Badmintona 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak binaka
Gizonezkoen binaka badminton txapelketa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan 2021eko uztailaren 24tik uztailaren 31ra bitarte jokatu zen Musashino Forest Sports Plazan, Tokion. Guztira 32 jokalarik hartu zuten parte, 14 herrialdetakoak.
Badmintona 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak binaka | |
---|---|
Mota | badminton event (en) kirol proba olinpiko |
Honen parte da | badmintona 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan |
Denbora-tarte | 2021eko uztailaren 24a - 2021eko uztailaren 31 |
Data | 2021 |
2024 → | |
Kokaleku | Tokio |
Herrialdea | Japonia |
Antolatzailea | Nazioarteko Olinpiar Batzordea |
Partehartzaile kopuru | 32 |
Parte-hartzaileak | Lee Yang Wang Chi-Lin Li Junhui Aaron Chia Teng Fong Soh Wooi Yik Hendra Setiawan Marcus Fernaldi Gideon Hiroyuki Endo Takeshi Kamura Yuta Watanabe Keigo Sonoda Choi Sol-gyu Mark Lamsfuß Vladimir Ivanov Seo Seung-jae Chirag Shetty Jason Ho-Shue Phillip Chew Godwin Olofua Ben Lane Nyl Yakura Sean Vendy Ryan Chew Anuoluwapo Juwon Opeyori Liu Yuchen Anders Skaarup Rasmussen Satwiksairaj Rankireddy Ivan Sozonov Kim Astrup Sørensen Kevin Sanjaya Sukamuljo Marvin Emil Seidel Mohammad Ahsan |
Kirola | Badminton |
Irabazlea | |
Txapelketaren formatua
Txapelketa talde fase batekin hasi zen, guztiak guztien aurka motako talde fase batekin eta, ondoren, kanporaketa moduko norgehiagokarekin. Taldeen fasea talde txikitan egiten da, eta talde bakoitzak partidan jokatzen ditu. Taldeko onenak norgehiagoka fasera pasatzen dira. Partidak hiru seteko onenak irabazten ditu, eta set bakoitza 21 puntura da, baina 2 puntuko aldearekin amaitu behar da, ez bada 30-29 amaitzen[1][2].
Talde-fasea
A taldea
Pos | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marcus Fernaldi Gideon (INA) Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) | 3 | 2 | 1 | 5 | 2 | +3 | 140 | 108 | +32 | 2[a] | Advance to quarter-finals |
2 | Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | +2 | 161 | 151 | +10 | 2[a] | |
3 | Satwiksairaj Rankireddy (IND) Chirag Shetty (IND) | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | +1 | 131 | 140 | −9 | 2[a] | |
4 | Ben Lane (GBR) Sean Vendy (GBR) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 93 | 126 | −33 | 0 |
Iturria: TOCOG
Notes:
Notes:
Date | Time | Pair 1 | Score | Pair 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24 July | 12:20 | Marcus Fernaldi Gideon Kevin Sanjaya Sukamuljo | 2–0 | Ben Lane Sean Vendy | 21–15 | 21–11 | |
Lee Yang Wang Chi-lin | 1–2 | Satwiksairaj Rankireddy Chirag Shetty | 16–21 | 21–16 | 25–27 | ||
26 July | 11:20 | Lee Yang Wang Chi-lin | 2–0 | Ben Lane Sean Vendy | 21–17 | 21–14 | |
12:40 | Marcus Fernaldi Gideon Kevin Sanjaya Sukamuljo | 2–0 | Satwiksairaj Rankireddy Chirag Shetty | 21–13 | 21–12 | ||
27 July | 12:00 | Marcus Fernaldi Gideon Kevin Sanjaya Sukamuljo | 1–2 | Lee Yang Wang Chi-lin | 18–21 | 21–15 | 17–21 |
Satwiksairaj Rankireddy Chirag Shetty | 2–0 | Ben Lane Sean Vendy | 21–17 | 21–19 |
B taldea
Pos | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiroyuki Endo (JPN) Yuta Watanabe (JPN) (H) | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | +6 | 126 | 73 | +53 | 3 | Advance to quarter-finals |
2 | Kim Astrup (DEN) Anders Skaarup Rasmussen (DEN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 110 | 90 | +20 | 2 | |
3 | Vladimir Ivanov (ROC) Ivan Sozonov (ROC) | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | −2 | 111 | 102 | +9 | 1 | |
4 | Godwin Olofua (NGR) Anuoluwapo Juwon Opeyori (NGR) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 44 | 126 | −82 | 0 |
Date | Time | Pair 1 | Score | Pair 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24 July | 13:00 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 2–0 | Vladimir Ivanov Ivan Sozonov | 21–13 | 21–18 | |
20:00 | Hiroyuki Endo Yuta Watanabe | 2–0 | Godwin Olofua Anuoluwapo Juwon Opeyori | 21–2 | 21–7 | ||
25 July | 12:40 | Hiroyuki Endo Yuta Watanabe | 2–0 | Vladimir Ivanov Ivan Sozonov | 21–19 | 21–19 | |
26 July | 18:00 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 2–0 | Godwin Olofua Anuoluwapo Juwon Opeyori | 21–7 | 21–10 | |
27 July | 11:20 | Hiroyuki Endo Yuta Watanabe | 2–0 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 21–14 | 21–12 | |
18:40 | Vladimir Ivanov Ivan Sozonov | 2–0 | Godwin Olofua Anuoluwapo Juwon Opeyori | 21–8 | 21–10 |
C taldea
Pos | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Li Junhui (CHN) Liu Yuchen (CHN) | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | +6 | 126 | 83 | +43 | 3 | Advance to quarter-finals |
2 | Takeshi Kamura (JPN) Keigo Sonoda (JPN) (H) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 114 | 77 | +37 | 2 | |
3 | Mark Lamsfuß (GER) Marvin Seidel (GER) | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | −2 | 90 | 110 | −20 | 1 | |
4 | Phillip Chew (USA) Ryan Chew (USA) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 66 | 126 | −60 | 0 |
Date | Time | Pair 1 | Score | Pair 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24 July | 11:00 | Li Junhui Liu Yuchen | 2–0 | Phillip Chew Ryan Chew | 21–9 | 21–17 | |
19:20 | Takeshi Kamura Keigo Sonoda | 2–0 | Mark Lamsfuß Marvin Seidel | 21–13 | 21–8 | ||
25 July | 18:40 | Li Junhui Liu Yuchen | 2–0 | Mark Lamsfuß Marvin Seidel | 21–14 | 21–13 | |
26 July | 10:00 | Takeshi Kamura Keigo Sonoda | 2–0 | Phillip Chew Ryan Chew | 21–11 | 21–3 | |
27 July | 10:00 | Li Junhui Liu Yuchen | 2–0 | Takeshi Kamura Keigo Sonoda | 21–14 | 21–16 | |
18:00 | Mark Lamsfuß Marvin Seidel | 2–0 | Phillip Chew Ryan Chew | 21–10 | 21–16 |
D taldea
Pos | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mohammad Ahsan (INA) Hendra Setiawan (INA) | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | +5 | 145 | 109 | +36 | 3 | Advance to quarter-finals |
2 | Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 122 | 107 | +15 | 2 | |
3 | Choi Sol-gyu (KOR) Seo Seung-jae (KOR) | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | −1 | 130 | 128 | +2 | 1 | |
4 | Jason Ho-Shue (CAN) Nyl Yakura (CAN) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 73 | 126 | −53 | 0 |
Iturria: TOCOG
Date | Time | Pair 1 | Score | Pair 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24 July | 18:00 | Mohammad Ahsan Hendra Setiawan | 2–0 | Jason Ho-Shue Nyl Yakura | 21–12 | 21–11 | |
Choi Sol-gyu Seo Seung-jae | 0–2 | Aaron Chia Soh Wooi Yik | 22–24 | 15–21 | |||
25 July | 10:00 | Choi Sol-gyu Seo Seung-jae | 2–0 | Jason Ho-Shue Nyl Yakura | 21–14 | 21–8 | |
26 July | 19:20 | Mohammad Ahsan Hendra Setiawan | 2–0 | Aaron Chia Soh Wooi Yik | 21–16 | 21–19 | |
27 July | 12:40 | Mohammad Ahsan Hendra Setiawan | 2–1 | Choi Sol-gyu Seo Seung-jae | 21–12 | 19–21 | 21–18 |
20:00 | Aaron Chia Soh Wooi Yik | 2–0 | Jason Ho-Shue Nyl Yakura | 21–15 | 21–13 |
Finala
Final laurdenak | Final erdiak | Urrezko domina | ||||||||||||||||||
A1 | Marcus Fernaldi Gideon (INA) Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) | 14 | 17 | |||||||||||||||||
D2 | Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 21 | 21 | |||||||||||||||||
D2 | Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 22 | 13 | |||||||||||||||||
C1 | Li Junhui (CHN) Liu Yuchen (CHN) | 24 | 21 | |||||||||||||||||
C1 | Li Junhui (CHN) Liu Yuchen (CHN) | 12 | 21 | 21 | ||||||||||||||||
B2 | Kim Astrup (DEN) Anders Skaarup Rasmussen (DEN) | 21 | 14 | 19 | ||||||||||||||||
C1 | Li Junhui (CHN) Liu Yuchen (CHN) | 18 | 12 | |||||||||||||||||
A2 | Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 21 | 21 | |||||||||||||||||
A2 | Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 21 | 21 | |||||||||||||||||
B1 | Hiroyuki Endo (JPN) Yuta Watanabe (JPN) | 16 | 19 | |||||||||||||||||
A2 | Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 21 | 21 | Brontzezko domina | ||||||||||||||||
D1 | Mohammad Ahsan (INA) Hendra Setiawan (INA) | 11 | 10 | |||||||||||||||||
C2 | Takeshi Kamura (JPN) Keigo Sonoda (JPN) | 14 | 21 | 9 | D2 | Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 17 | 21 | 21 | |||||||||||
D1 | Mohammad Ahsan (INA) Hendra Setiawan (INA) | 21 | 16 | 21 | D1 | Mohammad Ahsan (INA) Hendra Setiawan (INA) | 21 | 17 | 14 |
Erreferentziak
Kanpo estekak
🔥 Top keywords: AzalaBerezi:BilatuMikel OiartzabalBerezi:AzkenAldaketakLamine YamalPietà (Michelangelo)Nico WilliamsRobin Le NormandDani OlmoMarc CucurellaMartin ZubimendiTxikipedia:AzalaUnai SimónAymeric LaporteShannen DohertySan MamesIñaki WilliamsPlatonLuis de la FuenteZetakCarlos AlcarazBigarren Mundu GerraEuskal HerriaTübingenWikipediaOihan VegaKategoria:1985eko heriotzakFestina auziaBorut BožičEuskara2024SarpenMikel LandaFermin BalentziaJulen MadinaSuge gorbatadunWikipedia:Erantzukizunen mugaketa orokorraIdoia AsurmendiTadej Pogačar