2016. gada Pasaules čempionāts florbolā
2016. gada Pasaules čempionāts florbolā bija 11. Pasaules čempionāts florbolā. Tas notika Rīgā no 3. līdz 11. decembrim,[1] un šī bija pirmā reize, kad Latvija uzņēma pasaulē nozīmīgākās florbola sacensības. Par čempioniem kļuva Somija, kas finālā pēcspēles metienos pieveica Zviedriju. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Somijas florbolists Peters Kotilainens.[2]
Turnīra informācija | |
---|---|
Rīkotājvalsts | Latvija |
Pilsēta | Rīga |
Norises laiks | 3.—11. decembris |
Komandas | 16 |
Arēnas | 2 (1 pilsētā) |
Vietu sadalījums | |
Čempioni | Somija (3. tituls) |
2. vieta | Zviedrija |
3. vieta | Šveice |
4. vieta | Čehija |
Turnīra statistika | |
Spēles | 48 |
Rezultatīvākais | Peters Kotilainens |
Vērtīgākais | Peters Kotilainens |
← 2014 2018 → |
Arēnas
Rīga | ||
---|---|---|
Arēna Rīga | Olimpiskais sporta centrs | |
Ietilpība: 10 300 | Ietilpība: 800 | |
Grupu sadalījums
A grupa | B grupa | C grupa | D grupa |
---|---|---|---|
Igaunija | Norvēģija | Austrālija | Taizeme |
Vācija | Latvija | Polija | Singapūra |
Somija | Zviedrija | Slovākija | ASV |
Šveice | Čehija | Dānija | Kanāda |
Grupu turnīrs
A grupa
V | Komanda | SP | U | N | Z | GV | ZV | +/− | PTS | Kvalifikācija |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Somija | 3 | 3 | 0 | 0 | 28 | 8 | +20 | 6 | Ceturtdaļfināls |
2 | Šveice | 3 | 2 | 0 | 1 | 23 | 13 | +10 | 4 | |
3 | Igaunija | 3 | 0 | 1 | 2 | 13 | 24 | −11 | 1 | Astotdaļfināls |
4 | Vācija | 3 | 0 | 1 | 2 | 10 | 29 | −19 | 1 |
B grupa
V | Komanda | SP | U | N | Z | GV | ZV | +/− | PTS | Kvalifikācija |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zviedrija | 3 | 3 | 0 | 0 | 23 | 8 | +15 | 6 | Ceturtdaļfināls |
2 | Čehija | 3 | 2 | 0 | 1 | 21 | 15 | +6 | 4 | |
3 | Norvēģija | 3 | 0 | 1 | 2 | 11 | 21 | −10 | 1 | Astotdaļfināls |
4 | Latvija (H) | 3 | 0 | 1 | 2 | 10 | 21 | −11 | 1 |
C grupa
V | Komanda | SP | U | N | Z | GV | ZV | +/− | PTS | Kvalifikācija |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dānija | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 5 | +12 | 6 | Astotdaļfināls |
2 | Slovākija | 3 | 2 | 0 | 1 | 20 | 11 | +9 | 4 | |
3 | Polija | 3 | 0 | 1 | 2 | 10 | 14 | −4 | 1 | Cīņa par 13.—16. vietu |
4 | Austrālija | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 24 | −17 | 1 |
D grupa
V | Komanda | SP | U | N | Z | GV | ZV | +/− | PTS | Kvalifikācija |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ASV | 3 | 2 | 0 | 1 | 18 | 14 | +4 | 4 | Astotdaļfināls |
2 | Kanāda | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 13 | −5 | 4 | |
3 | Taizeme | 3 | 1 | 0 | 2 | 16 | 12 | +4 | 2 | Cīņa par 13.—16. vietu |
4 | Singapūra | 3 | 1 | 0 | 2 | 12 | 15 | −3 | 2 |
Izslēgšanas spēles
Cīņa par 1.vietu
Izslēgšanas spēles | Ceturtdaļfināli | Pusfināli | Fināls | |||||||||||
Arēna Rīga | ||||||||||||||
Arēna Rīga | ||||||||||||||
Zviedrija | 11 | |||||||||||||
Vācija | 6 | Arēna Rīga | ||||||||||||
Vācija | 0 | |||||||||||||
ASV | 5 | Zviedrija | 7 | |||||||||||
Arēna Rīga | ||||||||||||||
Arēna Rīga | Šveice | 2 | ||||||||||||
Šveice | 7 | |||||||||||||
Norvēģija | 4 | Arēna Rīga | ||||||||||||
Norvēģija | 2 | |||||||||||||
Slovākija | 3 | Zviedrija | 3 | |||||||||||
Arēna Rīga | ||||||||||||||
Arēna Rīga | Somija (PM) | 4 | ||||||||||||
Somija | 7 | |||||||||||||
Latvija | 5 | Arēna Rīga | ||||||||||||
Dānija | 0 | |||||||||||||
Dānija (PM) | 6 | Somija | 4 | Trešā vieta | ||||||||||
Arēna Rīga | ||||||||||||||
Arēna Rīga | Čehija | 3 | Arēna Rīga | |||||||||||
Čehija | 8 | |||||||||||||
Igaunija | 16 | Čehija | 5 | |||||||||||
Igaunija | 2 | |||||||||||||
Kanāda | 4 | Šveice | 8 | |||||||||||
Cīņa par 5.vietu
Spēles par 5.—8. vietu | Piektā vieta | ||||||
Arēna Rīga | |||||||
Dānija (PL) | 6 | ||||||
Igaunija | 5 | ||||||
Arēna Rīga | |||||||
Dānija (PM) | 5 | ||||||
Norvēģija | 4 | ||||||
Septītā vieta | |||||||
Olimpiskais sporta centrs | Arēna Rīga | ||||||
Vācija | 5 | Igaunija | 4 | ||||
Norvēģija (PL) | 6 | Vācija | 5 |
Cīņa par 9.vietu
Spēles par 9.—12. vietu | Devītā vieta | ||||||
Arēna Rīga | |||||||
Slovākija | 7 | ||||||
ASV | 3 | ||||||
Arēna Rīga | |||||||
Slovākija (PL) | 6 | ||||||
Latvija | 5 | ||||||
Vienpadsmitā vieta | |||||||
Arēna Rīga | Arēna Rīga | ||||||
Kanāda | 1 | ASV | 1 | ||||
Latvija | 11 | Kanāda | 0 |
Cīņa par 13.vietu
Spēles par 13.—16. vietu | Trīspadsmitā vieta | ||||||
Olimpiskais sporta centrs | |||||||
Taizeme | 4 | ||||||
Austrālija | 3 | ||||||
Olimpiskais sporta centrs | |||||||
Taizeme | 4 | ||||||
Polija | 5 | ||||||
Piecpadsmitā vieta | |||||||
Olimpiskais sporta centrs | Olimpiskais sporta centrs | ||||||
Polija | 14 | Austrālija | 9 | ||||
Singapūra | 3 | Singapūra | 3 |
Vietu sadalījums
V | Valsts |
---|---|
Somija | |
Zviedrija | |
Šveice | |
4. | Čehija |
5. | Dānija |
6. | Norvēģija |
7. | Vācija |
8. | Igaunija |
9. | Slovākija |
10. | Latvija |
11. | ASV |
12. | Kanāda |
13. | Polija |
14. | Taizeme |
15. | Austrālija |
16. | Singapūra |
Atsauces
Ārējās saites
🔥 Top keywords: SākumlapaSpecial:SearchTēva diena2024. gada Eiropas čempionāts futbolāJāņiJānis KubilisAgnese LoginaSpecial:RecentChangesLatvijas Republikas okupācijas dienaKarless PudždemonsStarptautisko tālsarunu kodu sarakstsArtūrs (personvārds)LatvijaAgnese LāceZodiaksSkroderdienas SilmačosLatvijas svētku, atceres un atzīmējamās dienasDžeks NikolsonsRīgaOtrais pasaules karšLatvijas Valsts prezidentu uzskaitījumsLatvijas okupācija (1940)Maiguma valodaLatvijas TelevīzijaDvīņi (zodiaka zīme)2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas LatvijāEiropas čempionāts futbolā2024. gada vasaras olimpiskās spēlesUgunsGrēksEiropas SavienībaKristaps Porziņģis17. jūnijsKomaAlbānijaIlona BrūvereLatvijas administratīvais iedalījumsLīgoPadomju džinsiEvika Siliņa