UEFA Nations League 2024/25 Divisie D
De UEFA Nations League 2024/25 Divisie D is de vierde en laagste divisie van UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke duels vervangt, begint in september 2024 en eindigt in maart 2026 met de play-offs om promotie en degradatie. De winnaars van de twee groepen promoveren naar divisie C. Aan dit toernooi doen de zes laagst gerangschikte landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2022/23 zijn ingedeeld. Estland en Letland promoveerden in het vorige seizoen naar divisie C.
UEFA Nations League 2024/25 Divisie D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Divisie D informatie | |||||||
Groepsfase | |||||||
Datum | 5 september – 19 november 2024 | ||||||
Teams | 6 | ||||||
Promotie naar | Divisie C | ||||||
Play-offs | |||||||
Datum | 26 – 31 maart 2026 | ||||||
Teams | 2 | ||||||
Kwalificatie voor het | WK 2026 | ||||||
Algemeen | |||||||
Regio | Europa | ||||||
Confederatie | UEFA | ||||||
Mannen | |||||||
Eerste editie | 2018/19 | ||||||
Huidige kampioen | Spanje (1e titel) | ||||||
Recordtitelhouder | Frankrijk Spanje Portugal (allen 1e titel) | ||||||
Website | UEFA.com | ||||||
Vrouwen | |||||||
Eerste editie | 2023/24 | ||||||
Website | UEFA.com | ||||||
Actueel | |||||||
Mannen UEFA Nations League 2024/25 | |||||||
Vrouwen UEFA Women's Nations League 2023/24 | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
| |||||||
|
Beslissingscriteria
Als twee of meer landen in de groep gelijk eindigden, met evenveel punten, dan gelden de volgende criteria om te bepalen welk land boven de ander eindigt:
- Hoogste aantal punten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams;
- Doelsaldo verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk eindigende teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
- Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams
- Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan dan gelden de volgende criteria:
- Doelsaldo in alle groepswedstrijden;
- Aantal doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
- Aantal uitdoelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
- Aantal overwinningen in alle groepswedstrijden;
- Aantal uitoverwinningen in alle groepswedstrijden;
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een enkele gele kaart, 3 punten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart);
- Positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst;
Groepen en wedstrijden
Groep 1
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gibraltar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar divisie C | 10 okt | 8 sep | ||
2 | San Marino | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs | 15 nov | 5 sep | ||
3 | Liechtenstein | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 okt | 18 nov |
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 5 september 2024. Bron: UEFA
- Wedstrijden
5 september 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) | San Marino | v | Liechtenstein | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle |
Verslag | ||||
8 september 2024 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+2) | Gibraltar | v | Liechtenstein | Stadion: Europa Sports Park, Gibraltar |
Verslag | ||||
10 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) | Gibraltar | v | San Marino | Stadion: Europa Sports Park, Gibraltar |
Verslag | ||||
13 oktober 2024 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+2) | Liechtenstein | v | Gibraltar | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz |
Verslag | ||||
15 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) | San Marino | v | Gibraltar | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle |
Verslag | ||||
18 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) | Liechtenstein | v | San Marino | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz |
Verslag | ||||
Groep 2
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Moldavië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar divisie C | 7 sep | 10 okt | ||
2 | Malta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs | 13 okt | 19 nov | ||
3 | Andorra | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 nov | 10 sep |
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 7 september 2024. Bron: UEFA
- Wedstrijden
7 september 2024 «onderlinge duels» 19.00 (UTC+3) | Moldavië | v | Malta | Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau |
Verslag | ||||
10 september 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) | Andorra | v | Malta | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella |
Verslag | ||||
10 oktober 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) | Moldavië | v | Andorra | Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau |
Verslag | ||||
13 oktober 2024 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+2) | Malta | v | Moldavië | Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali |
Verslag | ||||
16 november 2024 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+1) | Andorra | v | Moldavië | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella |
Verslag | ||||
19 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) | Malta | v | Andorra | Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali |
Verslag | ||||
Noten
Referenties
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen