CEV Champions League (vrouwen)
De Women's CEV Champions League (of Women's Indesit European Champions League, naar de sponsor) is sinds 2000 de naam van de hoogste officiële competitie voor vrouwen volleybalclubs in Europa en wordt elk jaar gehouden. Vanaf 1961 werd deze competitie (toen nog Europacup voor landskampioenen geheten) voor de landskampioenen in het vrouwenvolleybal georganiseerd door de Confédération Européenne de Volleyball (CEV).
DVC Dokkum bereikte in 1982 als enige Nederlandse club de finale, hierin werd met 0-3 verloren van Oeralotsjka Sverdlovsk uit de Sovjet-Unie.
Winnaars van de CEV Champions League
Jaar | Winnaar | Uitslag finale | Runner-up | Halve finalisten | |
---|---|---|---|---|---|
1961 | ŽVK Dinamo Moskou | AZS AWF Varsovie | Dinamo Bucharest | Slavia Praag | |
Jaar | Winnaar | Uitslag finale | Runner-up | Runners-up in groepsfase | |
1962 | ŽVK Boerevestnik Odessa | Slavia Sofia | Dynamo Praag | Slavia Sofia | |
Jaar | Winnaar | Uitslag finale | Runner-up | Halve finalisten | |
1963 | ŽVK Dinamo Moskou | AZS AWF Varsovie | Dynamo Praag | Slavia Sofia | |
1964 | Slavia Sofia | SC Dynamo Berlin | ŽVK Dinamo Moskou | AZS AWF Varsovie | |
1965 | ŽVK Dinamo Moskou | SC Dynamo Berlin | Slavia Sofia | Dinamo Bucharest | |
1966 | ŽVK CSKA Moskou | ŽVK Dinamo Moskou | AZS AWF Varsovie | Slavia Sofia | |
1967 | ŽVK CSKA Moskou | ŽVK Dinamo Moskou | SC Dynamo Berlin | Slavia Sofia | |
1968 | ŽVK Dinamo Moskou | ŽVK CSKA Moskou | DFHK Leipzig | Dinamo Bucharest | |
1969 | ŽVK Dinamo Moskou | ŽVK CSKA Moskou | Akademik Sofia | Slavia Bratislava | |
1970 | ŽVK Dinamo Moskou | Nim-Se Boedapest | ŽVK CSKA Moskou | Tatran Střešovice | |
1971 | ŽVK Dinamo Moskou | Tratan Praag | Levski-Spartak Sofia | Wisla Kraków | |
Jaar | Winnaar | Uitslag finale | Runner-up | Derde | Vierde |
1972 | ŽVK Dinamo Moskou | Tratan Praag | |||
1973 | Nim-Se Boedapest | ŽVK Dinamo Moskou | |||
1974 | ŽVK Dinamo Moskou | Nim-Se Boedapest | |||
1975 | ŽVK Dinamo Moskou | Levski-Spartak Sofia | |||
1976 | Ruda Hvezda Praag | Levski-Spartak Sofia | |||
1977 | ŽVK Dinamo Moskou | Levski-Spartak Sofia | |||
1978 | SC Traktor Schwerin | Nim-Se Boedapest | |||
1979 | CSKA Sofia | Nim-Se Boedapest | |||
1980 | Ruda Hvezda Praag | Eczacibaşi Istanbul | |||
1981 | Oeralotsjka Sverdlovsk | Levski-Spartak Sofia | |||
1982 | Oeralotsjka Sverdlovsk | 3 - 0 | DVC Dokkum | ||
1983 | Oeralotsjka Sverdlovsk | Vasas Izzo Boedapest | |||
1984 | CSKA Sofia | Olimpia Teodora Ravenna | |||
1985 | ADK Alma-Ata | Olimpia Teodora Ravenna | |||
1986 | ŽVK CSKA Moskou | Olimpia Teodora Ravenna | |||
1987 | Oeralotsjka Sverdlovsk | Olimpia Teodora Ravenna | |||
1988 | Olimpia Teodora Ravenna | Oeralotsjka Sverdlovsk | |||
1989 | Oeralotsjka Sverdlovsk | Olimpia Teodora Ravenna | |||
1990 | Oeralotsjka Sverdlovsk | Olimpia Teodora Ravenna | |||
1991 | HAOK Mladost Zagreb | 3 - 0 | Oeralotsjka Sverdlovsk | ||
1992 | Olimpia Teodora Ravenna | 3 - 2 | HAOK Mladost Zagreb | ||
1993 | Parmalat Matera | 3 - 1 | Olimpia Teodora Ravenna | ||
1994 | Oeralotsjka Jekaterinenburg | 3 - 2 | HAOK Mladost Zagreb | ||
1995 | Oeralotsjka Jekaterinenburg | 3 - 0 | Parmalat Matera | ||
1996 | Parmalat Matera | 3 - 2 | Oeralotsjka Jekaterinenburg | ||
1997 | Foppapedretti Bergamo | 3 - 1 | Oeralotsjka Jekaterinenburg | ||
1998 | OK Dubrovnik | 3 - 0 | VakifBank Istanbul | ||
1999 | Foppapedretti Bergamo | 3 - 0 | VakifBank Istanbul | ||
2000 | Foppapedretti Bergamo | 3 - 1 | Oeralotsjka Jekaterinenburg | ||
2001 | Volley Modena | 3 - 0 | Capo Sud Reggio Calabria | ||
2002 | RC Cannes | 3 - 1 | Foppapedretti Bergamo | ||
2003 | RC Cannes | 3 - 1 | Oeralotsjka-NTMK Jekaterinenburg | ||
2004 | CV Tenerife Marichal | 3 - 2 | Pallavolo Sirio Perugia | ||
2005 | Foppapedretti Bergamo | 3 - 0 | Asystel Novara | ||
2006 | Pallavolo Sirio Perugia | 3 - 1 | RC Cannes | ||
2007 | Foppapedretti Bergamo | 3 - 2 | ŽVK Dinamo Moskou | ||
2008 | Pallavolo Sirio Perugia | 3 - 1 | VK Zarechie Odintsovo | ||
2009 | Volley Bergamo | 3 - 2 | ŽVK Dinamo Moskou | ||
2010 | Volley Bergamo | 3 - 2 | Fenerbahçe Istanbul | ||
2011 | VakifBank Istanbul | 3 - 0 | VC Rabita Bakoe | ||
2012 | Fenerbahçe Istanbul | 3 - 0 | RC Cannes | ||
2013 | VakifBank Istanbul | 3 - 0 | VC Rabita Bakoe | ||
2014 | ŽVK Dinamo Kazan | 3 - 0 | VakifBank Istanbul | ||
2015 | Eczacıbaşı Istanbul | 3 - 0 | FV Busto Arsizio | ||
2016 | VB Casalmaggiore | 3 - 0 | VakifBank Istanbul | ||
2017 | VakifBank Istanbul | 3 - 0 | Imoco Volley Conegliano | ||
2018 | VakifBank Istanbul | 3 - 0 | CSM Volei Alba Blaj | ||
2019 | AGIL Volley Novara | 3 - 1 | Imoco Volley Conegliano | ||
2020 | Geannuleerd vanwege de coronapandemie | ||||
2021 | Imoco Volley Conegliano | 3 - 2 | VakifBank Istanbul | ||
2022 | VakifBank Istanbul | 3 - 1 | Imoco Volley Conegliano | ||
2023 | VakifBank Istanbul | 3 - 1 | Eczacıbaşı VitrA |
Records en statistieken
Rang | Club | Winnaar | Runner-up | Seizoenswinnaar |
---|---|---|---|---|
1 | / ŽVK Dinamo Moskou | 11 | 5 | 1960–61, 1962–63, 1964–65, 1967–68, 1968–69, 1969–70, 1970–71, 1971–72, 1973–74, 1974–75, 1976–77 |
2 | / Oeralotsjka-NTMK Jekaterinenburg | 8 | 6 | 1980–81, 1981–82, 1982–83, 1986–87, 1988–89, 1989–90, 1993–94, 1994–95 |
3 | Volley Bergamo | 7 | 1 | 1996–97, 1998–99, 1999–00, 2004–05, 2006–07, 2008–09, 2009–10 |
4 | VakifBank Istanbul | 6 | 5 | 2010–11, 2012–13, 2016–17, 2017–18, 2021–22, 2022–23 |
5 | WVC CSKA Moskou | 3 | 2 | 1965–66, 1966–67, 1985–86 |
6 | Olimpia Teodora Ravenna | 2 | 7 | 1987–88, 1991–92 |
7 | RC Cannes | 2 | 2 | 2001–02, 2002–03 |
8 | Pallavolo Sirio Perugia | 2 | 1 | 2005–06, 2007–08 |
9 | Rudá Hvězda Praha | 2 | 0 | 1975–76, 1979–80 |
VC CSKA Sofia | 1978–79, 1983–84 | |||
Pallavolo Femminile Matera | 1992–93, 1995–96 | |||
12 | NIM-SE Budapest | 1 | 5 | 1972–73 |
13 | VC Levski Sofia | 1 | 3 | 1963–64 |
Imoco Volley | 2020–21 | |||
15 | / HAOK Mladost | 1 | 2 | 1990–91 |
Eczacıbaşı Dynavit | 1 | 2 | 2014–15 | |
17 | Fenerbahçe | 1 | 1 | 2011–12 |
Bronnen, noten en/of referenties
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen