Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői a 2022. évi téli olimpiai játékokon
Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői a Pekingben, Kínában megrendezett 2022. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az olimpián 15 sportágban 212 sportoló vett részt, akik összesen 32 érmet szereztek.
Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői az olimpiai játékokon | |||||
NOB-országkód: ROC | |||||
OOB | Orosz Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2022. évi téli olimpiai játékok Peking | |||||
Versenyzők | 212 fő 15 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Olga Fatkulina és Vagyim Sipacsov | ||||
Záróünnepség | Alekszandr Bolsunov | ||||
Érmek 9. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország (1900–1912, 1994–2014), Olimpikonok Oroszországból (2018) |
A Doppingellenes Világszervezet 2019-ben négy évre eltiltotta Oroszországot államilag támogatott dopping és a moszkvai doppingellenőrző laborban történt visszaélések miatt. Ez alapján a Nemzetközi Sportdöntőbíróság jóváhagyta az ország eltiltását. Ennek értelmében az orosz sportolók nem vehettek részt az olimpiai játékokon Oroszország színeiben, és az orosz himnuszt sem lehetett lejátszani. Az orosz versenyzők ezért a játékokon az Orosz Olimpiai Bizottság angol rövidítését (ROC) használták, egyedi zászlóval.[1] A himnusz helyett Pjotr Iljics Csajkovszkij b-moll zongoraversenyének egy részlete csendülhetett fel.[2][3]
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Anna Scserbakova | Műkorcsolya | Női egyéni |
Arany | Nyikita Kacalapov Mark Kondratyjuk Anasztaszija Misina Viktorija Szinyicina Kamila Valijeva | Alekszandr GalljamovMűkorcsolya | Csapatverseny |
Arany | Alekszandr Bolsunov | Sífutás | Férfi 30 km |
Arany | Alekszandr Bolsunov | Sífutás | Férfi 50 km |
Arany | Alekszej Cservotkin Alekszandr Bolsunov Gyenyisz Szpicov Szergej Usztyjugov | Alekszandr BolsunovSífutás | Férfi 4 × 10 km váltó |
Arany | Tatyjana Szorina Veronyika Sztyepanova Julija Sztupak | Natalja NyeprjajevaSífutás | Női 4 × 5 km váltó |
Ezüst | Krisztyina Rezcova Szvetlana Mironova Uljana Nyigmatullina | Irina KazakevicsBiatlon | Női 4 × 6 km váltó |
Ezüst | Szergej Trofimov Ruszlan Zaharov | Danyiil AldoskinGyorskorcsolya | Férfi csapatverseny |
Ezüst | Nemzeti válogatott Szergej Vlagyimirovics Andronov Tyimur Biljalov Andrej Csibiszov Ivan Fedotov Sztanyiszlav Galijev Mihail Grigorenko Arszenyij Gricjuk Nyikita Guszev Jegor Jakovlev Alekszandr Jeleszin Pavel Karnauhov Artur Kajumov Artyjom Minulin Nyikita Nyesztyerov Alekszandr Nyikisin Szergej Plotnyikov Damir Saripzjanov Vagyim Sipacsov Alekszander Szamonov Kirill Szemjonov Anton Szlepisev Vlagyimir Tkacsov Ivan Tyelegin Vjacseszlav Vojnov Dmitrij Voronkov | Jégkorong | Férfi |
Ezüst | Alekszandra Truszova | Műkorcsolya | Női egyéni |
Ezüst | Vlagyimir Morozov | Jevgenyija TaraszovaMűkorcsolya | Páros |
Ezüst | Nyikita Kacalapov | Viktorija SzinyicinaMűkorcsolya | Jégtánc |
Ezüst | Konsztantyin Ivlijev | Rövidpályás gyorskorcsolya | Férfi 500 m |
Ezüst | Alekszandr Bolsunov | Sífutás | Férfi 15 km |
Ezüst | Gyenyisz Szpicov | Sífutás | Férfi 30 km |
Ezüst | Ivan Jakimuskin | Sífutás | Férfi 50 km |
Ezüst | Natalja Nyeprjajeva | Sífutás | Női 15 km |
Ezüst | Jevgenyij Klimov Irma Mahinyja Danyil Szadrejev | Irina AvvakumovaSíugrás | Vegyes csapatverseny |
Bronz | Eduard Latipov | Biatlon | Férfi 12,5 km üldözőverseny |
Bronz | Alekszandr Loginov Makszim Cvetkov Eduard Latipov | Szaid HaliliBiatlon | Férfi 4 × 7,5 km váltó |
Bronz | Krisztyina Rezcova Alekszandr Loginov Eduard Latipov | Uljana NyigmatullinaBiatlon | Vegyes váltó |
Bronz | Angelina Golikova | Gyorskorcsolya | Női 500 m |
Bronz | Alekszandr Galljamov | Anasztaszija MisinaMűkorcsolya | Páros |
Bronz | Szemjon Jelisztratov | Rövidpályás gyorskorcsolya | Férfi 1500 m |
Bronz | Ilja Burov | Síakrobatika | Férfi ugrás |
Bronz | Szergej Ridzik | Síakrobatika | Férfi síkrossz |
Bronz | Anasztaszija Szmirnova | Síakrobatika | Női mogul |
Bronz | Alekszandr Terentyjev | Sífutás | Férfi egyéni sprint |
Bronz | Alexander Terentyev | Alekszandr BolsunovSífutás | Férfi csapatsprint |
Bronz | Julija Sztupak | Natalja NyeprjajevaSífutás | Női csapatsprint |
Bronz | Vic Wild | Snowboard | Férfi parallel giant slalom |
Bronz | Tatyjana Ivanova | Szánkó | Női egyes |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Andrijenko | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Műlesiklás | 57,47 | 31. | 53,70 | 26. | 1:51,17 | 26. | |
Alekszandr Horosilov | Műlesiklás | 54,63 | 10. | 50,54 | 9. | 1:45,17 | 10. |
Ivan Kuznyecov | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Anasztaszija Gornosztajeva | Műlesiklás | 56,39 | 39. | 55,11 | 32. | 1:51,50 | 33. |
Polinya Melnyikova | Óriás-műlesiklás | 1:04,13 | 39. | 1:03,07 | 31. | 2:07,20 | 32. |
Műlesiklás | 56,86 | 41. | 55,88 | 35. | 1:52,74 | 36. | |
Julija Pleskova | Lesiklás | 1:34,48 | 20. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:02,01 | 33. | 1:01,31 | 28. | 2:03,32 | 27. | |
Szuperóriás-műlesiklás | 1:15,26 | 18. | |||||
Jekatyerina Tkacsenko | Óriás-műlesiklás | 1:01,55 | 31. | 1:00,86 | 25. | 2:02,41 | 25. |
Műlesiklás | 55,97 | 34. | 54,71 | 31. | 1:50,68 | 31. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Julija Pleskova | Összetett | 1:33,54 | 14. | 57,16 | 11. | 2:30,70 | 10. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszandr Andrijenko Anasztaszija Gornosztajeva Ivan Kuznyecov Julija Pleskova Jekatyerina Tkacsenko | Vegyes | Olaszország (ITA) V 1–3 | kiesett | 11. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Szaid Halili | 20 km egyéni indításos | 53:26,5 | 4 (2+1+0+1) | 34. |
Eduard Latipov | 20 km egyéni indításos | 51:13,1 | 3 (0+1+1+1) | 11. |
10 km sprint | 25:14,8 | 3 (2+1) | 11. | |
12,5 km üldözőverseny | 39:42,8 | 1 (0+0+0+1) | ||
15 km tömegrajtos | 41:35,4 | 7 (1+3+1+2) | 19. | |
Alekszandr Loginov | 20 km egyéni indításos | 50:27,6 | 3 (0+1+0+2) | 10. |
10 km sprint | 26:15,5 | 4 (2+2) | 38. | |
12,5 km üldözőverseny | 43:44,1 | 5 (0+1+3+1) | 27. | |
15 km tömegrajtos | 41:06,2 | 7 (2+0+2+3) | 15. | |
Danyiil Szerohvosztov | 10 km sprint | 25:38,0 | 2 (0+2) | 19. |
12,5 km üldözőverseny | 44:34,8 | 8 (4+2+1+1) | 39. | |
Makszim Cvetkov | 20 km egyéni indításos | 49:22,3 | 1 (0+0+0+1) | 4. |
10 km sprint | 24:41,0 | 0 (0+0) | 4. | |
12,5 km üldözőverseny | 42:56,2 | 6 (2+3+0+1) | 17. | |
15 km tömegrajtos | 41:37,7 | 6 (1+1+2+2) | 20. | |
Szaid Halili Alekszandr Loginov Makszim Cvetkov Eduard Latipov | 4 × 7,5 km váltó | 1:20:35,5 | 2+6 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Jevgenyija Burtaszova | 15 km egyéni indításos | 53:20,3 | 6 (1+0+2+3) | 77. |
Irina Kazakevics | 7,5 km sprint | 22:23,7 | 1 (0+1) | 20. |
10 km üldözőverseny | 38:25,8 | 3 (0+0+2+1) | 23. | |
12,5 km tömegrajtos | 43:34,6 | 7 (1+3+2+1) | 20. | |
Szvetlana Mironova | 15 km egyéni indításos | 47:59,3 | 3 (0+1+1+1) | 23. |
7,5 km sprint | 23:17,6 | 3 (0+3) | 47. | |
10 km üldözőverseny | 40:25,4 | 6 (0+0+1+5) | 41. | |
Uljana Nyigmatullina | 15 km egyéni indításos | 53:42,1 | 10 (1+2+3+4) | 78. |
7,5 km sprint | 22:11,8 | 2 (2+0) | 13. | |
10 km üldözőverseny | 37:33,2 | 3 (0+2+1+0) | 11. | |
12,5 km tömegrajtos | 43:14,3 | 6 (2+1+3+0) | 17. | |
Krisztyina Rezcova | 15 km egyéni indításos | 45:25,8 | 2 (0+0+2+0) | 9. |
7,5 km sprint | 21:49,3 | 2 (1+1) | 6. | |
10 km üldözőverseny | 38:41,6 | 7 (2+2+1+2) | 26. | |
12,5 km tömegrajtos | 41:29,0 | 6 (2+1+1+2) | 5. | |
Irina Kazakevics Krisztyina Rezcova Szvetlana Mironova Uljana Nyigmatullina | 4 × 6 km váltó | 1:11:15,9 | 1+7 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Uljana Nyigmatullina Krisztyina Rezcova Alekszandr Loginov Eduard Latipov | Vegyes váltó | 1:06:47,1 | 1+13 |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Makszim Andrianov* Vlagyiszlav Zsarovcev | Kettes | 1:00,24 | 22. | 1:00,75 | 26. | 1:00,55 | 26. | kiesett | 3:01,54 | 25. | |
Rosztyiszlav Gajtyjukevics* Alekszej Laptyev | 59,41 | 3. | 59,91 | 5. | 59,80 | 9. | 1:00,19 | 14. | 3:59,31 | 8. | |
Makszim Andrianov* Alekszej Zajcev Vlagyiszlav Zsarovcev Dmitrij Lopin | Négyes | 58,82 | 9. | 59,30 | 9. | 59,03 | 9. | 59,40 | 8. | 3:56,55 | 8. |
Rosztyiszlav Gajtyjukevics* Mihail Mordaszov Pavel Travkin Alekszej Laptyev | 58,54 | 4. | 59,24 | 8. | 58,81 | 7. | 59,56 | 14. | 3:56,15 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Nagyezsda Szergejeva | Mono | 1:05,45 | 9. | 1:06,00 | 13. | 1:05,83 | 10. | 1:06,31 | 11. | 4:23,59 | 10. |
Anasztaszija Makarova* Jelena Mamedova | Kettes | 1:01,83 | 10. | 1:02,29 | 16. | 1:02,48 | 20. | 1:02,49 | 19. | 4:09,09 | 19. |
Nagyezsda Szergejeva* Julija Belomesztnih | 1:02,04 | 16. | 1:01,90 | 8. | 1:02,34 | 18. | 1:01,83 | 7. | 4:08,11 | 9. |
* – a bob kormányosa
Férfi
- Szergej Gluhov
- Dmitrij Mironov
- Jevgenyij Klimov
- Anton Kalalb
- Danyiil Gorjacsev
- Csoportkör
Nemzet | Skip | Gy | V | Gy–V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Rabolt endek | Lökés % | DSC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nagy-Britannia | Bruce Mouat | 8 | 1 | – | 63 | 44 | 39 | 31 | 5 | 10 | 88% | 18,81 |
Svédország | Niklas Edin | 7 | 2 | – | 64 | 44 | 43 | 30 | 10 | 11 | 86% | 14,02 |
Kanada | Brad Gushue | 5 | 4 | 1–0 | 58 | 50 | 34 | 38 | 7 | 7 | 84% | 26,49 |
Egyesült Államok | John Shuster | 5 | 4 | 0–1 | 56 | 61 | 35 | 41 | 4 | 5 | 83% | 32,29 |
Kína | Ma Xiuyue | 4 | 5 | 2–1; 1–0 | 59 | 62 | 39 | 36 | 6 | 4 | 85% | 23,55 |
Norvégia | Steffen Walstad | 4 | 5 | 2–1; 0–1 | 58 | 53 | 40 | 36 | 0 | 11 | 84% | 20,96 |
Svájc | Peter de Cruz | 4 | 5 | 1–2; 1–0 | 51 | 54 | 33 | 38 | 13 | 3 | 84% | 15,74 |
Orosz Olimpiai Bizottság | Szergej Gluhov | 4 | 5 | 1–2; 0–1 | 58 | 58 | 33 | 38 | 6 | 6 | 81% | 33,72 |
Olaszország | Joël Retornaz | 3 | 6 | – | 59 | 65 | 36 | 35 | 3 | 8 | 82% | 30,76 |
Dánia | Mikkel Krause | 1 | 8 | – | 36 | 71 | 30 | 39 | 3 | 2 | 78% | 32,84 |
1. forduló, február 9., 20:05 (13:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Egyesült Államok (Shuster) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
2. forduló, február 10., 14:05 (7:05)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Ma) | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | 7 |
3. forduló, február 11., 9:05 (2:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (de Cruz) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 6 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
4. forduló, február 11., 20:05 (13:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | 0 | X | X | X | X | 10 | |
Dánia (Krause) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | X | X | 2 |
6. forduló, február 13., 9:05 (2:05)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Olaszország (Retornaz) | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 10 |
8. forduló, február 14., 14:05 (7:05)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |
Svédország (Edin) | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 |
9. forduló, február 15., 9:05 (2:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | |
Norvégia (Walstad) | 3 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 12 |
10. forduló, február 15., 20:05 (13:05)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | |
Kanada (Gushue) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
11. forduló, február 16., 14:05 (7:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Mouat) | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Gluhov) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Orosz Olimpiai Bizottság | 8. |
Női
- Alina Kovaljova
- Julija Portunova
- Galina Arszenykina
- Jekatyerina Kuzmina
- Marija Komarova
- Csoportkör
Nemzet | Skip | Gy | V | Gy–V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Rabolt endek | Lökés % | DSC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svájc | Silvana Tirinzoni | 8 | 1 | – | 67 | 46 | 44 | 36 | 4 | 12 | 81,6% | 19,14 |
Svédország | Anna Hasselborg | 7 | 2 | – | 64 | 49 | 39 | 35 | 6 | 12 | 82,0% | 25,02 |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 5 | 4 | 1–1 | 63 | 47 | 39 | 33 | 4 | 9 | 80,6% | 35,27 |
Japán | Satsuki Fujisawa | 5 | 4 | 1–1 | 64 | 62 | 40 | 36 | 2 | 13 | 82,3% | 36,00 |
Kanada | Jennifer Jones | 5 | 4 | 1–1 | 71 | 59 | 42 | 41 | 1 | 14 | 80,4% | 45,44 |
Egyesült Államok | Tabitha Peterson | 4 | 5 | 2–0 | 60 | 64 | 40 | 39 | 2 | 12 | 79,5% | 33,87 |
Kína | Han Yu | 4 | 5 | 1–1 | 56 | 67 | 38 | 41 | 3 | 10 | 79,6% | 30,06 |
Dél-Korea | Kim Eun-jung | 4 | 5 | 0–2 | 62 | 66 | 40 | 42 | 3 | 10 | 80,8% | 27,79 |
Dánia | Madeleine Dupont | 2 | 7 | – | 50 | 68 | 33 | 41 | 7 | 0 | 77,2% | 23,36 |
Orosz Olimpiai Bizottság | Alina Kovaljova | 1 | 8 | – | 50 | 79 | 34 | 45 | 2 | 7 | 78,9% | 29,34 |
1. forduló, február 10., 9:05 (2:05)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | X | 3 | |
Egyesült Államok (Peterson) | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | X | X | 9 |
3. forduló, február 11., 14:05 (7:05)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 8 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 |
4. forduló, február 12., 9:05 (2:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 9 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
5. forduló, február 12., 20:05 (13:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 3 | 10 |
7. forduló, február 14., 9:05 (2:05)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Jones) | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 11 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
8. forduló, február 14., 20:05 (13:05)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | 10 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 |
9. forduló, február 15., 14:05 (7:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Han) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 5 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | 2 | X | X | 11 |
11. forduló, február 16., 20:05 (13:05)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 |
12. forduló, február 17., 14:05 (7:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 4 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | 9 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Orosz Olimpiai Bizottság | 10. |
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Vjacseszlav Barkov | Normálsánc + 10 km | 78,0 | 61,6 | 41. | +4:46 | 26:08,2 | 28. | 30:54,2 | 38. |
Nagysánc + 10 km | 103,0 | 53,3 | 44. | +5:46 | 27:10,9 | 24. | 32:56,9 | 41. | |
Artyjom Galunyin | Normálsánc + 10 km | 77,0 | 66,8 | 39. | +4:25 | 27:13,8 | 36. | 31:38,8 | 39. |
Nagysánc + 10 km | 108,5 | 58,0 | 42. | +5:27 | 27:55,2 | 37. | 33:22,2 | 42. | |
Szamir Masztyijev | Normálsánc + 10 km | 72,0 | 47,8 | 44. | +5:41 | 26:18,0 | 29. | 31:59,0 | 40. |
Nagysánc + 10 km | 86,5 | 20,4 | 48. | +7:58 | 28:09,4 | 40. | 36:07,4 | 46. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Danyiil Aldoskin | 1500 m | 1:46,33 | 14. |
Artyjom Arefjev | 500 m | 34,56 | 7. |
Pavel Kulizsnyikov | 1000 m | 1:08,87 | 11. |
Ruszlan Murasov | 500 m | 34,63 | 10. |
Viktor Mustakov | 500 m | 34,60 | 9. |
1000 m | 1:08,74 | 8. | |
Alekszandr Rumjancev | 5000 m | 6,15,02 | 6. |
10 000 m | 12:51,33 | 5. | |
Szergej Trofimov | 1500 m | 1:45,32 | 8. |
5000 m | 6:10,27 | 4. | |
Ruszlan Zaharov | 1500 m | 1:46,46 | 15. |
5000 m | 6:21,00 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Olga Fatkulina | 500 m | 37,76 | 10. |
1000 m | 1:15,87 | 13. | |
Angelina Golikova | 500 m | 37,21 | |
1000 m | 1:14,71 | 4. | |
Jelizaveta Golubeva | 1500 m | 1:55,30 | 7. |
Darja Kacsanova | 500 m | 37,65 | 8. |
1000 m | 1:15,649 | 9. | |
Jevgenyija Lalenkova | 1500 m | 1:55,74 | 9. |
3000 m | 4:03,42 | 10. | |
Jelena Szohrjakova | 1500 m | 1:59,58 | 22. |
Natalja Voronyina | 3000 m | 4:03,84 | 11. |
5000 m | 6:56,99 | 6. |
- Tömegrajtos
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Idő | Hely. | Pont | Idő | |||
Danyiil Aldoskin | Férfi | 6 | 7:56,83 | 5. | 6 | 7:47,59 | 5. |
Ruszlan Zaharov | nem ért célba | 15. | kiesett | 29. | |||
Jelizaveta Golubeva | Női | 1 | 8:53,99 | 9. ADV | nem ért célba | 15. | |
Jelena Szohrjakova | 2 | 8:45,00 | 10. | kiesett | 19. |
- Csapatverseny
Versenyző | Versenyszám | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Helyezés | |||
Danyiil Aldoskin Szergej Trofimov Ruszlan Zaharov | Férfi | 3:38,67 | 3. | Egyesült Államok (USA) Gy 3:36,61 | Norvégia (NOR) V 3:40,46 | ||
Jelizaveta Golubeva Jevgenyija Lalenkova Natalja Voronyina | Női | 2:57,66 | 4. | Japán (JPN) V 3:05,92 | B döntő Hollandia (NED) V 2:58,66 | 4. |
Férfi
- Szövetségi kapitány: Alekszej Zsamnov
Az Orosz Olimpiai Bizottság férfi jégkorongcsapat-játékoskerete | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Poszt | Név | Magasság | Súly | Születési idő | Klub az olimpia idején | |
4 | V | Alekszandr Jeleszin | 1,81 m (5 ft 11 in) | 87 kg (192 lb) | 1996. február 7. | Lokomotyiv Jaroszlavl | |
7 | V | Szergej Tyelegin | 1,81 m (5 ft 11 in) | 78 kg (172 lb) | 2000. szeptember 21. | Traktor Cseljabinszk | |
10 | CS | Dmitrij Voronkov | 1,92 m (6 ft 4 in) | 86 kg (190 lb) | 2000. szeptember 10. | Ak Barsz Kazany | |
11 | CS | Szergej Andronov – A | 1,89 m (6 ft 2 in) | 94 kg (207 lb) | 1989. július 19. | HK CSZKA Moszkva | |
15 | CS | Pavel Karnauhov | 1,90 m (6 ft 3 in) | 96 kg (212 lb) | 1997. március 15. | HK CSZKA Moszkva | |
16 | CS | Szergej Plotnyikov | 1,87 m (6 ft 2 in) | 93 kg (205 lb) | 1990. június 3. | HK CSZKA Moszkva | |
22 | CS | Sztanyiszlav Galijev | 1,88 m (6 ft 2 in) | 82 kg (181 lb) | 1992. január 17. | Gyinamo Moszkva | |
24 | CS | Artur Kajumov | 1,81 m (5 ft 11 in) | 82 kg (181 lb) | 1998. február 14. | Lokomotyiv Jaroszlavl | |
25 | CS | Mihail Grigorenko | 1,90 m (6 ft 3 in) | 97 kg (214 lb) | 1994. május 16. | HK CSZKA Moszkva | |
27 | V | Vjacseszlav Vojnov | 1,82 m (6 ft 0 in) | 87 kg (192 lb) | 1990. január 15. | Gyinamo Moszkva | |
28 | K | Ivan Fedotov | 2,00 m (6 ft 7 in) | 94 kg (207 lb) | 1996. november 28. | HK CSZKA Moszkva | |
31 | K | Alekszander Szamonov | 1,82 m (6 ft 0 in) | 76 kg (168 lb) | 1995. augusztus 23. | SZKA Szentpétervár | |
43 | V | Damir Saripzjanov | 1,88 m (6 ft 2 in) | 94 kg (207 lb) | 1996. február 17. | Avangard Omszk | |
44 | V | Jegor Jakovlev – A | 1,80 m (5 ft 11 in) | 86 kg (190 lb) | 1991. szeptember 17. | Metallurg Magnyitogorszk | |
55 | CS | Vlagyimir Tkacsov | 1,83 m (6 ft 0 in) | 95 kg (209 lb) | 1993. október 5. | Traktor Cseljabinszk | |
57 | V | Alekszandr Nyikisin | 1,93 m (6 ft 4 in) | 98 kg (216 lb) | 2001. október 2. | HK Szpartak Moszkva | |
58 | CS | Anton Szlepisev | 1,88 m (6 ft 2 in) | 99 kg (218 lb) | 1994. május 13. | HK CSZKA Moszkva | |
72 | V | Artyjom Minulin | 1,90 m (6 ft 3 in) | 87 kg (192 lb) | 1998. október 1. | Metallurg Magnyitogorszk | |
76 | CS | Andrej Csibiszov | 1,92 m (6 ft 4 in) | 103 kg (227 lb) | 1993. február 26. | Metallurg Magnyitogorszk | |
81 | CS | Arszenyij Gricjuk | 1,82 m (6 ft 0 in) | 84 kg (185 lb) | 2001. március 15. | Avangard Omszk | |
82 | K | Tyimur Biljalov | 1,79 m (5 ft 10 in) | 79 kg (174 lb) | 1995. március 28. | Ak Barsz Kazany | |
87 | CS | Vagyim Sipacsov – C | 1,84 m (6 ft 0 in) | 86 kg (190 lb) | 1987. március 12. | HK Gyinamo Moszkva | |
89 | V | Nyikita Nyesztyerov | 1,83 m (6 ft 0 in) | 91 kg (201 lb) | 1993. március 28. | HK CSZKA Moszkva | |
94 | CS | Kirill Szemjonov | 1,85 m (6 ft 1 in) | 80 kg (180 lb) | 1994. október 27. | Avangard Omszk | |
97 | CS | Nyikita Guszev | 1,75 m (5 ft 9 in) | 74 kg (163 lb) | 1992. július 8. | SZKA Szentpétervár |
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | HGy | HV | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 8 | 6 | +2 | 7 | Továbbjutott a negyeddöntőbe |
2. | Dánia (DEN) | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 | 6 | +1 | 6 | A negyeddöntőbe jutásért játszott |
3. | Csehország (CZE) | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | 8 | +1 | 4 | |
4. | Svájc (SUI) | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | −4 | 1 |
2022. február 9. 16:40 (9:40) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 1–0 (1–0, 0–0, 0–0) | Svájc (SUI) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 934 |
Jegyzőkönyv | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ivan Fedotov | Kapusok | Reto Berra | Játékvezetők: André Schrader Makszim Szidorenko Vonalbírók: Brian Oliver Jiří Ondráček | ||
| |||||
14 perc | Büntetések | 10 perc | |||
30 | Lövések | 33 |
2022. február 11. 12:10 (5:10) | Dánia (DEN) | 0–2 (0–0, 0–1, 0–1) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 907 |
Jegyzőkönyv | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frederik Dichow | Kapusok | Ivan Fedotov | Játékvezetők: Michael Campbell Martin Fraňo Vonalbírók: William Hancock Andreas Malmqvist | |||||
| ||||||||
10 perc | Büntetések | 2 perc | ||||||
16 | Lövések | 33 |
2022. február 12. 21:10 (14:10) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 5–6 (h.u.) (1–1, 1–2, 3–2) (h.u.: 0–1) | Csehország (CZE) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 921 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ivan Fedotov | Kapusok | Šimon Hrubec | Játékvezetők: Mikko Kaukokari Mikael Nord Vonalbírók: Ludvig Lundgren Lauri Nikulainen | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 perc | Büntetések | 10 perc | |||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | Lövések | 41 |
- Negyeddöntő
2022. február 16. 14:00 (7:00) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 3–1 (1–1, 1–0, 1–0) | Dánia (DEN) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 727 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ivan Fedotov | Kapusok | Sebastian Dahm | Játékvezetők: Michael Campbell Martin Fraňo Vonalbírók: Andreas Malmqvist Jiří Ondráček | |||||||||||
| ||||||||||||||
4 perc | Büntetések | 6 perc | ||||||||||||
40 | Lövések | 18 |
- Elődöntő
2022. február 18. 21:10 (14:10) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2–1 (sz.) (0–0, 1–0, 0–1) (h.u.: 0–0) (sz.: 1–0) | Svédország (SWE) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 1161 |
Jegyzőkönyv | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ivan Fedotov | Kapusok | Lars Johansson | Játékvezetők: Andrew Bruggeman Oliver Gouin Vonalbírók: Daniel Hynek Jiří Ondráček | |||||
| ||||||||
Szlepisev Grigorenko Guszev Tkacsov Jakovlev Guszev Guszev Gricjuk | Szétlövés | Klingberg Wallmark Nordström Tömmernes Lander Klingberg Wallmark Friberg | ||||||
4 perc | Büntetések | 4 perc | ||||||
41 | Lövések | 35 |
- Döntő
2022. február 20. 12:10 (5:10) | Finnország (FIN) | 2–1 (0–1, 1–0, 1–0) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 1288 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Harri Säteri | Kapusok | Ivan Fedotov | Játékvezetők: Tobias Björk Andrew Bruggeman Vonalbírók: William Hancock Dustin McCrank | ||||||||
| |||||||||||
2 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||
31 | Lövések | 17 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) |
Női
- Szövetségi kapitány: Jevgenyij Bobariko
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | HGy | HV | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kanada (CAN) | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 33 | 5 | +28 | 12 | Továbbjutott a negyeddöntőbe |
2. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 20 | 6 | +14 | 9 | |
3. | Finnország (FIN) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10 | 19 | −9 | 3[m 1] | |
4. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 18 | −12 | 3[m 1] | |
5. | Svájc (SUI) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 27 | −21 | 3[m 1] |
2022. február 4. 12:10 (5:10) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 5–2 (2–1, 2–1, 1–0) | Svájc (SUI) | Beijing National Indoor Stadium, Peking |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marija Szorokina | Kapusok | Andrea Brändli | Játékvezetők: Cianna Lieffers Elizabeth Mantha Vonalbírók: Kendall Hanley Jacqueline Spresser | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||||||||||||||
31 | Lövések | 30 |
2022. február 5. 21:10 (14:10) | Egyesült Államok (USA) | 5–0 (1–0, 1–0, 3–0) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 581 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nicole Hensley | Kapusok | Marija Szorokina Darja Gredzen | Játékvezetők: Tijana Haack Anniina Nurmi Vonalbírók: Anna Hammar Jenni Heikkinen | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 14 perc | |||||||||||||||
62 | Lövések | 12 |
2022. február 7. 12:10 (5:10) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 1–6 (0–2, 1–2, 0–2) | Kanada (CAN) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 545 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Darja Gredzen Marija Szorokina | Kapusok | Emerance Maschmeyer | Játékvezetők: Darja Jermak Chelsea Rapin Vonalbírók: Veronica Lovensnö Linnea Sainio | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 perc | Büntetések | 8 perc | |||||||||||||||||||||
12 | Lövések | 49 |
2022. február 8. 21:10 (14:10) | Finnország (FIN) | 5–0 (2–0, 3–0, 0–0) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 797 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anni Keisala | Kapusok | Marija Szorokina Valerija Merkuseva | Játékvezetők: Kelly Cooke Anna Wiegand Vonalbírók: Alex Clarke Sara Strong | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 14 perc | |||||||||||||||
30 | Lövések | 19 |
- Negyeddöntő
2022. február 12. 12:10 (5:10) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 2–4 (0–0, 1–1, 1–3) | Svájc (SUI) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 670 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Valerija Merkuseva | Kapusok | Andrea Brändli | Játékvezetők: Kelly Cooke Chelsea Rapin Vonalbírók: Jenni Heikkinen Sara Strong | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
4 perc | Büntetések | 6 perc | ||||||||||||||||||
24 | Lövések | 36 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Mark Kondratyjuk | Férfi egyéni | 86,11 | 15. | 162,71 | 14. | 248,82 | 15. |
Andrej Mozaljov | 77,05 | 23. | 156,28 | 18. | 233,33 | 19. | |
Jevgenyij Szemenyenko | 95,76 | 7. | 178,37 | 9. | 274,13 | 8. | |
Anna Scserbakova | Női egyéni | 80,20 | 2. | 175,75 | 2. | 255,95 | |
Alekszandra Truszova | 74,60 | 4. | 177,13 | 1. | 251,73 | ||
Kamila Valijeva | 82,16 | 1. | 141,93 | 5. | 224,09 | 4. | |
Alekszandra Bojkova Dmitrij Kozlovszkij | Páros | 78,59 | 4. | 141,91 | 4. | 220,50 | 4. |
Anasztaszija Misina Alekszandr Galljamov | 82,76 | 3. | 154,95 | 3. | 237,71 | ||
Jevgenyija Taraszova Vlagyimir Morozov | 84,25 | 2. | 155,00 | 2. | 239,25 | ||
Diana Davis Gleb Szmolkin | Jégtánc | 71,66 | 14. | 108,16 | 14. | 179,82 | 14. |
Viktorija Szinyicina Nyikita Kacalapov | 88,85 | 2. | 131,66 | 2. | 220,51 | ||
Alekszandra Sztyepanova Ivan Bukin | 84,09 | 5. | 120,98 | 8. | 205,07 | 6. |
- Csapat
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Férfi | Női | Páros | Jégtánc | Összesítés | Férfi | Női | Páros | Jégtánc | Összesítés | ||||
Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont | Hely. | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont | Helyezés | ||
Mark Kondratyjuk Kamila Valijeva Anasztaszija Misina / Alekszandr Galljamov Viktorija Szinyicina / Nyikita Kacalapov | Csapatverseny | 95,81 8 | 90,18 10 | 82,64 9 | 85,05 9 | 36 | 1. | 181,65 9 | 178,92 10 | 145,20 10 | 128,17 9 | 74 |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Gyenyisz Ajrapetyjan | 1000 m | kizárták | kiesett | helyezetlen | ||||||||
1500 m | 2:09,776 | 3. | 2:10,773 | 3. | 2:18,076 | 2. | 12. | |||||
Szemjon Jelisztratov | 1000 m | 1:24,077 | 3. | kiesett | 21. | |||||||
1500 m | 2:15,094 | 2. | 2:13,229 | 2. | 2:09,267 | 3. | ||||||
Danyiil Ejbog | 1500 m | 2:16,975 | 4. | kiesett | 24. | |||||||
Konsztantyin Ivlijev | 500 m | 40,272 | 1. | 40,351 | 1. | 40,655 | 1. | 40,431 | 2. | |||
Pavel Szitnyikov | 500 m | 40,591 | 2. | 40,643 | 2. | 40,848 | 3. | 41,217 | 2. | 7. | ||
Gyenyisz Ajrapetyjan Szemjon Jelisztratov Konsztantyin Ivlijev Pavel Szitnyikov | 5000 m váltó | 6:37,925 | 2. | 6:43,440 | 4. | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Jekatyerina Jefremenkova | 500 m | 43,140 | 4. | kiesett | 25. | |||||||
1000 m | 1:29,734 | 2. | 1:29,434 | 3. | kiesett | 12. | ||||||
Szofija Proszvirnova | 500 m | 43,331 | 2. | kizárták | kiesett | 18. | ||||||
1000 m | kizárták | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Jelena Szeregina | 500 m | 43,605 | 2. | 43,712 | 2. | 42,685 | 3. | 42,972 | 1. | 6. | ||
Anna Vosztrikova | 1000 m | 1:28,290 | 3. | 1:30,021 | 4. | kiesett | 16. | |||||
Jekatyerina Jefremenkova Szofija Proszvirnova Jelena Szeregina Anna Vosztrikova | 3000 m váltó | 4:06,064 | 3. | kizárták | 7. |
- Vera Rasszkazova
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Szofija Proszvirnova Jekatyerina Jefremenkova Jelena Szeregina Szemjon Jelisztratov Konsztantyin Ivlijev | 2000 m váltó | 2:38,445 | 2. | kizárták | kiesett | 7. |
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 1. forduló | 2. forduló | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Jobb eredmény | Hely. | 1. ugrás | 2.ugrás | Jobb eredmény | Hely. | Pont | |||
Ilja Burov | Férfi | 117,65 | 9. | 120,36 | 120,36 | 3. | 109,05 | 129,50 | 129,50 | 1. | 114,93 | |
Makszim Burov | 95,02 | 21. | 113,28 | 113,28 | 10. | kiesett | 16. | |||||
Sztanyiszlav Nyikityin | 119,47 | 7. | 86,88 | 119,47 | 4. | 117,26 | 119,00 | 119,00 | 10. | kiesett | 10. | |
Ljubov Nyikityina | Női | 63,80 | 23. | 69,30 | 69,30 | 15. | kiesett | 21. | ||||
Jeszenyija Pantyjuhova | 82,84 | 10. | 77,43 | 82,84 | 5. | 78,75 | 58,29 | 78,75 | 9. | kiesett | 9. | |
Anasztaszija Pritkova | 78,43 | 14. | 77,43 | 78,43 | 10. | kiesett | 16. |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Ljubov Nyikityina Ilja Burov Sztanyiszlav Nyikityin | Vegyes | 295,97 | 5. | kiesett |
- Akrobatika
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés | ||
Kszenyija Orlova | Big air | 60,00 | 54,75 | 9,00 | 114,75 | 19. | kiesett | ||||
Slopestyle | 45,31 | 32,20 | 45,31 | 21. | kiesett | ||||||
Anasztaszija Tatalina | Big air | 68,75 | 89,75 | 73,50 | 163,25 | 3. | 75,50 | 22,25 | 47,00 | 122,50 | 10. |
Slopestyle | 63,85 | 72,03 | 72,03 | 5. | 39,38 | 74,16 | 75,51 | 75,51 | 4. | ||
Alekszandra Glazkova | Félcső | 67,00 | 69,25 | 69,25 | 14. | kiesett |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 1. futam | 2. futam | 3. futam | |||||||||||||||||
Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | |||
Nyikita Andrejev | Férfi | 24,15 | 51,24 | 74,71 | 13. | 24,49 | 58,92 | 74,62 | 9. | 24,18 | 60,84 | 76,95 | 8. | nem ért célba | kiesett | 12. | |||||
Nyikita Novickij | 25,03 | 59,72 | 67,39 | 27. | 25,57 | 61,37 | 75,65 | 6. | 25,00 | 60,85 | 75,88 | 13. | kiesett | 13. | |||||||
Polina Csudinova | Női | 29,94 | 52,51 | 66,77 | 17. | 29,10 | 55,72 | 70,93 | 5. | 29,03 | 55,07 | 70,36 | 17. | kiesett | 17. | ||||||
Viktorija Lazarenko | 32,57 | 18,35 | 29,65 | 25. | 29,65 | 71,11 | 12,27 | 13. | kiesett | 23. | |||||||||||
Anasztaszija Pervusina | 32,57 | 48,67 | 59,97 | 22. | 59,97 | 71,83 | 11,90 | 14. | kiesett | 24. | |||||||||||
Anasztaszija Szmirnova | 28,84 | 57,51 | 73,01 | 8. | kiemelt | 28,10 | 57,43 | 73,76 | 10. | 27,95 | 62,14 | 78,64 | 4. | 27,59 | 60,81 | 77,72 |
- Síkrossz
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Igor Omelin | Férfi | 1:12,28 | 2. | 1. | 4. | kiesett | 13. | |
Szergej Ridzik | 1:13,95 | 29. | 1. | 1. | 2. | 3. | ||
Kirill Sziszojev | 1:13,36 | 20. | 4. | kiesett | 25. | |||
Anasztaszija Csircova | Női | 1:21,53 | 22. | 2. | 4. | kiesett | 16. | |
Jekatyerina Malceva | 1:19,45 | 14. | 3. | kiesett | 19. | |||
Jelizaveta Ponkratova | 1:19,56 | 17. | 3. | kiesett | 21. | |||
Natalja Serina | 1:19,49 | 15. | 3. | kiesett | 20. |
- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Bolsunov | 15 km | 38:18,0 | |||||
30 km | 39:05,6 | 1. | 36:32,3 | 1. | 1:16:09,8 | ||
50 km | 1:11:32,7 | ||||||
Alekszej Cservotkin | 15 km | 38:51,7 | 5. | ||||
30 km | 41:41,0 | 32. | 42:44,5 | 46. | 1:24:59,5 | 36. | |
Artyjom Malcev | 30 km | 40:38,4 | 10. | 38:53,9 | 14. | 1:20:04,6 | 9. |
50 km | 1:11:43,4 | 4. | |||||
Ilja Szemikov | 15 km | 39:34,7 | 9. | ||||
Gyenyisz Szpicov | 30 km | 39:36,1 | 3. | 37:14,6 | 2. | 1:17:20,8 | |
50 km | 1:11:58,9 | 6. | |||||
Ivan Jakimuskin | 15 km | 39:52,6 | 13. | ||||
50 km | 1:11:38,2 | ||||||
Alekszej Cservotkin Alekszandr Bolsunov Gyenyisz Szpicov Szergej Usztyjugov | 4 × 10 km váltó | 1:54:50,7 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Marija Isztomina | 30 km | 1:28:00,1 | 9. | ||||
Natalja Nyeprjajeva | 10 km | 28:37,9 | 4. | ||||
15 km | 22:42,3 | 7. | 21:24,6 | 5. | 44:43,9 | ||
30 km | nem ért célba | ||||||
Anasztaszija Rigalina | 15 km | 23:39,8 | 16. | 21:14,3 | 3. | 45:30,9 | 8. |
30 km | 1:31:22,1 | 17. | |||||
Tatyjana Szorina | 10 km | 29:17,4 | 10. | ||||
15 km | 23:34,7 | 14. | 22:19,1 | 10. | 46:31,3 | 11. | |
30 km | 1:27:31,2 | 5. | |||||
Julija Sztupak | 10 km | 29:03,8 | 7. | ||||
15 km | 23:38,0 | 15. | 24:02,8 | 40. | 48:27,5 | 24. | |
Lilija Vasziljevna | 10 km | 29:32,4 | 15. | ||||
Julija Sztupak Natalja Nyeprjajeva Tatyjana Szorina Veronyika Sztyepanova | 4 × 5 km váltó | 53:41,0 |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | |||
Alekszandr Bolsunov | Férfi egyéni sprint | nem indult | – | ||||||
Artyjom Malcev | 2:50,90 | 10. | 2:50,37 | 2. | 2:51,50 | 4. | 3:01,65 | 5. | |
Alekszandr Terentyjev | 2:50,92 | 12. | 2:57,93 | 2. | 2:50,67 | 1. | 2:59,37 | ||
Szergej Usztyjugov | 2:46,51 | 2. | 2:51,94 | 2. | 2:52,35 | 4. | kiesett | 8. | |
Alekszandr Bolsunov Alekszandr Terentyjev | Férfi csapatsprint | 20:07,85 | 5. | 19:27,28 | |||||
Hrisztyina Macokina | Női egyéni sprint | 3:29,64 | 45. | kiesett | 45. | ||||
Natalja Nyeprjajeva | 3:21,76 | 20. | 3:21,34 | 3. | kiesett | 14. | |||
Veronyika Sztyepanova | 3:20,41 | 12. | 3:18,09 | 1. | 3:16,22 | 3. | kiesett | 7. | |
Julija Sztupak | 3:17,01 | 4. | 3:18,65 | 4. | kiesett | 16. | |||
Julija Sztupak Natalja Nyeprjajeva | Női csapatsprint | 23:00,47 | 1. | 22:10,56 |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jevgenyij Klimov | Normálsánc | 95,5 | 99,5 | 14. | 104,0 | 135,0 | 4. | 100,0 | 126,5 | 7. | 261,5 | 5. |
Nagysánc | 130,0 | 119,5 | 13. | 133,0 | 126,8 | 22. | 132,5 | 128,7 | 21. | 255,5 | 19. | |
Mihail Nazarov | Normálsánc | 86,5 | 81,4 | 31. | 97,0 | 181,1 | 32. | kiesett | ||||
Nagysánc | 124,5 | 112,6 | 21. | 127,5 | 118,4 | 34. | kiesett | |||||
Danyil Szadrejev | Normálsánc | 92,5 | 97,0 | 18. | 107,5 | 134,1 | 7. | 98,0 | 125,3 | 11. | 259,4 | 8. |
Nagysánc | 136,5 | 127,3 | 5. | 134,0 | 130,2 | 14. | 133,5 | 129,5 | 19. | 259,7 | 16. | |
Roman Trofimov | Normálsánc | 86,0 | 80,0 | 33. | 97,5 | 120,8 | 29. | 98,0 | 123,9 | 14. | 244,7 | 23. |
Nagysánc | 123,5 | 116,0 | 16. | 133,0 | 128,8 | 16. | 130,5 | 125,1 | 26. | 253,9 | 23. | |
Danyil Szadrejev Roman Trofimov Mihail Nazarov Jevgenyij Klimov | Csapatverseny | 493,5 | 410,6 | 7. | 476,5 | 395,9 | 8. | 806,5 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Első forduló | Döntő | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Irina Avvakumova | Normálsánc | 95,0 | 99,6 | 9. | 89,5 | 96,7 | 8. | 196,3 | 7. |
Alekszandra Kusztova | 88,0 | 81,4 | 20. | 85,0 | 90,0 | 13. | 171,4 | 17. | |
Irma Mahinyja | 90,0 | 85,4 | 17. | 90,0 | 95,5 | 9. | 180,9 | 10. | |
Szofja Tyihonova | 78,5 | 70,3 | 27. | 83,0 | 76,5 | 23. | 46,8 | 26. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Első forduló | Döntő | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Irma Mahinyja Danyil Szadrejev Irina Avvakumova Jevgenyij Klimov | Csapatverseny | 378,0 | 448,8 | 3. | 376,5 | 441,5 | 4. | 890,3 |
- Akrobatika
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | |||
Vlagyiszlav Hadarin | Slopestyle | 64,73 | 21,15 | 64,73 | 15. | kiesett | 15. | ||||
Big air | 67,00 | 37,25 | 30,00 | 104,25 | 19. | kiesett | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | |||
Jekatyerina Koszova | Big air | 17,00 | 46,00 | 10,50 | 63,00 | 26. | kiesett | 26. |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dmitrij Loginov | Férfi | 1:21,69 | 8. | Vic Wild (ROC) V nem ért célba | kiesett | |||
Dmitrij Karlagacsev | nem indult | |||||||
Andrej Szobolev | 1:22,87 | 19. | kiesett | |||||
Vic Wild | 1:22,06 | 9. | Dmitrij Loginov (ROC) Gy | Lee Sang-ho (KOR) Gy | Tim Mastnak (SLO) V +0,48 | Kisdöntő Roland Fischnaller (ITA) Gy | ||
Milena Bikova | Női | kizárták | kiesett | |||||
Szofija Nadirsina | 1:27,22 | 4. | Michelle Dekker (NED) V +0,03 | kiesett | ||||
Polina Szmolencova | 1:28,16 | 9. | Aleksandra Król (POL) V +0,16 | kiesett | ||||
Natalja Szoboleva | 1:29,94 | 20. | kiesett |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Rangsorolás | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Danyiil Donszkih | Férfi | 1:19,36 | 25. | 3. | kiesett | 24. | ||
Jekatyerina Loktyeva-Zagorszkaja | Női | 1:26,22 | 27. | 4. | kiesett | 29. | ||
Alekszandra Parsina | 1:24,76 | 19. | 2. | 4. | kiesett | 14. | ||
Krisztyina Paul | 1:24,76 | 10. | 3. | kiesett | 17. | |||
Marija Vaszilcova | 1:25,90 | 25. | 3. | kiesett | 23. | |||
Danyiil Donszkih Krisztyina Paul | Vegyes | 1. | 4. | Kisdöntő 4. | 8. |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Gorbacevics | Férfi egyes | 58,139 | 16. | 58,339 | 13. | 58,080 | 14. | 58,043 | 15. | 3:52,601 | 14. |
Szemjon Pavlicsenko | 57,786 | 11. | 58,115 | 10. | 57,955 | 13. | 57,793 | 11. | 3:51,649 | 10. | |
Roman Repilov | 57,594 | 8. | 58,679 | 16. | 57,714 | 9. | 57,647 | 8. | 3:51,634 | 9. | |
Viktorija Gyemcsenko | Női egyes | 58,869 | 7. | 1:03,466 | 33. | 58,838 | 9. | kiesett | 3:01,173 | 28. | |
Tatyjana Ivanova | 58,733 | 5. | 58,683 | 4. | 58,461 | 3. | 58,630 | 5. | 3:54,507 | ||
Jekatyerina Katnyikova | nem ért célba | kiesett | – | ||||||||
Andrej Bogdanov Jurij Prohorov | Kettes | 59,376 | 11. | 59,132 | 11. | 1:58,508 | 10. | ||||
Alekszandr Gyenyiszjev Vlagyiszlav Antonov | 59,040 | 9. | 58,953 | 6. | 1:57,993 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Női | Férfi | Kettes | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Tatyjana Ivanova Roman Repilov Alekszandr Gyenyiszjev / Vlagyiszlav Antonov | Vegyes váltó | 1:00,147 | 3. | 1:01,757 | 4. | 1:02,763 | 6. | 3:04,667 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Danyiil Romanov | Férfi | 1:02,47 | 24. | 1:02,60 | 23. | 1:02,20 | 23. | kiesett | 3:07,27 | 23. | |
Jevgenyij Rukoszujev | 1:00,48 | 4. | 1:00,72 | 6. | 1:00,56 | 7. | 1:00,64 | 8. | 4:02,40 | 6. | |
Alekszandr Tretyjakov | 1:00,36 | 2. | 1:00,84 | 8. | 1:00,37 | 3. | 1:00,42 | 4. | 4:01,99 | 4. | |
Julija Kanakina | Női | 1:02,56 | 11. | 1:02,95 | 13. | 1:02,24 | 9. | 1:02,34 | 10. | 4:10,09 | 11. |
Jelena Nyikityina | 1:02,92 | 18. | 1:03,07 | 17. | 1:02,51 | 15. | 1:02,37 | 12. | 4:10,87 | 16. | |
Alina Tararicsenkova | 1:02,74 | 16. | 1:02,86 | 11. | 1:02,43 | 13. | 1:02,79 | 17. | 4:10,82 | 15. |
Jegyzetek
Források
- Russian Olympic Committee at the 2022 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 5.)
- Спортсменов – кандидатов в олимпийскую команду России. olympic.ru (oroszul) (Hozzáférés: 2022. február 5.)