Svjetsko prvenstvo u plivanju 2015 – 4 × 100 m slobodno (muškarci)
Takmičenja u disciplini 4 × 100 m slobodno za muškarce na Svjetskom prvenstvu u plivanju 2015. održana su 2. augusta 2015.[1]
SP u plivanju 2015 – 4 × 100 m slobodno (muškarci) | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Datumi | 2. august | |||||||||
Takmičari | 123 iz 30 država | |||||||||
Pobjedničko vrijeme | 3:10.74 | |||||||||
Osvajači medalja | ||||||||||
| ||||||||||
SP u vodenim sportovima 2015. Kazanj (Rusija) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Skokovi u vodu | |||||
Pojedinačno | |||||
1 m | muškarci | žene | |||
3 m | muškarci | žene | |||
10 m | muškarci | žene | |||
Sinhronizirani | |||||
3 m | muškarci | žene | |||
10 m | muškarci | žene | |||
Mješovito | 3 m | 10 m | |||
Ekipno | |||||
Ekstremni skokovi | |||||
Daljinsko plivanje | |||||
5 km | muškarci | žene | |||
10 km | muškarci | žene | |||
25 km | muškarci | žene | |||
Ekipno | ekipno | ||||
Plivanje | |||||
Slobodno | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
400 m | muškarci | žene | |||
800 m | muškarci | žene | |||
1500 m | muškarci | žene | |||
Leđno | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
Prsno | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
Delfin | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
Pojedinačno mješovito | |||||
200 m | muškarci | žene | |||
400 m | muškarci | žene | |||
Štafete slobodno | |||||
4 × 100 m | muškarci | žene | |||
4 × 200 m | muškarci | žene | |||
Štafete mješovito | |||||
4 × 100 m | muškarci | žene | |||
Mješovite (m-ž) | slobodno | mješovito | |||
Sinhronizirano plivanje | |||||
Solo | obavezni | slobodni | |||
Duo | obavezni | slobodni | |||
Ekipno | obavezni | slobodni | |||
kombinacija | |||||
Mješoviti duo | obavezni | slobodni | |||
Vaterpolo | |||||
Rekordi
Aktualni rekordi u ovoj disciplini prije početka takmičenja prikazani su u tabeli.
Rekord | Vrijeme | Država | Datum | Mjesto |
---|---|---|---|---|
Svjetski rekord | 3:08.24 | SAD | 11. 8. 2008. | Peking |
Rekord prvenstava | 3:09.21 | SAD | 26. 7. 2009. | SP 2009, Rim |
Rezultati
- Oznake
- K = kvalificirani
- NR = nacionalni rekord
- NS = nisu startali
Grupe
Napomena: Sva vremena su po istočnoevropskom vremenu (UTC+03:00).
Kvalifikacije su počele u 12:10.[2]
Plasman | Grupa | Staza | Plivači | Država | Vrijeme | Napomena |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 9 | Rusija | Andrej Grečin (48.42) Danila Izotov (48.08) Vladimir Morozov (48.00) Aleksandar Suhorukov (47.96) | 3:12.46 | K |
2. | 2 | 2 | Brazil | Marcelo Chierighini (48.65) Matheus Santana (48.25) Bruno Fratus (48.55) João de Lucca (48.54) | 3:13.99 | K |
3. | 2 | 6 | Italija | Luca Dotto (48.92) Marco Orsi (47.91) Michele Santucci (48.98) Filippo Magnini (48.63) | 3:14.44 | K |
4. | 2 | 4 | Francuska | Mehdy Metella (48.51) Lorys Bourelly (49.11) Fabien Gilot (48.12) Clément Mignon (48.79) | 3:14.53 | K |
5. | 2 | 8 | Japan | Katsumi Nakamura (48.60) Shinri Shioura (48.46) Yuki Kobori (48.83) Takuro Fujii (48.87) | 3:14.76 | K |
6. | 3 | 6 | Kanada | Santo Condorelli (48.25) Karl Krug (49.19) Evan van Moerkerke (49.37) Yuri Kisil (48.19) | 3:15.00 | K |
7. | 3 | 2 | Poljska | Paweł Korzeniowski (49.21) Kacper Majchrzak (48.42) Jan Holub (49.39) Konrad Czerniak (48.16) | 3:15.18 | K |
8. | 3 | 8 | Kina | Ning Zetao (48.36) Lin Yongqing (48.85) Xu Qiheng (49.44) Yu Hexin (48.82) | 3:15.47 | K |
9. | 2 | 0 | Belgija | Jasper Aerents (49.37) Emmanuel Vanluchene (49.21) Pieter Timmers (47.85) Glenn Surgeloose (49.07) | 3:15.50 | |
10. | 2 | 1 | Velika Britanija | Calum Jarvis (49.27) Ben Proud (48.93) Robert Renwick (48.82) Duncan Scott (48.68) | 3:15.70 | |
11. | 4 | 3 | SAD | Jimmy Feigen (49.21) Anthony Ervin (49.69) Matt Grevers (48.67) Conor Dwyer (48.44) | 3:16.01 | |
11. | 4 | 7 | Njemačka | Maximilian Oswald (49.71) Steffen Deibler (48.24) Marco di Carli (48.83) Paul Biedermann (49.23) | 3:16.01 | |
13. | 3 | 3 | Australija | Tommaso D'Orsogna (49.75) Kyle Chalmers (47.92) Matthew Abood (48.78) Ashley Delaney (49.89) | 3:16.34 | |
14. | 4 | 5 | Grčka | Odysseus Meladinis (49.96) Kristian Gkolomeev (48.44) Christos Katrantzis (49.26) Andreas Vazaios (49.17) | 3:16.83 | |
15. | 4 | 2 | Turska | Iskender Baslakov (50.24) Doğa Çelik (49.20) Kaan Turker Ayar (49.72) Kemal Arda Gürdal (48.81) | 3:17.97 | |
16. | 2 | 5 | Rumunija | Marius Radu (49.40) Daniel Macovei (49.66) Alexandru Coci (49.84) Robert Glinta (49.23) | 3:18.13 | |
17. | 4 | 1 | Izrael | Liran Konovalov (50.10) Yakov Toumarkin (49.42) Ziv Kalontarov (50.18) David Gamburg (48.61) | 3:18.31 | |
18. | 4 | 4 | Bjelorusija | Arsenij Kuharov (49.89) Anton Latkin (50.14) Jevgen Curkin (49.25) Artjom Mačekin (49.12) | 3:18.40 | |
19. | 4 | 8 | Litvanija | Simonas Bilis (49.49) Mindaugas Sadauskas (49.78) Povilas Strazdas (50.33) Tadas Duškinas (50.55) | 3:20.15 | |
20. | 3 | 1 | Egipat | Omar Eissa (50.43) Mohamed Khaled (49.79) Marwan El-Kamash (49.83) Ali Khalafalla (50.54) | 3:20.59 | |
21. | 3 | 4 | Srbija | Ivan Lenđer (49.95) Uroš Nikolić (50.47) Andrej Barna (49.91) Boris Stojanović (50.88) | 3:21.21 | |
22. | 4 | 6 | Estonija | Ralf Tribuntsov (50.16) Kregor Zirk (50.46) Martti Aljand (50.85) Pjotr Degtjarjov (50.08) | 3:21.55 | NR |
23. | 3 | 0 | Venecuela | Cristian Quintero (49.45) Albert Subirats (50.67) Daniele Tirabassi (50.62) Jesús López (51.06) | 3:21.80 | |
24. | 4 | 0 | Švicarska | Alexandre Haldemann (50.21) Nils Liess (50.55) Jean-Baptiste Febo (51.01) Nico van Duijn (50.84) | 3:22.61 | |
25. | 3 | 7 | Meksiko | Alejandro Escudero (51.03) Lorenzo Loria (51.26) Mateo González (50.73) Daniel Ramirez Carranza (50.47) | 3:23.49 | |
26. | 4 | 9 | Ukrajina | Vitalij Alpatov (51.40) Bogdan Plavin (52.00) Ilja Tesljenko (50.37) Andrij Govorov (50.30) | 3:24.07 | |
27. | 1 | 5 | Uzbekistan | Daniil Tulupov (50.40) Daniil Bukin (53.36) Aleksej Derljugov (51.26) Huršidžon Tursunov (51.34) | 3:26.36 | |
28. | 2 | 3 | Singapur | Quah Zheng Wen (51.13) Yeo Kai Quan (50.82) Pang Sheng Jun (51.78) Khoo Chien Yin Lionel (53.28) | 3:27.01 | |
29. | 2 | 7 | Paragvaj | Charles Hockin Brusquetti (51.21) Matias Lopez (52.07) Renato Prono (55.18) Ben Hockin (49.58) | 3:28.04 | |
30. | 1 | 3 | Indija | Aaron D'Souza (51.38) Virdhawal Khade (51.70) Saurabh Sangvekar (53.56) Sajan Prakash (52.32) | 3:28.96 | |
– | 1 | 4 | Kuvajt | NS | ||
– | 3 | 5 | Urugvaj | NS |
Finale
Održano je u 19:03.[3]
Reference
Vanjski linkovi
- Službena stranica Arhivirano 2. 8. 2015. na Wayback Machine
🔥 Top keywords: Evropsko prvenstvo u nogometu 2024.Početna stranaSpisak pozivnih brojeva državaNogometne utakmice Hrvatska – ItalijaSpisak država Evrope po površiniPosebno:PretragaPosebno:Nedavne izmjeneRumunijaOlimpijske igre 2024.Spisak država po površiniSpisak gradova u Njemačkoj po broju stanovnikaAjetul-KursiBosna i HercegovinaSafet ZajkoNogometna reprezentacija RumunijeKurban-bajramBajram-namazTabela matematičkih simbolaSpisak glavnih gradovaSpisak pozivnih brojeva u Bosni i HercegoviniSvjetsko prvenstvo u nogometuMeđunarodno priznanje KosovaHobotnicaSeksLokalni izbori u Bosni i Hercegovini 2024.Županije u Hrvatskoj99 Allahovih imenaSpisak pritoka DunavaGoričkaNogometna reprezentacija SrbijeŠablon:Sastav Francuske na FIFA SP 1998.Evropsko prvenstvo u nogometu 2020.Nogometne utakmice Hrvatska – ŠpanijaSvjetsko prvenstvo u nogometu 2022.Spisak gradova u Crnoj GoriKvalifikacije za Evropsko prvenstvo u nogometu 2024 – grupa DEvropaSabah-namazKvalifikacije za Evropsko prvenstvo u nogometu 2024 – grupa C