Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 1984
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1984, die in Sarajevo (Joegoslavië) werden gehouden, nam Groot-Brittannië voor de veertiende keer deel.
Groot-Brittannië op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | GBR | |||||||||||||||||||||
NOC | British Olympic Association (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1984 in Sarajevo | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Groot-Brittannië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
Als Groot-Brittannië en Ierland: 1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland: 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Groot-Brittannië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Kunstrijden | Jayne Torvill Christopher Dean | ijsdansen |
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Graham Bell | afdaling (m) | 32e | 1.50,06 (+4,47) |
Martin Bell | afdaling (m) | 18e | 1.48,00 (+2,41) |
reuzenslalom (m) | 32e | 2.56,50 (+15,32) 1.28,42+1.28,08 | |
Frederick Burton | afdaling (m) | 37e | 1.51,15 (+5,56) |
reuzenslalom (m) | 39e | 3.00,55 (+19,37) 1.30,32+1.30,23 | |
David Mercer | reuzenslalom (m) | 33e | 2.56,64 (+15,46) 1.27,81+1.28,83 |
slalom (m) | dnf-1 | opgave run 1 | |
Connor O'Brien | afdaling (m) | 33e | 1.50,36 (+4,77) |
Nicholas Wilson | reuzenslalom (m) | 38e | 2.59,49 (+18,31) 1.29,26+1.30,23 |
slalom (m) | 16e | 1.52,08 (+12,67) 57,33+54,75 | |
Lesley Beck | slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 |
Clare Booth | afdaling (v) | dnf | opgave |
Biatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Graeme Ferguson | 10 km (m) | 44e | 35.37,3 (+4.43,5) pen.: 4 (2 / 2) |
Trevor King | 10 km (m) | 51e | 36.34,4 (+5.40,6) pen.: 5 (2 / 3) |
Charles MacIvor | 20 km (m) | 37e | 1:23.37,5 (+11.44,8) pen.: 7 (2 / 2 / 2 / 1) |
Anthony McLeod | 20 km (m) | 44e | 1:25.34,5 (+13.41,8) pen.: 8 (4 / 1 / 0 / 3) |
Jim Wood | 10 km (m) | 26e | 33.40,2 (+2.46,4) pen.: 2 (1 / 1) |
20 km (m) | 14e | 1:18.55,8 (+7.03,1) pen.: 4 (0 / 1 / 1 / 2) | |
Jim Wood Patrick Howdle Anthony McLeod Charles MacIvor | 4x7,5 km estafette (m) | 12e | 1:46.17,20 (+7.25,5) pen.: 0-13 (0-1 / 0-3 / 0-4 / 0-5) (27.11,6 / 26.20,1 / 26.11,1 / 26.34,4) |
Bobsleeën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tom De La Hunty Peter Lund | 2-mansbob (m) Groot-Brittannië I | 21e | 3.33,13 (+7,57) (53,17 / 53,34 / 53,53 / 53,09) |
Malcolm Lloyd Peter Brugnani | 2-mansbob (m) Groot-Brittannië II | 10e | 3.30,36 (+4,80) (52,80 / 52,73 / 52,26 / 52,57) |
Michael Pugh Tony Wallington Corrie Brown Mark Tout | 4-mansbob (m) Groot-Brittannië I | 20e | 3.26,93 (+6,71) (51,52 / 51,84 / 51,68 / 51,89) |
Malcolm Lloyd Howard Smith Gus McKenzie Peter Brugnani | 4-mansbob (m) Groot-Brittannië II | 15e | 3.25,34 (+5,12) (51,15 / 51,11 / 51,44 / 51,64) |
Kunstrijden
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Robinson | mannen | 22e | 42,6 punten (verpl. figuren: 21 - korte kür: 20 - lange kür: 22) |
Susan Jackson | vrouwen | 17e | 33,2 punten (verpl. figuren: 19 - korte kür: 17 - lange kür: 15) |
Susy Garland Ian Jenkins | paarrijden | 14e | 18,8 punten (korte kür: 12 - lange kür: 14) |
Jayne Torvill Christopher Dean | ijsdansen | 2,0 punten (verpl. dans: 1 - org. dans: 1 - vrije dans: 1) | |
Karen Barber Nicky Slater | 6e | 11,4 punten (verpl. dans: 5 - org. dans: 6 - vrije dans: 6) | |
Wendy Sessions Stephen Williams | 11e | 22,6 punten (verpl. dans: 12 - org. dans: 11 - vrije dans: 11) |
Langlaufen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stephen Daglish | 30 km (m) | 58e | 1:44.04,3 (+15.08,0) |
Mike Dixon | 15 km (m) | 60e | 48.18,6 (+6.53,0) |
Mark Moore | 15 km (m) | 58e | 47.03,2 (+5.37,6) |
30 km (m) | 50e | 1:40.22,2 (+11.25,9) | |
50 km (m) | 44e | 2:36.32,8 (+20.37,0) | |
Andrew Rawlin | 30 km (m) | 52e | 1:41.33,9 (+12.37,6) |
John Spotswood | 15 km (m) | 57e | 46.53,7 (+5.28,1) |
30 km (m) | 54e | 1:42.23,3 (+13.27,0) | |
50 km (m) | 45e | 2:38.03,2 (+22.07,4) | |
Martin Watkins | 15 km (m) | 63e | 49.08,7 (+7.43,1) |
Mark Moore Andrew Rawlin Mike Dixon John Spotswood | 4x10 km estafette (m) | 14e | 2:10.09,9 (+15.03,6) (32.31,8 / 32.19,3 / 33.17,5 / 32.01,3) |
Carolina Brittan | 5 km (v) | 50e | 21.44,3 (+4.40,3) |
Ros Coates | 5 km (v) | 44e | 20.16,7 (+3.12,7) |
10 km (v) | 45e | 38.12,2 (+6.28,0) | |
20 km (v) | 36e | 1:11.24,1 (+9.39,1) | |
Lauren Jeffrey | 10 km (v) | 48e | 40.11,2 (+8.27,0) |
Nicola Lavery | 5 km (v) | 47e | 21.08,5 (+4.04,5) |
10 km (v) | 46e | 39.05,2 (+7.21,0) | |
20 km (v) | 39e | 1:16.24,0 (+14.39,0) | |
Doris Trueman | 5 km (v) | 46e | 21.05,6 (+4.01,6) |
10 km (v) | 47e | 39.28,4 (+7.44,2) | |
Lauren Jeffrey Nicola Lavery Doris Trueman Ros Coates | 4x5 km estafette (v) | 11e | 1:18.36,2 (+11.46,5) (20.17,8 / 19.35,4 / 19.43,2 / 18.59,8) |
Rodelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mike Howard | mannen | 26e | 3.17,163 (+12,905) (50,415 / 50,090 / 48,343 / 48,315) |
André Usborne | 27e | 3.17,639 (+13,381) (49,901 / 49,853 / 49,447 / 48,438) | |
Chris Prentice | 29e | 3.19,774 (+15,516) (50,033 / 50,074 / 50,384 / 49,283) | |
Claire Sherred | vrouwen | dnf | opgave |
Schaatsen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bryan Carbis | 1500 m (m) | 39e | 2.13,25 (+14,89) |
5000 m (m) | 41e | 8.01,44 (+49,16) |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) (fr) (sh) Organising Committee of the XlVth Winter Olympic Games (1984). Sarajevo '84; Final Report. Oslobodenje, Sarajevo. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Winterspelen van 1984; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen