Wereldkampioenschappen kanosprint 1974
- Artikel
- Overleg
Hulpmiddelen
Algemeen
Afdrukken/exporteren
Wereldkampioenschappen kanosprint 1974 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Mexico-Stad | ||||||
Editie | 11e | ||||||
Jaar | 1974 | ||||||
Sport | Kanovaren Kajakken | ||||||
Organisator | ICF | ||||||
Eerste editie | 1938 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Wereldkampioenschappen kanosprint 1974 waren kampioenschappen voor kanoërs en kajakkers. De elfde editie van de wereldkampioenschappen vond plaats in het Mexicaanse Mexico-Stad.
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
C1 500 meter | Sergej Petrenko | Klaus Zeisler | Ivan Patzaichin |
C1 1000 meter | Vasyl Yurchenko | Klaus Zeisler | Ivan Patzaichin |
C1 10.000 meter | Tamás Wichmann | Vasyl Yurchenko | Ivan Patzaichin |
C2 500 meter | Aleksandr Vinogradov Joeri Lobanov | Gheorghe Danielov Gheorghe Simionov | Tomáš Šach Jiří Čtvrtečka |
C2 1000 meter | Vladislavas Česiūnas Joeri Lobanov | Andrzej Gronowicz Jerzy Opara | Cherasim Munteanu Vasile Serghei |
C2 10.000 meter | Vladislavas Česiūnas Joeri Lobanov | Tamás Buday Gábor Haraszti | Alain Acart Jean-Paul Cézard |
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
K1 500 meter | Vasile Dîba | Géza Csapó | Grzegorz Śledziewski |
K1 1000 meter | Géza Csapó | Grzegorz Śledziewski | Oreste Perri |
K1 10.000 meter | Oreste Perri | Aleksandr Sjaparenko | Péter Völgyi |
K1 4x500 meter | Vasile Dîba Ernst Pavel Atanase Sciotnic Mihai Zafiu | Vitaliy Trukshin Sergej Tsjoechrai Anatoliy Kobrisev Nikolay Astapkovich | Ryszard Oborski Grzegorz Śledziewski Kazimierz Górecki Andrzej Matysiak |
K2 500 meter | Grzegorz Śledziewski Ryszard Oborski | József Deme János Rátkai | Ulrich Hellige Herbert Laabs |
K2 1000 meter | Zoltán Bakó István Szabó | Vladimir Kozubin Mikhail Afanasyev | Volkmar Thiede Rüdiger Helm |
K2 10.000 meter | Ion Terente Antrop Varabiev | Jos Broekx Paul Stinckens | Konstantin Kostenko Vyacheslav Kononov |
K4 1000 meter | Herbert Laabs Ulrich Hellige Jürgen Lehnert Bernd Duvigneau | Aleksandr Degtjarev Joeri Filatov Aleksandr Kuprikov Nikolay Astapkovich | József Deme János Rátkai Csongor Vargha Csaba Giczy |
K4 10.000 meter | Leonid Derevyanko Nikolai Gorbatsjov Pytor Zhurga Anatoly Sharykin | Csongor Vargha Csaba Giczy István Szabó Zoltán Romhányi | Ryszard Oborski Kazimierz Górecki Andrzej Matysiak Grzegorz Kołtan |
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
K1 500 meter | Anke Ohde | Nina Gopova | Maria Cosma |
K2 500 meter | Anke Ohde Bärbel Köster | Viorica Dumitru Maria Nichiforov | Anna Pfeffer Ilona Tőzsér |
K4 500 meter | Anke Ohde Bärbel Köster Ilse Kaschube Carola Zirzow | Nina Gopova Larisa Kabakova Tatiana Korshunova Galina Kreft | Maria Cosma Maria Nichiforov Viorica Dumitru Agafia Constantin |