Frankrijk op de Olympische Winterspelen 2002
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2002, die in Salt Lake City (Verenigde Staten) werden gehouden, nam Frankrijk voor de negentiende keer deel.
Frankrijk op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Frankrijk | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | FRA | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité National Olympique et Sportif Français (fr) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2002 in Salt Lake City | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Alpineskiën | Jean-Pierre Vidal | slalom (m) | |
Carole Montillet | afdaling (v) | ||
Kunstrijden | Marina Anissina Gwendal Peizerat | ijsdansen | |
Snowboarden | Isabelle Blanc | parallelreuzenslalom (v) | |
Alpineskiën | Sébastien Amiez | slalom (m) | |
Laure Pequegnot | slalom (v) | ||
Biatlon | Raphaël Poirée | 12,5 km achtervolging (m) | |
Snowboarden | Doriane Vidal | halfpipe (v) | |
Karine Ruby | parallelreuzenslalom (v) | ||
Biatlon | Gilles Marguet Vincent Defrasne Julien Robert Raphaël Poirée | 4x7,5 km estafette (m) | |
Freestyleskiën | Richard Gay | moguls (m) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sébastien Amiez | slalom (m) | 1.41,82 (+0,76) — 50,16+51,66 | |
Pierrick Bourgeat | slalom (m) | dnf-2 | opgave run 2 — 50,54+dnf |
Joël Chenal | reuzenslalom (m) | 21e | 2.27,08 (+3,80) — 1.13,76+1.13,32 |
Frédéric Covili | reuzenslalom (m) | 15e | 2.25,65 (+2,37) — 1.13,70+1.11,95 |
Claude Crétier | afdaling (m) | 5e | 1.39,96 (+0,83) |
super g (m) | dnf | opgave | |
Pierre-Emmanuel Dalcin | afdaling (m) | 11e | 1.40,58 (+1,45) |
Antoine Dénériaz | afdaling (m) | 12e | 1.40,74 (+1,61) |
combinatie (m) | 21e | 3.31,97 (+14,41) afdaling: 1.41,91 slalom: 1.50,06 — 51,82+58,24 | |
Sébastien Fournier | afdaling (m) | 10e | 1.40,39 (+1,26) |
super g (m) | 15e | 1.23,82 (+2,24) | |
Gaëtan Llorach | combinatie (m) | dnf-s1 | opgave slalom run 1 afdaling: 1.40,56 |
Vincent Millet | reuzenslalom (m) | dnf-2 | opgave run 2 — 1.14,03+dnf |
Christophe Saioni | super g (m) | 20e | 1.24,28 (+2,70) |
Jean-Pierre Vidal | slalom (m) | 1.41,06 — 48,01+53,05 | |
Ingrid Jacquemod | afdaling (v) | 23e | 1.42,70 (+3,14) |
super g (v) | 22e | 1.16,17 (+2,58) | |
Carole Montillet | afdaling (v) | 1.39,56 | |
super g (v) | 7e | 1.14,28 (+0,69) | |
reuzenslalom (v) | 18e | 2.34,53 (+4,52) — 1.18,14+1.16,39 | |
Christel Pascal-Saioni | reuzenslalom (v) | 25e | 2.36,40 (+6,39) — 1.18,92+1.17,48 |
slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 | |
Laure Pequegnot | reuzenslalom (v) | 33e | 2.39,25 (+9,24) — 1.19,99+1.19,26 |
slalom (v) | 1.46,17 (+0,07) — 52,32+53,85 | ||
Mélanie Suchet | afdaling (v) | 15e | 1.41,15 (+1,59) |
super g (v) | 10e | 1.14,83 (+1,24) | |
Vanessa Vidal | slalom (v) | 7e | 1.48,11 (+2,01) — 53,70+54,41 |
Biatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ferréol Cannard | 20 km (m) | 77e | 1:01.32,9 (+10.29,6) pen.: 5 (1 + 1 + 1 + 2) |
Vincent Defrasne | 10 km sprint (m) | 21e | 26.36,7 (+1.45,4) pen.: 2 (1 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 18e | +1.59,0 pen.: 3 (0 + 0 + 2 + 1) | |
20 km (m) | 37e | 56.20,3 (+5.17,0) pen.: 3 (1 + 1 + 0 + 1) | |
Gilles Marguet | 10 km sprint (m) | 66e | 28.20,1 (+3.28,8) pen.: 4 (1 + 3) |
Raphaël Poirée | 10 km sprint (m) | 9e | 25.56,9 (+1.05,6) pen.: 2 (0 + 2) |
12,5 km achtervolging (m) | +43,0 pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | ||
20 km (m) | 10e | 52.52,9 (+1.49,6) pen.: 2 (0 + 1 + 0 + 1) | |
Julien Robert | 10 km sprint (m) | 35e | 27.05,1 (+2.13,8) pen.: 2 (1 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 39e | +4.20,8 pen.: 4 (2 + 1 + 1 + 0) | |
20 km (m) | 54e | 57.54,0 (+6.50,7) pen.: 3 (1 + 0 + 0 + 2) | |
Team Gilles Marguet Vincent Defrasne Julien Robert Raphaël Poirée | 4x7,5 km estafette (m) | 1:24.36,6 (+54,3) pen.: 0-6 22.25,1 pen.: 0-1 (0-1 + 0-0) 20.22,1 pen.: 0-2 (0-1 + 0-1) 21.36,3 pen.: 0-3 (0-1 + 0-2) 20.13,1 pen.: 0-0 (0-0 + 0-0) | |
Sandrine Bailly | 7,5 km sprint (v) | 7e | 21.35,7 (+54,3) pen.: 1 (0 + 1) |
10 km achtervolging (v) | 17e | +1.49,5 pen.: 4 (2 + 0 + 0 + 2) | |
Florence Baverel-Robert | 7,5 km sprint (v) | 5e | 21.27,9 (+46,5) pen.: 0 (0 + 0) |
10 km achtervolging (v) | 14e | +1.32,1 pen.: 3 (1 + 0 + 0 + 2) | |
15 km (v) | 11e | 49.10,2 (+1.41,1) pen.: 2 (0 + 0 + 2 + 0) | |
Sylvie Becaert | 15 km (v) | 16e | 50.09,0 (+2.39,9) pen.: 2 (0 + 0 + 0 + 2) |
Delphine Burlet | 7,5 km sprint (v) | 23e | 22.37,7 (+1.56,3) pen.: 1 (1 + 0) |
10 km achtervolging (v) | 33e | +3.40,7 pen.: 3 (0 + 0 + 3 + 0) | |
15 km (v) | 26e | 51.19,2 (+3.50,1) pen.: 2 (1 + 0 + 1 + 0) | |
Corinne Niogret | 7,5 km sprint (v) | 9e | 21.50,3 (+1.08,9) pen.: 0 (0 + 0) |
10 km achtervolging (v) | 27e | +3.27,6 pen.: 3 (1 + 2 + 0 + 0) | |
15 km (v) | 21e | 50.49,6 (+3.20,5) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | |
Team Delphine Burlet Florence Baverel-Robert Sandrine Bailly Corinne Niogret | 4x7,5 km estafette (v) | 9e | 1:31.09,3 (+3.14,3) pen.: 0-11 22.45,4 pen.: 0-2 (0-1 + 0-1) 22.46,1 pen.: 0-3 (0-0 + 0-3) 22.35,6 pen.: 0-4 (0-3 + 0-1) 23.02,2 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2) |
Bobsleeën
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bruno Mingeon Emmanuel Hostache | 2-mansbob (m) Frankrijk I | 13e | 3.12,68 (+2,57) (48,23 / 48,03 / 48,27 / 48,15) |
Bruno Mingeon Eric Le Chanony Christophe Fouquet Alexandre Arbez | 4-mansbob (m) Frankrijk I | 5e | 3.08,56 (+1,05) (46,92 / 46,86 / 47,25 / 47,53) |
Bruno Thomas Michel André Thibault Giroud Philippe Paviot | 4-mansbob (m) Frankrijk II | 10e | 3.09,20 (+1,69) (46,88 / 47,03 / 47,47 / 47,82) |
Curling
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dominique Dupont Roc Jan Henri Ducroz Thomas Dufour Spencer Mugnier Philippe Caux | mannen | 10e | Groepsfase: 5- 9 Frankrijk - Duitsland 7- 8 Frankrijk - Denemarken 2- 9 Frankrijk - Noorwegen 1- 8 Frankrijk - Canada 5- 6 Frankrijk - Finland 3- 8 Frankrijk - Verenigde Staten 6- 9 Frankrijk - Zweden 3- 7 Frankrijk - Zwitserland 3- 7 Frankrijk - Groot-Brittannië |
Freestyleskiën
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Richard Gay | moguls (m) | 26,91 p. (kwalificatie: 25,86 p.) | |
Cédric Regnier-Lafforgue | 11e | 25,63 p. (kwalificatie: 24,87 p.) | |
Laurent Niol | 12e | 25,00 p. (kwalificatie: 24,46 p.) | |
Johann Grégoire | 14e | 22,77 p. (kwalificatie: 24,97 p.) | |
Sandra Laoura | moguls (v) | 8e | 24,12 p. (kwalificatie: 23,54 p.) |
Kathleen Allais | 24e | dnq (kwalificatie: 20,54 p.) |
Kunstrijden
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Frédéric Dambier | mannen | 11e | 16,5 p. (korte kür: 11 - lange kür: 11) |
Brian Joubert | 14e | 20,5 p. (korte kür: 17 - lange kür: 12) | |
Laetitia Hubert | vrouwen | 15e | 22,0 p. (korte kür: 14 - lange kür: 15) |
Vanessa Gusmeroli | 16e | 22,0 p. (korte kür: 10 - lange kür: 17) | |
Marina Anissina Gwendal Peizerat | ijsdansen | 2,0 p. (verpl.1: 1 - verpl.2: 1 - org.: 1 - vrij: 1) | |
Isabelle Delobel Olivier Schoenfelder | 16e | 31,2 p. (verpl.1: 14 - verpl.2: 14 - org.: 16 - vrij: 16) |
Langlaufen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Emmanuel Jonnier | 30 km vrije stijl massastart (m) | 10e | 1:13.15,1 (+1.44,1) |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 60e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:29.21,2 + vrije stijl:dnq) | |
Christophe Perrillat | 30 km vrije stijl massastart (m) | dnf | opgave |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 56e | +4.30,0 (klassiek:28.13,5 + vrije stijl:26.05,9) | |
Alexandre Rousselet | 30 km vrije stijl massastart (m) | 47e | 1:18.01,3 (+6.30,3) |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 35e | +1.52,0 (klassiek:27.28,1 + vrije stijl:24.12,9) | |
Vincent Vittoz | 30 km vrije stijl massastart (m) | 11e | 1:13.21,7 (+1.50,7) |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 13e | +37,9 (klassiek:27.05,2 + vrije stijl:23.21,8) | |
Team Alexandre Rousselet Christophe Perrillat Vincent Vittoz Emmanuel Jonnier | 4x10 km estafette (m) | 8e | 1:35.50,8 (+3.05,3) 24.57,3 25.31,9 22.01,3 23.20,3 |
Aurélie Storti | 10 km klassiek (v) | 17e | 30.00,2 (+1.54,6) |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 31e | +1.18,0 (klassiek:14.06,0 + vrije stijl:12.21,9) | |
Karine Philippot | 15 km vrije stijl massastart (v) | 8e | 40.38,6 (+44,2) |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 19e | +1.01,1 (klassiek:14.12,9 + vrije stijl:11.59,0) | |
Annick Vaxelaire-Pierrel | 15 km vrije stijl massastart (v) | 24e | 42.26,7 (+2.32,3) |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 37e | +1.24,2 (klassiek:14.18,6 + vrije stijl:12.16,1) |
Noordse combinatie
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kevin Arnould | individueel (m) | 17e | +4.00,4 — schans: 236,5 p — 15 km: 40.37,1 |
sprint (m) | 34e | +2.20,8 — schans: 101,1 p — 7,5 km: 17.35,9 | |
Nicolas Bal | individueel (m) | 10e | +2.31,6 — schans: 216,5 p — 15 km: 37.28,3 |
sprint (m) | 18e | +1.24,7 — schans: 96,5 p — 7,5 km: 16.22,8 | |
Frédéric Baud | individueel (m) | 37e | +6.24,2 — schans: 206,0 p — 15 km: 40.27,9 |
sprint (m) | 27e | +1.53,4 — schans: 93,1 p — 7,5 km: 16.38,5 | |
Ludovic Roux | individueel (m) | 26e | +5.10,6 — schans: 202,0 p — 15 km: 38.54,3 |
sprint (m) | 10e | +1.05,6 — schans: 103,5 p — 7,5 km: 16.29,7 | |
Team Ludovic Roux Frédéric Baud Nicolas Bal Kevin Arnould | team (m) | 6e | +3.13,3 — schans: 846,5 p — 20 km: 48.33,5 schans: 218,0 p — 5 km: 12.11,6 schans: 203,5 p — 5 km: 11.59,9 schans: 208,0 p — 5 km: 11.45,9 schans: 217,0 p — 5 km: 12.36,1 |
Rodelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Johan Rousseau | mannen | 15e | 3.00,033 (+2,092) (44,999 / 45,025 / 44,766 / 45,243) |
Yann Fricheteau | 18e | 3.00,178 (+2,237) (45,240 / 45,009 / 44,869 / 45,060) | |
Mélanie Ougier | vrouwen | 24e | 2.56,487 (+4,023) (44,228 / 44,055 / 44,161 / 44,043) |
Schaatsen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cédric Kuentz | 1000 m (m) | 38e | 1.11,26 (+4,08) |
1500 m (m) | 29e | 1.48,20 (+4,25) | |
5000 m (m) | 24e | 6.35,05 (+20,39) |
Schansspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Emmanuel Chedal | grote schans ind. (m) | 28e | 204,9 p. — 111,3 p. (118,5 m) + 93,6 p. (109,5 m) kwalificatie 21e — 111,0 p. (97,3 m) |
Nicolas Dessum | normale schans ind. (m) | 22e | 231,5 p. — 114,0 p. (90,0 m) + 117,5 p. (91,5 m) kwalificatie 7e — 91,5 p. (117,5 m) |
grote schans ind. (m) | 23e | 220,1 p. — 110,3 p. (118,5 m) + 109,8 p. (118,5 m) kwalificatie 10e — 115,5 p. (104,4 m) | |
Florentin Durand | grote schans ind. (m) | 58e | kwalificatie 44e — uitgeschakeld: 96,5 p. (66,7 m) |
Rémi Santiago | grote schans ind. (m) | 33e | 106,1 p. — 106,1 p. (117,0 m) + dnq kwalificatie 33e — 105,0 p. (84,0 m) |
Team Emmanuel Chedal Rémi Santiago Florentin Durand Nicolas Dessum | grote schans team (m) | 10e | 755,1 punten 90,3 p. (108,5 m) + 103,0 p. (115,0 m) 106,6 p. (117,0 m) + 99,8 p. (113,5 m) 73,5 p. (100,0 m) + 76,3 p. (101,0 m) 100,3 p. (113,5 m) + 105,3 p. (116,0 m) |
Shorttrack
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gregory Durand | 1000 m (m) | dq | dnq, vr 3: diskwalificatie |
1500 m (m) | 16e | dnq, hf 3 (5e): 2.49,994, vr 6 (3e): 2.20,496 | |
Bruno Loscos | 500 m (m) | 16e | dnq, kf 3 (4e): 1.39,879, vr 5 (2e): 43,864 |
1000 m (m) | 17e | dnq, vr 7 (3e): 1.28,532 | |
1500 m (m) | 5e | Finale: 2.19,587, hf 1 (2e): 2.15,981, vr 1 (2e): 2.23,517 | |
Ludovic Mathieu | 500 m (m) | 17e | dnq, kf 4 (4e): 1.13,328, vr 8 (3e): 43,790 |
Stéphanie Bouvier | 500 m (v) | 18e | dnq, vr 8 (3e): 45,723 |
1000 m (v) | 12e | dnq, kf 3 (3e): 1.35,409, vr 5 (2e): 1.37,684 | |
1500 m (v) | 11e | B-finale: 2.32,673, hf 1 (3e): 2.31,570, vr 5 (2e): 2.30,075 |
Skeleton
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Cavoret | mannen | 17e | 1.43,88 (+1,92) — 51,92+51,96 |
Snowboarden
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sébastien Vassoney | halfpipe (m) | 21e | dnq kwal. 1: 13,5 kwal. 2:32,1 |
Jonathan Collomb-Patton | 28e | dnq kwal. 1: 23,9 kwal. 2:28,5 | |
Mathieu Justafre | 33e | dnq kwal. 1: 16,0 kwal. 2:12,2 | |
Nicolas Huet | parallel- reuzen- slalom (m) | 4e | kwalificatie: 37,49 (16e) ronde 1: wint van Gilles Jaquet, SUI (-1.78)(-dq) kwartfinale: wint van Siegfried Grabner, AUT (-1.38)(-dq) halve finale: verliest van Richard Richardsson, SWE (+1.78)(dq) bronzen finale: verliest van Chris Klug, USA (+0.15)(+1.21) +1.36 |
Mathieu Bozzetto | 6e | kwalificatie: 36,90 (7e) ronde 1: wint van Dieter Krassnig, AUT (-0.46)(-1.78) -2.24 kwartfinale: verliest van Philipp Schoch, SUI (+1.78)(dq) | |
Christophe Ségura | 21e | dnq kwalificatie: 38,06 | |
Charlie Cosnier | 23e | dnq kwalificatie: 38,41 | |
Doriane Vidal | halfpipe (v) | 43,0 p. kwal. 1: 38,3 q | |
Isabelle Blanc | parallel- reuzen- slalom (v) | kwalificatie: 42,20 (4e) ronde 1: wint van Steffi von Siebenthal, SUI (+0.13)(-2.07) -1.94 kwartfinale: wint van Julie Pomagalski, FRA (+0.00)(-2.07) -2.07 halve finale: wint van Jagna Marczułajtis, POL (-0.03)(-dq) finale: wint van Karine Ruby, FRA (+0.15)(-1.89) -1.74 | |
Karine Ruby | kwalificatie: 41,45 (2e) ronde 1: wint van Marija Tichvinskaja, RUS (-2.07)(-0.82) -2.89 kwartfinale: wint van Lisa Kosglow, USA (-0.63)(-2.07) -2.70 halve finale: wint van Lidia Trettel, ITA (+1.92)(-2.07) -0.15 finale: verliest van Isabelle Blanc, FRA (-0.15)(+1.89) +1.74 | ||
Julie Pomagalski | 6e | kwalificatie: 42,25 (5e) ronde 1: wint van Marion Posch, ITA (+0.94)(-2.07) -1.13 kwartfinale: verliest van Isabelle Blanc, FRA (+0.00)(+2.07) +2.07 | |
Florine Valdenaire | 25e | dnq kwalificatie: 44,96 |
IJshockey
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Richard Aimonetto Baptiste Amar Benoît Bachelet Vincent Bachet Stéphane Barin Guillaume Besse Jean-François Bonnard Philippe Bozon Arnaud Briand Allan Carriou Karl DeWolf Laurent Gras Christobal Huet Laurent Meunier Anthony Mortas Denis Perez Benoît Pourtanel Patrick Rolland François Rozenthal Maurice Rozenthal Yorick Treille Jonathan Zwikel | mannen | 14e | Voorronde groep B: 3- 3 Frankrijk - Zwitserland 1- 3 Frankrijk - Wit-Rusland 2- 4 Frankrijk - Oekraïne Wedstrijd om de 13e plaats: 1- 7 Frankrijk - Slowakije |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Organizing Committee for the XIX Olympic Winter Games (2002). Salt Lake 2002, Official Report of the XIX Olympic Winter Games, Verenigde Staten. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Winterspelen van 2002; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6 en deel 7
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen