Mistrzostwa Świata U-17 w Piłce Nożnej 2023
- Artykuł
- Dyskusja
Narzędzia
Ogólne
Drukuj lub eksportuj
W innych projektach
2023 U-17 FIFA World Cup | |||
| |||
Stadion Manahan, jedna z aren turnieju. | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
---|---|---|---|
Termin | 10 listopada – 2 grudnia | ||
Liczba drużyn | 24 (z 6 konfederacji) | ||
Stadiony | 4 (w 4 miastach) | ||
Mistrz | Niemcy U-17 (1. tytuł) | ||
Statystyki turnieju | |||
Mecze | 52 | ||
Strzelone gole | 174 (3,35 na mecz) | ||
Frekwencja | 425 253 (8178 na mecz) | ||
Król strzelców | Agustín Ruberto | ||
Najlepszy zawodnik |
Mistrzostwa Świata do lat 17 w Piłce Nożnej 2023 – dziewiętnasty turniej mistrzostw świata U-17 w piłce nożnej mężczyzn. Po raz pierwszy wydarzenie to rozgrywane było w Indonezji. Rozpoczęło się 10 listopada, a zakończyło 2 grudnia 2023 roku[1]. Tytuł po raz pierwszy w historii zdobyła reprezentacja Niemiec.
Oficjalnym hymnem mistrzostw był remix hymnu Mistrzostw Świata U-20 w Argentynie, który został zaprezentowany 3 listopada, Glorious autorstwa Weird Genius i LTZ[2]. Maskotką turnieju był Bacuya, nosorożec[3].
24 października 2019 roku FIFA ogłosiła, że gospodarzem imprezy w 2021 będzie Peru, jednak z powodu pandemii COVID-19 turniej nie odbył się i kraj ten otrzymał prawo do organizacji turnieju 2 lata później[4]. FIFA jednak odebrała te prawa Peru z powodu obaw o infrastrukturę[5]. 23 czerwca 2023 roku FIFA przyznała prawa do organizacji turnieju Indonezji[6].
Konfederacja | Turniej kwalifikacyjny | Reprezentacja | Ostatni występ w MŚ U-17 | Najlepszy wynik w MŚ U-17 | Wynik |
---|---|---|---|---|---|
AFC (Azja) | gospodarz | Indonezja U-17 | debiutant | Faza Grupowa | |
Mistrzostwa Azji U-17 w piłce nożnej 2023 | Iran U-17 | 2017 | Ćwierćfinał (2017) | 1/8 finału | |
Japonia U-17 | 2019 | Ćwierćfinał (1993, 2011) | 1/8 finału | ||
Korea Południowa U-17 | 2019 | Ćwierćfinał (1987, 2009, 2019) | Faza Grupowa | ||
Uzbekistan U-17 | 2013 | Ćwierćfinał (2011) | Ćwierćfinał | ||
CAF (Afryka) | Mistrzostwa Afryki U-17 w piłce nożnej 2023 | Burkina Faso U-17 | 2011 | III miejsce (2001) | Faza Grupowa |
Mali U-17 | 2017 | II miejsce (2015) | III miejsce | ||
Maroko U-17 | 2013 | 1/8 finału (2013) | Ćwierćfinał | ||
Senegal U-17 | 2019 | 1/8 finału (2019) | 1/8 finału | ||
CONCACAF (Ameryka Centralna, Północna i Karaiby) | Mistrzostwa CONCACAF U-17 w piłce nożnej 2023 | Kanada U-17 | 2019 | Faza Grupowa (1987, 1989, 1993, 1995, 2011, 2013, 2019) | Faza Grupowa |
Meksyk U-17 | 2019 | Mistrzostwo (2005, 2011) | 1/8 finału | ||
Panama U-17 | 2013 | 1/8 finału (2011) | Faza Grupowa | ||
Stany Zjednoczone U-17 | 2019 | IV miejsce (1989) | 1/8 finału | ||
CONMEBOL (America Południowa) | Mistrzostwa Ameryki Południowej U-17 w piłce nożnej 2023 | Argentyna U-17 | 2019 | III miejsce (1991, 1995, 2003) | IV miejsce |
Brazylia U-17 | 2019 | Mistrzostwa (1997, 1999, 2003, 2019) | Ćwierćfinał | ||
Ekwador U-17 | 2019 | Ćwierćfinał (1995, 2015) | 1/8 finału | ||
Wenezuela U-17 | 2013 | Faza Grupowa (2013) | 1/8 finału | ||
OFC (Oceania) | Mistrzostwa Oceanii U-17 w piłce nożnej 2023 | Nowa Kaledonia U-17 | 2017 | Faza grupowa (2017) | Faza Grupowa |
Nowa Zelandia U-17 | 2019 | 1/8 finału (2009, 2011, 2015) | Faza Grupowa | ||
UEFA (Europa) | Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2023 | Anglia U-17 | 2017 | Mistrzostwo (2017) | 1/8 finału |
Francja U-17 | 2019 | Mistrzostwo (2001) | II miejsce | ||
Hiszpania U-17 | 2019 | II miejsce (1991, 2003, 2007, 2017) | Ćwierćfinał | ||
Niemcy U-17 | 2017 | II miejsce (1985) | Mistrz | ||
Polska U-17 | 1999 | IV miejsce (1993) | Faza Grupowa |
Drużyny zostały podzielone na 4 koszyki[1]. Losowanie odbyło się 15 września[7][8].
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Indonezja U-17 (gr. A) | Niemcy U-17 | Nowa Zelandia U-17 | Kanada U-17 |
Dżakarta | Surabaja | Bandung | Surakarta |
---|---|---|---|
Jakarta International Stadium | Stadion Gelora Bung Tomo | Stadion Si Jalak Harupat | Stadion Manahan |
Pojemność: 82 000 | Pojemność: 50 000 | Pojemność: 27 000 | Pojemność: 20 000 |
Konfederacja | Sędzia | Asystenci | Sędziowane mecze |
---|---|---|---|
AFC | Omar Mohamed Al Ali | Jasem Abdulla Al-Ali | Senegal U-17 4:1 Polska U-17 (Faza grupowa) Nowa Zelandia U-17 0:4 Meksyk U-17 (Faza grupowa) Hiszpania U-17 0:1 Niemcy U-17 (ćwierćfinał) |
Fu Ming | Yi Cao | Francja U-17 3:0 Burkina Faso U-17 (Faza grupowa) Ekwador U-17 1:1 Panama U-17 (Faza grupowa) Niemcy U-17 3:2 Stany Zjednoczone U-17 (1/8 finału) Argentyna U-17 0:3 Mali U-17 (mecz o 3. miejsce) | |
Ko Hyung-jin | Jae-yeol Yoon | Nowa Kaledonia U-17 0:10 Anglia U-17 (Faza grupowa) Niemcy U-17 3:0 Wenezuela U-17 (Faza grupowa) | |
CAF | Pierre Atcho | Boris Ditsoga | Japonia U-17 1:0 Polska U-17 (Faza grupowa) Brazylia U-17 9:0 Nowa Kaledonia U-17 (Faza grupowa) Hiszpania U-17 2:1 Japonia U-17 (1/8 finału) |
Dahane Beida | Dimbiniaina Andriatianarivelo | Nowa Zelandia U-17 1:3 Niemcy U-17 (Faza grupowa) Stany Zjednoczone U-17 0:3 Francja U-17 (Faza grupowa) Francja U-17 1:0 Uzbekistan U-17 (ćwierćfinał) | |
Ibrahim Mutaz | Khalil Hassani | Wenezuela U-17 3:0 Nowa Zelandia U-17 (Faza grupowa) Francja U-17 1:0 Korea Południowa U-17 (Faza grupowa) | |
CONCACAF | Selvin Brown | Gerson Martínez | Brazylia U-17 2:3 Iran U-17 (Faza grupowa) Burkina Faso U-17 2:1 Korea Południowa U-17 (Faza grupowa) Anglia U-17 1:2 Uzbekistan U-17 (1/8 finału) |
Keylor Herrera | William Chow | Maroko U-17 0:2 Ekwador U-17 (Faza grupowa) Polska U-17 0:4 Argentyna U-17 (Faza grupowa) | |
Bryan López | Luís Ventura | Hiszpania U-17 1:0 Mali U-17 (Faza grupowa) Anglia U-17 1:2 Brazylia U-17 (Faza grupowa) | |
CONMEBOL | Augusto Aragón | Ricardo Baren | Meksyk U-17 1:3 Niemcy U-17 (Faza grupowa) Uzbekistan U-17 2:2 Hiszpania U-17 (Faza grupowa) Mali U-17 1:0 Maroko U-17 (ćwierćfinał) |
Ivo Méndez | Carlos Tapia | Uzbekistan U-17 3:0 Kanada U-17 (Faza grupowa) Iran U-17 5:0 Nowa Kaledonia U-17 (Faza grupowa) | |
Roberto Pérez | Stephen Atoche | Hiszpania U-17 2:0 Kanada U-17 (Faza grupowa) Stany Zjednoczone U-17 2:1 Burkina Faso U-17 (Faza grupowa) Francja U-17 0:0 (k. 5:3) Senegal U-17 (1/8 finału) | |
Gustavo Tejera | Carlos Barreiro | Mali U-17 3:0 Uzbekistan U-17 (Faza grupowa) Anglia U-17 2:1 Iran U-17 (Faza grupowa) Mali U-17 5:0 Meksyk U-17 (1/8 finału) Francja U-17 2:1 Mali U-17 (półfinał) | |
UEFA | Espen Eskås | Jan Engan | Indonezja U-17 1:1 Ekwador U-17 (Faza grupowa) Kanada U-17 1:5 Mali U-17 (Faza grupowa) Brazylia U-17 0:3 Argentyna U-17 (ćwierćfinał) Niemcy U-17 2:2 (k. 4:3) Francja U-17 (finał) |
Morten Krogh | Dennis Rasmussen | Korea Południowa U-17 1:3 Stany Zjednoczone U-17 (Faza grupowa) Maroko U-17 3:1 Indonezja U-17 (Faza grupowa) | |
Atilla Karaoğlan | Ceyhun Sesigüzel | Argentyna U-17 1:2 Senegal U-17 (Faza grupowa) Meksyk U-17 2:2 Wenezuela U-17 (Faza grupowa) Ekwador U-17 1:3 Brazylia U-17 (1/8 finału) Argentyna U-17 3:3 (k. 2:4) Niemcy U-17 (półfinał) | |
Rade Obrenovič | Jure Praprotnik | Indonezja U-17 1:1 Panama U-17 (Faza grupowa) Senegal U-17 0:2 Japonia U-17 (Faza grupowa) | |
João Pinheiro | Bruno Alves | Panama U-17 0:2 Maroko U-17 (Faza grupowa) Japonia U-17 1:3 Argentyna U-17 (Faza grupowa) Maroko U-17 1:1 (k. 4:1) Iran U-17 (1/8 finału) | |
Sędziowie rezerwowi | Aprisman Aranda | ||
Thoriq Alkatiri | |||
Yudi Nurcahya |
Awans do fazy pucharowej. | |
Klasyfikacja III miejsc |
Gdy dwie lub więcej drużyn zakończy fazę grupową z taką samą liczbą punktów, o kolejności w tabeli decyduje:
Pogrubieniem oznaczono drużyny, które wywalczyły awans do 1/8 finału.
Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Maroko U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 6 |
Ekwador U-17 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 5 |
Indonezja U-17 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2 |
Panama U-17 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | -2 | 2 |
10 listopada 2023 10:00 CET | Panama U-17 | 0:2 (0:1) | Maroko U-17 16' Chlaghmo 90+5' Ennair | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 13 437 Sędzia: João Pinheiro |
10 listopada 2023 13:00 CET | Indonezja U-17 Kaka 22' | 1:1 (1:1) | Ekwador U-17 | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 30 583 Sędzia: Espen Eskås |
13 listopada 2023 10:00 CET | Maroko U-17 | 0:2 (0:0) | Ekwador U-17 | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 5 498 Sędzia: Keylor Herrera |
13 listopada 2023 13:00 CET | Indonezja U-17 Kaka 54' | 1:1 (0:1) | Panama U-17 45+3' Castillo | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 17 239 Sędzia: Rade Obrenovič |
16 listopada 2023 13:00 CET | Maroko U-17 | 3:1 (2:1) | Indonezja U-17 42' Asyura | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 26 454 Sędzia: Morten Krogh |
16 listopada 2023 13:00 CET | Ekwador U-17 Ruiz 24' | 1:1 (1:0) | Panama U-17 79' Castillo | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 7 956 Sędzia: Fu Ming |
Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hiszpania U-17 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
Mali U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 6 |
Uzbekistan U-17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
Kanada U-17 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | -9 | 0 |
10 listopada 2023 10:00 CET | Mali U-17 | 3:0 (1:0) | Uzbekistan U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 3 014 Sędzia: Gustavo Tejera |
10 listopada 2023 13:00 CET | Hiszpania U-17 Guiu 21' Junyent 76' | 2:0 (1:0) | Kanada U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 6 613 Sędzia: Roberto Pérez |
13 listopada 2023 10:00 CET | Hiszpania U-17 Hernández 62' | 1:0 (0:0) | Mali U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 4 723 Sędzia: Bryan López |
13 listopada 2023 13:00 CET | Uzbekistan U-17 | 3:0 (2:0) | Kanada U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 6 919 Sędzia: Ivo Méndez |
16 listopada 2023 10:00 CET | Kanada U-17 Chukwu 45' | 1:5 (1:2) | Mali U-17 14' Diarra 26' Barry 73' Kanaté 77' Makalou 90+1' Thiero | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 10 269 Sędzia: Espen Eskås |
16 listopada 2023 10:00 CET | Uzbekistan U-17 Shukurullaev 45+4' Saidov 54' | 2:2 (1:2) | Hiszpania U-17 10' Oyono 19' Martín | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 5 554 Sędzia: Augusto Aragón |
Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglia U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 13 | 3 | +10 | 6 |
Brazylia U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 13 | 4 | +9 | 6 |
Iran U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 6 |
Nowa Kaledonia U-17 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 24 | -24 | 0 |
11 listopada 2023 10:00 CET | Nowa Kaledonia U-17 | 0:10 (0:4) | Anglia U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 6 684 Sędzia: Ko Hyung-jin |
11 listopada 2023 13:00 CET | Brazylia U-17 | 2:3 (2:0) | Iran U-17 54' Barajeh 69' Taheri 73' Gholizadeh | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 9 283 Sędzia: Selvin Brown |
14 listopada 2023 10:00 CET | Brazylia U-17 | 9:0 (3:0) | Nowa Kaledonia U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 4 529 Sędzia: Pierre Atcho |
14 listopada 2023 13:00 CET | Anglia U-17 Russell-Denny 63' Ndala 90' | 2:1 (0:1) | Iran U-17 31' Zamani | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 7 698 Sędzia: Gustavo Tejera |
17 listopada 2023 13:00 CET | Anglia U-17 Ndala 71' (k) | 1:2 (0:1) | Brazylia U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 15 171 Sędzia: Bryan López |
17 listopada 2023 13:00 CET | Iran U-17 Razaghinia 17', 34' Ghandipour 76' Askari 90+6' Taheri 90+8' | 5:0 (2:0) | Nowa Kaledonia U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 6 762 Sędzia: Ivo Méndez |
Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 |
Senegal U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
Japonia U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 6 |
Polska U-17 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
11 listopada 2023 10:00 CET | Japonia U-17 Takaoka 77' | 1:0 (0:0) | Polska U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 4 961 Sędzia: Pierre Atcho |
11 listopada 2023 13:00 CET | Argentyna U-17 | 1:2 (0:2) | Senegal U-17 6', 38' Diouf | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 6 222 Sędzia: Atilla Karaoğlan |
14 listopada 2023 10:00 CET | Senegal U-17 | 4:1 (2:0) | Polska U-17 66' Reguła | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 7 065 Sędzia: Omar Mohamed Al Ali |
14 listopada 2023 13:00 CET | Japonia U-17 Takaoka 50' | 1:3 (0:2) | Argentyna U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 12 324 Sędzia: João Pinheiro |
17 listopada 2023 10:00 CET | Polska U-17 | 0:4 (0:1) | Argentyna U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 7 663 Sędzia: Keylor Herrera |
17 listopada 2023 10:00 CET | Senegal U-17 | 0:2 (0:0) | Japonia U-17 62', 72' Takaoka | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 5 079 Sędzia: Rade Obrenovič |
Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Francja U-17 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 | 9 |
Stany Zjednoczone U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 |
Burkina Faso U-17 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 |
Korea Południowa U-17 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 6 | -4 | 0 |
12 listopada 2023 10:00 CET | Francja U-17 | 3:0 (0:0) | Burkina Faso U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 7 033 Sędzia: Fu Ming |
12 listopada 2023 13:00 CET | Korea Południowa U-17 Kim 35' | 1:3 (1:1) | Stany Zjednoczone U-17 7', 73' Berchimas 49' Medina | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 4 317 Sędzia: Morten Krogh |
15 listopada 2023 10:00 CET | Stany Zjednoczone U-17 Figueroa 45' Berchimas 45+6' | 2:1 (2:0) | Burkina Faso U-17 89' Diarra | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 3 235 Sędzia: Roberto Pérez |
15 listopada 2023 13:00 CET | Francja U-17 Amougou 2' | 1:0 (1:0) | Korea Południowa U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 7 476 Sędzia: Ibrahim Mutaz |
18 listopada 2023 13:00 CET | Stany Zjednoczone U-17 | 0:3 (0:1) | Francja U-17 45+2', 82' Tincrès 86' Meupiyou | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 14 436 Sędzia: Dahane Beida |
18 listopada 2023 13:00 CET | Burkina Faso U-17 Diarra 24' Camara 86' | 2:1 (1:0) | Korea Południowa U-17 49' Kim | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 3 400 Sędzia: Selvin Brown |
Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy U-17 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 |
Meksyk U-17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 4 |
Wenezuela U-17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
Nowa Zelandia U-17 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | -9 | 0 |
12 listopada 2023 10:00 CET | Wenezuela U-17 | 3:0 (1:0) | Nowa Zelandia U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 2 932 Sędzia: Ibrahim Mutaz |
12 listopada 2023 13:00 CET | Meksyk U-17 Jiménez 75' | 1:3 (0:2) | Niemcy U-17 29' Darvich 38' Moerstedt 53' da Silva Moreira | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 4 617 Sędzia: Augusto Aragón |
15 listopada 2023 10:00 CET | Meksyk U-17 Carrillo 62' Ortiz 67' | 2:2 (0:1) | Wenezuela U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 2 460 Sędzia: Atilla Karaoğlan |
15 listopada 2023 13:00 CET | Nowa Zelandia U-17 Watson 90+1' (k) | 1:3 (0:1) | Niemcy U-17 45+7' Brunner 60' Moerstedt 81' Yalçınkaya | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 5 353 Sędzia: Dahane Beida |
15 listopada 2023 10:00 CET | Niemcy U-17 Ramsak 1', 57' da Silva Moreira 42' | 3:0 (2:0) | Wenezuela U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 11 264 Sędzia: Ko Hyung-jin |
15 listopada 2023 10:00 CET | Nowa Zelandia U-17 | 0:4 (0:1) | Meksyk U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 6 136 Sędzia: Omar Mohamed Al Ali |
Grupa | Reprezentacja | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− | Pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D | Japonia U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 6 |
C | Iran U-17 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 6 |
B | Uzbekistan U-17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
F | Wenezuela U-17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
E | Burkina Faso U-17 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 |
A | Indonezja U-17 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2 |
W 1/8 finału, gdzie awansują 4 najlepsze zespoły z 3. miejsc, kolejność meczów z tymi drużynami zależała od tego, z jakiej są grupy (kolorem żółtym jest zaznaczony wariant, który stał się faktem):
4 najlepsze zespoły z 3. miejsc | Rywal zwycięzcy grupy A | Rywal zwycięzcy grupy B | Rywal zwycięzcy grupy C | Rywal zwycięzcy grupy D |
---|---|---|---|---|
A B C D | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B |
A B C E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
A B C F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A B D E | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
A B D F | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A B E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A C D E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy E |
A C D F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F |
A C E F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
A D E F | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
B C D E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
B C D F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
B C E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
B D E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
C D E F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
W fazie pucharowej uczestniczyło 16 zespołów, które awansowały z fazy grupowej. Ta część rywalizacji składała się z czterech rund, w każdej rundzie odpadała połowa drużyn. Po wyłonieniu czterech najlepszych drużyn turnieju, rozegrane zostały półfinały. Przegrani tych spotkań rozegrali mecz o brązowy medal, zaś zwycięzcy o tytuł mistrzowski. W każdym ze spotkań fazy pucharowej mecz zakończony w regulaminowym czasie remisem musiał być rozstrzygnięty poprzez trzydziestominutową dogrywkę. Jeżeli wynik nadal pozostawał nierozstrzygnięty, następowała seria rzutów karnych.
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
20 listopada, Surakarta | ||||||||||||||||||
Ekwador U-17 | 1 | |||||||||||||||||
24 listopada, Dżakarta | ||||||||||||||||||
Brazylia U-17 | 3 | |||||||||||||||||
Brazylia U-17 | 0 | |||||||||||||||||
21 listopada, Bandung | ||||||||||||||||||
Argentyna U-17 | 3 | |||||||||||||||||
Argentyna U-17 | 5 | |||||||||||||||||
28 listopada, Surakarta | ||||||||||||||||||
Wenezuela U-17 | 0 | |||||||||||||||||
Argentyna U-17 | 3 (2) | |||||||||||||||||
20 listopada, Surakarta | ||||||||||||||||||
Niemcy U-17 | 3 (4) | |||||||||||||||||
Hiszpania U-17 | 2 | |||||||||||||||||
24 listopada, Dżakarta | ||||||||||||||||||
Japonia U-17 | 1 | |||||||||||||||||
Hiszpania U-17 | 0 | |||||||||||||||||
21 listopada, Bandung | ||||||||||||||||||
Niemcy U-17 | 1 | |||||||||||||||||
Niemcy U-17 | 3 | |||||||||||||||||
2 grudnia, Surakarta | ||||||||||||||||||
USA U-17 | 2 | |||||||||||||||||
Niemcy U-17 | 2 (4) | |||||||||||||||||
22 listopada, Dżakarta | ||||||||||||||||||
Francja U-17 | 2 (3) | |||||||||||||||||
Francja U-17 | 0 (5) | |||||||||||||||||
25 listopada, Surakarta | ||||||||||||||||||
Senegal U-17 | 0 (3) | |||||||||||||||||
Francja U-17 | 1 | |||||||||||||||||
22 listopada, Dżakarta | ||||||||||||||||||
Uzbekistan U-17 | 0 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Anglia U-17 | 1 | |||||||||||||||||
28 listopada, Surakarta | 1 grudnia, Surakarta | |||||||||||||||||
Uzbekistan U-17 | 2 | |||||||||||||||||
Francja U-17 | 2 | Argentyna U-17 | 0 | |||||||||||||||
21 listopada, Surabaja | ||||||||||||||||||
Mali U-17 | 1 | Mali U-17 | 3 | |||||||||||||||
Mali U-17 | 5 | |||||||||||||||||
25 listopada, Surakarta | ||||||||||||||||||
Meksyk U-17 | 0 | |||||||||||||||||
Mali U-17 | 1 | |||||||||||||||||
21 listopada, Surabaja | ||||||||||||||||||
Maroko U-17 | 0 | |||||||||||||||||
Maroko U-17 | 1 (4) | |||||||||||||||||
Iran U-17 | 1 (1) | |||||||||||||||||
UWAGA: W nawiasach podane są wyniki po rzutach karnych.
20 listopada 2023 09:30 CET | Ekwador U-17 Bermúdez 45+4' | 1:3 (1:1) | Brazylia U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 3 580 Sędzia: Atilla Karaoğlan |
20 listopada 2023 13:00 CET | Hiszpania U-17 Junyent 8' Guiu 74' | 2:1 (1:1) | Japonia U-17 40' Nawata | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 8 587 Sędzia: Pierre Atcho |
21 listopada 2023 09:30 CET | Niemcy U-17 Herrmann 14' Moerstedt 34' Yalçınkaya 87' | 3:2 (2:1) | Stany Zjednoczone U-17 24' Habroune 80' Vazquez | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 5 782 Sędzia: Fu Ming |
21 listopada 2023 09:30 CET | Mali U-17 | 5:0 (4:0) | Meksyk U-17 | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 7 034 Sędzia: Gustavo Tejera |
21 listopada 2023 13:00 CET | Argentyna U-17 | 5:0 (3:0) | Wenezuela U-17 | Stadion Si Jalak Harupat, Bandung Widzów: 6 187 Sędzia: Morten Krogh |
21 listopada 2023 13:00 CET | Maroko U-17 Azaouzi 90+4' | 1:1 dogr. k. 4:1 (0:0) | Iran U-17 73' Gholizadeh | Stadion Gelora Bung Tomo, Surabaja Widzów: 1 552 Sędzia: João Pinheiro |
Rzuty karne | ||||
Zakaria Ouazane Nassim Azaouzi Imran Nazih Fouad Zahouani | Erfan Darvishaali Hesam Nafari Kasra Taheri |
22 listopada 2023 09:30 CET | Anglia U-17 Ndala 35' | 1:2 (1:1) | Uzbekistan U-17 4' Saidov 67' Mirzaev | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 7 014 Sędzia: Selvin Brown |
22 listopada 2023 13:00 CET | Francja U-17 | 0:0 dogr. k. 5:3 (0:0) | Senegal U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 12 238 Sędzia: Roberto Pérez |
Rzuty karne | ||||
Joachim Kayi Sanda Yoram Zague Joan Tincres Bastien Meupiyou Nhoa Sangui | Idrissa Guèye Daouda Diong Pierre Dorival Mamadou Sawane |
24 listopada 2023 09:30 CET | Hiszpania U-17 | 0:1 (0:0) | Niemcy U-17 64' (k) Brunner | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 8 379 Sędzia: Omar Mohamed Al Ali |
24 listopada 2023 13:00 CET | Brazylia U-17 | 0:3 (0:1) | Argentyna U-17 | Jakarta International Stadium, Dżakarta Widzów: 14 597 Sędzia: Espen Eskås |
25 listopada 2023 09:30 CET | Francja U-17 Bouneb 83' | 1:0 (0:0) | Uzbekistan U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 5 201 Sędzia: Dahane Beida |
25 listopada 2023 13:00 CET | Mali U-17 Diarra 81' | 1:0 (0:0) | Maroko U-17 | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 8 589 Sędzia: Augusto Aragón |
28 listopada 2023 09:30 CET | Argentyna U-17 | 3:3 dogr. k. 2:4 (1:1) | Niemcy U-17 9', 58' Brunner 69' Moerstedt | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 8 525 Sędzia: Atilla Karaoğlan |
Rzuty karne | ||||
Franco Mastantuono Claudio Echeverri Juan Giménez Juan Villalba | Eric da Silva Moreira Robert Ramsak Finn Jeltsch Fayssal Harchaoui Paris Brunner |
28 listopada 2023 13:00 CET | Francja U-17 Titi 56' Bouneb 69' | 2:1 (0:1) | Mali U-17 45+1' Diarra | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 12 013 Sędzia: Gustavo Tejera |
1 grudnia 2023 13:00 CET | Argentyna U-17 | 0:3 (0:2) | Mali U-17 9' Diarra 45' Doumbia 48' Makalou | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 10 901 Sędzia: Fu Ming |
2 grudnia 2023 13:00 CET | Niemcy U-17 | 2:2 dogr. k. 4:3 (1:0) | Francja U-17 53' Bouabré 85' Amougou | Stadion Manahan, Surakarta Widzów: 13 037 Sędzia: Espen Eskås |
Rzuty karne | ||||
Eric da Silva Moreira Robert Ramsak Max Moerstedt Fayssal Harchaoui Paris Brunner Almugera Kabar | Joachim Kayi Sanda Ismail Bouneb Nhoa Sangui Bastien Meupiyou Joan Tincres Tidiam Gomis |
NIEMCY
PIERWSZY TYTUŁ
Bramki z serii rzutów karnych nie są wliczane do klasyfikacji strzelców.
Złota Piłka | Złoty But | Złota Rękawica | FIFA Fair Play |
---|---|---|---|
Paris Brunner | Agustín Ruberto | Paul Argney | Anglia U-17 |
Miejsce | Reprezentacja | Punkty | Bramki +/− | Bramki zdobyte |
---|---|---|---|---|
Strefa medalowa | ||||
Niemcy U-17 | 21 | +9 | 18 | |
Francja U-17 | 18 | +9 | 12 | |
Mali U-17 | 15 | +13 | 17 | |
4. | Argentyna U-17 | 12 | +10 | 19 |
Wyeliminowane w ćwierćfinałach | ||||
5. | Hiszpania U-17 | 10 | +3 | 7 |
6. | Brazylia U-17 | 9 | +8 | 16 |
7. | Maroko U-17 | 9 | +1 | 6 |
8. | Uzbekistan U-17 | 7 | 0 | 7 |
Wyeliminowane w 1/8 finału | ||||
9. | Anglia U-17 | 6 | +9 | 14 |
10. | Iran U-17 | 6 | +5 | 10 |
11. | Senegal U-17 | 6 | +2 | 6 |
12. | Japonia U-17 | 6 | 0 | 5 |
13. | Stany Zjednoczone U-17 | 6 | -1 | 7 |
14. | Ekwador U-17 | 5 | 0 | 5 |
15. | Meksyk U-17 | 4 | -3 | 7 |
16. | Wenezuela U-17 | 4 | -5 | 5 |
Wyeliminowane w fazie grupowej | ||||
17. | Burkina Faso U-17 | 3 | -3 | 3 |
18. | Indonezja U-17 | 2 | -2 | 3 |
19. | Panama U-17 | 2 | -2 | 2 |
20. | Korea Południowa U-17 | 0 | -4 | 2 |
21. | Polska U-17 | 0 | -8 | 1 |
22. | Kanada U-17 | 0 | -9 | 1 |
Nowa Zelandia U-17 | 0 | -9 | 1 | |
24. | Nowa Kaledonia U-17 | 0 | -24 | 0 |
|