Derde klasse 1951-52 (voetbal België)
Het seizoen 1951-52 was de 23e editie van de Belgische Derde Klasse. De officiële naam destijds was Promotion (Bevordering of Promotie). Na dit seizoen werd een ingrijpende competitiehervorming doorgevoerd. In plaats van de bestaande drie nationale reeksen (Ere-afdeling, Eerste afdeling en Bevordering), werd de competitie vanaf het seizoen 1952-53 georganiseerd in vier nationale niveaus, die Eerste klasse tot Vierde klasse werden genoemd. Het aantal reeksen in het derde niveau werd teruggebracht van 4 naar 2.
Derde Klasse | ||||
---|---|---|---|---|
Promotion (Bevordering) 1951-52 | ||||
Algemeen | ||||
Continent | Europa | |||
Confederatie | UEFA | |||
Land | België | |||
Bond | KBVB | |||
Promotie naar | geen | |||
Degradatie naar | Vierde klasse en provinciale afdelingen | |||
Bekercompetitie | Beker van België | |||
Competitieniveau | Niveau 3 | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 1926 | |||
Recordkampioen | R. Union Hutoise FC (3) AS Oostende KM (3) | |||
Titelhouder | K. Daring Club Leuven RRC de Gand K. Waterschei SV Thor Rupel SK | |||
Seizoen 1951-52 | ||||
Editie | 23e | |||
Aantal clubs | 64 (4 reeksen van 16) | |||
Kampioen | A: UR Namur B: RRC Tournaisien C: K. Tubantia FC D: K. Patria FC Tongeren | |||
Promotie | geen enkele club promoveerde | |||
Degradatie | 46 clubs | |||
Seizoensstatistieken | ||||
Wedstrijden gespeeld | 4 keer 240 op 240 | |||
Meeste goals | UR Namur: 86 | |||
Minste goals | R. Ixelles SC: 33 | |||
Minste tegengoals | RRC Tournaisien: 25 | |||
Meeste tegengoals | AS Eupen: 102 | |||
Actueel | ||||
Derde klasse seizoen 2015/16 | ||||
|
Door de competitiehervorming promoveerde er dit seizoen geen enkele club. Liefst 46 van de 64 clubs degradeerden, waarvan 42 clubs naar de nieuw opgerichte Vierde klasse. De vier clubs die laatste eindigden in hun reeks degradeerden naar de Provinciale reeksen
UR Namur, RRC Tournaisien, K. Tubantia FC en K. Patria FC Tongeren werden kampioen.
Gedegradeerde teams
Volgende vier teams waren gedegradeerd uit de Eerste Afdeling 1950-51 voor de start van het seizoen:
- R. Excelsior FC Hasselt degradeerde na 10 seizoenen in 2e nationale.
- K. Tubantia FC degradeerde na 1 seizoen in 2e nationale.
- R. Union Hutoise FC degradeerde na 2 seizoenen in 2e nationale.
- SC Eendracht Aalst degradeerde na 12 seizoenen in 1e en 2e nationale.
Gepromoveerde teams
Volgende twaalf teams waren gepromoveerd uit de regionale afdelingen voor de start van het seizoen:
Twee clubs maakten hun debuut in de nationale reeksen.
Drie clubs promoveerden na 1 seizoen terug naar 3e nationale:
Twee clubs promoveerden na 2 seizoenen terug naar 3e nationale:
Eén club promoveerde na 3 seizoenen terug naar 3e nationale:
Twee clubs promoveerden na 4 seizoenen terug naar 3e nationale:
Eén club promoveerde na 5 seizoenen terug naar 3e nationale:
Eén club promoveerde na 15 seizoenen terug naar 3e nationale:
Deelnemende teams
Volgende 64 ploegen speelden in het seizoen 1950-51 in Bevordering. Ze werden onderverdeeld in 4 reeksen van 16 clubs. Bij elke ploeg wordt het stamnummer aangegeven. De nummers komen overeen met de plaats in de eindrangschikking.
Reeks A
Reeks B
Reeks C
Reeks D
Eindstanden
Legende |
---|
Kampioen + promotie naar Tweede Klasse |
Degradatie naar Vierde Klasse |
Bevordering A
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | UR Namur | 30 | 23 | 4 | 3 | 86 | 30 | 56 | 50 |
2 | R. Union Halloise | 30 | 18 | 5 | 7 | 61 | 40 | 21 | 41 | |
3 | SC Boussu-Bois | 30 | 17 | 4 | 9 | 64 | 32 | 32 | 38 | |
4 | RAA Louviéroise | 30 | 12 | 10 | 8 | 48 | 27 | 21 | 34 | |
D | 5 | Léopold Club Hornu | 30 | 14 | 6 | 10 | 60 | 36 | 24 | 34 |
D | 6 | R. Crossing FC Ganshoren | 30 | 14 | 6 | 10 | 59 | 54 | 5 | 34 |
D | 7 | RCS La Forestoise | 30 | 14 | 5 | 11 | 66 | 51 | 15 | 33 |
D | 8 | R. Jeunesse Arlonaise | 30 | 13 | 6 | 11 | 60 | 62 | −2 | 32 |
D | 9 | CS Libramontois | 30 | 10 | 9 | 11 | 60 | 56 | 4 | 29 |
D | 10 | RCS Hallois | 30 | 11 | 5 | 14 | 57 | 62 | −5 | 27 |
D | 11 | RSC Wasmes | 30 | 12 | 3 | 15 | 42 | 64 | −22 | 27 |
D | 12 | R. Léopold Club | 30 | 8 | 8 | 14 | 47 | 57 | −10 | 24 |
D | 13 | ES Jamboise | 30 | 8 | 6 | 16 | 36 | 70 | −34 | 22 |
D | 14 | RCS Brainois | 30 | 8 | 5 | 17 | 64 | 80 | −16 | 21 |
D | 15 | CS Florennois | 30 | 6 | 8 | 16 | 50 | 91 | −41 | 20 |
DP | 16 | FC Houdinois | 30 | 6 | 2 | 22 | 38 | 86 | −48 | 14 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen, D: degradatie naar vierde klasse, DP: degradatie naar provinciale reeksen
Bevordering B
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | RRC Tournaisien | 30 | 19 | 8 | 3 | 81 | 25 | 56 | 46 |
2 | RCS de Schaerbeek | 30 | 16 | 9 | 5 | 53 | 37 | 16 | 41 | |
3 | SC Eendracht Aalst | 30 | 20 | 1 | 9 | 85 | 40 | 45 | 41 | |
4 | KVG Oostende | 30 | 17 | 6 | 7 | 70 | 41 | 29 | 40 | |
5 | SK Beveren-Waas | 30 | 15 | 5 | 10 | 59 | 53 | 6 | 35 | |
D | 6 | SV Oudenaarde | 30 | 13 | 6 | 11 | 53 | 43 | 10 | 32 |
D | 7 | FCA Meulestede | 30 | 13 | 4 | 13 | 49 | 57 | −8 | 30 |
D | 8 | SV Waregem | 30 | 8 | 12 | 10 | 54 | 55 | −1 | 28 |
D | 9 | SK Geraardsbergen | 30 | 8 | 11 | 11 | 50 | 49 | 1 | 27 |
D | 10 | KFC Roeselare | 30 | 7 | 11 | 12 | 48 | 64 | −16 | 25 |
D | 11 | CS Saint-Josse | 30 | 10 | 5 | 15 | 48 | 68 | −20 | 25 |
D | 12 | K. Stade Kortrijk | 30 | 7 | 9 | 14 | 49 | 79 | −30 | 23 |
D | 13 | R. Stade Mouscronnois | 30 | 5 | 12 | 13 | 44 | 66 | −22 | 22 |
D | 14 | R. Excelsior AC Sint-Niklaas | 30 | 7 | 8 | 15 | 37 | 50 | −13 | 22 |
D | 15 | R. Ixelles SC | 30 | 7 | 8 | 15 | 33 | 63 | −30 | 22 |
DP | 16 | KSC Menen | 30 | 7 | 7 | 16 | 34 | 57 | −23 | 21 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen, D: degradatie naar vierde klasse, DP: degradatie naar provinciale reeksen
Bevordering C
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | K. Tubantia FC | 30 | 19 | 4 | 7 | 73 | 46 | 27 | 42 |
2 | Olse Merksem SC | 30 | 16 | 6 | 8 | 61 | 35 | 26 | 38 | |
3 | Stade Waremmien FC | 30 | 15 | 6 | 9 | 51 | 38 | 13 | 36 | |
4 | Voorwaarts Tienen | 30 | 15 | 6 | 9 | 53 | 50 | 3 | 36 | |
D | 5 | K. Willebroekse SV | 30 | 15 | 5 | 10 | 80 | 52 | 28 | 35 |
D | 6 | Nielse SV | 30 | 15 | 3 | 12 | 62 | 48 | 14 | 33 |
D | 7 | Racing FC Montegnée | 30 | 14 | 4 | 12 | 61 | 58 | 3 | 32 |
D | 8 | R. Union Hutoise FC | 30 | 12 | 6 | 12 | 50 | 60 | −10 | 30 |
D | 9 | VC Vlug en Vrij Terhagen | 30 | 12 | 5 | 13 | 62 | 54 | 8 | 29 |
D | 10 | VV Edegem Sport | 30 | 8 | 10 | 12 | 39 | 55 | −16 | 26 |
D | 11 | SK Hoboken | 30 | 10 | 6 | 14 | 47 | 53 | −6 | 26 |
D | 12 | Aarschot Sport | 30 | 8 | 9 | 13 | 55 | 69 | −14 | 25 |
D | 13 | RC Vottem | 30 | 9 | 7 | 14 | 58 | 80 | −22 | 25 |
D | 14 | KRC Borgerhout | 30 | 10 | 4 | 16 | 52 | 59 | −7 | 24 |
D | 15 | Cappellen FC KM | 30 | 8 | 6 | 16 | 49 | 69 | −20 | 22 |
DP | 16 | Ans FC | 30 | 7 | 7 | 16 | 57 | 84 | −27 | 21 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen, D: degradatie naar vierde klasse, DP: degradatie naar provinciale reeksen
Bevordering D
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | K. Patria FC Tongeren | 30 | 17 | 9 | 4 | 79 | 47 | 32 | 43 |
2 | FC Winterslag | 30 | 17 | 7 | 6 | 80 | 32 | 48 | 41 | |
3 | Patro Eisden | 30 | 17 | 6 | 7 | 78 | 36 | 42 | 40 | |
4 | Mol Sport | 30 | 14 | 9 | 7 | 54 | 40 | 14 | 37 | |
5 | Herve FC | 30 | 14 | 9 | 7 | 58 | 48 | 10 | 37 | |
D | 6 | VV Vosselaar | 30 | 13 | 7 | 10 | 51 | 46 | 5 | 33 |
D | 7 | FC Melen-Micheroux | 30 | 10 | 11 | 9 | 48 | 53 | −5 | 31 |
D | 8 | R. Excelsior FC Hasselt | 30 | 12 | 7 | 11 | 70 | 57 | 13 | 31 |
D | 9 | R. Fléron FC | 30 | 9 | 9 | 12 | 41 | 53 | −12 | 27 |
D | 10 | FC Verbroedering Arendonk | 30 | 10 | 7 | 13 | 60 | 71 | −11 | 27 |
D | 11 | RFC Wandre Union | 30 | 8 | 9 | 13 | 45 | 54 | −9 | 25 |
D | 12 | KVV Vigor Beringen | 30 | 9 | 7 | 14 | 65 | 76 | −11 | 25 |
D | 13 | FC Lommelse SK | 30 | 9 | 7 | 14 | 48 | 64 | −16 | 25 |
D | 14 | FC Nijlen | 30 | 7 | 7 | 16 | 50 | 72 | −22 | 21 |
D | 15 | Wezel Sport | 30 | 6 | 7 | 17 | 60 | 87 | −27 | 19 |
DP | 16 | AS Eupen | 30 | 6 | 6 | 18 | 51 | 102 | −51 | 18 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen, D: degradatie naar vierde klasse, DP: degradatie naar provinciale reeksen
Promoverende teams
Door de competitiehervorming promoveerde geen enkele club. De vier hoogst geëindigde clubs en de twee beste vijfde geëindigde clubs bleven in Derde klasse. De overige 46 clubs degradeerden.
Degraderende teams
Volgende 42 clubs degradeerden naar Vierde Klasse 1952-53:
stamnummer | Club | Klassement | S3 |
---|---|---|---|
5 | R. Léopold Club | 12e reeks A | 1 |
33 | R. Fléron FC | 9e reeks D | 14 (waarvan 6 in 2e nationale) |
37 | R. Excelsior FC Hasselt | 8e reeks D | 27 (waarvan 17 in 2e nationale) |
42 | R. Ixelles SC | 15e reeks B | 10 |
43 | Cappellen FC KM | 15e reeks C | 23 (waarvan 7 in 2e nationale) |
51 | RCS La Forestoise | 7e reeks A | 26 (waarvan 18 in 2e nationale en 5 in 1e nationale) |
55 | R. Crossing FC Ganshoren | 6e reeks A | 9 |
74 | RFC Wandre Union | 11e reeks D | 3 |
75 | RCS Brainois | 14e reeks A | 6 |
76 | R. Union Hutoise FC | 8e reeks C | 19 (waarvan 10 in 2e nationale) |
77 | Racing FC Montegnée | 7e reeks C | 23 (waarvan 7 in 2e nationale en 1 in 1e nationale) |
81 | SV Oudenaarde | 6e reeks B | 6 |
83 | CS Saint-Josse | 11e reeks B | 2 |
84 | KRC Borgerhout | 14 reeks C | 2 |
85 | Willebroekse SV | 5e reeks C | 13 |
120 | RCS Hallois | 10e reeks A | 2 |
129 | Léopold Club Hornu | 5e reeks A | 2 |
137 | RSC Wasmes | 11e reeks A | 1 |
143 | R. Jeunesse Arlonaise | 8e reeks A | 1 |
161 | K. Stade Kortrijk | 12e reeks B | 8 |
239 | R. Excelsior AC Sint-Niklaas | 14e reeks B | 7 |
268 | CS Florennois | 15e reeks A | 1 |
279 | RC Vottem | 13e reeks C | 2 |
285 | SK Hoboken | 11e reeks C | 23 (waarvan 6 in 2e nationale) |
286 | KFC Roeselare | 10e reeks B | 2 |
290 | SK Geraardsbergen | 9e reeks B | 1 |
330 | KVV Vigor Beringen | 12e reeks D | 1 |
377 | VV Edegem Sport | 10e reeks C | 5 |
415 | Nielse SV | 6e reeks C | 6 |
432 | FCA Meulestede | 7e reeks B | 1 |
441 | Aarschot Sport | 12e reeks C | 7 |
508 | R. Stade Mouscronnois | 13e reeks B | 7 |
844 | Wezel Sport | 15e reeks D | 2 |
915 | FC Verbroedering Arendonk | 10e reeks D | 4 |
1065 | FC Nijlen | 14e reeks D | 12 |
1249 | FC Melen-Micheroux | 7e reeks D | 1 |
1579 | ES Jamboise | 13e reeks A | 3 |
1590 | CS Libramontois | 9e reeks A | 2 |
1986 | FC Lommelse SK | 13e reeks D | 5 |
2391 | VV Vosselaar | 6e reeks D | 1 |
2645 | VC Vlug en Vrij Terhagen | 9e reeks C | 5 |
4451 | SV Waregem | 8e reeks B | 4 |
Volgende 4 clubs degradeerden naar de provinciale afdelingen:
stamnummer | Club | Klassement | S3 |
---|---|---|---|
56 | KSC Menen | 16e reeks B | 13 (waarvan 1 in 2e nationale) |
617 | Ans FC | 16e reeks C | 9 |
704 | FC Houdinois | 16e reeks A | 3 |
4276 | AS Eupen | 16e reeks D | 1 |
S3: Onafgebroken aantal seizoenen in 3e nationale of hoger op moment van degradatie