شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه
شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه شرکت نیمه خصوصی-دولتی[۱] حمل و نقل اتوبوس عمومی شهر اصفهان است.[۲][۳][۴][۵][۶]
مسیرها |
|
---|---|
Fleet | ۸۰۰ |
مجری | شهرداری اصفهان |
وبگاه | https://ica.isfahan.ir/ |
[۷] سال ۱۴۰۰ اتوبوس برقی آزمایشی خرید.[۸][۹]
پرداخت کرایه به شکل کارت بلیت الکترونیک یا qr code است.[۱۰][۱۱]
در طول شب تا نیمه شب نیز بعضی خطوط سرویس دارند؛ خطوط 1،9،10،25،28،34،42،43،57،79،91،92،94.[۱۲]
نزدیک به ۵/۵ میلیون کارت صادر شدهاست.[۱۳][۱۴]
شهر اصفهان ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ عدد اتوبوس کمبود دارد.[۱۵] ۵۰ میدل باس خرید.[۱۶]
خطوط واحد
به گفته شهرداری ۱۲ خط بی آر تی تا ۱۴۰۴ به تدریج در شهر اصلی ساخته میشود.[۱۸]
کد خط | مبدا | ایستگاه های مهم | مقصد |
---|---|---|---|
69 «تندرو 1» | پایانه باغ قوشخانه | میدان قدس«طوقچی» میدان احمدآبادمیدان بزرگمهرمیدان آزادی«دروازه شیراز» میدان ارتش سه راه سیمین پل شهید مفتح میدان نهم دی«قائمیه» | پل یزدآباد (زندان) |
65 «تندرو 2» | پایانه آبشار | میدان بزرگمهر چهارراه هشت بهشتمیدان احمدآباد چهارراه ۲۵ آبان | میدان جمهوری اسلامی (دروازه تهران) |
6 «تندرو 3» | پایانه ارغوانیه | میدان خوراسگان همدانیان «پایانه جی»میدان احمد آبادمیدان امام علی«ع» چهارراه تختی چهارراه هفتم محرم | میدان جمهوری اسلامی (دروازه تهران) |
68 «تندرو 4» | پایانه جی | چهارراه هشت بهشت میدان امام حسین«ع» چهارراه قصر چهارراه شهید بهشتی پل جهاد | سه راه درچه (آتشگاه) |
کد خط | نام خط |
---|---|
1 | دارک-زینبیه-میدان لاله-خیابان نشاط-میدان بزرگمهر |
4 | گرکان-خیابان شیخ طوسی-خیابان مصلی-میدان قدس |
5 | حصه - میدان قدس |
6 | تندرو 3 |
7 | بیمارستان غرضی-خیابان کاوه-چهارراه 25 آبان-میدان شهدا |
8 | میدان شهید علیخانی-خیابان شهدای مارچین-پایانه مترو قدس |
9 | میدان جمهوری اسلامی-میدان شهدا-میدان امام حسین-میدان انقلاب |
10 | پایانه باغ قوشخانه-میدان شهدا-چهارراه حکیم نظامی-میدان ارتش |
12 | کساره(بهار)-میدان جمهوری اسلامی-خیابان قدس-خیابان وحدت |
13 | قهجاورستان - میدان قدس |
14 | کوی بهار-میدان آزادی-هتل پل |
15 | پایانه باغ قوشخانه-باغ رضوان |
16 | میدان امام خمینی(ره) خورزوق-میدان امام حسین-پایانه کوی ولی عصر |
17 | میدان جمهوری اسلامی-پایانه کاوه-خیابان استاد فلاطوری-پایانه باغ قوشخانه |
18 | ولدان (ملت) - پایانه خرم |
19 | شهرک مهدیه-پایانه مترو قدس |
20 | ملک شهر-خیابان شهید باهنر-پایانه باغ قوشخانه |
21 | میدان جمهوری اسلامی - میدان استقلال |
22 | خیابان ابوریحان بیرونی-خیابان جابرانصاری-خیابان رباط-پایانه خرم |
24 | شهرک نگین-خیابان نگارستان-خیابان گلخانه-میدان جمهوری اسلامی |
25 | رهنان«میدان شهید بختیاری»-خیابان شهیدان-پایانه خرم |
28 | پایانه خوراسگان-میدان بزرگمهر-میدان انقلاب-پل شیری |
29 | میدان بزرگمهر-خیابان سلمان فارسی-خیابان ارغوانیه-میدان خوراسگان |
31 | پایانه آبشار-خیابان میرفندرسکی-خیابان رودکی-پایانه کوی ولی عصر |
32 | 220دستگاه هوانیروز- میدان آزادی |
33 | نیروگاه شهید عباسپور- میدان نهم دی |
34 | پایانه مترو قدس-میدان جمهوری اسلامی-میدان آزادی-پایانه صفه |
35 | میدان قدس-خیابان دشتستان-خیابان لاهور-هتل پل |
36 | کوی امام-میدان آزادی-سی و سه پل |
38 | شهیدان شیرانی - میدان جمهوری اسلامی |
39 | میدان نهم دی - کوی امیریه |
40 | شهرک امیریه-خیابان سهروردی-بولوار سعدی-هتل پل |
41 | جوی آباد-خیابان اشرفی اصفهانی-خیابان مسجدسید-میدان امام حسین(ع) |
42 | پایانه خوراسگان-باغ غدیر-خیابان 22 بهمن-میدان امام حسین(ع) |
43 | میدان لاله-میدان احمدآباد-خیابان نشاط-میدان امام حسین(ع) |
44 | پایگاه هشتم شکاری-میدان لاله-پایانه باغ قوشخانه |
45 | پایانه مترو قدس - پایانه خرم |
46 | میدان نهم دی- قائمیه |
47 | اطشاران-خیابان تالار-پایانه امام علی (ع) |
48 | تیمیارت - همدانیان |
49 | دانشگاه پیام نور-خیابان درخشان-خیابان شهیدان کاظمی-میدان شهید علیخانی |
50 | پایانه مترو قدس - عاشق آباد |
52 | شهرک سلامت-خیابان خواجه عمید-پایانه امام علی (ع) |
53 | میدان شهدای کردآباد- شهید رجایی |
54 | میدان آزادی (دروازه شیراز)-بهارستان |
57 | دارک-زینبیه-میدان قدس-میدان شهدا-میدان جمهوری اسلامی |
58 | پایانه مترو قدس - شهرک انصار المهدی |
61 | میدان آزادی - کوی امام جعفر صادق (ع)- کوی سپاهان |
63 | میدان امام حسین(ع)-پل فردوسی-چهارراه شیخ صدوق-دانشگاه اصفهان |
64 | سرشبادران - میدان بزرگمهر |
65 | تندرو 2 |
66 | هویه - درچه - میدان نهم دی |
67 | میدان جمهوری اسلامی-دانشگاه صنعتی اصفهان |
68 | تندرو 4 |
69 | تندرو 1 |
70 | باغ فدک-خیابان گلستان-خیابان اشراق-پایانه بابلدشت |
71 | شهرک ولی عصر-میدان آل بویه-خیابان ضابط زاده-میدان شهدا |
72 | پایانه زاینده رود - جانبازان - پایانه کوی ولی عصر |
73 | گورت - پایانه خوراسگان |
74 | پایانه مترو قدس-خیابان امام رضا-خیابان میرزا طاهر-پل شیری |
75 | پایانه درچه - نبوی منش - چهار راه هفتم محرم |
76 | سپاهان شهر(بلوار شاهد)- میدان آزادی |
77 | شهرک آزادگان-خیابان گلخانه-میدان جمهوری اسلامی |
79 | پایانه باغ قوشخانه-میدان انقلاب-خیابان محتشم کاشانی-پایانه کوی ولیعصر |
80 | سه راه ملک شهر-بزرگراه شهید آقابابایی-خیابان فرایبورگ-پایانه صفه |
81 | خیابان برازنده-خیابان آل محمد-خیابان کاوه-پایانه بابلدشت |
82 | سه راه ملک شهر-میدان شهید علیخانی-میدان استقلال |
83 | سه راه ملک شهر-خیابان پروین اعتصامی-میدان بزرگمهر |
84 | ردان-فیزادان-میدان شهید قوچانی-پایانه آبشار |
85 | شهرک نگین-چهارراه پنج رمضان-خیابان میرداماد-میدان امام حسین (ع) |
86 | سپاهان شهر(بلوار غدیر)- میدان آزادی |
88 | خیابان عطاءالملک-پایانه مترو قدس |
90 | شهرک روشن شهر-خیابان سلمان فارسی-خیابان مشتاق-میدان بزرگمهر |
91 | پایانه صفه-چهارراه توحید-پایانه کاوه-ملک شهر |
92 | خانه اصفهان-میدان جمهوری اسلامی-میدان انقلاب |
94 | پایانه صفه-خیابان جانبازان-بزرگراه شهید خرازی-میدان شهید علیخانی |
95 | محمود آباد-میدان استقلال-پایانه مترو قدس |
96 | دنارت-میدان شهید قوچانی-پایانه آبشار |
97 | شهرک شهید کشوری-میدان شهید قوچانی-پایانه آبشار |
98 | دربستی |
99 | مسجد محل - نماز جمعه |
103 | اصفهانک-میدان شهید قوچانی-پایانه آبشار |
106 | فرودگاه اصفهان-میدان لاله-پایانه کاوه |
107 | شهرک شهید کشوری-پایانه صفه |
108 | بختیاردشت(شهرک پرتو)-میدان استقلال-پایانه مترو قدس |
144 | سجزی - پایانه ارغوانیه |
146 | هتم آباد-پایانه ارغوانیه |
147 | حسن آباد-پایانه ارغوانیه |
148 | راران-اطشاران - الله اکبر |
149 | حصه - پایانه خوراسگان |
150 | پایانه خوراسگان - راران |
151 | قلعه نو - پایانه خوراسگان |
152 | حصه شمالی - پایانه باغ قوشخانه |
156 | کوی راه حق-پایانه صفه |
157 | شهرک امام حسین (ع)-دارک |
167 | داخلی دانشگاه صنعتی |
169 | میدان جمهوری اسلامی-شهرک علمی و تحقیقاتی |
176 | داخلی سپاهان شهر |
267 | پایانه مترو قدس-دانشگاه صنعتی اصفهان |
291 | میدان بزرگمهر - میدان امام علی (ع) |
366 | پایانه مترو قدس-میدان استقلال-پژوهشگاه صنعت آب و برق |
367 | سطح شهر - دانشگاه صنعتی |
368 | سطح شهر - دانشگاه اصفهان |
481 | برسیان - پایانه ارغوانیه |
641 | اسپارت - میدان بزرگمهر |
اصرو
اصرو برنامه موبایل پرداخت الکترونیک متصل به کیف پول حساب شهروندان اصفهانی است قابلیت نشان دادن موقعیتیاب[۱۹] اتوبوس و زمان تقریبی رسیدن را دارد[۲۰].[۲۱]
بی آر تی /تندرو
- مقاله اصلی:سامانه اتوبوس تندرو اصفهان
شرکتهای مرتبط
- سازمان اتوبوسرانی شهرداری شاهین شهر و حومه