Królestwo Czech na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 w Paryżu Królestwo Czech wysłało niezależną, liczącą siedmioro sportowców reprezentację (6 mężczyzn i 1 kobieta), choć wówczas była częścią Austro-Węgier. Były to pierwsze igrzyska z udziałem sportowców z Czech. Wówczas reprezentacja zadebiutowała w gimnastyce, kolarstwie, lekkoatletyce i tenisie. Najmłodszym zawodnikiem był gimnastyk František Erben (22 lata 111 dni), zaś najstarszym dyskobol František Janda-Suk (25 lat 244 dni), zdobywca jedynego srebrnego medalu na koncie Bohemii.
Kod MKOl | BOH | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 7 w 8 konkurencjach w 4 dyscyplinach | |||||
|
Medale
- František Janda-Suk – rzut dyskiem
- Hedwiga Rosenbaumová[a] – tenis, gra pojedyncza kobiet
Wyniki
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Miejsce |
---|---|---|---|
Wielobój indywidualnie[1] | František Erben | 249 punkty | 32. |
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Sprint[2] | František Hirsch | nieznany | 4-8 w swoim wyścigu | → Nie awansował dalej |
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Bieg na 100 metrów[3] | Václav Nový | nieznany | 3. w swoim biegu | → Nie awansował dalej | |||
Bieg na 800 metrów[4] | Ondřej Pukl | nieznany | 4/5. w swoim biegu | → Nie awansował dalej | |||
Bieg na 1500 metrów[5] | Ondřej Pukl | nieznany | 7-9. w swoim biegu | ||||
Bieg na 400 metrów przez płotki[6] | Karel Nedvěd | nieznany | 3. w swoim biegu | → Nie awansował dalej | |||
Rzut dyskiem[7] | František Janda-Suk | 35,04 m | 2. Q | 35,14 | 2. |
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinały | Finał | Klasyfikacja końcowa | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rywal | Wynik | Rywal | Wynik | Rywal | Wynik | |||
Gra pojedyncza kobiet[8] | Hedwiga Rosenbaumová | Wolny los | Hélène Prévost | P 2:0 (6:1, 6:1) | → Nie awansowała dalej | 3. miejsce | ||
Mikst[9] | Hedwiga Rosenbaumová / Archibald Warden | Katie Gillou / Pierre Verdé-Delisle | W 2:1 (6:3, 3:6, 6:2) | Hélène Prévost / Harold Mahony | P 0:2 (3:6, 0:6) | → Nie awansowali dalej | 3. miejsce |
Uwagi
Przypisy
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiMichał ProbierzMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéMistrzostwa Europy w piłce nożnejMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannNicola ZalewskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznReprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznDzień OjcaTaras RomanczukRomelu LukakuMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznAdam BuksaZofia Noceti-KlepackaPolskaDidier DeschampsRobert LewandowskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026FentanylMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028N’Golo KantéOndrej DudaPałac Stolbergów we WrocławiuSłowacjaGheorghe HagiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020/FinałCristiano RonaldoReprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Tadeusz GapińskiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Olivier GiroudDawid Podsiadło