Női 3000 méteres rövidpályásgyorskorcsolya-váltó a 2022. évi téli olimpiai játékokon
versenyszám a XXIV. téli olimpiai játékokon
A 2022. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 3000 méteres váltó versenyszámát február 9-én és 13-án rendezték. Az aranyérmet a holland váltó nyerte. Magyar csapat nem vett részt a versenyen.
Női 3000 méteres rövidpályásgyorskorcsolya-váltó a XXIV. téli olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Fővárosi Fedett Stadion, Peking | |||||||||
Dátum | február 9., 13. | |||||||||
Csapatok | 8 | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényesek:
Világrekord | Hollandia | 4:03,471 | Phjongcshang, Dél-Korea | 2018. február 20. |
Olimpiai rekord | Hollandia (NED) | 4:03,471 | Phjongcshang, Dél-Korea | 2018. február 20. |
A versenyen új olimpiai rekord született:
Olimpiai rekord | Hollandia (NED) | 4:03,409 | Peking, Kína | 2022. február 13. |
Naptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+8), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
---|---|
február 9., 20:45 (13:45) | Elődöntők |
február 13., 19:35 (12:35) | B-döntő |
február 13., 19:44 (12:44) | A-döntő |
Eredmények
A rövidítések jelentése a következő:
- WR: világrekord
- OR: olimpiai rekord
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: kizárás
Elődöntők
Helyezés | Csapat | Versenyzők | Idő | Mj |
---|---|---|---|---|
1. futam | ||||
1. | Hollandia (NED) | Suzanne Schulting Selma Poutsma Xandra Velzeboer Yara van Kerkhof | 4:04,133 | QA |
2. | Kína (CHN) | Han Yutong Qu Chunyu Fan Kexin Zhang Yuting | 4:04,383 | QA |
3. | Lengyelország (POL) | Nikola Mazur Natalia Maliszewska Kamila Stormowska Patrycja Maliszewska | 4:10,074 | QB |
4. | Olaszország (ITA) | Arianna Fontana Cynthia Mascitto Martina Valcepina Arianna Valcepina | 4:17,438 | QB |
2. futam | ||||
1. | Kanada (CAN) | Courtney Sarault Florence Brunelle Kim Boutin Alyson Charles | 4:05,893 | QA |
2. | Dél-Korea (KOR) | Seo Whi-min Choi Min-jeong Kim A-lang Lee Yu-bin | 4:05,904 | QA |
3. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Szofija Proszvirnova Jekatyerina Jefremenkova Jelena Szeregina Anna Vosztrikova | 4:06,064 | QB |
4. | Egyesült Államok (USA) | Kristen Santos Corinne Stoddard Maame Biney Julie Letai | 4:06,098 | QB |
Döntők
- B-döntő
Helyezés | Csapat | Versenyzők | Idő | Mj |
---|---|---|---|---|
5. | Olaszország (ITA) | Arianna Fontana Martina Valcepina Arianna Sighel Arianna Valcepina | 4:09,688 | |
6. | Lengyelország (POL) | Nikola Mazur Natalia Maliszewska Kamila Stormowska Patrycja Maliszewska | 4:10,210 | |
– | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Szofija Proszvirnova Jekatyerina Jefremenkova Jelena Szeregina Anna Vosztrikova | PEN | |
– | Egyesült Államok (USA) | Kristen Santos Corinne Stoddard Maame Biney Julie Letai | PEN |
- A-döntő
Helyezés | Csapat | Versenyzők | Idő | Mj |
---|---|---|---|---|
Arany | Hollandia (NED) | Suzanne Schulting Selma Poutsma Xandra Velzeboer Yara van Kerkhof | 4:03,409 | OR |
Ezüst | Dél-Korea (KOR) | Seo Whi-min Choi Min-jeong Kim A-lang Lee Yu-bin | 4:03,627 | |
Bronz | Kína (CHN) | Qu Chunyu Zhang Chutong Fan Kexin Zhang Yuting | 4:03,863 | |
4. | Kanada (CAN) | Courtney Sarault Florence Brunelle Kim Boutin Alyson Charles | 4:04,329 |
Végeredmény
A csapatok helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.[1]
Helyezés | Csapat | Versenyzők | Elődöntő | B-döntő | A-döntő | Legjobb idő |
---|---|---|---|---|---|---|
Arany | Hollandia (NED) | Suzanne Schulting Selma Poutsma Xandra Velzeboer Yara van Kerkhof | 1. | – | 1. | 4:03,409 |
Ezüst | Dél-Korea (KOR) | Seo Whi-min Choi Min-jeong Kim A-lang Lee Yu-bin | 2. | – | 2. | 4:03,627 |
Bronz | Kína (CHN) | Han Yutong Qu Chunyu Zhang Chutong Fan Kexin Zhang Yuting | 2. | – | 3. | 4:03,863 |
4. | Kanada (CAN) | Courtney Sarault Florence Brunelle Kim Boutin Alyson Charles | 1. | – | 4. | 4:04,329 |
5. | Olaszország (ITA) | Arianna Fontana Cynthia Mascitto Martina Valcepina Arianna Sighel Arianna Valcepina | 4. | 1. | – | 4:09,688 |
6. | Lengyelország (POL) | Nikola Mazur Natalia Maliszewska Kamila Stormowska Patrycja Maliszewska | 3. | 2. | – | 4:10,074 |
7. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Szofija Proszvirnova Jekatyerina Jefremenkova Jelena Szeregina Anna Vosztrikova | 3. | kizárták | – | 4:06,064 |
8. | Egyesült Államok (USA) | Kristen Santos Corinne Stoddard Maame Biney Julie Letai | 4. | kizárták | – | 4:06,098 |
Jegyzetek
Források
- Short Track Speed Skating - Women's 3000m Relay Schedule. olympics.com. [2022. március 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 13.)
- 3,000 metres Relay, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 28.)
🔥 Top keywords: Kezdőlap2024-es labdarúgó-Európa-bajnokságSpeciális:KeresésLabdarúgó-Európa-bajnokság2020-as labdarúgó-Európa-bajnokságGattyán GyörgyÁdám MartinKylian MbappéTisztelet és Szabadság Párt2024-es labdarúgó-Európa-bajnokság (selejtező)ColdplayMagyar Péter (jogász)Magyar labdarúgó-válogatottFrancia labdarúgó-válogatottApák napjaAgymanók 2.Romelu LukakuSárkányok házaSpeciális:Friss változtatások2024-es európai parlamenti választás MagyarországonLibik GyörgyPuskás Ferenc (labdarúgó)Antoine GriezmannMagyarországLabdarúgó-világbajnokságBelga labdarúgó-válogatottAz Európai Unió tagállamaiGrúzia2016-os labdarúgó-Európa-bajnokság2024. évi nyári olimpiai játékokJúnius 17.Chris MartinFIFA-világranglistaSzoboszlai DominikRomán labdarúgó-válogatottVitézy Dávid2024-es magyarországi önkormányzati választásCristiano RonaldoZichyújfalu