dawoud Katar | 29:58.33 | Hassan Mahboob Ali Bahrajn | 30:05.12 |
3000 m z przeszkodami | Ali Ahmad Ali-Amri Arabia Saudyjska | 8:40.25 | Zakaria Kameel Ali Katar | 8:40.49 | Mustafa Ahmed Shebto Katar | 8:47.99 |
110 m przez płotki | Tasuku Tanonaka Japonia | 13.51 | Mohammed Essa Al-Thawadi Katar | 13.55 | Wu Youjia Chiny | 13.68 |
400 m przez płotki | Yevgeniy Meleshenko Kazachstan | 50.01 | Yosuke Tsushima Japonia | 50.14 | Joseph Abraham Indie | 50.28 |
Chód na 20 km | Cui Zhide Chiny | 1:30:21.30 | Shin Il-yong Korea Południowa | 1:31:33.42 | Rustom Kuwalov Kazachstan | 1:32:37.56 |
Sztafeta 4 x 100 | Tajlandia Taweesak Pooltong, Wachara Sondee, Sompote Suwannarangsri, Sittichai Suwonprateep | 39.34 | Katar Saad Al-Shahwani, Samuel A. Francis, Areef Ibrahim Badar, Alwaleed Abdullah | 39.64 | Chiny Wen Yongti, Cao Jian, Zhang Yuan, Liang Jiahong | 39.71 |
Sztafeta 4 x 400 | Arabia Saudyjska I.Y. Younas, Mohammed Shaween, Ismail Al-Sabani, Mohammed Obeid Al-Salhi | 3:05.96 | Sri Lanka Dulan Priyasu, Rohitha Pusup, Shivant Weerasuriya, Asnaka Jayas | 3:07.29 | Indie Sarish Paul, Joseph Abraham, Mortaja Shake, K. M. Mathew | 3:07.94 |
Skok wzwyż | Lee Hup Wei Malezja | 2.24 | Jean-Claude Rabbath Liban | 2.21 | Satoru Kubota Japonia | 2.21 |
Skok o tyczce | Mohammad Mohsen Rabbani Iran | 5.35 | Kim Do-kyun Korea Południowa | 5.25 | Suzuki Takafumi Japonia | 5.10 |
Skok w dal | Mohammed Salman Al-Khuwailidi Arabia Saudyjska | 8.16w | Saleh Al Haddad Kuwejt | 8.05w | Li Runrun Chiny | 7.84w |
Trójskok | Renjith Maheswary Indie | 17.19w | Kim Deok-hyeon Korea Południowa | 17.00 | Bibu Mathew Indie | 16.64w |
Pchnięcie kulą | Navpreet Singh Indie | 19.70 | Chang Ming-huang Chińskie Tajpej | 19.66 | Khalid Habash Al-Suwaidi Katar | 19.51 |
Rzut dyskiem | Ehsan Haddadi Iran | 65.38 CR | Rashid Shafi Al-Dosari Katar | 63.49 | Abbas Samimi Iran | 61.29 |
rzut młotem | Ali Mohammed Al-Zinkawi Kuwejt | 75.71 | Dilshod Nazarov Tadżykistan | 75.70 | Hiroaki Doi Japonia | 70.74 |
Rzut oszczepem | Chen Qi Chiny | 78.07 | Park Jae-myong Korea Południowa | 75.77 | Jung Sang-jin Korea Południowa | 70.95 |
Dziesięciobój | Ahmed Hassan Moussa Katar | 7678 | Hadi Sepehrzad Iran | 7667 | Pavel Andreev Uzbekistan | 7484 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Susanthika Jayasinghe Sri Lanka | 11.19w | Vũ Thị Hương Wietnam | 11.33w | Zou Yingting Chiny | 11.54w |
200 m | Susanthika Jayasinghe Sri Lanka | 22.99 | Sujani Budhika Sri Lanka | 23.28 | Vũ Thị Hương Wietnam | 23.30 |
400 m | Chitra Soman Indie | 53.01 | Asami Tanno Japonia | 53.20 | Menaka Wickramasinghe Sri Lanka | 54.11 |
800 m | Trương Thanh Hằng Wietnam | 2:04.77 | Sinimole Paulose Indie | 2:06.15 | Jinouchi Ayako Japonia | 2:08.75 |
1500 m | Sinimole Paulose Indie | 4:12.69 | Sara Bekheet Bahrajn | 4:26.21 | Trương Thanh Hằng Wietnam | 4:26.77 |
5000 m | Kareema Saleh Jasim Bahrajn | 16:40.87 | Preeja Sreedharan Indie | 16:56.16 | Kim Mi-gyong Korea Północna | 18:21.32 |
10000 m | Kareema Saleh Jasim Bahrajn | 34:26.39 | Preeja Sreedharan Indie | 36:04.54 | Kim Mi-gyong Korea Północna | 38:29.90 |
100 m przez płotki | Mami Ishino Japonia | 13.26 | He Liyuan Chiny | 13.31 | Lee Yeon-kyoung Korea Południowa | 13.50 |
400 m przez płotki | Satomi Kubokura Japonia | 56.74 | Ruan Zhuofen Chiny | 57.63 | Galina Pdean Kirgistan | 59.13 |
3000 m z przeszkodami | Zhao Yanni Chiny | 10:48.18 | Marwan Bara'h Jordania | 12:03.04 | Leila Ebrahimi Iran | 12:14.40 |
Chód na 20 km | Jiang Qiuyan Chiny | 1:36:15.9 | Bai Yanmin Chiny | 1:38:09.6 | Svetlana Tolstaya Kazachstan | 1:41:53.0 |
Sztafeta 4 x 100 | Tajlandia Sangwan Jaksunin, Supavadee Khawpeag, Jutama Tawoncharoen, Nongnuch Sanrat | 44.31 | Japonia Tomako Ishida, Momoko Takahashi, Sakie Nobuoka, Saori Kitakaze | 45.06 | Chińskie Tajpej Lin Wen-wen, Lin Yi-chun, Chen Shu-chuan, Li Chen-yi-ru | 46.48 |
Sztafeta 4 x 400 | Indie Mandeep Kaur, Manjeet Kaur, Sini Jose, Chitra Kulathummuriyil | 3:33.39 | Japonia Sayaka Aoki, Satomi Kubokura, Natsumi Watanabe, Asami Tanno | 3:33.82 | Kazachstan Tatyana Khajimuradova, Margarita Matsko, Anna Gavryushenko, Marina Maslyonko | 3:50.81 |
Skok wzwyż | Tatyana Efimenko Kirgistan | 1.94 =CR | Jekaterina Jewsejewa Kazachstan | 1.91 | Anna Ustinova Kazachstan | 1.91 |
Skok o tyczce | Rosalinda Samsu Malezja | 4.20 | Rachel Yang Bingjie Singapur | 3.50 | ||
Skok w dal | Olga Rypakova Kazachstan | 6.66w | Anju Bobby George Indie | 6.65w | Jung Soon-ok Korea Południowa | 6.60w |
Trójskok | Olga Rypakova Kazachstan | 14.69 CR | Sha Li Chiny | 14.03w | Irina Litvinenko Kazachstan | 13.80w |
Pchnięcie kulą | Liu Xiangruong Chiny | 17.65 | Lee Mi-young Korea Południowa | 16.58 | Lin Chiya-yin Chińskie Tajpej | 16.46 |
Rzut dyskiem | Xu Shaoyang Chiny | 61.30 | Li Yanfeng Chiny | 61.13 | Krishna Poonia Indie | 55.38 |
Rzut młotem | Liao Xiaoyan Chiny | 60.58 | Kang Na-ru Korea Południowa | 57.38 | Huang Chie-feng Chińskie Tajpej | 55.37 |
Rzut oszczepem | Buoban Phamang Tajlandia | 58.35 | Kim Kyong-ae Korea Południowa | 53.01 | Nadeeka Lakmali Sri Lanka | 52.59 |
Siedmiobój | Irina Naumenko Kazachstan | 5617 | J. J. Shobha Indie | 5356 | Sushmita Singha Roy Indie | 5154 |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Chiny | 7 | 5 | 4 | 16 |
2. | Indie | 5 | 5 | 5 | 15 |
3. | Arabia Saudyjska | 5 | 0 | 0 | 5 |
4. | Katar | 4 | 7 | 5 | 16 |
5. | Japonia | 4 | 5 | 4 | 13 |
6. | Kazachstan | 4 | 1 | 5 | 10 |
7. | Sri Lanka | 3 | 2 | 2 | 7 |
8. | Tajlandia | 3 | 0 | 0 | 3 |
9. | Iran | 2 | 4 | 3 | 9 |
10. | Bahrajn | 2 | 1 | 2 | 5 |
11. | Malezja | 2 | 0 | 0 | 2 |
12. | Wietnam | 1 | 1 | 2 | 4 |
13. | Kuwejt | 1 | 1 | 0 | 2 |
14. | Kirgistan | 1 | 0 | 1 | 2 |
15. | Korea Południowa | 0 | 7 | 3 | 10 |
16. | Chińskie Tajpej | 0 | 1 | 3 | 4 |
17. | Jordania | 0 | 1 | 1 | 2 |
18. | Liban | 0 | 1 | 0 | 1 |
Tadżykistan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Singapur | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21. | Korea Północna | 0 | 0 | 2 | 2 |
22. | Uzbekistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Asian Athletics Association - News 2007. [dostęp 2009-05-21]. (ang.).
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiMichał ProbierzMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéMistrzostwa Europy w piłce nożnejMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannNicola ZalewskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznReprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznDzień OjcaTaras RomanczukRomelu LukakuMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznAdam BuksaZofia Noceti-KlepackaPolskaDidier DeschampsRobert LewandowskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026FentanylMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028N’Golo KantéOndrej DudaPałac Stolbergów we WrocławiuSłowacjaGheorghe HagiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020/FinałCristiano RonaldoReprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Tadeusz GapińskiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Olivier GiroudDawid Podsiadło