Curling op de Olympische Winterspelen 1992
sportevenement op de Olympische Spelen
Curling is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1992 in Albertville.Het ging hierbij om een demonstratiesport. Er werden geen medailles toegekend.
Heren
Groepsfase
Groep A
land | saldo | land |
---|---|---|
Noorwegen | 6 - 1 | Groot-Brittannië |
Zwitserland | 7 - 3 | Australië |
Groot-Brittannië | 9 - 6 | Australië |
Noorwegen | 11 - 3 | Zwitserland |
Noorwegen | 11 - 1 | Australië |
Zwitserland | 6 - 5 | Groot-Brittannië |
rang | land | wed | w | v |
---|---|---|---|---|
1 | Noorwegen | 3 | 3 | 0 |
2 | Zwitserland | 3 | 2 | 1 |
3 | Groot-Brittannië | 3 | 1 | 2 |
4 | Australië | 3 | 0 | 3 |
Groep B
land | saldo | land |
---|---|---|
Frankrijk | 8 - 3 | Zweden |
Canada | 7 - 3 | Verenigde Staten |
Verenigde Staten | 8 - 4 | Zweden |
Canada | 5 - 4 | Frankrijk |
Verenigde Staten | 6 - 4 | Frankrijk |
Canada | 10 - 5 | Zweden |
rang | land | wed | w | v |
---|---|---|---|---|
1 | Canada | 3 | 3 | 0 |
2 | Verenigde Staten | 3 | 2 | 1 |
3 | Frankrijk | 3 | 1 | 2 |
4 | Zweden | 3 | 0 | 3 |
Plaatsingswedstrijden
7de plaats
land | saldo | land |
---|---|---|
Australië | 8 - 6 | Zweden |
5de plaats
land | saldo | land |
---|---|---|
Groot-Brittannië | 6 - 4 | Frankrijk |
Halve finale
land | saldo | land |
---|---|---|
Noorwegen | 8 - 3 | Verenigde Staten |
Zwitserland | 8 - 4 | Canada |
Bronzen medaille
land | saldo | land |
---|---|---|
Verenigde Staten | 9 - 2 | Canada |
Finale
land | saldo | land |
---|---|---|
Zwitserland | 7 - 6 | Noorwegen |
Eindrangschikking
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Urs Dick Jürg Dick Robert Hürlimann Thomas Kläy Peter Däppen | SUI |
2 | Tormod Andreassen Stig-Arne Gunnestad Flemming Davanger Kjell Berg Pål Trulsen | NOR |
3 | Bud Somerville Tim Somerville Mike Strum Bill Strum Bob Nichols | USA |
4 | Kevin Martin Kevin Park Dan Petryk Don Bartlett Jules Owchar | CAN |
5 | Hammy McMillan Norman Brown Gordon Muirhead Roger McIntyre Robert Kelly | GBR |
6 | Dominique Dupont-Roc Claude Feige Patrick Philippe Thierry Mercier Daniel Moratelli | FRA |
7 | Hugh Millikin Tom Kidd Daniel Joyce Stephen Hewitt Brian Stuart | AUS |
8 | Dan-Ola Eriksson Sören Grahn Jonas Sjölander Stefan Holmén Håkan Funk | SWE |
Dames
Groepsfase
Groep A
Uitslagen
land | saldo | land |
---|---|---|
Noorwegen | 5 - 4 | Groot-Brittannië |
Duitsland | 9 - 7 | Japan |
Groot-Brittannië | 6 - 4 | Duitsland |
Noorwegen | 7 - 6 | Japan |
Groot-Brittannië | 10 - 3 | Japan |
Duitsland | 7 - 3 | Noorwegen |
rang | land | wed | w | v |
---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 3 | 2 | 1 |
1 | Groot-Brittannië | 3 | 2 | 1 |
1 | Noorwegen | 3 | 2 | 1 |
4 | Japan | 3 | 0 | 3 |
Tie-Break
land | saldo | land |
---|---|---|
Duitsland | 5 - 4 | Groot-Brittannië |
Noorwegen | 9 - 4 | Groot-Brittannië |
Groep B
land | saldo | land |
---|---|---|
Canada | 8 - 2 | Zweden |
Denemarken | 9 - 5 | Frankrijk |
Denemarken | 8 - 6 | Zweden |
Canada | 4 - 3 | Frankrijk |
Zweden | 14 - 5 | Frankrijk |
Canada | 12 - 2 | Denemarken |
rang | land | wed | w | v |
---|---|---|---|---|
1 | Canada | 3 | 3 | 0 |
2 | Denemarken | 3 | 2 | 1 |
3 | Zweden | 3 | 1 | 2 |
4 | Frankrijk | 3 | 0 | 3 |
Plaatsingswedstrijden
7de plaats
land | saldo | land |
---|---|---|
Frankrijk | 8 - 5 | Japan |
5de plaats
land | saldo | land |
---|---|---|
Zweden | 14 - 5 | Groot-Brittannië |
Halve finale
land | saldo | land |
---|---|---|
Duitsland | 6 - 5 | Denemarken |
Noorwegen | 9 - 2 | Canada |
Bronzen medaille
land | saldo | land |
---|---|---|
Canada | 9 - 3 | Denemarken |
Finale
land | saldo | land |
---|---|---|
Duitsland | 9 - 3 | Noorwegen |
Eindrangschikking
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Andrea Schöpp Stephanie Mayer Monika Wagner Sabine Huth Christiane Scheibel | GER |
2 | Dordi Nordby Hanne Pettersen Mette Halvorsen Anne Jøtun Marianne Aspelin | NOR |
3 | Julie Sutton Jodie Sutton Melissa Soligo Karri Wilms Elaine Dagg-Jackson | CAN |
4 | Helena Blach Malene Krause Lene Bidstrup Susanne Slotsager Dorthe Holm | DEN |
5 | Anette Norberg Anna Rindeskog Cathrine Norberg Helene Granqvist Ann-Catrin Kjerr | SWE |
6 | Jackie Lockhart Deborah Knox Judith Stobbie Wendy Bell Isobel Torrance Jr | GBR |
7 | Annick Mercier Brigitte Lamy Géraldine Girod Claire Niatel Brigitte Collard | FRA |
8 | Mayumi Seguchi Mayumi Abe Minori Kudo Utage Matsuzaki Rumi Michita | JPN |
Bronnen, noten en/of referenties
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen