Mexikó az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
nemzeti eredmények a XXII. nyári olimpiai játékokon
Mexikó a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 5 sportágban 29 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Mexikó zászlaja | |||||
NOB-országkód: MEX | |||||
OOB | Mexikói Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 29 fő 5 sportágban | ||||
Érmek 29. helyezés |
| ||||
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Ezüst | Carlos Girón | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
Bronz | Joaquín Pérez | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
Bronz | Joaquín Pérez Alberto Váldes, Jr. Gerardo Tazzer Jesús Gómez | Lovaglás | Csapat díjugratás |
Bronz | David Bárcena José Luis Pérez Soto Fabián Vázquez | Manuel MendívilLovaglás | Csapat lovastusa |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Enrique Aquino | 5000 m | 13:48,83 | 8. | 23. | 14:01,33 | 12. | 23. | kiesett | |
10 000 m | 29:21,3 | 7. | 18. | kiesett | |||||
José Gómez | 29:53,6 | 8. | 24. | kiesett | |||||
Rodolfo Gómez | 29:25,7 | 8. | 19. | kiesett | |||||
Maraton | 2:12:39 | 6. | |||||||
Domingo Colín | 20 km gyaloglás | kizárták | |||||||
Raúl González | 1:27:48,6 | 6. | |||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | ||||||||
Daniel Bautista | 20 km gyaloglás | kizárták | |||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | ||||||||
Martín Bermúdez | nem ért célba |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alfredo Olvera | 48 kg | Saber Nakdali (SYR) kétvállas | Seres Ferenc (HUN) 5–13 | Constantin Alexandru (ROM) kétvállas | kiesett | 6. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jorge Frias | 48 kg | Szergej Kornyilajev (URS) kétvállas | Rumen Jordanov (BUL) 12–10 | Bíró László (HUN) 11–12 | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Rafael González | Légsúly | A | Ko Hjong ( ) (PRK) V | kiesett | 19. | ||||||
Gerardo Padilla | Harmatsúly | B | Abdul Latif Rozaihan (KUW) GY | Janusz Pawłowski (POL) V | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
María Fernanda de la Fuente | Egypárevezős | 4:12,84 | 3. | 4:00,24 | 3. | C | nem indult | 10. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Joaquín Pérez | Alymony | Egyéni | 8,00 | 5. | 4,00 | 1. | 12,00 (holtverseny) hiba:4,00 – idő: 43,23 | |
Alberto Váldes, Jr. | Lady Mirka | 12,00 | 7. | 16,00 | 13. | 28,00 | 11. | |
Jesús Gómez | Massacre | kizárták | kiesett | |||||
Joaquín Pérez Alberto Váldes, Jr. Gerardo Tazzer Jesús Gómez | Alymony Lady Mirka Caribe Massacre | Csapat | 39,25 | 3. | 20,50 | 2. | 59,75 |
- Lovastusa
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jorge Mondragón | Egyéni műugrás | 454,170 | 20. | kiesett | |
Carlos Girón | 580,200 | 1. | 892,140 | ||
Egyéni toronyugrás | 515,370 | 5. | 809,805 | 4. | |
Francisco Rueda | 428,520 | 15. | kiesett | ||
Egyéni műugrás | 495,630 | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Guadalupe Canseco | Egyéni toronyugrás | 316,890 | 10. | kiesett | |
Egyéni műugrás | 407,520 | 9. | kiesett | ||
Elsa Tenorio | 389,010 | 16. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 360,030 | 3. | 539,445 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gilberto Sosa | Papírsúly | Vanduin Bayasgalan (MGL) 4:1 | Ri Bjonguk ( ) (PRK) 2:3 | kiesett | 9. | |||
Gilberto Román | Légsúly | erőnyerő | Alberto Mercado (PUR) RSC | Petar Leszov (BUL) 1:4 | kiesett | 5. | ||
Daniel Zaragoza | Harmatsúly | erőnyerő | Phil Sutcliffe (IRL) 5:0 | Ray Gilbody (GBR) 4:1 | Michael Anthony (GUY) RSC | kiesett | 5. | |
Carlos González | Pehelysúly | Nihal Haddad (SYR) 5:0 | Ravsalyn Otgonbayar (MGL) 3:2 | Rudi Fink (GDR) KO | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Ivar Sisniega | Egyéni | 2:05,6 | 42 | 1058 | 15. | 20–22 | 766 | 21. | 190 | 912 | 31. | 3:10,856 | 1348 | 1. | 13:41,3 | 1102 | 17. | 5186 | 13. |
Jens Lohmann | 2:07,9 | 46 | 1054 | 16. | 16–26 | 662 | 34. | 193 | 978 | 20. | 3:35,172 | 1152 | 20. | 14:48,6 | 901 | 42. | 4747 | 36. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
José Álvarez | Sportpuska, fekvő | 589 | 42. |
Juan Bueno | Skeet | 188 | 28. |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Andrés Santoyo | 67,5 kg | 115,0 | 19. | 145,0 | 19. | 260,0 | 19. |
Rogelio Weatherbee | 75 kg | 135,0 | 9. | 165,0 | 9. | 300,0 | 9. |
Víctor Ruiz | 90 kg | 135,0 | 13. | 165,0 | 12. | 300,0 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Estela de la Torre | Talaj | 17,70 | 53. | kiesett | |
Ugrás | 17,45 | 57. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,20 | 47. | kiesett | ||
Gerenda | 17,90 | 50. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,25 | 52. | 70,675 | 29. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Miguel Santisteban | 100 m mell | 1:06,13 | 2. | 12. | kiesett | ||||
200 m mell | kizárták | kiesett | |||||||
Guillermo Zavala | 400 m vegyes | 4:37,58 | 7. | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Isabel Reuss | 100 m gyors | 58,36 | 3. | 11. | kiesett | |
Helen Plaschinski | 59,75 | 6. | 20. | kiesett | ||
Teresa Rivera | 100 m hát | 1:04,54 | 3. | 9. | kiesett | |
200 m hát | 2:21,51 | 4. | 14. | kiesett | ||
Elke Holtz | 100 m mell | 1:15,89 | 6. | 18. | kiesett | |
200 m mell | 2:42,59 | 4. | 18. | kiesett | ||
Isabel Reuss Dagmar Erdman Teresa Rivera Helen Plaschinski | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:56,87 | 4. | 6. | 3:55,41 | 6. |
Teresa Rivera Elke Holtz Dagmar Erdman Helen Plaschinski | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:25,95 | 5. | 9. | kiesett |
Források
- Mexico at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
🔥 Top keywords: Kezdőlap2024-es labdarúgó-Európa-bajnokságSpeciális:KeresésLabdarúgó-Európa-bajnokság2020-as labdarúgó-Európa-bajnokságGattyán GyörgyÁdám MartinKylian MbappéTisztelet és Szabadság Párt2024-es labdarúgó-Európa-bajnokság (selejtező)ColdplayMagyar Péter (jogász)Magyar labdarúgó-válogatottFrancia labdarúgó-válogatottApák napjaAgymanók 2.Romelu LukakuSárkányok házaSpeciális:Friss változtatások2024-es európai parlamenti választás MagyarországonLibik GyörgyPuskás Ferenc (labdarúgó)Antoine GriezmannMagyarországLabdarúgó-világbajnokságBelga labdarúgó-válogatottAz Európai Unió tagállamaiGrúzia2016-os labdarúgó-Európa-bajnokság2024. évi nyári olimpiai játékokJúnius 17.Chris MartinFIFA-világranglistaSzoboszlai DominikRomán labdarúgó-válogatottVitézy Dávid2024-es magyarországi önkormányzati választásCristiano RonaldoZichyújfalu