Seznam olympijských medailistů v boxu
seznam na projektech Wikimedia
(přesměrováno z Seznam olympijských medailistů v boxu – váha střední)
Tato je seznam olympijských medailistů v boxu na LOH.
Muší váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 47.6kg | George Finnegan Spojené státy americké (USA) | Miles Burke Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | |
1906-1912 | nebyl na programu LOH | ||||
LOH 1920 | do 50.8kg | Frankie Genaro Spojené státy americké (USA) | Anders Petersen Dánsko (DEN) | William Cuthbertson Velká Británie (GBR) | |
LOH 1924 | do 50.8kg | Fidel LaBarba Spojené státy americké (USA) | James McKenzie Velká Británie (GBR) | Raymond Fee Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1928 | do 50.8kg | Antal Kocsis Maďarsko (HUN) | Armand Apell Francie (FRA) | Carlo Cavagnoli Itálie (ITA) | |
LOH 1932 | do 50.8kg | István Énekes Maďarsko (HUN) | Francisco Cabañas Mexiko (MEX) | Louis Salica Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1936 | do 50.8kg | Willy Kaiser Německo (GER) | Gavino Matta Itálie (ITA) | Louis Laurie Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1948 | do 51kg | Pascual Pérez Argentina (ARG) | Spartaco Bandinelli Itálie (ITA) | Han Soo-Ann Jižní Korea (KOR) | |
LOH 1952 | do 51kg | Nate Brooks Spojené státy americké (USA) | Edgar Basel Německo (GER) | Anatolij Bulakov Sovětský svaz (URS) | Willie Toweel Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1956 | do 51kg | Terence Spinks Velká Británie (GBR) | Mircea Dobrescu Rumunsko (ROU) | John Caldwell Irsko (IRL) | René Libeer Francie (FRA) |
LOH 1960 | do 51kg | Gyula Török Maďarsko (HUN) | Sergej Sivko Sovětský svaz (URS) | Abdel Moneim El-Guindi Egypt (EGY) | Kiyoshi Tanabe Japonsko (JPN) |
LOH 1964 | do 51kg | Fernando Atzori Itálie (ITA) | Artur Olech Polsko (POL) | Robert Carmody Spojené státy americké (USA) | Stanislav Sorokin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1968 | do 51kg | Ricardo Delgado Mexiko (MEX) | Artur Olech Polsko (POL) | Servílio de Oliveira Brazílie (BRA) | Leo Rwabwogo Uganda (UGA) |
LOH 1972 | do 51kg | Georgi Kostadinov Bulharsko (BUL) | Leo Rwabwogo Uganda (UGA) | Leszek Blazynski Polsko (POL) | Douglas Rodríguez Kuba (CUB) |
LOH 1976 | do 51kg | Leo Randolph Spojené státy americké (USA) | Ramón Duvalón Kuba (CUB) | Leszek Blazynski Polsko (POL) | David Torosjan Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 51kg | Petar Lesov Bulharsko (BUL) | Viktor Mirošničenko Sovětský svaz (URS) | Hugh Russell Irsko (IRL) | János Váradi Maďarsko (HUN) |
LOH 1984 | do 51kg | Steve McCrory Spojené státy americké (USA) | Redzep Redzepovski Jugoslávie (YUG) | Ibrahim Bilali Keňa (KEN) | Eyüp Can Turecko (TUR) |
LOH 1988 | do 51kg | Kim Kwang-Sun Jižní Korea (KOR) | Andreas Tews Německá demokratická republika (GDR) | Mario González Mexiko (MEX) | Timofej Skrjabin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1992 | do 51kg | Choi Chol-Su Severní Korea (PRK) | Raúl González Kuba (CUB) | Tim Austin Spojené státy americké (USA) | István Kovács Maďarsko (HUN) |
LOH 1996 | do 51kg | Maikro Romero Kuba (CUB) | Bulat Jumadilov Kazachstán (KAZ) | Zoltan Lunka Německo (GER) | Albert Pakejev Rusko (RUS) |
LOH 2000 | do 51kg | Wijan Ponlid Thajsko (THA) | Bulat Jumadilov Kazachstán (KAZ) | Wladimir Sidorenko Ukrajina (UKR) | Jérôme Thomas Francie (FRA) |
LOH 2004 | do 51kg | Yuriorkis Gamboa Kuba (CUB) | Jérôme Thomas Francie (FRA) | Rustamhodza Rahimov Německo (GER) | Fuad Aslanov Ázerbájdžán (AZE) |
LOH 2008 | do 51kg | Somjit Jongjohor Thajsko (THA) | Andry Laffita Kuba (CUB) | Vincenzo Picardi Itálie (ITA) | Georgy Balakshin Rusko (RUS) |
LOH 2012 | do 52kg | Robeisy Ramírez Kuba (CUB) | Nyambayaryn Tögstsogt Mongolsko (MGL) | Misha Aloyan Rusko (RUS) | Michael Conlan Irsko (IRL) |
LOH 2016 | do 52kg | Shakhobidin Zoirov Uzbekistán (UZB) | Misha Aloyan Rusko (RUS) | Yoel Finol Venezuela (VEN) | Hu Jianguan Čína (CHN) |
LOH 2020 | do 52kg | Galal Yafai Velká Británie (GBR) | Carlo Paalam Filipíny (PHI) | Saken Bibossinov Kazachstán (KAZ) | Ryomei Tanaka Japonsko (JPN) |
Pérová váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 56.7kg | Oliver Kirk Spojené státy americké (USA) | Frank Haller Spojené státy americké (USA) | Frederick Gilmore Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1908 | do 57.2kg | Richard Gunn Velká Británie (GBR) | Charles Morris Velká Británie (GBR) | Hugh Roddin Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu LOH | ||||
LOH 1920 | do 57.2kg | Paul Fritsch Francie (FRA) | Jean Gachet Francie (FRA) | Edoardo Garzena Itálie (ITA) | |
LOH 1924 | do 57.2kg | Jackie Fields Spojené státy americké (USA) | Joseph Salas Spojené státy americké (USA) | Pedro Quartucci Argentina (ARG) | |
LOH 1928 | do 57.2kg | Bep van Klaveren Nizozemsko (NED) | Víctor Peralta Argentina (ARG) | Harold Devine Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1932 | do 57.2kg | Carmelo Robledo Argentina (ARG) | Josef Schleinkofer Německo (GER) | Allan Carlsson Švédsko (SWE) | |
LOH 1936 | do 57.2kg | Oscar Casanovas Argentina (ARG) | Charles Catterall Jihoafrická unie (RSA) | Josef Miner Německo (GER) | |
LOH 1948 | do 58kg | Ernesto Formenti Itálie (ITA) | Dennis Shepherd Jihoafrická unie (RSA) | Aleksy Antkiewicz Polsko (POL) | |
LOH 1952 | do 57kg | Ján Zachara Československo (TCH) | Sergio Caprari Itálie (ITA) | Leonard Leisching Jihoafrická unie (RSA) | Joseph Ventaja Francie (FRA) |
LOH 1956 | do 57kg | Vladimir Safronov Sovětský svaz (URS) | Thomas Nicholls Velká Británie (GBR) | Pentti Hämäläinen Finsko (FIN) | Henryk Niedžwiedzki Polsko (POL) |
LOH 1960 | do 57kg | Francesco Musso Itálie (ITA) | Jerzy Adamski Polsko (POL) | Jorma Limmonen Finsko (FIN) | William Meyers Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1964 | do 57kg | Stanislav Stěpaškin Sovětský svaz (URS) | Anthony Villanueva Filipíny (PHI) | Charles Brown Spojené státy americké (USA) | Heinz Schulz Tým sjednoceného Německa (EUA) |
LOH 1968 | do 57kg | Antonio Roldán Mexiko (MEX) | Alberto Robinson Spojené státy americké (USA) | Ivan Mihailov Bulharsko (BUL) | Philip Waruinge Keňa (KEN) |
LOH 1972 | do 57kg | Boris Kuzněcov Sovětský svaz (URS) | Philip Waruinge Keňa (KEN) | András Botos Maďarsko (HUN) | Clemente Rojas Kolumbie (COL) |
LOH 1976 | do 57kg | Ángel Herrera Kuba (CUB) | Richard Nowakowski Německá demokratická republika (GDR) | Leszek Kosedowski Polsko (POL) | Juan Paredes Mexiko (MEX) |
LOH 1980 | do 57kg | Rudi Fink Německá demokratická republika (GDR) | Adolfo Horta Kuba (CUB) | Krzysztof Kosedowski Polsko (POL) | Viktor Rybakov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1984 | do 57kg | Meldrick Taylor Spojené státy americké (USA) | Peter Konyegwachie Nigérie (NGR) | Türgüt Aykaç Turecko (TUR) | Omar Catari Venezuela (VEN) |
LOH 1988 | do 57kg | Giovanni Parisi Itálie (ITA) | Daniel Dumitrescu Rumunsko (ROU) | Abdelhak Achik Maroko (MAR) | Lee Jae-Hyuk Jižní Korea (KOR) |
LOH 1992 | do 57kg | Andreas Tews Německo (GER) | Faustino Reyes Španělsko (ESP) | Ramaz Paliani Sjednocený tým (EUN) | Hocine Soltani Alžírsko (ALG) |
LOH 1996 | do 57kg | Somluck Kamsing Thajsko (THA) | Serafim Todorov Bulharsko (BUL) | Pablo Chacón Argentina (ARG) | Floyd Mayweather, Jr. Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | do 57kg | Bekzat Sattarchanov Kazachstán (KAZ) | Ricardo Juarez Spojené státy americké (USA) | Kamil Djamaloudinov Rusko (RUS) | Tahar Tamsamani Maroko (MAR) |
LOH 2004 | do 57kg | Alexej Tiščenko Rusko (RUS) | Kim Song-Guk Severní Korea (PRK) | Jo Seok-Hwan Jižní Korea (KOR) | Vitali Tajbert Německo (GER) |
LOH 2008 | do 57kg | Vasyl Lomačenko Ukrajina (UKR) | Khedafi Djelkhir Francie (FRA) | Yakup Kılıç Turecko (TUR) | Shahin Imranov Ázerbájdžán (AZE) |
2012–2016 | váha nebyla v programu | ||||
LOH 2020 | do 57kg | Albert Batyrgazijev Sportovci ROV (ROC) | Duke Ragan Spojené státy americké (USA) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) | Samuel Takyi Ghana (GHA) |
Lehká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 61,2kg | Harry Spanjer Spojené státy americké (USA) | Russell van Horn Spojené státy americké (USA) | Peter Sturholdt Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1908 | do 63,5kg | Frederick Grace Velká Británie (GBR) | Frederick Spiller Velká Británie (GBR) | Harry Johnson Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | do 61,2kg | Samuel Mosberg Spojené státy americké (USA) | Gotfred Johansen Dánsko (DEN) | Clarence Newton Kanada (CAN) | |
LOH 1924 | do 61,2kg | Hans Jacob Nielsen Dánsko (DEN) | Alfredo Copello Argentina (ARG) | Frederick Boylstein Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1928 | do 61,2kg | Carlo Orlandi Itálie (ITA) | Stephen Halaiko Spojené státy americké (USA) | Gunnar Berggren Švédsko (SWE) | |
LOH 1932 | do 61,2kg | Lawrence Stevens Jihoafrická unie (RSA) | Thure Ahlqvist Švédsko (SWE) | Nathan Bor Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1936 | do 61,2kg | Imre Harangi Maďarsko (HUN) | Nikolai Stepulov Estonsko (EST) | Erik Ågren Švédsko (SWE) | |
LOH 1948 | do 62kg | Gerald Dreyer Jihoafrická unie (RSA) | Joseph Vissers Belgie (BEL) | Svend Wad Dánsko (DEN) | |
LOH 1952 | do 60kg | Aureliano Bolognesi Itálie (ITA) | Aleksy Antkiewicz Polsko (POL) | Gheorghe Fiat Rumunsko (ROU) | Erkki Pakkanen Finsko (FIN) |
LOH 1956 | do 60kg | Dick McTaggart Velká Británie (GBR) | Harry Kurschat Tým sjednoceného Německa (EUA) | Anthony Byrne Irsko (IRL) | Anatolij Lagetko Sovětský svaz (URS) |
LOH 1960 | do 60kg | Kazimierz Paździor Polsko (POL) | Sandro Lopopolo Itálie (ITA) | Abel Laudonio Argentina (ARG) | Dick McTaggart Velká Británie (GBR) |
LOH 1964 | do 60kg | Józef Grudzień Polsko (POL) | Velikton Barannikov Sovětský svaz (URS) | Ronald Allen Harris Spojené státy americké (USA) | Jim McCourt Irsko (IRL) |
LOH 1968 | do 60kg | Ronnie Harris Spojené státy americké (USA) | Józef Grudzień Polsko (POL) | Calistrat Cuţov Rumunsko (ROU) | Zvonimir Vujin Jugoslávie (YUG) |
LOH 1972 | do 60kg | Jan Szczepański Polsko (POL) | László Orbán Maďarsko (HUN) | Samuel Mbugua Keňa (KEN) | Alfonso Pérez Kolumbie (COL) |
LOH 1976 | do 60kg | Howard Davis Spojené státy americké (USA) | Simion Cuţov Rumunsko (ROU) | Ace Rusevski Jugoslávie (YUG) | Vasilij Solomin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 60kg | Ángel Herrera Kuba (CUB) | Viktor Děmjaněnko Sovětský svaz (URS) | Kazimierz Adach Polsko (POL) | Richard Nowakowski Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1984 | do 60kg | Pernell Whitaker Spojené státy americké (USA) | Luis Ortiz Portoriko (PUR) | Chun Chil-Sung Jižní Korea (KOR) | Martin Ndongo-Ebanga Kamerun (CMR) |
LOH 1988 | do 60kg | Andreas Zülow Německá demokratická republika (GDR) | George Cramne Švédsko (SWE) | Romallis Ellis Spojené státy americké (USA) | Nergüin Enkhbat Mongolsko (MGL) |
LOH 1992 | do 60kg | Oscar de la Hoya Spojené státy americké (USA) | Marco Rudolph Německo (GER) | Namjilyn Bayarsaikhan Mongolsko (MGL) | Hong Sung-Sik Jižní Korea (KOR) |
LOH 1996 | do 60kg | Hocine Soltani Alžírsko (ALG) | Tontcho Tontchev Bulharsko (BUL) | Terrance Cauthen Spojené státy americké (USA) | Leonard Doroftei Rumunsko (ROU) |
LOH 2000 | do 60kg | Mario Kindelán Kuba (CUB) | Andreas Kotelnik Ukrajina (UKR) | Cristián Bejarano Mexiko (MEX) | Alexander Maletin Rusko (RUS) |
LOH 2004 | do 60kg | Mario Kindelán Kuba (CUB) | Amir Khan Velká Británie (GBR) | Murat Khrachev Rusko (RUS) | Serik Yeleuov Kazachstán (KAZ) |
LOH 2008 | do 60kg | Alexej Tiščenko Rusko (RUS) | Daouda Sow Francie (FRA) | Hrachik Javakhyan Arménie (ARM) | Yordenis Ugás Kuba (CUB) |
LOH 2012 | do 60kg | Vasyl Lomačenko Ukrajina (UKR) | Han Soon-Chul Jižní Korea (KOR) | Evaldas Petrauskas Litva (LTU) | Yasniel Toledo Kuba (CUB) |
LOH 2016 | do 60kg | Robson Conceição Brazílie (BRA) | Sofiane Oumiha Francie (FRA) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) | Dorjnyambuugiin Otgondalai Mongolsko (MGL) |
LOH 2020 | do 63kg | Andy Cruz Kuba (CUB) | Keyshawn Davis Spojené státy americké (USA) | Harry Garside Austrálie (AUS) | Hovhannes Bachkov Arménie (ARM) |
Lehká střední váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 65.8kg | Albert Young Spojené státy americké (USA) | Harry Spanjer Spojené státy americké (USA) | Joseph Lydon Spojené státy americké (USA) | |
1908-1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | do 66.7kg | Bert Schneider Kanada (CAN) | Alexander Ireland Velká Británie (GBR) | Frederick Colberg Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1924 | do 66.7kg | Jean Delarge Belgie (BEL) | Héctor Méndez Argentina (ARG) | Douglas Lewis Kanada (CAN) | |
LOH 1928 | do 66.7kg | Ted Morgan Nový Zéland (NZL) | Raúl Landini Argentina (ARG) | Raymond Smillie Kanada (CAN) | |
LOH 1932 | do 66.7kg | Edward Flynn Spojené státy americké (USA) | Erich Campe Německo (GER) | Bruno Ahlberg Finsko (FIN) | |
LOH 1936 | do 66.7kg | Sten Suvio Finsko (FIN) | Michael Murach Německo (GER) | Gerhard Pedersen Dánsko (DEN) | |
LOH 1948 | do 67kg | Július Torma Československo (TCH) | Hank Herring Spojené státy americké (USA) | Alessandro D'Ottavio Itálie (ITA) | |
LOH 1952 | do 67kg | Zygmunt Chychła Polsko (POL) | Sergej Ščerbakov Sovětský svaz (URS) | Günther Heidemann Německo (GER) | Victor Jörgensen Dánsko (DEN) |
LOH 1956 | do 67kg | Nicolae Linca Rumunsko (ROU) | Frederick Tiedt Irsko (IRL) | Nicholas Gargano Velká Británie (GBR) | Kevin Hogarth Austrálie (AUS) |
LOH 1960 | do 67kg | Nino Benvenuti Itálie (ITA) | Jurij Radoňak Sovětský svaz (URS) | Leszek Drogosz Polsko (POL) | Jimmy Lloyd Velká Británie (GBR) |
LOH 1964 | do 67kg | Marian Kasprzyk Polsko (POL) | Ričardas Tamulis Sovětský svaz (URS) | Silvano Bertini Itálie (ITA) | Pertti Purhonen Finsko (FIN) |
LOH 1968 | do 67kg | Manfred Wolke Německá demokratická republika (GDR) | Joseph Bessala Kamerun (CMR) | Mario Guilloti Argentina (ARG) | Vladimir Musalimov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1972 | do 67kg | Emilio Correa Kuba (CUB) | János Kajdi Maďarsko (HUN) | Dick Murunga Keňa (KEN) | Jesse Valdez Spojené státy americké (USA) |
LOH 1976 | do 67kg | Jochen Bachfeld Německá demokratická republika (GDR) | Pedro Gamarro Venezuela (VEN) | Reinhard Skricek Západní Německo (FRG) | Victor Zilberman Rumunsko (ROU) |
LOH 1980 | do 67kg | Andrés Aldama Kuba (CUB) | John Mugabi Uganda (UGA) | Karl-Heinz Krüger Německá demokratická republika (GDR) | Kazimierz Szczerba Polsko (POL) |
LOH 1984 | do 67kg | Mark Breland Spojené státy americké (USA) | An Young-Su Jižní Korea (KOR) | Luciano Bruno Itálie (ITA) | Joni Nyman Finsko (FIN) |
LOH 1988 | do 67kg | Robert Wangila Keňa (KEN) | Laurent Boudouani Francie (FRA) | Jan Dydak Polsko (POL) | Kenneth Gould Spojené státy americké (USA) |
LOH 1992 | do 67kg | Michael Carruth Irsko (IRL) | Juan Hernández Sierra Kuba (CUB) | Anibal Acevedo Portoriko (PUR) | Arkhom Chenglai Thajsko (THA) |
LOH 1996 | do 67kg | Oleg Saitov Rusko (RUS) | Juan Hernández Sierra Kuba (CUB) | Daniel Santos Portoriko (PUR) | Marian Simion Rumunsko (ROU) |
LOH 2000 | do 67kg | Oleg Saitov Rusko (RUS) | Sergey Dotsenko Ukrajina (UKR) | Vitalie Gruşac Moldavsko (MDA) | Dorel Simion Rumunsko (ROU) |
LOH 2004 | do 69kg | Bachtijar Artajev Kazachstán (KAZ) | Lorenzo Aragón Kuba (CUB) | Kim Jung-Joo Jižní Korea (KOR) | Oleg Saitov Rusko (RUS) |
LOH 2008 | do 69kg | Bachyt Sarsekbajev Kazachstán (KAZ) | Carlos Banteaux Kuba (CUB) | Hanati Silamu Čína (CHN) | Kim Jung-Joo Jižní Korea (KOR) |
LOH 2012 | do 69kg | Serik Sapijev Kazachstán (KAZ) | Fred Evans Velká Británie (GBR) | Taras Shelestyuk Ukrajina (UKR) | Andrey Zamkovoy Rusko (RUS) |
LOH 2016 | do 69kg | Danijar Jelusinov Kazachstán (KAZ) | Shakhram Giyasov Uzbekistán (UZB) | Mohammed Rabii Maroko (MAR) | Souleymane Cissokho Francie (FRA) |
LOH 2020 | do 69kg | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Pat McCormack Velká Británie (GBR) | Andrey Zamkovoy Sportovci ROV (ROC) | Aidan Walsh Irsko (IRL) |
Střední váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 71.7kg | Charles Mayer Spojené státy americké (USA) | Benjamin Spradley Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | |
LOH 1908 | do 71.7kg | John Douglas Velká Británie (GBR) | Reginald Baker Australasie (ANZ) | William Philo Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | do 72.6kg | Harry Mallin Velká Británie (GBR) | Georges Prud'Homme Kanada (CAN) | Moe Herscovitch Kanada (CAN) | |
LOH 1924 | do 72.6kg | Harry Mallin Velká Británie (GBR) | John Elliott Velká Británie (GBR) | Joseph Jules Beecken Belgie (BEL) | |
LOH 1928 | do 72.6kg | Piero Toscani Itálie (ITA) | Jan Heřmánek Československo (TCH) | Leonard Steyaert Belgie (BEL) | |
LOH 1932 | do 72.6kg | Carmen Barth Spojené státy americké (USA) | Amado Azar Argentina (ARG) | Ernest Peirce Jihoafrická unie (RSA) | |
LOH 1936 | do 72.6kg | Jean Despeaux Francie (FRA) | Henry Tiller Norsko (NOR) | Raúl Villarreal Argentina (ARG) | |
LOH 1948 | do 73kg | László Papp Maďarsko (HUN) | John Wright Velká Británie (GBR) | Ivano Fontana Itálie (ITA) | |
LOH 1952 | do 75kg | Floyd Patterson Spojené státy americké (USA) | Vasile Tiţǎ Rumunsko (ROU) | Boris Nikolov Bulharsko (BUL) | Stig Sjölin Švédsko (SWE) |
LOH 1956 | do 75kg | Gennadij Šatkov Sovětský svaz (URS) | Ramón Tapia Chile (CHI) | Gilbert Chapron Francie (FRA) | Víctor Zalazar Argentina (ARG) |
LOH 1960 | do 75kg | Eddie Crook, Jr. Spojené státy americké (USA) | Tadeusz Walasek Polsko (POL) | Jevgenij Feofanov Sovětský svaz (URS) | Ion Monea Rumunsko (ROU) |
LOH 1964 | do 75kg | Valerij Popenčenko Sovětský svaz (URS) | Emil Schulz Tým sjednoceného Německa (EUA) | Franco Valle Itálie (ITA) | Tadeusz Walasek Polsko (POL) |
LOH 1968 | do 75kg | Chris Finnegan Velká Británie (GBR) | Alexej Kiseljov Sovětský svaz (URS) | Alfred Jones Spojené státy americké (USA) | Agustín Zaragoza Mexiko (MEX) |
LOH 1972 | do 75kg | Vjačeslav Lemešev Sovětský svaz (URS) | Reima Virtanen Finsko (FIN) | Prince Amartey Ghana (GHA) | Marvin Johnson Spojené státy americké (USA) |
LOH 1976 | do 75kg | Michael Spinks Spojené státy americké (USA) | Rufat Riskijev Sovětský svaz (URS) | Luis Martínez Kuba (CUB) | Alec Năstac Rumunsko (ROU) |
LOH 1980 | do 75kg | José Gómez Kuba (CUB) | Viktor Savčenko Sovětský svaz (URS) | Jerzy Rybicki Polsko (POL) | Valentin Silaghi Rumunsko (ROU) |
LOH 1984 | do 75kg | Shin Joon-Sup Jižní Korea (KOR) | Virgil Hill Spojené státy americké (USA) | Aristides González Portoriko (PUR) | Mohamed Zaoui Alžírsko (ALG) |
LOH 1988 | do 75kg | Henry Maske Německá demokratická republika (GDR) | Egerton Marcus Kanada (CAN) | Chris Sande Keňa (KEN) | Hussain Shah Syed Pákistán (PAK) |
LOH 1992 | do 75kg | Ariel Hernández Kuba (CUB) | Chris Byrd Spojené státy americké (USA) | Chris Johnson Kanada (CAN) | Lee Seung-Bae Jižní Korea (KOR) |
LOH 1996 | do 75kg | Ariel Hernández Kuba (CUB) | Malik Beyleroğlu Turecko (TUR) | Mohamed Bahari Alžírsko (ALG) | Rhoshii Wells Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | do 75kg | Jorge Gutiérrez Kuba (CUB) | Gaydarbek Gaydarbekov Rusko (RUS) | Vugar Alakparov Ázerbájdžán (AZE) | Zsolt Erdei Maďarsko (HUN) |
LOH 2004 | do 75kg | Gaydarbek Gaydarbekov Rusko (RUS) | Gennady Golovkin Kazachstán (KAZ) | Suriya Prasathinphimai Thajsko (THA) | Andre Dirrell Spojené státy americké (USA) |
LOH 2008 | do 75kg | James DeGale Velká Británie (GBR) | Emilio Correa Kuba (CUB) | Darren Sutherland Irsko (IRL) | Vijender Kumar Indie (IND) |
LOH 2012 | do 75kg | Rjóta Murata Japonsko (JPN) | Esquiva Florentino Brazílie (BRA) | Anthony Ogogo Velká Británie (GBR) | Abbos Atoev Uzbekistán (UZB) |
LOH 2016 | do 75kg | Arlen López Kuba (CUB) | Bektemir Melikuziev Uzbekistán (UZB) | Misael Rodríguez Mexiko (MEX) | Kamran Shakhsuvarly Ázerbájdžán (AZE) |
LOH 2020 | do 75kg | Hebert Conceição Brazílie (BRA) | Oleksandr Khyzhniak Ukrajina (UKR) | Gleb Bakshi Sportovci ROV (ROC) | Eumir Marcial Filipíny (PHI) |
Polotěžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1920 | do 79.4kg | Eddie Eagan Spojené státy americké (USA) | Sverre Sørsdal Norsko (NOR) | Harold Franks Velká Británie (GBR) | |
LOH 1924 | do 79.4kg | Harry Mitchell Velká Británie (GBR) | Thyge Petersen Dánsko (DEN) | Sverre Sørsdal Norsko (NOR) | |
LOH 1928 | do 79.4kg | Víctor Avendaño Argentina (ARG) | Ernst Pistulla Německo (GER) | Karel Miljon Nizozemsko (NED) | |
LOH 1932 | do 79.4kg | David Carstens Jihoafrická unie (RSA) | Gino Rossi Itálie (ITA) | Peter Jørgensen Dánsko (DEN) | |
LOH 1936 | do 79.4kg | Roger Michelot Francie (FRA) | Richard Vogt Německo (GER) | Francisco Risiglione Argentina (ARG) | |
LOH 1948 | do 80kg | George Hunter Jihoafrická unie (RSA) | Don Scott Velká Británie (GBR) | Mauro Cía Argentina (ARG) | |
LOH 1952 | do 81kg | Norvel Lee Spojené státy americké (USA) | Antonio Pacenza Argentina (ARG) | Anatolij Perov Sovětský svaz (URS) | Harry Siljander Finsko (FIN) |
LOH 1956 | do 81kg | James Boyd Spojené státy americké (USA) | Gheorghe Negrea Rumunsko (ROU) | Carlos Lucas Chile (CHI) | Romualdas Murauskas Sovětský svaz (URS) |
LOH 1960 | do 81kg | Cassius Clay Spojené státy americké (USA) | Zbigniew Pietrzykowski Polsko (POL) | Anthony Madigan Austrálie (AUS) | Giulio Saraudi Itálie (ITA) |
LOH 1964 | do 81kg | Cosimo Pinto Itálie (ITA) | Alexej Kiseljov Sovětský svaz (URS) | Alexander Nikolov Bulharsko (BUL) | Zbigniew Pietrzykowski Polsko (POL) |
LOH 1968 | do 81kg | Danas Pozniakas Sovětský svaz (URS) | Ion Monea Rumunsko (ROU) | Stanisław Dragan Polsko (POL) | Georgi Stankov Bulharsko (BUL) |
LOH 1972 | do 81kg | Mate Parlov Jugoslávie (YUG) | Gilberto Carrillo Kuba (CUB) | Janusz Gortat Polsko (POL) | Isaac Ikhouria Nigérie (NGR) |
LOH 1976 | do 81kg | Leon Spinks Spojené státy americké (USA) | Sixto Soria Kuba (CUB) | Kostica Dafinoiu Rumunsko (ROU) | Janusz Gortat Polsko (POL) |
LOH 1980 | do 81kg | Slobodan Kačar Jugoslávie (YUG) | Paweł Skrzecz Polsko (POL) | Herbert Bauch Německá demokratická republika (GDR) | Ricardo Rojas Kuba (CUB) |
LOH 1984 | do 81kg | Anton Josipović Jugoslávie (YUG) | Kevin Barry Nový Zéland (NZL) | Evander Holyfield Spojené státy americké (USA) | Mustapha Moussa Alžírsko (ALG) |
LOH 1988 | do 81kg | Andrew Maynard Spojené státy americké (USA) | Nurmagomed Šanavazov Sovětský svaz (URS) | Henryk Petrich Polsko (POL) | Damir Škaro Jugoslávie (YUG) |
LOH 1992 | do 81kg | Torsten May Německo (GER) | Rostyslav Zaulychnyi Sjednocený tým (EUN) | Wojciech Bartnik Polsko (POL) | Zoltán Béres Maďarsko (HUN) |
LOH 1996 | do 81kg | Vasilij Žirov Kazachstán (KAZ) | Lee Seung-Bae Jižní Korea (KOR) | Antonio Tarver Spojené státy americké (USA) | Thomas Ulrich Německo (GER) |
LOH 2000 | do 81kg | Alexandr Lebzjak Rusko (RUS) | Rudolf Kraj Česko (CZE) | Andriy Fedchuk Ukrajina (UKR) | Sergey Mihaylov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2004 | do 81kg | Andre Ward Spojené státy americké (USA) | Magomed Aripgadjiev Bělorusko (BLR) | Utkirbek Khaydarov Uzbekistán (UZB) | Ahmed Ismail Egypt (EGY) |
LOH 2008 | do 81kg | Čang Siao-pching Čína (CHN) | Kenneth Egan Irsko (IRL) | Tony Jeffries Velká Británie (GBR) | Yerkebulan Shynaliyev Kazachstán (KAZ) |
LOH 2012 | do 81kg | Jegor Mechoncev Rusko (RUS) | Adilbek Niyazymbetov Kazachstán (KAZ) | Yamaguchi Falcão Florentino Brazílie (BRA) | Oleksandr Gvozdyk Ukrajina (UKR) |
LOH 2016 | do 81kg | Julio César La Cruz Kuba (CUB) | Adilbek Niyazymbetov Kazachstán (KAZ) | Mathieu Bauderlique Francie (FRA) | Joshua Buatsi Velká Británie (GBR) |
LOH 2020 | do 81kg | Arlen López Kuba (CUB) | Benjamin Whittaker Velká Británie (GBR) | Loren Alfonso Ázerbájdžán (AZE) | Imam Khataev Sportovci ROV (ROC) |
Těžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | + 71.7kg | Samuel Berger Spojené státy americké (USA) | Charles Mayer Spojené státy americké (USA) | William Michaels Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1908 | + 71.7kg | Albert Oldman Velká Británie (GBR) | Sydney Evans Velká Británie (GBR) | Frederick Parks Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu OH | ||||
LOH 1920 | +79.4kg | Ronald Rawson Velká Británie (GBR) | Søren Petersen Dánsko (DEN) | Albert Eluère Francie (FRA) | |
LOH 1924 | +79.4kg | Otto von Porat Norsko (NOR) | Søren Petersen Dánsko (DEN) | Alfredo Porzio Argentina (ARG) | |
LOH 1928 | +79.4kg | Arturo Rodríguez Argentina (ARG) | Nils Ramm Švédsko (SWE) | Michael Michaelsen Dánsko (DEN) | |
LOH 1932 | +79.4kg | Santiago Lovell Argentina (ARG) | Luigi Rovati Itálie (ITA) | Frederick Feary Spojené státy americké (USA) | |
LOH 1936 | +79.4kg | Herbert Runge Německo (GER) | Guillermo Lovell Argentina (ARG) | Erling Nilsen Norsko (NOR) | |
LOH 1948 | +80kg | Rafael Iglesias Argentina (ARG) | Gunnar Nilsson Švédsko (SWE) | John Arthur Jihoafrická unie (RSA) | |
LOH 1952 | +81kg | Ed Sanders Spojené státy americké (USA) | Ingemar Johansson Švédsko (SWE) | Ilkka Koski Finsko (FIN) | Andries Nieman Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1956 | +81kg | Peter Rademacher Spojené státy americké (USA) | Lev Muchin Sovětský svaz (URS) | Daniel Bekker Jihoafrická unie (RSA) | Giacomo Bozzano Itálie (ITA) |
LOH 1960 | +81kg | Franco De Piccoli Itálie (ITA) | Daniel Bekker Jihoafrická unie (RSA) | Josef Němec Československo (TCH) | Günter Siegmund Tým sjednoceného Německa (EUA) |
LOH 1964 | +81kg | Joe Frazier Spojené státy americké (USA) | Hans Huber Tým sjednoceného Německa (EUA) | Giuseppe Ros Itálie (ITA) | Vadim Jemeljanov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1968 | +81kg | George Foreman Spojené státy americké (USA) | Jonas Čepulis Sovětský svaz (URS) | Giorgio Bambini Itálie (ITA) | Joaquín Rocha Mexiko (MEX) |
LOH 1972 | +81kg | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Ion Alexe Rumunsko (ROU) | Peter Hussing Západní Německo (FRG) | Hasse Thomsén Švédsko (SWE) |
LOH 1976 | +81kg | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Mircea Șimon Rumunsko (ROU) | Clarence Hill Bermudy (BER) | John Tate Spojené státy americké (USA) |
LOH 1980 | +81kg | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Pjotr Zajev Sovětský svaz (URS) | Jürgen Fanghänel Německá demokratická republika (GDR) | István Lévai Maďarsko (HUN) |
LOH 1984 | do 91kg | Henry Tillman Spojené státy americké (USA) | Willie DeWit Kanada (CAN) | Angelo Musone Itálie (ITA) | Arnold Vanderlyde Nizozemsko (NED) |
LOH 1988 | do 91kg | Ray Mercer Spojené státy americké (USA) | Baik Hyun-Man Jižní Korea (KOR) | Andrzej Gołota Polsko (POL) | Arnold Vanderlyde Nizozemsko (NED) |
LOH 1992 | do 91kg | Félix Savón Kuba (CUB) | David Izonritei Nigérie (NGR) | David Tua Nový Zéland (NZL) | Arnold Vanderlyde Nizozemsko (NED) |
LOH 1996 | do 91kg | Félix Savón Kuba (CUB) | David Defiagbon Kanada (CAN) | Nate Jones Spojené státy americké (USA) | Luan Krasniqi Německo (GER) |
LOH 2000 | do 91kg | Félix Savón Kuba (CUB) | Sultan Ibragimov Rusko (RUS) | Vladimer Chanturia Gruzie (GEO) | Sebastian Köber Německo (GER) |
LOH 2004 | do 91kg | Odlanier Solis Fonte Kuba (CUB) | Viktor Zujev Bělorusko (BLR) | Mohamed Elsayed Egypt (EGY) | Naser Al Shami Sýrie (SYR) |
LOH 2008 | do 91kg | Rachim Čachkijev Rusko (RUS) | Clemente Russo Itálie (ITA) | Osmay Acosta Kuba (CUB) | Deontay Wilder Spojené státy americké (USA) |
LOH 2012 | do 91kg | Oleksandr Usyk Ukrajina (UKR) | Clemente Russo Itálie (ITA) | Tervel Pulev Bulharsko (BUL) | Teymur Məmmədov Ázerbájdžán (AZE) |
LOH 2016 | do 91kg | Jevgenij Tiščenko Rusko (RUS) | Vasilij Levit Kazachstán (KAZ) | Rustam Tulaganov Uzbekistán (UZB) | Erislandy Savón Kuba (CUB) |
LOH 2020 | do 91kg | Julio César La Cruz Kuba (CUB) | Muslim Gadžimagomedov Sportovci ROV (ROC) | Abner Teixeira Brazílie (BRA) | David Nyika Nový Zéland (NZL) |
Supertěžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1984 | nad 91kg | Tyrell Biggs Spojené státy americké (USA) | Francesco Damiani Itálie (ITA) | Aziz Salihu Jugoslávie (YUG) | Robert Wells Velká Británie (GBR) |
LOH 1988 | nad 91kg | Lennox Lewis Kanada (CAN) | Riddick Bowe Spojené státy americké (USA) | Janusz Zarenkiewicz Polsko (POL) | Alexandr Mirošničenko Sovětský svaz (URS) |
LOH 1992 | nad 91kg | Roberto Balado Kuba (CUB) | Richard Igbineghu Nigérie (NGR) | Svilen Rusinov Bulharsko (BUL) | Brian Nielsen Dánsko (DEN) |
LOH 1996 | nad 91kg | Vladimir Kličko Ukrajina (UKR) | Paea Wolfgramm Tonga (TGA) | Alexej Lezin Rusko (RUS) | Duncan Dokiwari Nigérie (NGR) |
LOH 2000 | nad 91kg | Audley Harrison Velká Británie (GBR) | Mukhtarkhan Dildabekov Kazachstán (KAZ) | Paolo Vidoz Itálie (ITA) | Rustam Saidov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2004 | nad 91kg | Alexandr Povětkin Rusko (RUS) | Mohamed Aly Egypt (EGY) | Michel Lopez Nuñez Kuba (CUB) | Roberto Cammarelle Itálie (ITA) |
LOH 2008 | nad 91kg | Roberto Cammarelle Itálie (ITA) | Žang Žilei Čína (CHN) | Vjačeslav Glazkov Ukrajina (UKR) | David Price Velká Británie (GBR) |
LOH 2012 | nad 91kg | Anthony Joshua Velká Británie (GBR) | Roberto Cammarelle Itálie (ITA) | Magomedrasul Medžidov Ázerbájdžán (AZE) | Ivan Dyčko Kazachstán (KAZ) |
LOH 2016 | nad 91kg | Tony Yoka Francie (FRA) | Joe Joyce Velká Británie (GBR) | Filip Hrgović Chorvatsko (CRO) | Ivan Dyčko Kazachstán (KAZ) |
LOH 2020 | nad 91kg | Bakhodir Jalolov Uzbekistán (UZB) | Richard Torrez Spojené státy americké (USA) | Frazer Clarke Velká Británie (GBR) | Kamshybek Kunkabayev Kazachstán (KAZ) |
Zrušené disciplíny
Lehká muší váha
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
LOH 1968 | Francisco Rodríguez Venezuela (VEN) | Jee Yong-Ju Jižní Korea (KOR) | Harlan Marbley Spojené státy americké (USA) | Hubert Skrzypczak Polsko (POL) |
LOH 1972 | György Gedó Maďarsko (HUN) | Kim U-Gil Severní Korea (PRK) | Ralph Evans Velká Británie (GBR) | Enrique Rodríguez Španělsko (ESP): |
LOH 1976 | Jorge Hernández Kuba (CUB) | Lee Byong-Uk Severní Korea (PRK) | Orlando Maldonado Portoriko (PUR) | Payao Pooltarat Thajsko (THA) |
LOH 1980 | Šamil Sabirov Sovětský svaz (URS) | Hipólito Ramos Kuba (CUB) | Ismail Mustafov Bulharsko (BUL) | Lee Byong-Uk Severní Korea (PRK) |
LOH 1984 | Paul Gonzales Spojené státy americké (USA) | Salvatore Todisco Itálie (ITA) | Marcelino Bolivar Venezuela (VEN) | Keith Mwila Zambie (ZAM) |
LOH 1988 | Ivailo Marinov Bulharsko (BUL) | Michael Carbajal Spojené státy americké (USA) | Róbert Isaszegi Maďarsko (HUN) | Leopoldo Serrantes Filipíny (PHI) |
LOH 1992 | Rogelio Marcelo Kuba (CUB) | Daniel Petrov Bulharsko (BUL) | Jan Quast Německo (GER) | Roel Velasco Filipíny (PHI) |
LOH 1996 | Daniel Petrov Bulharsko (BUL) | Mansueto Velasco Filipíny (PHI) | Oleg Kiryukhin Ukrajina (UKR) | Rafael Lozano Španělsko (ESP) |
LOH 2000 | Brahim Asloum Francie (FRA) | Rafael Lozano Španělsko (ESP) | Kim Un-Chol Severní Korea (PRK) | Maikro Romero Kuba (CUB) |
LOH 2004 | Yan Bartelemí Varela Kuba (CUB) | Atagün Yalçinkaya Turecko (TUR) | Cou Š’-ming Čína (CHN) | Sergey Kazakov Rusko (RUS) |
LOH 2008 | Cou Š’-ming Čína (CHN) | Pürevdorjiin Serdamba Mongolsko (MGL) | Paddy Barnes Irsko (IRL) | Yampier Hernández Kuba (CUB) |
LOH 2012 | Cou Š’-ming Čína (CHN) | Kaeo Pongprayoon Thajsko (THA) | Paddy Barnes Irsko (IRL) | David Ayrapetyan Rusko (RUS) |
LOH 2016 | Hasanboy Dusmatov Uzbekistán (UZB) | Yuberjén Martínez Kolumbie (COL) | Joahnys Argilagos Kuba (CUB) | Nico Hernández Spojené státy americké (USA) |
Bantamová váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1904 | do 52,2kg | Oliver Kirk Spojené státy americké (USA) | George Finnegan Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | |
LOH 1908 | do 52,6kg | Henry Thomas Velká Británie (GBR) | John Condon Velká Británie (GBR) | William Webb Velká Británie (GBR) | |
LOH 1912 | nebyl na programu LOH | ||||
LOH 1920 | do 53,5kg | Clarence Walker Jihoafrická unie (RSA) | Clifford Graham Kanada (CAN) | George McKenzie Velká Británie (GBR) | |
LOH 1924 | do 53,5kg | William Smith Jihoafrická unie (RSA) | Salvatore Tripoli Spojené státy americké (USA) | Jean Ces Francie (FRA) | |
LOH 1928 | do 53,5kg | Vittorio Tamagnini Itálie (ITA) | John Daley Spojené státy americké (USA) | Harry Isaacs Jihoafrická unie (RSA) | |
LOH 1932 | do 54.0kg | Horace Gwynne Kanada (CAN) | Hans Ziglarski Německo (GER) | José Villanueva Filipíny (PHI) | |
LOH 1936 | do 54.0kg | Ulderico Sergo Itálie (ITA) | Jack Wilson Spojené státy americké (USA) | Fidel Ortiz Mexiko (MEX) | |
LOH 1948 | do 54kg | Tibor Csík Maďarsko (HUN) | Giovanni Battista Zuddas Itálie (ITA) | Juan Venegas (PUR) | |
LOH 1952 | do 54kg | Pentti Hämäläinen Finsko (FIN) | John McNally Irsko (IRL) | Gennadij Garbuzov Sovětský svaz (URS) | Kang Joon-Ho Jižní Korea (KOR) |
LOH 1956 | do 54kg | Wolfgang Behrendt Tým sjednoceného Německa (EUA) | Song Soon-Chun Jižní Korea (KOR) | Claudio Barrientos Chile (CHI) | Frederick Gilroy Irsko (IRL) |
LOH 1960 | do 54kg | Oleg Grigorjev Sovětský svaz (URS) | Primo Zamparini Itálie (ITA) | Brunon Bendig Polsko (POL) | Oliver Taylor Austrálie (AUS) |
LOH 1964 | do 54kg | Takao Sakurai Japonsko (JPN) | Chung Shin-Cho Jižní Korea (KOR) | Juan Fabila Mendoza Mexiko (MEX) | Washington Rodríguez Uruguay (URU) |
LOH 1968 | do 54kg | Valerian Sokolov Sovětský svaz (URS) | Eridari Mukwanga Uganda (UGA) | Chang Kyou-Chul Jižní Korea (KOR) | Eiji Morioka Japonsko (JPN) |
LOH 1972 | do 54kg | Orlando Martínez Kuba (CUB) | Alfonso Zamora Mexiko (MEX) | Ricardo Carreras Spojené státy americké (USA) | George Turpin Velká Británie (GBR) |
LOH 1976 | do 54kg | Gu Yong-Ju Severní Korea (PRK) | Charles Mooney Spojené státy americké (USA) | Patrick Cowdell Velká Británie (GBR) | Viktor Rybakov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 54kg | Juan Bautista Hernández Pérez Kuba (CUB) | Bernardo José Pinango Venezuela (VEN) | Michael Anthony Guyana (GUY) | Dumitru Cipere Rumunsko (ROU) |
LOH 1984 | do 54kg | Maurizio Stecca Itálie (ITA) | Héctor López Mexiko (MEX) | Pedro Nolasco Dominikánská republika (DOM) | Dale Walters Kanada (CAN) |
LOH 1988 | do 54kg | Kennedy McKinney Spojené státy americké (USA) | Aleksandar Hristov Bulharsko (BUL) | Phajol Moolsan Thajsko (THA) | Jorge Julio Rocha Kolumbie (COL) |
LOH 1992 | do 54kg | Joel Casamayor Kuba (CUB) | Wayne McCullough Irsko (IRL) | Mohammed Achik Maroko (MAR) | Li Gwang-Sik Severní Korea (PRK) |
LOH 1996 | do 54kg | István Kovács Maďarsko (HUN) | Arnaldo Mesa Kuba (CUB) | Vichairachanon Khadpo Thajsko (THA) | Raimkul Malakhbekov Rusko (RUS) |
LOH 2000 | do 54kg | Guillermo Rigondeaux Kuba (CUB) | Raimkul Malakhbekov Rusko (RUS) | Sergey Danilchenko Ukrajina (UKR) | Clarence Vinson Spojené státy americké (USA) |
LOH 2004 | do 54kg | Guillermo Rigondeaux Kuba (CUB) | Worapoj Petchkoom Thajsko (THA) | Aghasi Mammadov Ázerbájdžán (AZE) | Bahodirjon Sooltonov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2008 | do 54kg | Enchbatyn Badar-Úgan Mongolsko (MGL) | Yankiel León Alarcón Kuba (CUB) | Bruno Julie Mauricius (MRI) | Veaceslav Gojan Moldavsko (MDA) |
LOH 2012 | do 56kg | Luke Campbell Velká Británie (GBR) | John Joe Nevin Irsko (IRL) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) | Satoshi Shimizu Japonsko (JPN) |
LOH 2016 | do 56kg | Robeisy Ramírez Kuba (CUB) | Shakur Stevenson Spojené státy americké (USA) | Vladimir Nikitin Rusko (RUS) | Murodjon Ahmadaliyev Uzbekistán (UZB) |
Velterová váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1952 | do 63.5kg | Charles Adkins Spojené státy americké (USA) | Viktor Mednov Sovětský svaz (URS) | Erkki Mallenius Finsko (FIN) | Bruno Visintin Itálie (ITA) |
LOH 1956 | do 63.5kg | Vladimir Jengibarjan Sovětský svaz (URS) | Franco Nenci Itálie (ITA) | Constantin Dumitrescu Rumunsko (ROU) | Henry Loubscher Jihoafrická unie (RSA) |
LOH 1960 | do 63.5kg | Bohumil Němeček Československo (TCH) | Clement Quartey Ghana (GHA) | Quincey Daniels Spojené státy americké (USA) | Marian Kasprzyk Polsko (POL) |
LOH 1964 | do 63.5kg | Jerzy Kulej Polsko (POL) | Jevgenij Frolov Sovětský svaz (URS) | Eddie Blay Ghana (GHA) | Habib Galhia Tunisko (TUN) |
LOH 1968 | do 63.5kg | Jerzy Kulej Polsko (POL) | Enrique Requeiferos Kuba (CUB) | Arto Nilsson Finsko (FIN) | James Wallington Spojené státy americké (USA) |
LOH 1972 | do 63.5kg | Ray Seales Spojené státy americké (USA) | Angel Angelov Bulharsko (BUL) | Issaka Daborg Niger (NIG) | Zvonimir Vujin Jugoslávie (YUG) |
LOH 1976 | do 63.5kg | Sugar Ray Leonard Spojené státy americké (USA) | Andrés Aldama Kuba (CUB) | Vladimir Kolev Bulharsko (BUL) | Kazimierz Szczerba Polsko (POL) |
LOH 1980 | do 63.5kg | Patrizio Oliva Itálie (ITA) | Serik Konakbajev Sovětský svaz (URS) | José Aguilar Kuba (CUB) | Tony Willis Velká Británie (GBR) |
LOH 1984 | do 63.5kg | Jerry Page Spojené státy americké (USA) | Dhawee Umponmaha Thajsko (THA) | Mircea Fulger Rumunsko (ROU) | Mirko Puzović Jugoslávie (YUG) |
LOH 1988 | do 63.5kg | Vjačeslav Janovskij Sovětský svaz (URS) | Grahame Cheney Austrálie (AUS) | Reiner Gies Západní Německo (FRG) | Lars Myrberg Švédsko (SWE) |
LOH 1992 | do 63.5kg | Héctor Vinent Kuba (CUB) | Mark Leduc Kanada (CAN) | Leonard Doroftei Rumunsko (ROU) | Jyri Kjäll Finsko (FIN) |
LOH 1996 | do 63.5kg | Héctor Vinent Kuba (CUB) | Oktay Urkal Německo (GER) | Fethi Missaoui Tunisko (TUN) | Bolat Niyazymbetov Kazachstán (KAZ) |
LOH 2000 | do 63.5kg | Mahammatkodir Abdoollayev Uzbekistán (UZB) | Ricardo Williams Spojené státy americké (USA) | Mohamed Allalou Alžírsko (ALG) | Diógenes Luña Kuba (CUB) |
LOH 2004 | do 64kg | Manus Boonjumnong Thajsko (THA) | Yudel Johnson Cedeno Kuba (CUB) | Boris Georgiev Bulharsko (BUL) | Ionuţ Gheorghe Rumunsko (ROU) |
LOH 2008 | do 64kg | Manuel Félix Díaz Dominikánská republika (DOM) | Manus Boonjumnong Thajsko (THA) | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Alexis Vastine Francie (FRA) |
LOH 2012 | do 64kg | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Denys Berinchyk Ukrajina (UKR) | Vincenzo Mangiacapre Itálie (ITA) | Uranchimegiin Mönkh-Erdene Mongolsko (MGL) |
LOH 2016 | do 64kg | Fazliddin Gaibnazarov Uzbekistán (UZB) | Lorenzo Sotomayor Ázerbájdžán (AZE) | Vitaly Dunaytsev Rusko (RUS) | Artem Harutyunyan Německo (GER) |
Lehkotěžká váha
Rok | Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 1952 | do 71kg | László Papp Maďarsko (HUN) | Theunis van Schalkwyk Jihoafrická unie (RSA) | Eladio Herrera Argentina (ARG) | Boris Tišin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1956 | do 71kg | László Papp Maďarsko (HUN) | José Torres Spojené státy americké (USA) | John McCormack Velká Británie (GBR) | Zbigniew Pietrzykowski Polsko (POL) |
LOH 1960 | do 71kg | Wilbert McClure Spojené státy americké (USA) | Carmelo Bossi Itálie (ITA) | William Fisher Velká Británie (GBR) | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1964 | do 71kg | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) | Joseph Gonzales Francie (FRA) | Józef Grzesiak Polsko (POL) | Nojim Maiyegun Nigérie (NGR) |
LOH 1968 | do 71kg | Boris Lagutin Sovětský svaz (URS) | Rolando Garbey Kuba (CUB) | John Baldwin Spojené státy americké (USA) | Günther Meier Západní Německo (FRG) |
LOH 1972 | do 71kg | Dieter Kottysch Západní Německo (FRG) | Wiesław Rudkowski Polsko (POL) | Alan Minter Velká Británie (GBR) | Peter Tiepold Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1976 | do 71kg | Jerzy Rybicki Polsko (POL) | Tadija Kačar Jugoslávie (YUG) | Rolando Garbey Kuba (CUB) | Viktor Savčenko Sovětský svaz (URS) |
LOH 1980 | do 71kg | Armando Martínez Kuba (CUB) | Alexandr Koškin Sovětský svaz (URS) | Ján Franek Československo (TCH) | Detlef Kästner Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1984 | do 71kg | Frank Tate Spojené státy americké (USA) | Shawn O'Sullivan Kanada (CAN) | Christophe Tiozzo Francie (FRA) | Manfred Zielonka Západní Německo (FRG) |
LOH 1988 | do 71kg | Park Si-Hun Jižní Korea (KOR) | Roy Jones, Jr. Spojené státy americké (USA) | Ray Downey Kanada (CAN) | Richie Woodhall Velká Británie (GBR) |
LOH 1992 | do 71kg | Juan Carlos Lemus Kuba (CUB) | Orhan Delibaş Nizozemsko (NED) | György Mizsei Maďarsko (HUN) | Robin Reid Velká Británie (GBR) |
LOH 1996 | do 71kg | David Reid Spojené státy americké (USA) | Alfredo Duvergal Kuba (CUB) | Jermachan Ibraimov Kazachstán (KAZ) | Karim Tulaganov Uzbekistán (UZB) |
LOH 2000 | do 71kg | Jermachan Ibraimov Kazachstán (KAZ) | Marian Simion Rumunsko (ROU) | Jermain Taylor Spojené státy americké (USA) | Pornchai Thongburan Thajsko (THA) |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů - muži muší váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži pérová váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehká střední váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži střední váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži polotěžká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži těžká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži supertěžká váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehká muší váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži bantamová váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži velterová váha
- (anglicky) Přehled medailistů - muži lehkotěžká váha
🔥 Top keywords: Hlavní stranaSpeciální:HledáníMistrovství Evropy ve fotbale 2024Mistrovství Evropy ve fotbaleKateřina SvitkováNicolae StanciuJaroslav a Dana StodoloviMistrovství Evropy ve fotbale 2020SpartakusFilip TurekPeter PellegriniSpeciální:Poslední změnyMistrovství Evropy ve fotbale 2016Kylian MbappéČeskoDenguePavla RychláMistrovství světa ve fotbaleCristiano RonaldoDen otcůRomelu LukakuMohylaMuchomůrka tygrovanáDavid KobylíkSeverní SentinelLípa v Kamenici nad LipouKirk DouglasAlice CooperTrójaVojenský újezd LibaváPrvní světová válkaZuzana ČaputováDario G17. červenAlžběta BavorskáČeská fotbalová reprezentaceNěmeckoMistrovství světa ve fotbale 2022BRICS