Roing under Sommer-OL 2012 – Dobbeltsculler menn
Roing ved Sommer-OL 2012 | ||||
---|---|---|---|---|
Singlesculler | menn | kvinner | ||
Toer uten styrmann | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler, lettvekt | menn | kvinner | ||
Firer uten styrmann | menn | |||
Dobbeltfirer | menn | kvinner | ||
Åtter | menn | kvinner | ||
Firer, lettvekt | menn |
Dobbeltsculler for menn er en øvelse under Sommer-OL 2012 i London som vil finne sted på Dorney Lake. De innledende heatene startet lørdag 28. juli og finalen og medaljeseremonien ble avholdt torsdag 2. august.
Nathan Cohen og Joseph Sullivan fra New Zealand ble olympiske mestre. De norske utøverne Nils Jakob Hoff og Kjetil Borch ble slått ut i semifinalen, og vant deretter B-finalen.
Resultater
Heat
De tre første i hvert heat kvalifiserer seg til semifinalene, de resterende ror oppsamlingsheat.
Heat 1
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Eric Knittel Stephan Krüger | Tyskland | 6.17,74 | Q |
=2 | Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | Litauen | 6.17,78 | Q |
=2 | Luka Špik Iztok Čop | Slovenia | 6.17,78 | Q |
4 | David Crawshay Scott Brennan | Australia | 6.21,25 | O |
5 | Michael Braithwaite Kevin Kowalyk | Canada | 6.34,11 | O |
Heat 2
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | Norge | 6.16,31 | Q |
2 | Alessio Sartori Romano Battisti | Italia | 6.18,50 | Q |
3 | Julien Bahain Cédric Berrest | Frankrike | 6.19,61 | Q |
4 | Dmytro Mikhai Artem Morozov | Ukraina | 6.49,70 | O |
Heat 3
Plassering | Roer | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Nathan Cohen Joseph Sullivan | New Zealand | 6.11,30 | Q (OR) |
2 | Bill Lucas Sam Townsend | Storbritannia | 6.11,94 | Q |
3 | Ariel Suárez Cristian Rosso | Argentina | 6.13,68 | Q |
4 | Juri-Mikk Udam Geir Suursild | Estland | 6.33,88 | O |
Oppsamlingsheat
De første tre båtene kvalifiserer seg til semifinalene.
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | David Crawshay Scott Brennan | Australia | 6.25.36 | Q |
2 | Dmytro Mikhai Artem Morozov | Ukraina | 6:30.19 | Q |
3 | Michael Braithwaite Kevin Kowalyk | Canada | 6:30.74 | Q |
4 | Juri-Mikk Udam Geir Suursild | Estland | 6:38.50 |
Semifinaler
De første tre båtene kvalifiserer seg til finalen.
Semifinale 1
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Ariel Suárez Cristian Rosso | Argentina | 6:19.40 | Q |
2 | Nathan Cohen Joseph Sullivan | New Zealand | 6:19.79 | Q |
3 | Alessio Sartori Romano Battisti | Italia | 6:20.68 | Q |
4 | Eric Knittel Stephan Krüger | Tyskland | 6:22.54 | |
5 | David Crawshay Scott Brennan | Australia | 6:23.47 | |
6 | Dmytro Mikhai Artem Morozov | Ukraina | 6:36.52 |
Semifinale 2
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Luka Špik Iztok Čop | Slovenia | 6:19.97 | Q |
2 | Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | Litauen | 6:21.62 | Q |
3 | Bill Lucas Sam Townsend | Storbritannia | 6:22.47 | Q |
4 | Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | Norge | 6:22.88 | [1] |
5 | Julien Bahain Cédric Berrest | Frankrike | 6:29.61 | |
6 | Michael Braithwaite Kevin Kowalyk | Canada | 6:38.94 |
Finaler
B-finale
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | Norge | 6:20.82 | [2] |
2 | David Crawshay Scott Brennan | Australia | 6:22.19 | |
3 | Eric Knittel Stephan Krüger | Tyskland | 6:23.36 | |
4 | Julien Bahain Cédric Berrest | Frankrike | 6:26.44 | |
5 | Dmytro Mikhai Artem Morozov | Ukraina | 6:31.51 | |
6 | Michael Braithwaite Kevin Kowalyk | Canada | 6:32.61 |
A-finale
Plassering | Roere | Land | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
Nathan Cohen Joseph Sullivan | New Zealand | 6:31.67 | ||
Alessio Sartori Romano Battisti | Italia | 6:32.80 | ||
Luka Špik Iztok Čop | Slovenia | 6:34.35 | ||
4 | Ariel Suárez Cristian Rosso | Argentina | 6:36.36 | |
5 | Bill Lucas Sam Townsend | Storbritannia | 6:40.54 | |
6 | Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | Litauen | 6:42.69 |
Referanser
Autoritetsdata
🔥 Top keywords: Portal:ForsideOrderud-sakenKristin KirkemoVeronica OrderudEM i fotball 2024Per Kristian OrderudLars GrønnerødSpesial:SøkAnne Orderud PaustRomelu LukakuDag Erik PedersenKylian MbappéPer PaustEuropamesterskapet i fotball for mennTete LidbomDidier DeschampsFrankrikes herrelandslag i fotballAntoine GriezmannTore SandbergEM i fotball 2021SlovakiaRalf RangnickN’Golo KantéSankthansÅge HareideKristoffer LøkbergFil:Félix Romero Mengíbar.jpgFil:Mujinga Kambundji Birmingham 2018.jpgVerdensmesterskapet i fotball for mennBelgias herrelandslag i fotballMarko ArnautovićØsterrikes herrelandslag i fotballListe over europamestere i fotball for mennNorgeOlivier GiroudVM i fotball 2022Spesial:Siste endringerVM i fotball 2026Cristiano Ronaldo