Utslaggen
Estafette
4x100 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Jason Gardener Darren Campbell Marlon Devonish Mark Lewis-Francis GBR 38,07 Shawn Crawford Justin Gatlin Coby Miller Maurice Greene USA 38,08 Olusoji Fasuba Uchenna Emedolu Aaron Egbele Deji Aliu NGR 38,23
Froulju # Atleet Lân Tiid Tayna Lawrence Sherone Simpson Aleen Bailey Veronica Campbell JAM 41,73 Olga Fjodorova Joelia Tabakova Irina Chabarova Larisa Kroeglova RUS 42,27 Véronique Mang Muriel Hurtis-Houairi Sylviane Félix Christine Arron FRA 42,54
4x400 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Otis Harris Derrick Brew Jeremy Wariner Darold Williamson USA 2.55,91 John Steffensen Mark Ormrod Patrick Dwyer Clinton Hill AUS 3.00,60 James Godday Musa Audu Saul Weigopwa Enefiok Udo-Obong NGR 3.00,90
Froulju # Atleet Lân Tiid Olesja Forsjeva Natalja Nazarova Olesja Zykina Natalja Antjoech RUS 3.20,16 Novlene Williams Michelle Burgher Nadia Davy Sandie Richards JAM 3.22,00 Donna Fraser Catherine Murphy Christine Ohuruogu Lee McConnell GBR 3.25,12
Hurdrinne
100 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Justin Gatlin USA 9,85 Francis Obikwelu POR 9,86 Maurice Greene USA 9,87
Froulju # Atleet Lân Tiid Joelija Nestsjarenka BLR 10,93 Lauryn Williams USA 10,96 Veronica Campbell JAM 10,97
200 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Shawn Crawford USA 19,79 Bernard Williams USA 20,01 Justin Gatlin USA 20,03
Froulju # Atleet Lân Tiid Veronica Campbell JAM 22,05 Allyson Felix USA 22,18 WJR Debbie Ferguson BAH 22,30
400 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Jeremy Wariner USA 44,00 Otis Harris USA 44,16 Derrick Brew USA 44,42
Froulju # Atleet Lân Tiid Tonique Williams-Darling BAH 49,41 Ana Guevara MEX 49,56 Natalja Antjoech RUS 49,89
800 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Joeri Borzakovski RUS 1.44,45 Mbulaeni Mulaudzi RSA 1.44,61 Wilson Kipketer DEN 1.44,65
Froulju # Atleet Lân Tiid Kelly Holmes GBR 1.56,38 Hasna Benhassi MAR 1.56,43 Jolanda Čeplak SLO 1.56,43
1500 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Hicham El Guerrouj MAR 3.34,18 Bernard Lagat KEN 3.34,30 Rui Silva POR 3.34,68
Froulju # Atleet Lân Tiid Kelly Holmes GBR 3.57,90 Tatjana Tomasjova RUS 3.58,12 Maria Cioncan ROU 3.58,39
5000 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Hicham El Guerrouj MAR 13.14,39 Kenenisa Bekele ETH 13.14,59 Eliud Kipchoge KEN 13.15,10
Froulju # Atleet Lân Tiid Meseret Defar ETH 14.45,65 Isabella Ochichi KEN 14.48,19 Tirunesh Dibaba ETH 14.51,83
10.000 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Kenenisa Bekele ETH 27.05,10 OR Sileshi Sihine ETH 27.09,39 Zersenay Tadese ERI 27.22,57
Froulju # Atleet Lân Tiid Xing Huina CHN 30.24,36 Ejegayehu Dibaba ETH 30.24,98 Derartu Tulu ETH 30.26,42
Horden
100 meter Froulju # Atleet Lân Tiid Joanna Hayes USA 12,37 OR Olena Krasovska UKR 12,45 Melissa Morrison USA 12,56
110 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Liu Xiang CHN 12,91 WR Terrence Trammell USA 13,18 Anier García CUB 13,20
400 meter Manlju # Atleet Lân Tiid Félix Sánchez DOM 47,63 Danny McFarlane JAM 48,11 Naman Keïta FRA 48,26
Froulju # Atleet Lân Tiid Faní Chalkiá GRE 52,82 Ionela Târlea-Manolache ROU 53,38 Tetjana Teresjtsjoek-Antipova UKR 53,44
3000 meter steeplechase Manlju # Atleet Lân Tiid Ezekiel Kemboi KEN 8.05,81 Brimin Kipruto KEN 8.06,11 Paul Kipsiele Koech KEN 8.06,64
Maraton Manlju # Atleet Lân Tiid Stefano Baldini ITA 2:10.55 Meb Keflezighi USA 2:11.29 Vanderlei de Lima BRA 2:12.11
Froulju # Atleet Lân Tiid Mizuki Noguchi JPN 2:26.20 Catherine Ndereba KEN 2:26.32 Deena Kastor USA 2:27.20
Hurdwandelje
20 km Manlju # Atleet Lân Tiid Ivano Brugnetti ITA 1:19.40 Francisco Javier Fernández ESP 1:19.45 Nathan Deakes AUS 1:20.02
Froulju # Atleet Lân Tiid Athanasía Tsoumeléka GRE 1:29.12 Olimpiada Ivanova RUS 1:29.16 Jane Saville AUS 1:29.25
50 km Manlju # Atleet Lân Tiid Robert Korzeniowski POL 3:38.46 Denis Nizjegorodov RUS 3:42.50 Aleksej Vojevodin RUS 3:43.34
Fierspringe Manlju # Atleet Lân Ofstân Dwight Phillips USA 8,59 m John Moffitt USA 8,47 m Joan Lino Martínez ESP 8,32 m
Froulju # Atleet Lân Ofstân Tatjana Lebedeva RUS 7,07 m Irina Simagina RUS 7,05 m Tatjana Kotova RUS 7,05 m
Hink-stap-springe Manlju # Atleet Lân Ofstân Christian Olsson SWE 17,79 m Marian Oprea ROU 17,55 m Danila Boerkenja RUS 17,48 m
Froulju # Atleet Lân Ofstân Françoise Mbango Etone CMR 15,30 m Hrysopiyi Devetzi GRE 15,25 m Tatjana Lebedeva RUS 15,14 m
Heechspringe Manlju # Atleet Lân Hichte Stefan Holm SWE 2,36 m Matt Hemingway USA 2,34 m Jaroslav Bába CZE 2,34 m
Froulju # Atleet Lân Hichte Jelena Slesarenko RUS 2,06 m OR Hestrie Cloete RSA 2,02 m Vita Stopina UKR 2,02 m
Heechljeppe Manlju # Atleet Lân Hichte Tim Mack USA 5,95 m OR Toby Stevenson USA 5,90 m Giuseppe Gibilisco ITA 5,85 m
Froulju # Atleet Lân Hichte Jelena Isinbajeva RUS 4,91 m WR Svetlana Feofanova RUS 4,75 m Anna Rogowska POL 4,70 m
Kûgelstjitte Manlju # Atleet Lân Ofstân Joeri Bilonoh UKR 21,16 m Adam Nelson USA 21,16 m Joachim Olsen DEN 21,07 m
Froulju # Atleet Lân Ofstân Yumileidi Cumbá CUB 19,59 m Nadine Kleinert GER 19,55 m Svetlana Kriveljova RUS 19,49 m
Kûgelslingerje Manlju # Atleet Lân Ofstân Koji Murofushi JPN 82,91 m Ivan Tsichan BLR 79,81 m Eşref Apak TUR 79,51 m
Froulju # Atleet Lân Ofstân Olga Koezenkova RUS 75,02 m OR Yipsi Moreno CUB 73,36 m Yunaika Crawford CUB 73,16 m
Diskussmite Manlju # Atleet Lân Ofstân Virgilijus Alekna LTU 69,89 m OR Zoltán Kővágó HUN 67,04 m Aleksander Tammert EST 66,66 m
Froulju # Atleet Lân Ofstân Natalja Sadova RUS 67,02 m Anastasía Kelesídou GRE 66,68 m Iryna Jatsjanka BLR 66,17 m
Spearsmite Manlju # Atleet Lân Ofstân Andreas Thorkildsen NOR 86,50 m Vadims Vasiļevskis LAT 84,95 m Sergej Makarov RUS 84,84 m
Froulju # Atleet Lân Ofstân Osleidys Menéndez CUB 71,53 m OR Steffi Nerius GER 65,82 m Mirela Maniani GRE 64,29 m
Mearkamp
Sânkamp Froulju # Atleet Lân Punten Carolina Klüft SWE 6952 p Austra Skujyté LTU 6435 p Kelly Sotherton GBR 6424 p
Tsienkamp Manlju # Atleet Lân Punten Roman Šebrle CZE 8893 p OR Bryan Clay USA 8820 p Dmitriy Karpov KAZ 8725 p
Doping Tidens de spullen waarden twa atleten trapjeare op it brûken fan doping. Ien fan har de Amerikaanske Crystal Cox dielnimmer oan kwalifikaasje fan de estafette joech yn 2010 doping gebrûk ta. Dit hie ta gefolg dat de folsleine estafetteploech harren medaljes ynleverje moast. Ek de Hongaarske kûgelslingerder Adrián Annus moast syn medalje werom jaan.
Medaljespegel
Sjoch ek