Internazionali BNL d’Italia 2010 (kobiety)
Tenisowy turniej WTA Internazionali BNL d’Italia 2010 odbył się w dniach od 2 maja do 8 maja w Rzymie położonym we Włoszech, na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 2 000 000 dolarów amerykańskich.
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | |||
WTA Tour | |||
Kategoria | Premier Series | ||
Pula nagród | 2 000 000 $ | ||
Drabinka | 56S/32Q/16D | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza María José Martínez Sánchez | |||
Gra podwójna Gisela Dulko Flavia Pennetta | |||
| |||
Strona internetowa |
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
|
|
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
1 | Serena Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Marija Kirilenko | 1 | 4 | ||||||||||||||||||
1 | Serena Williams | 6 | 3 | 65 | ||||||||||||||||
7 | Jelena Janković | 4 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
4 | Venus Williams | 0 | 1 | |||||||||||||||||
7 | Jelena Janković | 6 | 6 | |||||||||||||||||
7 | Jelena Janković | 65 | 5 | |||||||||||||||||
M.J.M. Sánchez | 7 | 7 | ||||||||||||||||||
Ana Ivanović | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
14 | Nadieżda Pietrowa | 2 | 5 | |||||||||||||||||
Ana Ivanović | 4 | 2 | ||||||||||||||||||
M.J.M. Sánchez | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Lucie Šafářová | 66 | 4 | ||||||||||||||||||
M.J.M. Sánchez | 7 | 6 |
Faza początkowa
1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||||
1 | Serena Williams | ||||||||||||||||||||||||||
wolny los | 1 | Serena Williams | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Sandra Záhlavová | 0 | 4 | Timea Bacsinszky | 62 | 1 | ||||||||||||||||||||||
Timea Bacsinszky | 6 | 6 | 1 | Serena Williams | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||
Andrea Petković | 6 | 6 | Andrea Petković | 2 | 6 | 0 | |||||||||||||||||||||
Wiera Duszewina | 3 | 0 | Andrea Petković | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Petra Kvitová | 6 | 6 | Petra Kvitová | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||
15 | Wiera Zwonariowa | 4 | 0 | 1 | Serena Williams | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
LL | Pauline Parmentier | 1 | 6 | 5 | Marija Kirilenko | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
D. Cibulková | 6 | 3 | 7 | D. Cibulková | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Alberta Brianti | 6 | 7 | Alberta Brianti | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||
A. Pawluczenkowa | 4 | 65 | Dominika Cibulková | 6 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||
Marija Kirilenko | 6 | 6 | Marija Kirilenko | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
WC | Romina Oprandi | 1 | 3 | Marija Kirilenko | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||
wolny los | 5 | S. Kuzniecowa | 2 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||||||
5 | S. Kuzniecowa |
1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||||
4 | Venus Williams | ||||||||||||||||||||||||||
wolny los | 4 | Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Gisela Dulko | 7 | 2 | 65 | Patty Schnyder | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||
Patty Schnyder | 65 | 6 | 7 | 4 | Venus Williams | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Polona Hercog | 6 | 6 | 16 | Szachar Pe’er | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||
Q | Greta Arn | 3 | 3 | Polona Hercog | 6 | 5 | 3 | ||||||||||||||||||||
WC | Corinna Dentoni | 2 | 1 | 16 | Szachar Pe’er | 2 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
16 | Szachar Pe’er | 6 | 6 | 4 | Venus Williams | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
11 | Yanina Wickmayer | 6 | 1 | 6 | 7 | Jelena Janković | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | Karolina Šprem | 3 | 6 | 4 | 11 | Yanina Wickmayer | 6 | 62 | 7 | ||||||||||||||||||
Q | Ayumi Morita | 4 | 2 | Aravane Rezaï | 3 | 7 | 5 | ||||||||||||||||||||
Aravane Rezaï | 6 | 6 | 11 | Yanina Wickmayer | 2 | 0 | |||||||||||||||||||||
Q | B. Mattek-Sands | 6 | 6 | 7 | Jelena Janković | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Melanie Oudin | 1 | 3 | Q | B. Mattek-Sands | 3 | 6 | 1 | ||||||||||||||||||||
wolny los | 7 | Jelena Janković | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||||
7 | Jelena Janković |
1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||||
6 | J. Diemientjewa | ||||||||||||||||||||||||||
wolny los | 6 | J. Diemientjewa | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||||
J. Szwiedowa | 6 | 6 | J. Szwiedowa | 4 | 5 | ||||||||||||||||||||||
Q | Bojana Jovanovski | 2 | 2 | 6 | Jelena Diemientjewa | 1 | 65 | ||||||||||||||||||||
Ana Ivanović | 6 | 6 | Ana Ivanović | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
Jelena Wiesnina | 1 | 3 | Ana Ivanović | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Q | Sesił Karatanczewa | 1 | 4 | 9 | Wiktoryja Azaranka | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||
9 | Wiktoryja Azaranka | 6 | 6 | Ana Ivanović | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||
14 | Nadieżda Pietrowa | 6 | 6 | 14 | Nadieżda Pietrowa | 2 | 5 | ||||||||||||||||||||
Tathiana Garbin | 3 | 2 | 14 | Nadieżda Pietrowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Q | Varvara Lepchenko | 7 | 5 | 3 | Katarina Srebotnik | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||
Katarina Srebotnik | 62 | 7 | 6 | 14 | Nadieżda Pietrowa | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||
Sara Errani | 6 | 1 | 4 | Alexandra Dulgheru | 0 | 6 | 2 | ||||||||||||||||||||
A. Dulgheru | 2 | 6 | 6 | A. Dulgheru | 6 | 65 | 6 | ||||||||||||||||||||
wolny los | 3 | Dinara Safina | 4 | 7 | 1 | ||||||||||||||||||||||
3 | Dinara Safina |
1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||||
8 | A. Radwańska | ||||||||||||||||||||||||||
wolny los | 8 | A. Radwańska | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Roberta Vinci | 7 | 7 | Roberta Vinci | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Alisa Klejbanowa | 66 | 65 | 8 | A. Radwańska | 6 | 3 | 62 | ||||||||||||||||||||
Lucie Šafářová | 6 | 69 | 6 | Lucie Šafářová | 1 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
Wolha Hawarcowa | 2 | 7 | 3 | Lucie Šafářová | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Q | Akgul Amanmuradova | 2 | 3 | 12 | Flavia Pennetta | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
12 | Flavia Pennetta | 6 | 6 | Lucie Šafářová | 66 | 4 | |||||||||||||||||||||
13 | F. Schiavone | 3 | 6 | 6 | M.J.M. Sánchez | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
Daniela Hantuchová | 6 | 2 | 2 | 13 | Francesca Schiavone | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||
Ałła Kudriawcewa | 7 | 4 | 3 | M.J.M. Sánchez | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
M.J.M. Sánchez | 5 | 6 | 6 | M.J.M. Sánchez | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
WC | M. Elena Camerin | 6 | 4 | 6 | 2 | Caroline Wozniacki | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Zheng Jie | 4 | 6 | 4 | WC | Maria Elena Camerin | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||
wolny los | 2 | Caroline Wozniacki | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Wozniacki |
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 350 000 $ | 900 |
---|---|---|
Finalistki | 175 000 $ | 620 |
Półfinalistki | 87 500 $ | 395 |
Ćwierćfinalistki | 40 000 $ | 225 |
3 runda | 20 000 $ | 125 |
2 runda | 10 275 $ | 70 |
1 runda | 5 400 $ | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Drabinka
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
1 | Liezel Huber Nadieżda Pietrowa | 7 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Bethanie Mattek-Sands Yan Zi | 5 | 2 | |||||||||||||||||
1 | Liezel Huber Nadieżda Pietrowa | 2 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
6 | Gisela Dulko Flavia Pennetta | 6 | 4 | 10 | ||||||||||||||||
Marija Kirilenko A. Pawluczenkowa | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
6 | Gisela Dulko Flavia Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Gisela Dulko Flavia Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Nuria Llagostera Vives M.J. Martínez Sánchez | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Alicja Rosolska Jarosława Szwiedowa | 6 | 1 | 5 | |||||||||||||||||
4 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 2 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
4 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 2 | 63 | |||||||||||||||||
2 | Nuria Llagostera Vives M.J. Martínez Sánchez | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Wiera Duszewina Klaudia Jans | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
2 | Nuria Llagostera Vives M.J. Martínez Sánchez | 6 | 6 |
Faza początkowa
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
1 | Liezel Huber Nadieżda Pietrowa | |||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||||
1 | Liezel Huber Nadieżda Pietrowa | 3 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Polona Hercog Szachar Pe’er | 6 | 2 | 4 | |||||||||||||||||
Polona Hercog Szachar Pe’er | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Akgul Amanmuradova Darja Kustawa | 2 | 65 | ||||||||||||||||||
1 | Liezel Huber Nadieżda Pietrowa | 7 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Bethanie Mattek-Sands Yan Zi | 5 | 2 | |||||||||||||||||
Marija Kondratjewa Vladimíra Uhlířová | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
Andrea Hlaváčková Olha Sawczuk | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Andrea Hlaváčková Olha Sawczuk | 5 | 0 | ||||||||||||||||||
5 | Bethanie Mattek-Sands Yan Zi | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Līga Dekmeijere Patty Schnyder | 2 | 3 | ||||||||||||||||||
5 | Bethanie Mattek-Sands Yan Zi | 6 | 6 |
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
3 | Cara Black Jelena Wiesnina | |||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||||
3 | Cara Black Jelena Wiesnina | 3 | 0w | |||||||||||||||||
Marija Kirilenko A. Pawluczenkowa | 6 | 0 | ||||||||||||||||||
Wiktoryja Azaranka Wiera Zwonariowa | 2 | 5 | ||||||||||||||||||
Marija Kirilenko A. Pawluczenkowa | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Marija Kirilenko A. Pawluczenkowa | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
6 | Gisela Dulko Flavia Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Anne Keothavong Andrea Petković | 6 | 3 | 10 | |||||||||||||||||
Kaciaryna Dziehalewicz Marie-Ève Pelletier | 1 | 6 | 5 | |||||||||||||||||
Anne Keothavong Andrea Petković | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
6 | Gisela Dulko Flavia Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Timea Bacsinszky Tathiana Garbin | 3 | 7 | 8 | |||||||||||||||||
6 | Gisela Dulko Flavia Pennetta | 6 | 64 | 10 |
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
8 | Chuang Chia-jung Wolha Hawarcowa | 6 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Alberta Brianti Maria Elena Camerin | 2 | 64 | |||||||||||||||||
8 | Chuang Chia-jung Wolha Hawarcowa | 64 | 5 | |||||||||||||||||
Alicja Rosolska Jarosława Szwiedowa | 7 | 7 | ||||||||||||||||||
Alicja Rosolska Jarosława Szwiedowa | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Sarah Borwell Raquel Kops-Jones | 5 | 2 | ||||||||||||||||||
Alicja Rosolska Jarosława Szwiedowa | 6 | 1 | 5 | |||||||||||||||||
4 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 2 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Ałła Kudriawcewa Riza Zalameda | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
Sara Errani Roberta Vinci | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Sara Errani Roberta Vinci | 5 | 65 | ||||||||||||||||||
4 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 7 | 7 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||||
4 | Lisa Raymond Rennae Stubbs |
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||
7 | Květa Peschke Katarina Srebotnik | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Alexandra Dulgheru Katalin Marosi | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
7 | Květa Peschke Katarina Srebotnik | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Wiera Duszewina Klaudia Jans | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Wiera Duszewina Klaudia Jans | 6 | 5 | 10 | |||||||||||||||||
WC | Corinna Dentoni Romina Oprandi | 4 | 7 | 3 | ||||||||||||||||
Wiera Duszewina Klaudia Jans | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
2 | Nuria Llagostera Vives M.J. Martínez Sánchez | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Alicia Molik Chanelle Scheepers | 5 | 6 | 8 | |||||||||||||||||
Tacciana Puczak İpek Şenoğlu | 7 | 4 | 10 | |||||||||||||||||
Tacciana Puczak İpek Şenoğlu | 2 | 0 | ||||||||||||||||||
2 | Nuria Llagostera Vives M.J. Martínez Sánchez | 6 | 6 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||||
2 | Nuria Llagostera Vives M.J. Martínez Sánchez |
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) [2] | Punkty (WTA)[3] |
Zwyciężczynie | 100 000 $ | 900 |
---|---|---|
Finalistki | 50 000 $ | 620 |
Półfinalistki | 25 000 $ | 395 |
Ćwierćfinalistki | 12 500 $ | 225 |
2 runda | 6 250 $ | 125 |
1 runda | 3 170 $ | 1 |
Eliminacje gry pojedynczej
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Drabinka gry pojedynczej
- Drabinka gry podwójnej
- Oficjalna strona turnieju. internazionalibnlditalia.it.
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiMichał ProbierzMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéMistrzostwa Europy w piłce nożnejMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannNicola ZalewskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznReprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznDzień OjcaTaras RomanczukRomelu LukakuMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznAdam BuksaZofia Noceti-KlepackaPolskaDidier DeschampsRobert LewandowskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026FentanylMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028N’Golo KantéOndrej DudaPałac Stolbergów we WrocławiuSłowacjaGheorghe HagiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020/FinałCristiano RonaldoReprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Tadeusz GapińskiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Olivier GiroudDawid Podsiadło