ענף | טניס |
---|---|
ארגון מפעיל | הפדרציה הבין-לאומית לטניס |
תקופת התחרות | 22 בפברואר 1999 – 19 בספטמבר 1999 (210 ימים) |
מספר תחרות | 37 |
מדינות משתתפות | 95 |
זוכה | ארצות הברית ארצות הברית (16) |
→ 1998 2000 ← | |
גביע הפדרציה 1999 הייתה התחרות ה-37 לנבחרות טניס נשים. היא אורגנה על ידי פדרציית הטניס הבינלאומית.
תחרויות אזוריות החלו בפברואר 1999 ומשחק הגמר התקיים ב-19 בספטמבר 1999.
נבחרת ארצות הברית ניצחה במשחק הגמר את נבחרת רוסיה וזכתה בגביע בפעם ה-16 בתולדות הנבחרת.
מתכונת התחרות הייתה דומה למתכונת תחרות גביע דייוויס.
בית עולמי א' כלל 8 קבוצות.
בית עולמי ב' כלל 8 קבוצות.
בעקבות הכוונה בשנת 2000 לבטל בית עולמי ב' ולהגדיל בית עולמי א', 5 קבוצות מבית עולמי ב' העפילו בית עולמי.
יתר הקבוצות התחרו בבתים אזוריים (בית אמריקה בית אסיה/אוקיאניה ובית אירופה/אפריקה).
כל מפגש בין הנבחרות כלל 5 משחקים.
רבע הגמר 17-18 באפריל | חצי הגמר 24-25 ביולי | גמר 18-19 בספטמבר | |||||||||||||
רג'ו די קלבריה, איטליה (שטיח באולם) | |||||||||||||||
1 | ספרד | 2 | |||||||||||||
איטליה | 3 | אנקונה, איטליה (משטח חימר) | |||||||||||||
איטליה | 1 | ||||||||||||||
4 | ארצות הברית | 4 | |||||||||||||
קרואטיה | 0 | ||||||||||||||
4 | ארצות הברית | 5 | סטנפורד, ארצות הברית (משטח קשה) | ||||||||||||
4 | ארצות הברית | 4 | |||||||||||||
מוסקבה, רוסיה (שטיח באולם) | רוסיה | 1 | |||||||||||||
3 | צרפת | 2 | |||||||||||||
רוסיה | 3 | מוסקבה, רוסיה (משטח חימר) | |||||||||||||
רוסיה | 3 | ||||||||||||||
ציריך, שווייץ (שטיח באולם) | סלובקיה | 2 | |||||||||||||
סלובקיה | 5 | ||||||||||||||
2 | שווייץ | 0 |
ארצות הברית ארצות הברית 4 | ארצות הברית, סטנפורד 18-19 בספטמבר 1998 משטח קשה | רוסיה רוסיה 1 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | 1 | 2 | 3 | |||||
1 | ארצות הברית | ונוס ויליאמס | 6 | 6 | ||||
רוסיה | ילנה ליחובצבה | 3 | 4 | |||||
2 | ארצות הברית | לינדזי דבנפורט | 6 | 6 | ||||
רוסיה | ילנה דמנטייבה | 4 | 0 | |||||
3 | ארצות הברית | לינדזי דבנפורט | 6 | 6 | ||||
רוסיה | ילנה ליחובצבה | 4 | 4 | |||||
4 | ארצות הברית | ונוס ויליאמס | 6 | 3 | 6 | |||
רוסיה | ילנה דמנטייבה | 1 | 6 | 7 | ||||
5 | ארצות הברית | סרינה ויליאמס/ונוס ויליאמס | 6 | 6 | ||||
רוסיה | ילנה דמנטייבה/ילנה ליחובצבה | 2 | 1 |
בעקבות החלטה לבטל בית עולמי ב' ולהגדיל בית עולמי א' ל-13 קבוצות 5 נבחרות העפילו לבית העליון:
בנבחרת ישראל השתתפו הילה רוזן, נטלי כהנא ואנה סמשנובה. הנבחרת החלה את השתתפותה בבית אזורי אירופה/אפריקה דרג ב'. התחרויות נערכו בספרד באפריל 1999. הנבחרת שיחקה בבית א' וסיימה אותו במקום הראשון תוך ניצחון בכל משחקיה. כתוצאה מכך היא העפילה בבית אירופה/אפריקה לדרג א'.
גביע הפדרציה | ||
---|---|---|
גביע הפדרציה | 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020-21 • 2022 • 2023 | |
קבוצות במשחקי הגמר בעונת 2022 | אוסטרליה אוסטרליה • בלגיה בלגיה • ארצות הברית ארצות הברית • שווייץ שווייץ • בריטניה בריטניה • צ'כיה צ'כיה • קנדה קנדה • סלובקיה סלובקיה • ספרד ספרד • איטליה איטליה • פולין פולין • קזחסטן קזחסטן | |
קבוצות שהיו בעבר בבית העולמי | ארגנטינה ארגנטינה • אוסטריה אוסטריה • אוקראינה אוקראינה • אינדונזיה אינדונזיה • בלארוס בלארוס • ברזיל ברזיל • בולגריה בולגריה • גרמניה גרמניה • דרום אפריקה דרום אפריקה • דנמרק דנמרק • הרפובליקה העממית של סין סין • הונגריה הונגריה • יפן יפן • ישראל ישראל • קולומביה קולומביה • קרואטיה קרואטיה • פינלנד פינלנד • ניו זילנד ניו זילנד • צרפת צרפת • רומניה רומניה • רוסיה רוסיה • סרביה סרביה • סלובניה סלובניה • שוודיה שוודיה |