Finland op de Olympische Zomerspelen 1988
Finland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoul, Zuid-Korea. De ploeg, bestaande uit 59 mannen en 19 vrouwen, eindigde op de 25ste plaats in het medailleklassement, dankzij vier medailles.
Finland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Finland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | FIN | |||||||||||||||||||||
NOC | Finnish Olympic Committee (fi) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Finland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Finland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Tapio Korjus | speerwerpen (m) | |
Worstelen | Harri Koskela | -90kg Grieks-Romeins (m) | |
Atletiek | Seppo Räty | speerwerpen (m) | |
Worstelen | Tapio Sipilä | -68kg Grieks-Romeins (m) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ari Suhonen | 800m (m) | DNF | serie 3: 2de in 1.48,90 kwartfinale 1: niet gefinisht |
1500m (m) | 30e | serie 1: 7de in 3.43,61 | |
Mikael Ylöstalo | 110m horden (m) | 16e | serie 5: 2de in 13,87 kwartfinale 3: 3de in 13,70 halve finale 2: 8ste in 14,09 |
Reima Salonen | 20km snelwandelen (m) | 42e | 1:28.25 |
50km snelwandelen (m) | 18e | 3:51.36 | |
Jarmo Kärnä | verspringen (m) | 10e | kwalificatie groep B: 3de met 7,90m finale: 10de met 7,82m |
Asko Peltoniemi | polsstokhoogspringen (m) | 9e | kwalificatie groep B: 1ste met 5,40m finale: 9de met 5,60m |
Kimmo Kinnunen | speerwerpen (m) | 10e | kwalificatie groep A: 4de met 80,24m finale: 10de met 78,04m |
Tapio Korjus | kwalificatie groep B: 1ste met 81,42m finale: 1ste met 84,28m | ||
Seppo Räty | kwalificatie groep A: 2de met 81,62m finale: 3de met 83,26m | ||
Harri Huhtala | kogelslingeren (m) | 10e | kwalificatie groep A: 5de met 77,34m finale: 9de met 75,38m |
Juha Tiainen | 16e | kwalificatie groep A: 8ste met 73,24m | |
Petri Keskitalo | tienkamp (m) | 11e | 8143 punten |
Sinikka Keskitalo | marathon (v) | 42e | 2:43.00 |
Tuija Toivonen-Jousimaa | 41e | 2:43.00 | |
Päivi Alafrantti | speerwerpen (v) | 10e | kwalificatie groep B: 6de met 62,82m finale: 10de met 58,20m |
Tuula Laaksalo | 13e | kwalificatie groep A: 6de met 60,64m | |
Tiina Lillak | 15e | kwalificatie groep B: 8ste met 60,06m | |
Ragne Kytölä | zevenkamp (v) | 21e | 5686 punten |
Satu Ruotsalainen | 15e | 6101 punten |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jarmo Eskelinen | -57kg (m) | 17e | 1ste ronde: W van GUI Fall: 5-0 2de ronde: V van BAH Seymour: walk-over |
Joni Nyman | -67kg (m) | 5e | 1ste ronde: W van CAN Sobral: 4-1 2de ronde: W van SWE Antman: 5-0 3de ronde: W van ZAM Chisala: 5-0 kwartfinale: V van USA Gould: 0-5 |
Esa Hukkanen | -75kg (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van HON Martinez: 5-0 3de ronde: V van HUN Fuzesy: 0-5 |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ismo Falck | individueel (m) | 27e | plaatsingsronde: 27ste met 1246 punten |
Tomi Poikolainen | 11e | plaatsingsronde: 9de met 1278 punten 2de ronde: 9de met 315 punten kwartfinale: 7de met 323 punten halve finale: 11de met 321 punten | |
Pentti Vikström | 7e | plaatsingsronde: 13de met 1273 punten 2de ronde: 15de met 312 punten kwartfinale: 10de met 320 punten halve finale: 7de met 324 punten finale: 7de met 323 punten | |
Ismo Falck Tomi Poikolainen Pentti Vikström | team (m) | 4e | plaatsingsronde: 4de met 3797 punten halve finale: 7de met 960 punten finale: 4de met 956 punten |
Minna Heinonen | individueel (v) | 56e | plaatsingsronde: 56ste met 1163 punten |
Päivi Meriluoto-Aaltonen | 20e | plaatsingsronde: 9de met 1266 punten 2de ronde: 20ste met 299 punten | |
Jutta Poikolainen | 55e | plaatsingsronde: 55ste met 1164 punten | |
Minna Heinonen Päivi Meriluoto-Aaltonen Jutta Poikolainen | team (v) | 13e | plaatsingsronde: 13de met 3593 punten |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Arvo Ojalehto | -56kg (m) | 12e | trekken: 13de met 105kg stoten: 8ste met 137,5kg totaal: 242,5kg |
Jouni Grönman | -67,5kg (m) | DNF | trekken: geen geldige poging |
Reijo Kiiskilä | 11e | trekken: 8ste met 135kg stoten: 9de met 162,5kg totaal: 297,5kg | |
Jaarli Pirkkiö | -75kg (m) | 12e | trekken: 16de met 137,5kg stoten: 6de met 180kg totaal: 317,5kg |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jukka-Pekka Metsola | -78kg (m) | 12e | |
Juha Salonen | +95kg (m) | 7e |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Timo Grönlund | C-1 500m (m) | 13e | serie 3: 5de in 2.01,60 herkansingen: 2de in 2.01,48 halve finale 3: 5de in 2.04,82 |
C-1 1000m (m) | 13e | serie 1: 7de in 4.24,69 herkansingen: 4de in 4.26,80 | |
Mikko Kolehmainen Olli Kolehmainen | K-2 500m (m) | 14e | serie 1: 3de in 1.35,50 halve finale 3: 5de in 1.37,76 |
K-2 1000m (m) | 12e | serie 1: 3de in 3.27,52 halve finale 3: 4de in 3.30,98 |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Jenny Eriksson | individueel | 39e | kwalificatie: 39ste met 1225 punten |
Kyra Kyrklund | 5e | kwalificatie: 5de met 1416 punten finale: 5de met 1393 punten | |
Maarit Raiskio | 48e | kwalificatie: 48ste met 1161 punten | |
Tutu Sohlberg | 35e | kwalificatie: 35ste met 1242 punten | |
Jenny Eriksson Kyra Kyrklund Maarit Raiskio Tutu Sohlberg | team | 6e | 3883 punten |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pertti Karppinen | skiff (m) | 7e | serie 4: 2de in 7.24,72 herkansingen: 1ste in 7.14,91 halve finale 2: 6de in 7.32,78 finale B: 1ste in 7.34,47 |
Reima Karppinen Jorma Lehtelä | dubbel-twee (m) | 12e | serie 3: 4de in 6.28,22 herkansingen: 2de in 6.42,99 halve finale 1: 6de in 6.43,31 |
Aarne Lindroos Kari Lindroos | twee-zonder (m) | 11e | serie 2: 5de in 7.00,29 herkansingen: 2de in 7.03,72 halve finale 1: 6de in 7.15,36 |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lars Winter | degen (m) | 58e |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juha Hirvi | 10m luchtgeweer (m) | 17e | kwalificatie: 17de met 587 punten (97-99-99-98-96-98) |
Tapio Säynevirta | 25e | kwalificatie: 25ste met 585 punten (99-96-98-98-97-97) | |
Juha Hirvi | 50m geweer 3 houdingen (m) | 17e | kwalificatie: 17de met 1167 punten (397-384-386) |
Kurt Thune | 34e | kwalificatie: 34ste met 1159 punten (395-378-386) | |
Juha Hirvi | 50m geweer liggend (m) | 24e | kwalificatie: 24ste met 594 punten (100-99-100-99-98-98) |
Kurt Thune | 24e | kwalificatie: 24ste met 594 punten (100-98-98-100-100-98) | |
Sakari Paasonen | 50m pistool (m) | 19e | kwalificatie: 19de met 555 punten (95-91-95-96-88-90) |
Jouni Vainio | 25m snelvuurpistool (m) | 31e | kwalificatie: 31ste met 578 punten (280-298) |
Sakari Paasonen | 10m luchtpistool (m) | 18e | kwalificatie: 18de met 577 punten (97-94-95-99-95-97) |
Jouni Vainio | 39e | kwalificatie: 39ste met 566 punten (92-95-97-93-95-94) | |
Pirjo Peltola | 10m luchtgeweer (v) | 5e | kwalificatie: 7de met 393 punten (97-99-98-99) finale: 5de met 493,6 punten |
Sirpa Ylönen | 41e | kwalificatie: 41ste met 377 punten (90-95-96-96) | |
Pirjo Peltola | 50m geweer 3 houdingen (v) | 10e | kwalificatie: 10de met 580 punten (196-188-196) |
Sirpa Ylönen | 27e | kwalificatie: 27ste met 572 punten (197-186-189) | |
Timo Nieminen | trap | 43e | kwalificatie: 43ste met 135 punten |
Matti Nummela | 41e | kwalificatie: 8ste met 194 punten |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Juha Ovaskainen | 3m plank (m) | 22e | voorronde: 22ste met 500,76 punten |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Mika Hämäläinen | tijdrit (m) | 17e | 1.07,384 |
Jyrki Tujunen | individuele achtervolging (m) | 9e | kwalificatie: 11de in 4.47,05 1ste ronde: V van DEN Clausen: 4.46,65 |
Weg | |||
Jari Lähde | wegwedstrijd (m) | 37e | 4:32.56 |
Tea Vikstedt-Nyman | wegwedstrijd (v) | 43e | 2:00.52 |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Mika Lehto | -62kg (m) | 11e | groep A: 6de W van PAN Oporta: 3-1 V van POL Skubacz: 1-3 W van AFG Dad: 3-0 V van USA Smith: 1-3 |
Jukka Rauhala | -68kg (m) | 6e | groep B: 3de W van ESP Caride: 3-0 W van IRI Khadem: 3-1 V van URS Fadzayev: 1-3 W van SYR Wattar: 3,5-0 V van JPN Akaishi: 0-3 5-6de plek: V van CAN McKay: 1-3 |
Pekka Rauhala | -74kg (m) | 5e | groep A: 3de W van YAR Al-Ghrbi: 4-0 W van SAM Iutaga: 4-0 W van GAM Damballev: 4-0 V van MGL Enkhbayar: 0-3 W van KOR Yoon: 3-0 V van USA Monday: 0-3 5-6de plek: W van IRI Vagozari: 4-0 |
Jouni Ilomäki | -82kg (m) | 11e | groep B: 6de V van URS Tambovtsev: 0-3 W van IRQ Abdul-Sattar: 3-0 W van SYR Zayar: 3-0 V van TUR Gencalp: 1-3 |
Grieks-Romeins | |||
Esa Murtoaro | -52kg (m) | 9e | groep A: 5de W van IRI Kakahaji V van URS Ignatenko V van JPN Miyahara |
Keijo Pehkonen | -57kg (m) | 11e | groep A: 6de V van SWE Ljungbeck: 0-3 W van YUG Galovic: 3-1 V van BUL Balov: 1-3 |
Jukka Loikas | -62kg (m) | 13e | groep B: 7de V van JPN Nishiguchi: 1-3 V van BUL Vangelov: 0-3 |
Tapio Sipilä | -68kg (m) | groep A: 2de W van YUG Sabo: 3,5-0 W van ESA Manzur: 4-0 W van MAR Souaken: 3-0 W van NOR Brekke: 3-0 W van JPN Okubo V van KOR Kim: 1-3 bronzen finale: W van ROU Carare: 3-1 | |
Jouko Salomäki | -74kg (m) | 13e | groep B: 7de V van SWE Tallroth: 1-3 V van FRA Mischler: 1-3 |
Timo Niemi | -82kg (m) | 11e | groep B: 6de V van YUG Kasum: 0-3 W van GDR Bullmann: 3-1 W van JPN Mukai: 3-1 V van KOR Kim: 1-3 |
Harri Koskela | -90kg (m) | groep B: 1ste W van YUG Ban: 3-0 W van HUN Major: 3-1 W van URS Popov: 3-1 W van CMR Youmbi: 4-0 W van FRG Steinbach: 3-1 finale: V van BUL Komchev: 0-3 | |
Juha Ahokas | -100kg (m) | 15e | groep A: 8ste V van CAN Marshall: 0-3 V van USA Koslowski: 0-4 |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lauri Rechardt | finn (m) | 9e | 88,8 punten: (8-1- |
Johan von Koskull Peter von Koskull | 470 (m) | 16e | 129,4 punten: ( |
Annika Lemström Bettina Lemström | 470 (v) | 4e | 47,0 punten: (5-4-2-4-4-5- |
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Petri Suominen | 100m schoolslag (m) | 14e | serie 8: 6de in 1.03,58 finale B: 6de in 1.04,04 |
200m schoolslag (m) | 29e | serie 4: 6de in 2.22,01 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Organizing Committee for the Games of the XXIVth Olympiad Seoul 1988 (1989). Official Report Games of the XXIVth Olympiad Seoul 1988. Korea Textbook Co., Ltd., Zuid-Korea. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1988; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6 en deel 7.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen